Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 11:32   #81
Quote:
vila pustinje kaže: Pogledaj post
Mislim da možeš već i sad jer ja već jesam prijavljena onda samo dobiješ korisničko ime i lozinku a onda 1.12. je prijava ispita gdje biraš što želiš pisati najkasnije do 31.1. tako do tada najkasnije se trebaš prijaviti
ovo je prošlogodišnja brošura, ali vjerujem da je sve ostalo isto,na 25.str.

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...rosura_RVZ.pdf
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 15:20   #82
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
ovo je prošlogodišnja brošura, ali vjerujem da je sve ostalo isto,na 25.str.

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...rosura_RVZ.pdf


mislim da je sve isto
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 21:27   #83
Hvala cure
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:48   #84
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Hvala cure

np,samo pitaj.nisi jedina,ima nas još starih maturanata
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:19   #85
zanima me jeli se ponovno pisanje mature plaća i ako je koliko...znači ja bi pisala maturu ponovo 2 godine nakon završetka srednje škole...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:49   #86
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
zanima me jeli se ponovno pisanje mature plaća i ako je koliko...znači ja bi pisala maturu ponovo 2 godine nakon završetka srednje škole...
Da, plaća se 175 kn po ispitu.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 00:32   #87
Ja sam maturant iz 2013./2014., i nisam uopće pisao državnu maturu . Pisat ću maturu sljedeći rok(2014./2015.), zbog toga ću platit 175kn po ispitu. To znam.
Sad nisam siguran hoće li i za mene prva godina studiranja biti besplatna iako nisam nastavio školovanje odmah iza tekuće godine kad su i drugi.
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 01:03   #88
Quote:
IRON-MAN kaže: Pogledaj post
Ja sam maturant iz 2013./2014., i nisam uopće pisao državnu maturu . Pisat ću maturu sljedeći rok(2014./2015.), zbog toga ću platit 175kn po ispitu. To znam.
Sad nisam siguran hoće li i za mene prva godina studiranja biti besplatna iako nisam nastavio školovanje odmah iza tekuće godine kad su i drugi.
Hoće. Prvi attempt studiranja je uvijek besplatan, neovisno o tome upišeš li faks direktno nakon srednje škole ili 10 godina nakon.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:43   #89
Evo i mene u društvu ponavljača
Već 4 godine koliko je prošlo od završetka srednje škole sanjam o tome da upišem faks. To mi je doista najveća želja i odlučila sam je ove godine i ispuniti. Pošto je ipak dosta vremena prošlo, a ja sam dosta zahrđala i izgubila naviku učenja, upisala sam pripreme kako bih se uz njih vratila u đir i kako mi samo učenje ne bi bio prevelik šok
Psihologija na FFZG-u - prvi izbor.
Strah me neuspjeha. Shvatila sam da sam sama sebi najveći neprijatelj - znate, kad vam se nešto ne da a to je jedini način da nešto i napravite? Uljuljkala sam se u shemu kuća-poso, ne čitam kao prije i definitivno ne učim kao prije. I bojim se da će me sjajni mozgovi ove mlade generacije pregaziti na maturi.
Znate li možda nekoga/ima li ovdje ikoga tko je ponovno pisao DM, eventualno uz pripreme ili kako već i uspio? :tražiinspiraciju:
-Joker- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 10:09   #90
Quote:
-Joker- kaže: Pogledaj post
Evo i mene u društvu ponavljača
Već 4 godine koliko je prošlo od završetka srednje škole sanjam o tome da upišem faks. To mi je doista najveća želja i odlučila sam je ove godine i ispuniti. Pošto je ipak dosta vremena prošlo, a ja sam dosta zahrđala i izgubila naviku učenja, upisala sam pripreme kako bih se uz njih vratila u đir i kako mi samo učenje ne bi bio prevelik šok
Psihologija na FFZG-u - prvi izbor.
Strah me neuspjeha. Shvatila sam da sam sama sebi najveći neprijatelj - znate, kad vam se nešto ne da a to je jedini način da nešto i napravite? Uljuljkala sam se u shemu kuća-poso, ne čitam kao prije i definitivno ne učim kao prije. I bojim se da će me sjajni mozgovi ove mlade generacije pregaziti na maturi.
Znate li možda nekoga/ima li ovdje ikoga tko je ponovno pisao DM, eventualno uz pripreme ili kako već i uspio? :tražiinspiraciju:
Ja 6 godina nakon srednje (s jednim fakultetom izmedu )
Spremala sam fiziku i matematiku sama... nemam ti nesto pametno za reci nego se svakog slobodnog trenutka uhvati knjige, pa makar i u tramvaju
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 16:33   #91
Ponovno pisanje matematike ali druge razine

