Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 15:40   #41
Fordista, ja se ispricavam ako sam remetila tvoj mir i um sa svojim nepotrebnim pitanjima, ali internet je prostor bez ogranicenja vremena i prostora i svatko mu ima ima pristup. Kako si procitao moj post tako si ga i jednostavno mogao preskociti, i suzdrzati se od komenatara ako nemas sto korisno reci, a koliko vidim, nemas. Oprosti sto sam tipicno zensko koje nema pojma o autu, i sto sad?? Hoces li zahtijevati da mi oduzmu vozacku zbog toga i uvedu zabranu uporabe motornog vozila?? Ocito nisi dobro s dovoljno pozornosti citao sve postove s obzirom na unaprijed stecene predrasude koje imas o zenskom rodu i koje utjecu na formiranje tvog stava.
Uostalom, na kraju cijele balade, ja sam se opskrbila svim informacijama ovdje i sad imam tehnicki ispravan auto bez da sam protrosila jednu kunu. Mislim da sam ipak prije dobro informirana nego ta tvoja ovca koja ide na klanje ili kako si me vec u svom gnjusnom postu nazvao.
Hvala svima na dobronamjernim komentarima i odgovorima!
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:43   #42
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
čuj, nemoj se ljutiti, ali ti malo znaš o tome. bar tak izgleda.

pilasti signal iz osciloskopa služi samo zato da se signal vidi u nekom vremenu na ekranu. a oblik signala se vidi ako je sonda spojena na motor.
i za različite motore signal nije isti (nije ni jako različit, ali je). jer kvaliteta sagorijevanja je ta koja "ispisuje" signal, a ne sama sonda.

i pitam ponovo: kak to kablovi i svjećice mogu blokirati rad lambda sonde?
Pa ja tebi ne govorim koliko ti znaš ili neznaš, pa onda nemoj ni ti meni. Ako kablovi probijaju i nema napona na određenoj svečici, neće li onda sonda registirar manjak zraka u smjesi, jer gorivo zaljeva motor, isto tako sa neispravnom svečicom?
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:58   #43
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
Fordista, ja se ispricavam ako sam remetila tvoj mir i um sa svojim nepotrebnim pitanjima, ali internet je prostor bez ogranicenja vremena i prostora i svatko mu ima ima pristup. Kako si procitao moj post tako si ga i jednostavno mogao preskociti, i suzdrzati se od komenatara ako nemas sto korisno reci, a koliko vidim, nemas. Oprosti sto sam tipicno zensko koje nema pojma o autu, i sto sad?? Hoces li zahtijevati da mi oduzmu vozacku zbog toga i uvedu zabranu uporabe motornog vozila?? Ocito nisi dobro s dovoljno pozornosti citao sve postove s obzirom na unaprijed stecene predrasude koje imas o zenskom rodu i koje utjecu na formiranje tvog stava.
Uostalom, na kraju cijele balade, ja sam se opskrbila svim informacijama ovdje i sad imam tehnicki ispravan auto bez da sam protrosila jednu kunu. Mislim da sam ipak prije dobro informirana nego ta tvoja ovca koja ide na klanje ili kako si me vec u svom gnjusnom postu nazvao.
Hvala svima na dobronamjernim komentarima i odgovorima!
Mislim da si malo pretjerala, ali nema veze, idemo dalje. Ja nisam šovinista koji podcjenjuje žene i nisam od onih koji smatraju da je usisavač i pregača namjenjeni samo ženama, ok?. A to što nisi na TI sa autom( ako?), to nije niti sramota a još manje mana. Sve se da naučiti. Vidiš što žene rade u američkoj formuli, indy car?, rasturaju, i za njih isto vrjedi ono: Kokoš za volanom?..Moš mislit.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 17:09   #44
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Pa ja tebi ne govorim koliko ti znaš ili neznaš, pa onda nemoj ni ti meni. Ako kablovi probijaju i nema napona na određenoj svečici, neće li onda sonda registirar manjak zraka u smjesi, jer gorivo zaljeva motor, isto tako sa neispravnom svečicom?
kad nađeš moj post da neznam, onda tako i napiši ali i obrazloži.
ja tebi otvoreno kažem da neznaš, jer da znaš kak lambda sonda radi, onda nebi pisal to što pišeš.

za ovaj tvoj primjer, ako svjećica ne opali iskru ili je iskra jako slaba, i sagorijevanje će biti slabo. posljedica - pali se check engine (u većini slučajeva) ali lambda sonda neće zbog toga zblokirati ili se pokvariti.
ako i ne upali lampicu, motor lošije radi na leru i još jače na višim okretajima. ali opet sonda neće stradati. nema zbog čega, bar ne u ovom slučaju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 17:27   #45
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Danas se povjerenje teško gradi a lako izgubi. Ne kažem da su svi lopovi. Da, kad idem kod doktora, barem se informiram o onome što me mući, jer u doba informatke se sve može saznat
Istina, samo koji put kad pročitaš na internetu da su simptomi prehlade
i početka raka pluća isti dođe ti da utopiš Billa Gatesa na Krki u Skradinu.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:05   #46
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Istina, samo koji put kad pročitaš na internetu da su simptomi prehlade
i početka raka pluća isti dođe ti da utopiš Billa Gatesa na Krki u Skradinu.
Šteta Krke i Skradina - bolje ga utopi u Smrdljivoj (kanal koji veže onu Plivinu tvornicu-trovačnicu u N.Marofu i Savu).

