Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 00:47   #1001
Javilo se maximalno 5, a koliko je članova foruma??
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:47   #1002
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
R.D.Laing je mislio da nije kemija....
"slušam" sta kaze laing..?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:48   #1003
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
To se ti meni upucavaš? Shvaćam. Ne nije istina
Potraži po netu
Ma otkud bi ja znal kak ti izgledaš? Ovo sam fakat i čuo i pročitao, kao i to da se mnogi, ajmo reć okrugliji ljudi baš zbog toga možda izvuku i izbjegnu sch. Govorim o postocima naravno. Uopće se ne zajebavam.
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:50   #1004
Ovako Ana: Što ćeš lječiti ako ne mozak??? ZRAK??? DUŠU?????
ŠTA se svi boje materije???????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:53   #1005
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
"slušam" sta kaze laing..?
Kaže da ljudi "puknu" zbog abnormalnog društvenog sistema, zbog suludih obrazaca života u obitelji, zbog toga što jednostavno ne izdrže svijet. I skoro pa tvrdi da Sch. nije bolest, nego poput nekog "putovanja" osobe s ciljem da si pomogne. Šezdesetih i sedamdesetih je uzdrmao psihijatriju svojim stavovima. Njegove knjige su se jako čitale: "Podjeljeno ja", "Politika doživljaja", "Činjenice života", "Ja i drugi" itd.
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:56   #1006
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ovako Ana: Što ćeš lječiti ako ne mozak??? ZRAK??? DUŠU?????
ŠTA se svi boje materije???????
ma, ne bojim se ja niceg! pogotovo ne same srži/materije! materija me fascinira!
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:56   #1007
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Kaže da ljudi "puknu" zbog abnormalnog društvenog sistema, zbog suludih obrazaca života u obitelji, zbog toga što jednostavno ne izdrže svijet. I skoro pa tvrdi da Sch. nije bolest, nego poput nekog "putovanja" osobe s ciljem da si pomogne. Šezdesetih i sedamdesetih je uzdrmao psihijatriju svojim stavovima. Njegove knjige su se jako čitale: "Podjeljeno ja", "Politika doživljaja", "Činjenice života", "Ja i drugi" itd.
Pa naravno da je točno!!!!!
I ja sam sa svojim papirima zaradila normalan život.
Ja ne bi podnjela "Normalni" život zapadnog svijeta.
Rodi se , škola , faks, udaja, djeca, posao, godišnji,penzija , smrt
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:59   #1008
Mozak je materjalan , a od čega je duša????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:03   #1009
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Mozak je materjalan , a od čega je duša????
ne materijalna materija.

dusa je zrak.... citala sam kad covjek umre, ispusti dusu, da je laksi za neki gram, dekagram-ne znam tocno..zaboravila sam.
no, mi koji vjerujemo u boga-znamo da dusa nije samo zrak!
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:04   #1010
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
ma, ne bojim se ja niceg! pogotovo ne same srži/materije! materija me fascinira!
Iako znanstvenik Laing ima pravo gdje bi došli kad mi svima nama tražili put, zato dobijemo tablete!!!!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:15   #1011
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Javilo se maximalno 5, a koliko je članova foruma??
Članova: 59,032
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:16   #1012
Znači cca 500 shizića, ali to ti je sramota reći isto ko kad operiraš nos ili sise
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:20   #1013
Gle nisu svi otvoreni ko ja ol rajt
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:36   #1014
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Gle nisu svi otvoreni ko ja ol rajt
meni je to bezveze.
cemu se sramiti? ako covjek sebe prihvati takvog kakav je i ako prica o tome -mislim da to moze samo pomoci.
recimo,mome bratu je dijagnosticiran vertigo/vrtloglavica i on je odmah svim svojim frendovima reko za to. a oni su to prihvatili kao nesto sasvim normalno.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:41   #1015
Da ali shizofrenija je mistificirana- jel to Hanibal Lecter, Frankenstein, jel mutav, jel nas čuje / razumije, jel će se ponašati ok tamo i tamo
Gle ja bi ručala s osobom koja ima sidu ali da nemam shizo... možda i ne bi.
Ne pravi se da ne kužiš kad si pametna.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 02:01   #1016
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Kaže da ljudi "puknu" zbog abnormalnog društvenog sistema, zbog suludih obrazaca života u obitelji, zbog toga što jednostavno ne izdrže svijet. I skoro pa tvrdi da Sch. nije bolest, nego poput nekog "putovanja" osobe s ciljem da si pomogne. Šezdesetih i sedamdesetih je uzdrmao psihijatriju svojim stavovima. Njegove knjige su se jako čitale: "Podjeljeno ja", "Politika doživljaja", "Činjenice života", "Ja i drugi" itd.
hm.... ne znam bas.

