Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 13:27   #1
Neptunovi tranziti

jedno neprecizno pitanje: kakav je utjecaj tranzitnog neptuna kroz 7. kuću na sklapanje braka u tom razdoblju? ne može bit samo obmana i laž, ha?
__________________
kiesh
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:36   #2
Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
jedno neprecizno pitanje: kakav je utjecaj tranzitnog neptuna kroz 7. kuću na sklapanje braka u tom razdoblju?
evo, copy-paste sa jednog drugog foruma ...



Tranzit Neptuna kroz sedmu kucu


Sa Neptunovim ulaskom u 7. kucu javlja se potreba da se ponovo povezete sa drugima kroz društvene i intimne odnose. Dok je tranzit kroz 6. kucu bio zaokupljen raðanjem na više impersonalnom nivou društvene usluge ovaj tranzit je preokupiran više pitanjem kvaliteta i vrednosti Vaših odnosa, a posebno stepenom u kome oni otelotvoruju Vaš neptunovski ideal. Ovo obuhvata pojacavanje i produbljivanje svesti o drugima, kako u bliskim vezama u okviru braka i porodice tako i u odnosu na šire okruzenje. Kako se odnosite prema ljudima? Koji su to stavovi koji opredeljuju Vaše ponašanje? Da li su oni rasisiticki, seksisticki, strogo kriticni, antagonisticki i asocijalni ili su objedinjavajuci, kooperativni, prijateljski, okrenuti davanju podrške i pozitivno konstruktivni?

U neposrednijem kontekstu verovatno ce se razviti situacije i okolnosti koje ce Vam skrenuti paznju na nacin na koji se odnosite prema drugima. One ce Vas podstaci da se dublje zagledate, da razmotrite koliko zadovoljstva nalazite u svojim odnosima, da se zapitate da li su oni ispunili svoju svrhu i da li bi izvesne promene u Vašem pristupu prema njima dale pozitivnije rezultate. Retke su osobe koje bi mogle iskreno da izjave da njihov odnos ne bi mogao da bude višestruko bolji. Cak i tada bi oni koji ih slušaju s pravom mogli da pokazu skepsu!

Da bi sa takvom jasnocom posmatrali svoje odnose podrazumeva se da vec imate neki uvid u razloge za i protiv ogranicenja svakog odnosa i da ste sposobni da o njima date nepristrasnu ocenu. Ocigledno je da je to teško pošto se tu meša i egocentiricna percepcija a i Neptunov uticaj unosi elemenat iskrivljavanja. Verovatno ce Vas okolnosti prisiliti da se blize pozabavite svojom intimnom vezom, na primer usled javljanja neptunijanskog nezadovoljstva ili slabljenjem prave veze sa partnerom kako strast i uzajamna privlacnost pocinju da blede. Opet, iako takva analiza moze delovati pomalo bezlicno, uraðena na pravi nacin ona se moze pokazati vrednom u smislu sticanja vece jasnoce i dolazenja do spoznaje o svrsi i pravcu zivota.

Neptun je sposoban da kod Vas reaktivira ideal plemenite ljubavi, one savršene romanse koja sobom nosi potpuno ispunjenje i zadovoljstvo, savršene na seksualnom, emotivnom, mentalnom a po mogucstvu i na spiritualnom planu. Po svoj prilici veza u kojoj se nalazite se ne poklapa sa ovom idejom i u poreðenju sa njom deluje kao relativni neuspeh, ali to moze da bude i pogrešan zakljucak. Pogrešno je verovati da je trava uvek zelenija na drugoj strani. Nema sumnje da Vaš odnos moze da bude poboljšan. Zašto sa svoje strane ne pokušate nešto na tom planu? Priblizite ga Vašem idealu što je više moguce i ucinite da odgovara i partnerovim potrebama. Gledajte da prvo promenite sebe pre nego što pocnete da insistirate da se partner promeni zbog Vas!