P.S. - postoji opravdan razlog rašto se potok tako zove ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:13   #47
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kad nađeš moj post da neznam, onda tako i napiši ali i obrazloži.
ja tebi otvoreno kažem da neznaš, jer da znaš kak lambda sonda radi, onda nebi pisal to što pišeš.

za ovaj tvoj primjer, ako svjećica ne opali iskru ili je iskra jako slaba, i sagorijevanje će biti slabo. posljedica - pali se check engine (u većini slučajeva) ali lambda sonda neće zbog toga zblokirati ili se pokvariti.
ako i ne upali lampicu, motor lošije radi na leru i još jače na višim okretajima. ali opet sonda neće stradati. nema zbog čega, bar ne u ovom slučaju.
A ja tebi kažem otvoreno da krivo prosuđuješ ljude, i daješ si za pravo prosuđivat nekoga i nešto. Jesi li serviser?, što si? neznam, ali ja tebi nikada neću reči da znaš ili neznaš, samo znam da serviseri baš i neznaju teoriju, jer je praksa važnija od teorije, što i je, i to je uredu. Ja nisam serviser, ali sam dosta proučavao rad elektronskih komponenti na vozilima, i mogu reći da znam i previše, a ti i dalje pljuj i omalovažavaj nečije znanje. Lijepi pozdrav
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:25   #48
pa dobro, u čemu je onda problem?

znaš, imaš iskustva, imaš vremena i volje...
lijepo te pitam, kak to neispravna svjećica blokira rad lambda sonde?
evo, tu si napisal:
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
A da neispravni kablovi i svječice mogu blokirati rad sonde..mogu
za tebe, izvadit ću jednu svjećicu iz motora, pa idemo gledati signal lambde na osciloskopu i garantiram da će lambda i dalje raditi. signal neće biti isti jer su se uvjeti promijenili, ali se sigurno lambda neće zblesirati od toga.

i kaj sad?
budeš imal muda izać na test i na okladu?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:11   #49
Nešto za g. I Wondera:

Sonda je obično umetnuta u ispušni sustav na način da je njen vrh u stalnom kontaktu sa ispušnim plinovima. Kristal od zirkonija obložen sa obiju strana tankim slojem platine u dodiru s kisikom u ispušnim plinovima generira napon. Napon varira između 0 i 1 V i očitavanjem srednje vrijednosti njegova iznosa te poznavanjem količine ubrizganog goriva, lako je izračunati lambda faktor. Lambda faktoru u iznosu od 1 odgovara srednji napon od otprilike 0,45 V. Na osnovu podataka što dolaze iz lambda sonde centralno računalo vozila određuje količinu ubrizganog goriva u realnom vremenu održavajući lambda faktor konstantnim. Iz toga svega proizlai slijedeće, ako na sondu dođe gorivo koje nije izgorilo u cilindru, zbog neispravne svječice ili kablova, tada kad gorivo dođe na sondu, ona više ne generira nikakav napon, zablokira se. Tada ECU to prepozna kao grešku i prebacuje motor na recovery mod, tada motor ima smanjenu snagu. A da ne kažem koliko je štetno i za sam katalizator.

Ako želiš, možemo se i nać na kavi i popričat, nema problema, a može i okladica, ali izgubit češ, 100%. Radio sam raznorazne testove i mjerenja, baš na L. sondama i ECU,ETC senzorima, itd. da se ne reklamiram, bavim se time.Radio sam mnoge testove i začepio sam usta mnogim znalcima, koji su bili uvjereni da sve znaju, nešto poput tebe, pa moogu i tebi. Ne prozivam tebe ni tvoje znanje, a ti vidiš upravo to radiš.

