Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 14:32   #1
Mjerenje bazalne temperature 2 (obavezno pročitati prvi post)

Cure, ponovno vam otvaramo temu o mjerenju bazalne temperature.

odmah da vas upozorim, tema ce biti strogo moderirana te nikakav chat i vibrice nece biti tolerirani.

takodjer, na temi nema mjesta razgvoru o ostalim metodama kao sto su lh trakice i slicno, jer za to postoje odgovarajuce teme. svima nam je u interesu cista, pregledna i informativna tema. takodjer vas molim da se, kada vam se graf "zazeleni", suzdrzite od cestitarskih postova, jer i za to postoji tema Imam plus

na temi razmjenjujete savjete i iskustva o svemu vezanome uz mjerenje bazalne temperature - o grafovima, toplomjerima, nacinima mjerenja, vremenu mjerenja i slicno.
ovdje se mozete registrirati i voditi svoje grafove.
ovdje se nalazi stara tema

cure, sretno!! zelim vam puno uspjeha!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 18.01.2012. at 15:02.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:34   #2
Hvala ti puno, baš nam je falila ta tema! Ima puno početnica, pa bi bilo dobro da netko malo iskusniji napiše detaljnije kako mjeriti, šta se vidi iz grafa itd...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:59   #3
Cure

Ovdje je link na staru temu, pa bi za ove koje tek startaju bilo dobro preletiti kroz istu- ima puno primjera grafova, rasprava o fluktuaciji temperature, nacinima mjerenja etc.

Sretno svima.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:19   #4
baš se veselim temi, iako meni više ne treba i nadam se da ni neće.
sretno svima
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:34   #5
jupiiiiii

a da ne budem baš do kraja off topic (pošto je tema strogo moderirana) evo mog grafića

My Ovulation Chart
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:59   #6
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
jupiiiiii

a da ne budem baš do kraja off topic (pošto je tema strogo moderirana) evo mog grafića

My Ovulation Chart
super ti je graf

pa kaj nisi prije mjerila???

evo i mojeg pa nek se žene dive

My Ovulation Chart
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 17:48   #7
Kordica, moze pojasnjenje za tvoje graf?
u 8 mj. si zatrudnila? Ovulacija bila tek na 27-28 DC?
Ovo u potpisu znaci da nosis trojkice?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:39   #8
Da, punkcija je bila 28dc, to je bilo 6.9. A transfer 9.9. Trojke nosim
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:54   #9
:klap::klap::klap::klap: za vraćanje teme!!
ja sam toplomjere prije puuuno vremena duboko spremila. jučer izvadila
zalijepim za koji dan...
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:45   #10
Joj ova tema , ja sam prošlu godinu bila redoviti gost. Evo i ja ću zalijepiti svoj zadnji, dobitni graf. Što se mojih iskustava tiče, nekih pet, šest mjeseci sam mjerila BT, grafovi su uglavnom bili slični, uredni, ciklusi od 28-29 dana, dobro tempirani odnosi, ali eto potrajalo je. Prije toga, bez mjerenja, skoro godinu dana pokušaja. I dragi je imao nešto slabije nalaze pa sad do koga ili čega je bilo......
Moram priznati da je ovaj zadnji graf bio najčudniji - prvi i posljednji put sam imala neobičan skok temperature po završetku M.....ne znam što je to bilo, ali na kraju se ispostavilo da je ovaj bio dobitni ciklus.
My Ovulation Chart

Temperaturu sam mjerila digitalnim toplomjerom, vaginalno, po buđenju, ali nisam si namještala sat, tako da je mjerenje variralo unutar sat-sat i pol vremenskog okvira.
Sretno svima!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:06   #11
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
super ti je graf

pa kaj nisi prije mjerila???

evo i mojeg pa nek se žene dive

My Ovulation Chart
jer sam imala mengu pa smo onda bili na putu pa sam se OPUSTILA i tako



a tvoj je stvarno za poželjeti
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:29   #12
Ufff meni je cini se ovaj mjesec "pobjegla" ovulacija
Trebala je po svim pokazateljima biti danas (19 DC), ali danasnja temperatura je sa jucerasnjih 36,1 skocila na 36,5.... a mi se keksnuli sinoc...e sad jel to jos uspjelo pokriti najplodniji dan il nije.....
Inace mi bazalna nikad nema tako nagli skok nakon ovulacije, nego se jos dva-tri dana zadrzi u nizoj zoni i tek 3-4 skoci (provjereno uzv-om)
Cekam sutrasnje mjerenje, mozda je ovaj skok bio slucajan.....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 12:03   #13
evo ja lijepim svoj novi graf.
još nije zanimljiv ali barem da malo podignem temu

My Ovulation Chart
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:04   #14


Evo mog (ne)sretnika

Nisam dugo mjerila, a baš me razveselilo šta su vratili temu, pa eto da pridonesem , čekam porast tempice
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:14   #15
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
evo ja lijepim svoj novi graf.
još nije zanimljiv ali barem da malo podignem temu

My Ovulation Chart
Zašto si u prošlom cik. počela sa progesteronom na 6dc?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:33   #16
da vas pitam, ovo je prvi ciklus da mjerim bazalnu jer se ne mogu više orijentirati kad mi je bila O ni ništa nakon mirene pa da tako probam odgonetnuti, i sad gledam temp koje sam unosila, jel moguć pad temp u jedan dan sa 36,6 na 36,3? a nisam virozna ni ništa...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:57   #17
ne znam ljepiti, ali znaci
1dc 36,2
2dc 36,6
3dc 36,2
4dc 36,3
5dc 36

onak pada???
ali ono mjeri uvijek u sito vrijeme,pa dans 5dc sam krivo vidjela na sat i bilo je 6, umjesto 7h...
Ima veze?
I jos nekaj, imam novi toplomjer ovaj ciklus, drugi je dusu ispustio..a prvi ciklus mjerim bas onako kako se spada.
Imam digitalac i nekada duze, nekada krace mjeri, to ok?-mozda kad je visa temp duze mjeri?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 18:59   #18
Po mom iskustvu, moje temp. do O su gotovo redovno bile nepravilne, ono što FF stavi pod "erratic", ali uvijek se vidio jasan skok nakon O.
Mislim da je to jedino bitno - jasna razlika između prvog i drugog dijela ciklusa-
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:28   #19
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
da vas pitam, ovo je prvi ciklus da mjerim bazalnu jer se ne mogu više orijentirati kad mi je bila O ni ništa nakon mirene pa da tako probam odgonetnuti, i sad gledam temp koje sam unosila, jel moguć pad temp u jedan dan sa 36,6 na 36,3? a nisam virozna ni ništa...
I ja imam skokove, i vece od 0,3. To je normalno a ovisi o puno faktora. Najbitnije je ono sto je moses rekla: jasna razlika u temperaturama folikularne i lutealne faze. Znaci skok u periodu nakon ovulacije (najcesce ne odmah taj dan nego u sljedecih par) odn. postojano povisenija temperatura u odnosu na fazu ciklusa prije ovulacije.
Ps. ja ne mjerim svaki dan u isto doba i nakon istog broja sati spavanja pa mi je opat dijagram jasan, tako da se oko toga ne treba previse zamarati.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:36   #20
ok, puno vam hvala cure ja sad čekam i pratim da vidim hoće li biti tog skoka jer bi navodno O trebala biti sad kroz dva dana pa ćemo vidjeti...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.