U osnovi ovoga je osecanje nesigurnosti i konfuzije koje je prisutno u Vašim odnosima, posebno ako ste prethodno projektovali na svog partnera one svoje osobine koje niste uspeli da integrišete ili prihvatite kao deo sopstvene prirode. U tom slucaju se javlja zavisnost od partnera u kome trazite snagu i sigurnost i moze da doðe do povremene konfuzije zbog toga što je ono što vidite cudna mešavina njegovih motiva i namera i Vaših projektovanih i neintegrisanih osobina. Ovo poslednje je potrebno ponovo apsorbovati i do kraja razviti kod sebe ako zelite da postanete celovitiji.

Moze se javiti meðusobno nerazumevanje i osecaj da se nešto promenilo unutar Vaše veze i da je ta promena potrebna kako bi odnos opstao. Pošto je Neptun zauzet rušenjem starih modela kako bi stvorio nove, upuštanje u analizu i procenjivanje moze da bude pozitivno zbog toga što Vas prisiljava da dubinski sagledate svoj odnos, stvarajuci uslove za postizanje veceg stepena smisla, usmerenosti i jasnoce. Ako to bude postignuto bicete u stanju da maksimalno iskoristite svaku pruzenu šansu tako da koristi od toga imate i Vi i drugi. Potencijalno moze doci do radikalne promene u Vašim stavovima i nacinu izrazavanja odnosa tokom ovog tranzita.

U širem društvenom kontekstu treba da ispoljite oprez u poslovanju sa svojim kolegama pošto Neptun moze da Vas ucini ranjivim na obecanja ili zavaravanja i stvori uslove da potpadnete pod uticaj obmana kao rezultat manjka svesti, pri cemu prihvatate ispletenu mrezu iluzija. Cuvajte se svake tendencije da podlegnete glamuru jer ce Vas nedostatak uvida u stanje stvari sigurno koštati.

Neptun moze da Vas inspiriše na samozrtvovanje. Mnogo ih je okolo koji jedva cekaju da iskoriste takve. Iako bi trebalo da pruzite podršku i pomoc drugima kada je to potrebno, gledajte da svojom spremnošcu a zrtvu i potpunu predanost od sebe ne napravite pasivnog roba koga je lako eksploatisati. Takva situacija nije dobra ni za koga, mada pomoc moze da bude ponuðena u onoj meri koja samo omogucava da oni koji je primaju pomognu sami sebi; oni takoðe imaju svoje lekcije koje treba da proðu u zivotu i ponekad time što im nudite previše mozete da im oduzmete priliku da to im treba nauce sami. Pomaganje drugima moze da bude zadatak kome nema kraja i sigurno moze da Vas sagori. Pomagati im da pomognu sebi je sporiji ali svakako efikasniji pristup.

Zapamtite, jasnoca u odnosima je jedna od Neptunovih namera tokom ovog tranzita. Izgubiti se u iluzijama i patnjama ne pomaze nikome, ali zato jasnoca moze da Vam pomogne u ukazivanju na najpozitivnije i najkreativnije nacine bitisanja u svojim odnosima i to je onda potencijalno isceljujuce i u korist svih koji su ukljuceni.



rečeno mi je da stavim link foruma sa kojeg sam kopirala, pa eto..;

http://www.astro-art.net/forum/topic-659.html



btw (ako će koga zanimati), ovaj engleski sajt o tranzitima(i progresijama) je puno bolji (i pregledniji)..;

http://www.dkfoundation.co.uk/BookTr...ogressions.htm
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.12.2007. at 15:44. Reason: spajanje postova
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:11   #3
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post

btw (ako će koga zanimati), ovaj engleski sajt o tranzitima(i progresijama) je puno bolji (i pregledniji)..;

http://www.dkfoundation.co.uk/BookTr...ogressions.htm
hvala
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:58   #4
Da li neko ima iskustva da mu je neptun kvadrirao sunce ili asc ili vladara IX kuce? Sve me ceka jako skoro,a zaista ne znam sta mogu da ocekujem od svega toga.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:59   #5
Lutijena , pogledaj da li ti Neptun natalno radi bilo koji aspekt sa Suncem ili tom drugom planetom.

