Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2004., 15:16   #81
Quote:
grizli kaže:
Jebeš ti spasitelja.. gada gledaš sa individualne strane....

Nekoj bakici na samrti nikakav indigo spasitelj ne može pomoći...

Svijet je takav kakav je promjenljiv....

Traženje nekakvog spasitelja, kralja , supermena,Boga na nebu je glupost...
Right... Glupo mi je to gledanje na ljude sa indigo aurom kao nekakve nadmocne spasitelje. Tocno je da kad citas opis svoje aure mozes naci svoje karakteristike - al ista stvar je i sa horoskopom. Proglasavanje indiga nekakvim genijima koji ce donjeti mir i ravnotezu i ne znam koji vec crap naveden je kao da proglasis sve vodenjake ili ribe spasiteljima covjecansta.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:20   #82
Quote:
mrkenangelo kaže:
pa kak znaš da si indigo?
Magic

Quote:
hoću li i ja to imati kad narastem?
ako budes jela puno spinata
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:25   #83
kaj "magic"?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 16:01   #84
Ma postoje texnike za gledanje aure i sl....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 16:36   #85
Quote:
mrkenangelo kaže:
ništa drugo nego snobovska mjerila.
svi vi mjerite čovjeka po gore navedenim kriterijima i postignućima u istima. smatraš se nadmoćnom u odnosu na jadnog malog seljačića koji ide u razred sa još (jedva) 4 suseljana? ili smatraš da ništa osim knjige čovjeku ne daje mogućnost izbora?
misliš da je djete kojeg je mama upisala na balet, klasičnu gitaru i 3 strana jezika u prednosti pred onim koji neuk skače bos po livadama, zna kako izgleda vuk, ustaje u pol 6 ujutro i hrani domaće životinje i ne pere ruke prije jela?
Dobro, jel' ti mene uopće čitaš?

Mislim da sam dovoljno naglasila da ljudi sa sela nisu ništa inferiorniji od gradskih ljudi. Dosta njih je i pametnije i sposobnije. Rekla sam da ako dijete koje ima muzički talent, jezični, sportski, bilo kakav i ima volju za razvijati ga, a živi u nekom malom selu daleko od većeg grada, puno mu je teže, ako ne i nemoguće razviti svoj potencijal. To je sve.
Shvatila sam da je to i Enchantress htjela reći. Za indigo djecu kažu da su posebna i da puno mogu, znaju, blabla.Tako je prikazano u sanjinoj emisiji. E sad, to se može primjetiti samo kod djece kojoj je omogućewno razvijati svoje sposobnosti, a oni kojima to nije omogućeno zbog mjesta stanovanja neće biti primjećeni (kao talenti, kao indigo, i sl.). I to je snobovski, i bezveze. I ne mislim da je snobovski poželjeti pročitati ili kupiti knjigu, otići u kino, kazalište. Ili imati dobro opremljenu liječničku ambulantu i školu u kojoj će djeca imati mogućnosti naučiti ono što ih zanima.
I u najudaljenijim selima ima ljudi koji bi htjeli naučiti više nego što im njihova okolina pruža, koji imaju neke talente. Ima i onih koji žele ostati u Prirodi i živjeti i raditi tamo. Sve je OK. Ali zašto bi onaj koji želi znati više ostao zakinut samo zbog mjesta stanovanja.

Molim te ne stavljaj mi riječi u usta. Nikad nisam rekla da čovjeka mjerim po nekim specijalnim dostignućima. Možda da. A dostignuće je i sam sagraditi kuću i staje, vinograd, posijati biljke, brinuti se za njih, za životnije, voćke, biti prijatelj i pri ruci svim suseljanima, pozdravljati svakoga na cesti koga vidiš......i svaka čast tim ljudima. Znam kako žive i što rade.
Ne smatram se nadmoćnom uopće. Ne znam otkuda to samo isčitavaš. Smatram nepravednim što taj mali seljačić iako je možda natprosječno inteligentan i ima neke sklonosti i želje, nema prilike kao njegovi velegradski vršnjaci to razviti. Ako netko želi živjeti na selu u prirodi - OK, super. Ali ako netko želi otići studirati glazbu ili astrofiziku, za to sam da mu se omogući.