evo, surfala sam malo i nasla slijedece-

Što nije shizofrenija?

Shizofrenija ne znači "rascijepljenu ličnost", a nije uzrokovana ni teškim životnim uvjetima tijekom djetinjstva, osobnom slabošću ili lijenošću. Čak se i u psihijatrijskim krugovima spominju različite "egzotične" i sasvim netočne i štetne hipoteze o nastanku shizofrenije. Tako se npr. zna govoriti o shizofrenogenoj majci, dvostruko slijepom načinu komuniciranja, oralnoj fiksaciji ili slabljenju ego granica kao razlozima nastanka bolesti. Jedno od čudnih i netočnih tumačenja nastanka shizofrenije govori da se radi o normalnoj reakciji na nenormalan svijet! Jasno je da sva ta tumačenja uzrokuju veliku štetu i bolesnicima i njihovim obiteljima jer kreiraju dodatne patnje uz već postojeće što ih stvara bolest.

izvor: http://mentalno.plivazdravlje.hr/shiz/#1
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 02:03   #1017
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
hm.... ne znam bas.

evo, surfala sam malo i nasla slijedece-

Što nije shizofrenija?

Shizofrenija ne znači "rascijepljenu ličnost", a nije uzrokovana ni teškim životnim uvjetima tijekom djetinjstva, osobnom slabošću ili lijenošću. Čak se i u psihijatrijskim krugovima spominju različite "egzotične" i sasvim netočne i štetne hipoteze o nastanku shizofrenije. Tako se npr. zna govoriti o shizofrenogenoj majci, dvostruko slijepom načinu komuniciranja, oralnoj fiksaciji ili slabljenju ego granica kao razlozima nastanka bolesti. Jedno od čudnih i netočnih tumačenja nastanka shizofrenije govori da se radi o normalnoj reakciji na nenormalan svijet! Jasno je da sva ta tumačenja uzrokuju veliku štetu i bolesnicima i njihovim obiteljima jer kreiraju dodatne patnje uz već postojeće što ih stvara bolest.

izvor: http://mentalno.plivazdravlje.hr/shiz/#1
Bravo lutko super si to pronašla s tim da bih ja dodala da ja imam oralnu fiksaciju na sendviče.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 02:12   #1018
Prema dosad objavljenim rezultatima istraživanja Svjetske psihijatrijske organizacije poznato je da posljedice stigme i negativnih i diskriminirajućih stavova društvene zajednice prema psihijatrijskim bolesnicima stvaraju značajne poteškoće u liječenju takvih bolesnika, tijeku njihove bolesti i prihvaćanju u društvu.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 02:14   #1019
Što je to stigma?

Stigma znači negativno obilježavanje osobe samo zato što ima dijagnozu psihičke bolesti, a najčešće se to odnosi na shizofreniju.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 02:16   #1020
Predrasude prema psihičkim bolesnicima

Predrasude prema psihičkim bolesnicima raširene su u javnosti. Osobe s psihičkim poremećajima često se potpuno neopravdano smatraju opasnima i neodgovornima, a psihički se poremećaj često tumači kao karakterna slabost. Uslijed neznanja, ustanove za liječenje psihičkih bolesnika često se smatraju represivnima, a samo liječenje kao nešto neuspješno.


Ja bi dodala: Ne zna se za bolje.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.