Pogledaj gdje ti je progresivni Neptun.

Ako je odgovorn a oba pitanja negativan, taj Neptun će se odražavati samo na tvoje stanje svijesti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:10   #6
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Da li neko ima iskustva da mu je neptun kvadrirao sunce ili asc ili vladara IX kuce? Sve me ceka jako skoro,a zaista ne znam sta mogu da ocekujem od svega toga.

Ne 90 So je nejasan indentitet osobe, razdoblje traženja samog sebe...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:21   #7
Hvala vam
Neptun u karti ima samo 60 sa plutonom i 120 sa saturnom,to su mu jedini aspekti.Ali ja imam stelijum na asc u skorpiji,pa neptun sada to krece da napada,a jupiter mi je na algolu,pa ce istovremeno praviti i 90 sa jupiterom.Inace upisala sam fakultet,a sunce mi vlada IX kucom,pa se vec tako nejasno i osecam,na trenutke mi se cini kao da su mi sve nade potonule.
Quote:
razdoblje traženja samog sebe...
Hvala Sasa,jeste da je orbis za neptun 1*,ali meni je izgleda vec poceo da deluje.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:26   #8
Treba imati na umu da +/- 1 st. vrijedi na fizičkoj razini, dok se na psihičkoj razini tranziti poput ovakvog osjete i mjesecima ranije...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:31   #9
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Treba imati na umu da +/- 1 st. vrijedi na fizičkoj razini, dok se na psihičkoj razini tranziti poput ovakvog osjete i mjesecima ranije...
Ako sam dobro razumela onda je vec poceo neptunov uticaj,jer su mi i asc i sunce na 25* skorpije :
Koliko se secam neptun je u aprilu bio na 24* vodolije i onda je krenuo retro i tacno da sam se tada osecala vrlo konfuzno.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:37   #10
upravo tako...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:39   #11
Uh,znam da sam dosadna,ali posle toga me ceka mars na 27* scorpije,kakav je taj uticaj....jadni mi sa stelijumima,kada naleti vetar onda bude uragan
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 22:36   #12
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Neptun u kvadratu sa Venerom može donijeti samo nesretnu ljubav, pa se bolje kloni veze u tom periodu. Inače neptunovi tranziti se gledaju +-1stupanj pa ti sa marsom sad nije, a kada i bude to nije tranzit za neku kvalitetnu vezu ako nije podržan Jupiterom ili Saturnom. Sam Neptun može donijeti u dobrom tranzitu fantaziju od zaljubljenosti(znam šta pričam jer sam to i sam prošao) ali gotovo nikakvu trajnost, Neptun je ipak planet koji nije sklon praktičnim stvarima pa ni vezama

da li tr. neptun u kvadratu sa natalnim marsom takodjer donosi fantaziju zaljubljenosti u ženskom horoskopu a kako djeluje tr. neptun u opoz. s natalnim marsom u muškom h.??
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:35   #13
ja bi isto imala jedno konkretno pitanje...
ovih dana mi je tranzitni neptun ušao u 9. kuću u vodenjaku pa zanima što bi mi on to mogao donijeti na području obrazovanja, putovanja, selidbe, vjere i ostalog što predstavlja 9. kuća... ne znam značenje aspekata pa bi molila nekoga da pogleda hoće li taj tranzit mojom 9. kućom biti pozitivan ili??? hvaaaalaaaaa!!!

eo i karta s tranzitima ovih dana... http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 17:12   #14
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
ja bi isto imala jedno konkretno pitanje...
ovih dana mi je tranzitni neptun ušao u 9. kuću u vodenjaku pa zanima što bi mi on to mogao donijeti na području obrazovanja, putovanja, selidbe, vjere i ostalog što predstavlja 9. kuća... ne znam značenje aspekata pa bi molila nekoga da pogleda hoće li taj tranzit mojom 9. kućom biti pozitivan ili??? hvaaaalaaaaa!!!