Već sam pitala ovo pitanje na forumu za taj fakultet, al pošto se ova tema bavi pisanjem ponovne mature, budem i ovdje. Znači ove godine sam maturantica i ugl. za sve fakultete koje prijvljujem trebam B razinu matematike, osim jednog koji traži A razinu, ne znam kolko mi je pametno riskirat zbog tog jednog sad, jer baš nisam najbolja u matematici, a i bojim se da neće bit dosta vremena. Moje pitanje je, ako ja sljedeće godine 2016. odlučim ponovno pisati mat A razinu dali je to moguće ( da se piše druga razina ) ?
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 18:08   #92
Quote:
weeke kaže: Pogledaj post
Već sam pitala ovo pitanje na forumu za taj fakultet, al pošto se ova tema bavi pisanjem ponovne mature, budem i ovdje. Znači ove godine sam maturantica i ugl. za sve fakultete koje prijvljujem trebam B razinu matematike, osim jednog koji traži A razinu, ne znam kolko mi je pametno riskirat zbog tog jednog sad, jer baš nisam najbolja u matematici, a i bojim se da neće bit dosta vremena. Moje pitanje je, ako ja sljedeće godine 2016. odlučim ponovno pisati mat A razinu dali je to moguće ( da se piše druga razina ) ?
Mislim da ti je bolje ne riskirati sa višom razinom ako ti baš i ne ide,a i kažeš da ti treba samo za jedan fakultet.
Ako odlučiš sljedeće godine pisati A razinu možeš tj. možeš mijenjati razinu
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:40   #93
Quote:
vila pustinje kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je bolje ne riskirati sa višom razinom ako ti baš i ne ide,a i kažeš da ti treba samo za jedan fakultet.
Ako odlučiš sljedeće godine pisati A razinu možeš tj. možeš mijenjati razinu
Stvar je u tom što baš taj jedini koji mi traži A raizinu me počeo i najviše zanimati, al mislim da mi je ipak pametnije pričekati i pisati sada B,pa ako će me se sljedeće godine predomislim za fakultete, budem ponovno pisala maturu. Ta druga matura ( ko se odlučim opet mat) se može pisati bez obzira ako sam ja npr prijavljena još na faks koji upišem ove godine, i onda ako se upiše taj drugi, može li se tek onda ispisati sa ovog prvog ??
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:55   #94
Quote:
weeke kaže: Pogledaj post
Stvar je u tom što baš taj jedini koji mi traži A raizinu me počeo i najviše zanimati, al mislim da mi je ipak pametnije pričekati i pisati sada B,pa ako će me se sljedeće godine predomislim za fakultete, budem ponovno pisala maturu. Ta druga matura ( ko se odlučim opet mat) se može pisati bez obzira ako sam ja npr prijavljena još na faks koji upišem ove godine, i onda ako se upiše taj drugi, može li se tek onda ispisati sa ovog prvog ??
Ništa ne brini,ako se sljedeće godine predomisliš za fakultet moći ćeš pisati višu razinu tj. drugu maturu bez obzira što si prijavljena na faks,tek kada vidiš da si ostvarila pravo upisa na drugi na koji se želiš prebaciti se možeš ispisati sa prvog.
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:32   #95
maturirao sam prije 2010. dakle staru maturu i sad bi isao polagati drzavnu.
Imam jedno, mozda glupo pitanje. Faks koji bi upisao ove godine ne boduje matematiku na upisu, znači samo hrv. i engl. jezik. Znači li to da ja mogu položiti samo engleski i hrvatski na drzavnoj ili moram i matematiku?
Hvala
spiralo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:52   #96
Quote:
spiralo kaže: Pogledaj post
maturirao sam prije 2010. dakle staru maturu i sad bi isao polagati drzavnu.
Imam jedno, mozda glupo pitanje. Faks koji bi upisao ove godine ne boduje matematiku na upisu, znači samo hrv. i engl. jezik. Znači li to da ja mogu položiti samo engleski i hrvatski na drzavnoj ili moram i matematiku?
Hvala
Moraš i matematiku, pa makar na B razini za 2. B razina je lagana, trebao bi je proći.
windir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:13   #97
ok, hvala
spiralo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 19:26   #98
Quote:
windir kaže: Pogledaj post
Moraš i matematiku, pa makar na B razini za 2. B razina je lagana, trebao bi je proći.
jesi siguran?
Maturirala sam prije 2010 i prosle godine sam upisala faks koji ne boduje hrvatski i engleski pa njih nisam polagala na drzavnoj maturi.

Zavrsila sam gimnaziju, ako je to bitno.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:13   #99
Quote:
windir kaže: Pogledaj post
Moraš i matematiku, pa makar na B razini za 2. B razina je lagana, trebao bi je proći.
Ne mora.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 22:31   #100
bok ljudi! trebam jednu info....planiram upisati PITUP u zaboku..e i školu sam završila prije dosta godina trogodišnju,a 2010. sam završila 4.stupanj ..sad moram polagat državnu maturu...zanima me ukoliko ne prođem kojim predmet na maturi dal ću bit niže rangirana ili nemam nikakvo pravo upisa? ni jedne godine se kvota ne popuni ..tako da slobodnih mjesta ima uvijek..
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.