Btw, nemoj mi pričati o selu ni o snobizmu, svi moji su sa sela, a i ja sam tamo odrasla, i znam kako se tamo živi i radi
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 17:15   #86
Quote:
mrkenangelo kaže:
želiš reći ŠTO zapravo?

ja ću ipak probati i po treći put: DAKLE: ima na selima izuzetno kvalitetnih (pritom mislim ZDRAVIH a pritom mislim mentalno, duhovno, emocionalno razvijenih i usklađenih individua) U ISTOM BROJU kao i u velegradu.

osim toga, ako niste primijetili ja ću vam reći da ljudi željni mira i tišine i zdravlja već godinama bježe iz velegradova u ruralnu okolicu.

mjeriti osobu isključivo i samo prema onome što je na INTELEKTUALNOJ razni postigao, po meni je ne samo ograničeno (što je sasvim očito) nego i glupavo.

eto.
Ma ti si me pogrešno razumela!
Ono što sam ja htela reći je sledeće: ako živiš u manjoj sredini imaš manje mogućnosti da razviješ svoje talente i da otkriješ svoja interesovanja nego ako živiš u većoj. Pošto i sama živim u relativno malom gradu - može se reći da govorim i iz ličnog iskustva. Uostalom dovoljno je videti koliko ima interesantnih seminara, škola, radionica i sl. u kojima se možeš razvijati u velikom gradu, a koliko u malom.
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 17:21   #87
Quote:
mrkenangelo kaže:
svi vi mjerite čovjeka po gore navedenim kriterijima i postignućima u istima. smatraš se nadmoćnom u odnosu na jadnog malog seljačića koji ide u razred sa još (jedva) 4 suseljana? ili smatraš da ništa osim knjige čovjeku ne daje mogućnost izbora?
misliš da je djete kojeg je mama upisala na balet, klasičnu gitaru i 3 strana jezika u prednosti pred onim koji neuk skače bos po livadama, zna kako izgleda vuk, ustaje u pol 6 ujutro i hrani domaće životinje i ne pere ruke prije jela?
Nije u tome stvar, mrkenangelo, već u tome da to dete što trči po livadi bi možda želelo da uči balet (primer), ali ne može. Ili ti misliš da čim je neko rođen na selu automatski jedino što želi je da trči po livadama i hrani domaće životinje? Onda je to predrasuda o ljudima sa sela.
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 17:39   #88
Quote:
mrkenangelo kaže:
odrasla sam u tipičnom zagrebačkom kvartu - ljudi s kojima sam odrastala su "urbane legende" ovog grada. među svima nama možda je jedna ili dvije zdrave osobe. svi ostali su iskompleksirani, istraumatizirani, isfrustrirani time što ne žive na Tenerifima, a ponajviše oni čiji su roditelji kakti nobl. na raspolaganju nam je cijelog života bilo sve što ti u Zagrebu i široj okolici može pasti na pamet.
Vidiš da svakoga od nas određuje i mesto na kome odrastamo.
Ti si odrasla u centru velikog grada, imala si na raspolaganju mnoge mogućnosti, ali si uvidela da mogućnosti ne znače ujedno i da će ih neko i iskoristiti. Kako ima ljudi koji nisu iskoristili sve što glavni grad pruža, jer nisu imali potrebu ili želju da se razvijaju, tako ima i onih koji jesu. Međutim, mi ovde govorimo o deci koja nemaju mogućnost izbora, samo zato što žive u uslovima koji im to ne pružaju. A mislim da to ima veze sa temom. Jer opet dolazimo na to da će i "indigo deca" (ako postoje) dobiti mogućnost da sebe izraze samo ako su deca bogatih roditelja koja žive u sredini u kojoj će moći da razviju svoje sklonosti.
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 17:41   #89
Oleander, ni reč nemam dodati. Takvo je i moje mišljenje.
 
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 07:40   #90
Quote:
grizli kaže:
Ma postoje texnike za gledanje aure i sl....
koje tehnike?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 08:41   #91
Quote:
mrkenangelo kaže:
koje tehnike?
Lakmus-papir.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 08:45   #92
Quote:
Gaudrath kaže:
Lakmus-papir.

si mislim... al ništ
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 10:47   #93
Jebeš ti spasitelja.. gada gledaš sa individualne strane....

Nekoj bakici na samrti nikakav indigo spasitelj ne može pomoći...

Svijet je takav kakav je promjenljiv....

Traženje nekakvog spasitelja, kralja , supermena,Boga na nebu je glupost...