eo i karta s tranzitima ovih dana... http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
ne bi ti znala točno odg. ali evo općenito

TRANZIT NEPTUNA - Neptun je po svojoj prirodi vrlo tajnastven, neuhvatljiv i neshvatljiv pa je zbog toga poprilično veliki izazov za sve koji su skloni racionalnim obrazloženjima. Zbog toga se često smatra jednim od najtežih planetarnih utjecaja.

Težina planetarnog utjecaja Neptuna proizlazi iz činjenice da on razgrađuje, otapa sve ono što Saturn izgradi - ego, osjećaj dužnosti ili odgovornosti, osjećaj za definiranje opće prihvaćene realnosti i svega drugog što je jasno, definirano i predvidivo. Neptun poništava naš osjećaj za realnost, ostavljajući nas žvrtvom zbunjenosti i sumnje. Iracionalna raspoloženja variraju od osjećaja bezvrijednosti, nemoći, beskorisnosti preko poriva za pretjeranim "nesebičnim" žrtvovanjem izigravajući mučeništvo pa sve do neutemeljene opčinjenosti nekom osobom, idejom ili samim sobom.
No, ako se Neptunu dozvoli da pokaže svoju višu oktavu, onda njegov tranzit može označavati pojavu uspavane kreativnosti, intuicije, znakovitih snova i drugih sposobnosti koje se same po sebi ne mogu ograničiti kalupom "realnosti".

Polje kojim Neptun tranzitira prvenstveno predstavlja životno područje u kojem je potreban povećan oprez kako ne bismo postali žrtva grešaka i iluzija. Neke stvari, vezane za simboliku tog polja mogu nestati na najsuptilniji i najneprimjetniji način. No, kao što vrijedi za sve transpersonalne planete, da bi se na bilo koji način osjetio tranzit Neptuna, nije dovoljan samo njegov položaj u određenom horoskopskom polju nego istovremeno i tranzit na neki osobni planet natalnog horoskopa.

NEPTUN U DEVETOJ KUĆI (nejasan pogled na svet - amoral - misticne veze)
Nezadovoljni ste, imate nejasan pogled na zivot. Vas um je u ovom periodu dosta otvoren za spoljne uticaje, pa lako moze da se desi da budete privuceni nekom filozofijom sa strane. Ali pazite priklanjanje drugima je bezanje, ako to nije svestan cin sigurno ce vas uvuci u neko razocarenje. SADA TREBA MISLITI "SVOJOM GLAVOM", Odgovornost nece priti prenesena na druge ukoliko mu prepustite poverenje. Ako ste izgubili pravac, pravi trenutak je za sopstveno duhovno traganje, da shvatite da autoriteti nece resiti vas problem, zaklon necete naci, ali imate sve sanse da otkrijete razgole vaseg duhovnog pada i otkrijete nove smernice za zivot. Mucenistvo ili asketizam nisu izbor, kao ni zastranjivanje. Vi sada treba da izadjete iz alternativnih resenja koristeci svoj intelekt, a ne nikako astralne vizije. Put hodocasca moze biti izvestan, odlazak u inostranstvo mozda da shvatite razliku, ali ne kao izbor. Samo cvrt oslonac na zemlji moze vas povesti do spoznaja ispravnog puta. Mozda se odlucite za ucenje jer osecate prazninu. Moguce je da cete susretati ljude sasvim drugacijeg misljenja od vaseg to je zato da da bi ste izostrili stavove po pitanjima koja vas najvise muce. Period kada ce biti prisutna konfuzija u aktivnostima koje se ne okoncavaju. Ali vrlo interesantan period kada cete moci da dosegnete vrlo suptilne nivoe svog bica i postignete nesto vise u umetnosti. Neobicne ideje. Mozda i pomazete drugima u duhovnom traganju, ali pazite da ne umislite da ste prorok i mesija. Postoje sve sanse da postanete zrtva neke sekte. Negativnosti se odrazavaju kroz probleme u inostranstvu, prekid skolovanja, lutanja, jer odjednom bez nekog vidljivog razloga mozete izgubiti orijentaciju.