Naravno..bez uvrede.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:22   #50
prepisano sa neta?

a ja tebi tvrdim da to što jedan cilindar ne opali, iz bilo kojih razloga, NEĆE zblokirati rad lambda sonde. ona će i dalje raditi, ali će upaliti CE lampicu.
tipičan primjer su probijene izolacije bobina na renaultovim autima ili preskakanje iskre na autima sa ugrađenim plinom. po tebi, nakon takvog problema, lambda bi prestala raditi.
a motor dalje radi kao da se ništa nije dogodilo.

nisam nikakav gospodin, ali se bilježim sa štovanjem da mi pokažeš kak to lambda prestane raditi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:44   #51
Možda nema veze sa ovom temom ali još ne mogu vjerovat da je tako nešto moguće.Imam P307 2,0hdi iz 2002 god.Manje, više sam bio zadovoljan do prekjučer.Odjednom bez upozorenja(težeg paljenja ili slično) nakon 4 godine mi crkne akomulator.Pokušam ga živnut preko kabela da dođem do trgovine akomulatora nekako, ali ne ide. Snađem se nekako i pođem kupiti novi.Dignem stari, stavim novi i opet neće da upali. Zovem HAK i stručnjak utvrdi da mi je izbrisana komplet memorija iz BSI jedinice,Dakle ne mogu zaključat auto,osim vozačevih vrata gdje je brava niti išta ostalo radi.Slijedi šlepanje i pokušaj vraćanja memorije u BSI jedinicu.Dakle, nema neka zaštita od skidanja ili pada napona,toliko nepotrebnog troška kada crkne akomulator(šlepanje,vraćanje memorije ili možda pođe i BSI jedinica).Ako tako sva nova auta imaju problema onda je bolje naći auto sa što manje elektronike.
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:03   #52
Quote:
brukiluki kaže: Pogledaj post
Možda nema veze sa ovom temom ali još ne mogu vjerovat da je tako nešto moguće.Imam P307 2,0hdi iz 2002 god.Manje, više sam bio zadovoljan do prekjučer.Odjednom bez upozorenja(težeg paljenja ili slično) nakon 4 godine mi crkne akomulator.Pokušam ga živnut preko kabela da dođem do trgovine akomulatora nekako, ali ne ide. Snađem se nekako i pođem kupiti novi.Dignem stari, stavim novi i opet neće da upali. Zovem HAK i stručnjak utvrdi da mi je izbrisana komplet memorija iz BSI jedinice,Dakle ne mogu zaključat auto,osim vozačevih vrata gdje je brava niti išta ostalo radi.Slijedi šlepanje i pokušaj vraćanja memorije u BSI jedinicu.Dakle, nema neka zaštita od skidanja ili pada napona,toliko nepotrebnog troška kada crkne akomulator(šlepanje,vraćanje memorije ili možda pođe i BSI jedinica).Ako tako sva nova auta imaju problema onda je bolje naći auto sa što manje elektronike.
Zato je dobro za izmjenu akumulatora kod novijih auta koristiti tkz.
"battery saver" mali akumulator koji se prikopča na instalaciju dok se mjenja
akumulator. Tako vozilo ni u jednom trenutku nije bez napona i sve memorije
ostanu pune.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 09:02   #53
nisam nikakav gospodin, ali se bilježim sa štovanjem da mi pokažeš kak to lambda prestane raditi.[/QUOTE]

Kada je neispravna svječica ili kablovi, dio neizgorenog goriva ( ugljikovodik ) dolazi u sustav ispušnih plinova , ulazi u lambda sondu i katalizator . Na taj način blokira sondu i radi nepopravljivu štetu na katalizatoru.

Za mene su svi gospoda dok se ne pokaže suprotno.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 14:41   #54
OK

i kad budeš imao neki auto pri ruci, pozovi me pa ćemo skupa na osciloskopu pogledati kak se to zblesira signal sa lambda sonde.
samo ne idući tjedan. nakon toga može skoro kad god zaželiš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 20:33   #55
OK, ako treba ja ću donjeti osciloskop. Isti koji sam ja koristio na svojim lambda sondama - može raditi kad je vozilo u pokretu.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 20:57   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
OK, ako treba ja ću donjeti osciloskop. Isti koji sam ja koristio na svojim lambda sondama - može raditi kad je vozilo u pokretu.
Koji osciloskop imaš?
kaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:00   #57
Moj je Fluke ScopeMeter® 225C, zadovoljava
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:04   #58
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Moj je Fluke ScopeMeter® 225C, zadovoljava
Je li to univerzalni ili baš za aute?
kaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:12   #59
Quote:
kaić kaže: Pogledaj post
Koji osciloskop imaš?
Bilo koji Fluke 120, 190 ili 220 serije. Ako nije dosta izmislit ćemo i neki Tektronix na baterije (TPS serija).

Slike koje sam postao su napravljene sa F 196C

Prednost Fluke skopova je da imaju dva električki odvojena i još plivajuća kanala - pa možeš recimo gledat oba DIS kanala na bobini bez da zašortaš nešto na masu (sa 15 kV sondom, jasno).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:42   #60
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bilo koji Fluke 120, 190 ili 220 serije. Ako nije dosta izmislit ćemo i neki Tektronix na baterije (TPS serija).

Slike koje sam postao su napravljene sa F 196C

Prednost Fluke skopova je da imaju dva električki odvojena i još plivajuća kanala - pa možeš recimo gledat oba DIS kanala na bobini bez da zašortaš nešto na masu (sa 15 kV sondom, jasno).
Jesu li to osciliskopi razvijeni baš za auta?
kaić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.