Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 19:39   #181
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Odmakni se sa suportom prema konjiću, uključi posmak i sa čekićem od 250 grama trkni po nosiću za iskapčanje posmaka. Na ovaj primitivan način ćeš znati na čemu si a da se niti ne približiš amerikaneru.
To opet ne znači ništa. Ako je stroj izrauban možda ručica posmaka više ne drži dobro u svom položaju
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 22:04   #182
Lee, jesi li rastavljao suport tokarskog stroja?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:22   #183
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Lee, jesi li rastavljao suport tokarskog stroja?
TNP 200 nisam!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:03   #184
A jesi li rastavljao ključnu ploču - na bilo kojoj tokarilici? Jesi li popravljao sustav automatskog iskapčanja?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:17   #185
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
A jesi li rastavljao ključnu ploču - na bilo kojoj tokarilici? Jesi li popravljao sustav automatskog iskapčanja?
Mislim da smo na jednoj ADA-i mjenjali upravo tu oprugu! Čovjek kupio stroj koji "nije imao uzdužni posmak", jer su smatrali da je to veliki kvar i stajao je vani. Getriba imala mišung ulja i vode, nije emulzija
Inače TES nema uzdužnog siguronosnog kvačila, a poprekog nisam vidio niti na jednom stroju!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:06   #186
Nisam niti rekao da ima. A kada skineš ključnu ploču onda je mulj više pravilo nego iznimka. Kako ste onda isprobavali iskapčanje?
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 00:23   #187
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da ta mogučnost postoji
Kad nešto radiš moraš stalno visjeti nad radom!
Zamisli situaciju kad, za kraj posla, narezuješ navoj, a ono spojka izbaci

Nož podešavaš toliko da bude u sredini vrha šiljka na konjiću! Iako postoje noževi koji se postavljaju ispod centra, ali to u amaterskom poslu nećeš susresti!
Sa kakvim noževima namjeravaš tokariti doboše i diskove?
Navoj se narezuje preko uklopne matice i navojnog vretena, a u tome slucaju ni ne moze sigur. spojka iskociti, dok bi kod aut. posmaka trebala ako je sve ispravno... zar ne??

Noz poravnam sa spicem konjica, ali isti ni nema pravi spic kao npr. vrh igle vec vrh promjera 2-3 mm tako da otprilike pogadam sredinu...

Za diskove imam lijevi i desni noz sa izmjenjivim plocicama ( cetvrtastim ) ide dobro i glatko, a za dobose trenutno imam noz sa Widia vrhom za unutarnje tokarenje, = za nijansu losija obrada nego diskovi...

Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Odmakni se sa suportom prema konjiću, uključi posmak i sa čekićem od 250 grama trkni po nosiću za iskapčanje posmaka. Na ovaj primitivan način ćeš znati na čemu si a da se niti ne približiš amerikaneru.
kuzim, samo nisam shvatio gdje tocno treba "trknuti"... pretpostavljam na onaj vrh-izbocinu-valjcic... na suportu koji je u biti granicnik za krajni polozaj gl. suporta prema amerikaneru ..????

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.01.2017. at 11:06. Reason: spajanje postova
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:54   #188
Pokušat ću poslikati da vidiš.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:04   #189
http://img577.imageshack.us/img577/9...0307140726.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/800...0307140457.jpg

Na prvoj slici je podešavanje opruge (ako se dobro sjećam), a na drugoj naletna poluga a ispod nje nosači graničnika.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:28   #190
aha, kod mene to drugacije izgleda :






zato nisam skuzio gdje "trknuti "cekicem za probu...
- moj stroj nema naletnu polugu i granicnike ,

he, kako cu onda isprobati sig. spojku - pokusao sam rukama zaustaviti kolo suporta, ali rucica ne iskace...

Da pokusam odvrtati -zavrtati tj podesavati oprugu pa ponoviti test.. ??

Jeli zatezanjem opruga "jaca" pa spojka teze iskoci ili je obrnut postupak,,, ugl. pokusam ovih dana pa se javim.....

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.01.2017. at 11:08. Reason: spajanje postova
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:50   #191
Na tvom stroju nema naletnog iskapčanja.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:41   #192
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Na tvom stroju nema naletnog iskapčanja.
Znam to, ali svejedno imam na kljucnoj ploci rucicu koja bi trebala "upasti" kada dodje do veceg opterecenja i tako iskljuciti aut. posmak.Poslije ju je potrebno samo povuci kako bi se posmak nastavio - barem sam tako ja shvatio...

Problem je sto mi dosada nije niti jedanput prekinio aut. posmak a pokusao sam ga namjerno jace opteretiti za probu.....

Danas cu pokusati opet pa se javim...

pozzz
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:51   #193
bok, zanima me moze li netko prepoznati ove nozeve na slici, nemam pojma dali su za tokarski stroj ili nesto deseto, uglavnom ostri su sa jedne (ili dvije?) strane

evo slika

http://s9.postimage.org/my6xwgqtr/Slika020.jpg

hvala
sarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 14:20   #194
Quote:
sarafciger kaže: Pogledaj post
bok, zanima me moze li netko prepoznati ove nozeve na slici, nemam pojma dali su za tokarski stroj ili nesto deseto, uglavnom ostri su sa jedne (ili dvije?) strane

evo slika

http://s9.postimage.org/my6xwgqtr/Slika020.jpg

hvala
To su noževi za škare
ovako nešt
http://www.epo.hr/images/proizvodnja/skare_2.jpg
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:09   #195
Dobar dan! Trebao bih malu uslugu koju sam naravno spreman platiti,vezano za tokarenje..
Robysk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:11   #196
Quote:
ZDzdZD kaže: Pogledaj post
Znam to, ali svejedno imam na kljucnoj ploci rucicu koja bi trebala "upasti" kada dodje do veceg opterecenja i tako iskljuciti aut. posmak.Poslije ju je potrebno samo povuci kako bi se posmak nastavio - barem sam tako ja shvatio...

Problem je sto mi dosada nije niti jedanput prekinio aut. posmak a pokusao sam ga namjerno jace opteretiti za probu.....

Danas cu pokusati opet pa se javim...

pozzz
he radi... imam uzduzno a i poprecno iskapcanje....

morao sam malo zaprljati ruke, ali rezultat je tu..., prilicno je jaka ta opruga, tako da sam podesavajucu maticu morao gotovo do kraja popustiti.... ugl. sada mogu s dvije ruke zaustaviti kolo poprecnog ili uzduznog suprta i posmak se prekida, ali ipak ne sasvim, vec na trzaje.
Kada istovremeno drugom rukom samo malo pritisnem rucicu ( na kljucnoj ploci - uklopni cep ) posmak sasvim stane, sve dok ne povucem k sebi istu..
Treba opet ruke uprljati i rijesiti problemm,,,
pretpostavljam da je ta rucica izlizana, pohabana ili sl. pa ne moze dobro "uskociti" i tako "drzati" rastavljen puzni prijenos.......

ima li netko sl. iskustava ili ideja...???
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:11   #197
zamjena ulja

Imam Tnp 145 koje ulje ide u prijenosnik i suport
AK1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:32   #198
Kod mene se koristi hidraol 46 ili 68.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:36   #199
Kopiranje

Molio bih nekog ako zna da mi objasni postupak kopiranja na tokarskom stroju za metal. Naime dobio sam uz stroj kao dodatnu opremu uređaj za koopiranje, iako mi ne treba htio bih znati kako ga koristiti
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 09:15   #200
de slikni lakše je objasniti
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.