Nadam se da je pomoglo
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 18:02   #15
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ne bi ti znala točno odg. ali evo općenito

TRANZIT NEPTUNA - Neptun je po svojoj prirodi vrlo tajnastven, neuhvatljiv i neshvatljiv pa je zbog toga poprilično veliki izazov za sve koji su skloni racionalnim obrazloženjima. Zbog toga se često smatra jednim od najtežih planetarnih utjecaja.

Težina planetarnog utjecaja Neptuna proizlazi iz činjenice da on razgrađuje, otapa sve ono što Saturn izgradi - ego, osjećaj dužnosti ili odgovornosti, osjećaj za definiranje opće prihvaćene realnosti i svega drugog što je jasno, definirano i predvidivo. Neptun poništava naš osjećaj za realnost, ostavljajući nas žvrtvom zbunjenosti i sumnje. Iracionalna raspoloženja variraju od osjećaja bezvrijednosti, nemoći, beskorisnosti preko poriva za pretjeranim "nesebičnim" žrtvovanjem izigravajući mučeništvo pa sve do neutemeljene opčinjenosti nekom osobom, idejom ili samim sobom.
No, ako se Neptunu dozvoli da pokaže svoju višu oktavu, onda njegov tranzit može označavati pojavu uspavane kreativnosti, intuicije, znakovitih snova i drugih sposobnosti koje se same po sebi ne mogu ograničiti kalupom "realnosti".

Polje kojim Neptun tranzitira prvenstveno predstavlja životno područje u kojem je potreban povećan oprez kako ne bismo postali žrtva grešaka i iluzija. Neke stvari, vezane za simboliku tog polja mogu nestati na najsuptilniji i najneprimjetniji način. No, kao što vrijedi za sve transpersonalne planete, da bi se na bilo koji način osjetio tranzit Neptuna, nije dovoljan samo njegov položaj u određenom horoskopskom polju nego istovremeno i tranzit na neki osobni planet natalnog horoskopa.

NEPTUN U DEVETOJ KUĆI (nejasan pogled na svet - amoral - misticne veze)
Nezadovoljni ste, imate nejasan pogled na zivot. Vas um je u ovom periodu dosta otvoren za spoljne uticaje, pa lako moze da se desi da budete privuceni nekom filozofijom sa strane. Ali pazite priklanjanje drugima je bezanje, ako to nije svestan cin sigurno ce vas uvuci u neko razocarenje. SADA TREBA MISLITI "SVOJOM GLAVOM", Odgovornost nece priti prenesena na druge ukoliko mu prepustite poverenje. Ako ste izgubili pravac, pravi trenutak je za sopstveno duhovno traganje, da shvatite da autoriteti nece resiti vas problem, zaklon necete naci, ali imate sve sanse da otkrijete razgole vaseg duhovnog pada i otkrijete nove smernice za zivot. Mucenistvo ili asketizam nisu izbor, kao ni zastranjivanje. Vi sada treba da izadjete iz alternativnih resenja koristeci svoj intelekt, a ne nikako astralne vizije. Put hodocasca moze biti izvestan, odlazak u inostranstvo mozda da shvatite razliku, ali ne kao izbor. Samo cvrt oslonac na zemlji moze vas povesti do spoznaja ispravnog puta. Mozda se odlucite za ucenje jer osecate prazninu. Moguce je da cete susretati ljude sasvim drugacijeg misljenja od vaseg to je zato da da bi ste izostrili stavove po pitanjima koja vas najvise muce. Period kada ce biti prisutna konfuzija u aktivnostima koje se ne okoncavaju. Ali vrlo interesantan period kada cete moci da dosegnete vrlo suptilne nivoe svog bica i postignete nesto vise u umetnosti. Neobicne ideje. Mozda i pomazete drugima u duhovnom traganju, ali pazite da ne umislite da ste prorok i mesija. Postoje sve sanse da postanete zrtva neke sekte. Negativnosti se odrazavaju kroz probleme u inostranstvu, prekid skolovanja, lutanja, jer odjednom bez nekog vidljivog razloga mozete izgubiti orijentaciju.