Ili ono... poslje smrti idemo nazad bogu....

Pa va ja pitam kaj bute radili s njime.. pili kavu i gledali Rajski TV program...

Pravi "mudraci" vide Boga u svakoj stvari oko sebe, u cvijetu na livadi, u kamenu na cesti. u svemu, čak i u misli koja dolazi u nas um.. jer Bog jest sve , i nista niej izvan njega...

Pa tako ni mi nismo izvan njega.. niti naše ja(ego) koje misli da ono upravlja svojim životom....

Čak ni misli nisu naše, niti ih mi stvaramo....

Iz ovoga proizlazi da postoji samo Bog... i da je npr. neka osoba od njega "programirana".. i sve sto se dogadja dogadja se po njemu...

Ljudi pa zašto onda brinete... zašto tražite nekakve spasitelje....
Pa od čega bi vasoni to trebali spasiti?


delija:
Bravo grizli!!!

Još samo konkretno definiraj STVARNOG Boga i bit ćeš na veoma visokom spoznajnom nivou.
(Ne šalim se).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 11:16   #94
Imas tih popularnih lnjigica.. i na svko mkoraku nadjes kako citati auru i kako napraviti astrlanu projekciju....

Quote:
Još samo konkretno definiraj STVARNOG Boga i bit ćeš na veoma visokom spoznajnom nivou.
(Ne šalim se).
Ali stavrnog Boga je nemoguce definirati...

Nema stvarnog boga...

Kad kazes Bog.. zamisljaš pojam.. pojam nekakvog entiteta

Bog jest čisto bivanje...

U istocnjackoj filozofiji jastvo, ili atma...

Apsolutna svijet...

U samom bivanju niti pojam apsolutna svijet ne postoji... samo bivanje....

Bivanje.. je isto ppjam ..ali je nezamisliv pojam....

Delija .. najlakše ćeš osjetiti "prusustvo bivanja"... kada se pitaš "Tko sam ja"

Tada nestaju sve misli, um je umiren i okrenut ka jastvu..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 11:52   #95
grizli: Ali stavrnog Boga je nemoguce definirati...


delija:
Ne slažem se s ovom rečenicom - jer ja sam ga DEFINIRAO.
Da je ovo tačno Ja lično POSJEDUJEM DOKAZE.

No o ovome jednom drugom prilikom, jer većina ljudi još nije spremna da shvati i prihvati Stvarnog Boga.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 13:35   #96
Quote:
delija kaže:
grizli: Ali stavrnog Boga je nemoguce definirati...


delija:
Ne slažem se s ovom rečenicom - jer ja sam ga DEFINIRAO.
Da je ovo tačno Ja lično POSJEDUJEM DOKAZE.

No o ovome jednom drugom prilikom, jer većina ljudi još nije spremna da shvati i prihvati Stvarnog Boga.
A vjeruješ li ti Božjoj definiciji samog sebe?
Collateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 13:37   #97
Talking

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Plava djeca...zbog indigo plave ???? aure koja je navodno kod njih prisutna.

A kakvu auru onda imaju kristalna djeca????

A kakvu auru onda imaju "staklena" djeca? A kakvu, vodena djeca?

Sve mi to ima miris- trgovine i velike zarade.
Collateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 13:40   #98
Quote:
Collateral kaže:
A kakvu auru onda imaju "staklena" djeca? A kakvu, vodena djeca?

Sve mi to ima miris- trgovine i velike zarade.

ŠTO?????

već ih ima u slobodnoj prodaji, u Bauhausu ili u Metrou.....a otamo dolazi njihov miris
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 13:50   #99
Talking

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
ŠTO?????

već ih ima u slobodnoj prodaji, u Bauhausu ili u Metrou.....a otamo dolazi njihov miris

Ima, ima! Prodaja gluposti neupućenima.
Collateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 13:53   #100
Quote:
delija kaže:
grizli: Ali stavrnog Boga je nemoguce definirati...


delija:
Ne slažem se s ovom rečenicom - jer ja sam ga DEFINIRAO.
Da je ovo tačno Ja lično POSJEDUJEM DOKAZE.

No o ovome jednom drugom prilikom, jer većina ljudi još nije spremna da shvati i prihvati Stvarnog Boga.
reći ćeš nam? odnosno: dokazat ćeš nam?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.