Nadam se da je pomoglo
uf! hvala ti! al toga sam se i bojala... ipak sam se malo nadala da bi neptun u 9. polju mogao biti dobar jer je njegovo prirodno sjedište 12. polje a 12. i 9. su a neki način povezani tom mističnom, podsvjesnom stranom... nadam se da neće donijeti ponovni prekid školovanja jer ću stvarno poludit ako se to dogodi... neeee samo toooo!!! ( hvalaaa
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 13:46   #16
kako se manifestira konjukcija tranzitnog Ne sa Suncem (gotovo egzaktna) i mjesecom (u opadanju)?

idealiziranje i zablude u percepciji vlastitog jastva?

btw, sve je u 3, a u natalu Ne je u sextilu s oba
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:36   #17
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
kako se manifestira konjukcija tranzitnog Ne sa Suncem (gotovo egzaktna)

btw, sve je u 3, a u natalu Ne je u sextilu s oba
Sunce je u prvom redu signifikator vitalosti i ljubavi prema uspjehu, a u duhovnom smislu je signifikator moći ljubavi. Kada ga tranzitira Neptun osoba dobiva unutarnji poticaj za ispoljavanje Neptunovskih snaga. Dobiva želju da dotakne više, tkz. spiritualne sfere, te osjeća želju da bude aktivnija, ali i bogatija na duhovnom (ili pak umjetničkom planu). Ovaj aspekt potiče i jača umjetničku kreativnost i sposobnost umjetničke imaginacije. Kako se sve odvija u 3. polju postoji i tendencija za dodir s psihički i duhovno senzibilnijim bićima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 19:01   #18
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
kako se manifestira konjukcija tranzitnog Ne sa Suncem (gotovo egzaktna) i mjesecom (u opadanju)?

idealiziranje i zablude u percepciji vlastitog jastva?

btw, sve je u 3, a u natalu Ne je u sextilu s oba
Molim te reci u kojoj je kući i znaku natalni NE te u kojoj se kući SO i MO nalaze ! ?
Spica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:49   #19
Quote:
Spica kaže: Pogledaj post
Molim te reci u kojoj je kući i znaku natalni NE te u kojoj se kući SO i MO nalaze ! ?
natalni je u 1 u strijelcu a So i Mo u 3 u vodenjaku
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:56   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sunce je u prvom redu signifikator vitalosti i ljubavi prema uspjehu, a u duhovnom smislu je signifikator moći ljubavi. Kada ga tranzitira Neptun osoba dobiva unutarnji poticaj za ispoljavanje Neptunovskih snaga. Dobiva želju da dotakne više, tkz. spiritualne sfere, te osjeća želju da bude aktivnija, ali i bogatija na duhovnom (ili pak umjetničkom planu). Ovaj aspekt potiče i jača umjetničku kreativnost i sposobnost umjetničke imaginacije. Kako se sve odvija u 3. polju postoji i tendencija za dodir s psihički i duhovno senzibilnijim bićima.
aha...tx Fish.
ovo zadnje mi nije baš jasno...mislim jasno mi je kaj misliš, ali jel misliš na svjesnu potrebu toga (i ako osoba inače nije duhovni tip niti tome teži, jel uopće sposobna prepoznati tu potrebu?) ili misliš tendencija na podsvjesnom nivou?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.