Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 12:05   #241
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima prepisivanje na maturi sa veličinom mjesta u kojima se škole nalaze? U svakoj školi u Hrvatskoj, bila ona u Zagrebu ili ne, učenike na maturi čuvaju nastavnici te škole.
Pa upravo zbog toga je logično je da ima. Zamisli si neko manje mjesto gdje svako zna svakog. Malo sutra bi bila takva napetost i osiguranje kao u npr. bilo kojoj zagrebačkoj gimnaziji gdje bi ti 80% njih odma uzelo test bez opomene.
24cof24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 02:14   #242
točno to (24cof24)
jozzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 02:57   #243
Quote:
nekacura777 kaže: Pogledaj post
zašto bi netko tko je učio trebao pomagati drugom
Pa ne treba, ali ako može (npr. završio je s ispitom), zašto ne? Uvijek se može obratiti nastavniku ako ga taj drugi dekoncentrira da obrati pažnju...
Quote:
Uzas. A znam da ja necu moci prepisivat jer idem u gimnaziju i to u Zagrebu...
Eto, i sam bi prepisao da možeš... što nisi išao u neku slabiju gimnaziju pa imao bolje rezultate? Kakav si učenik na takav ćeš fakultet. Kad ti zaslužiš (ocjenama itd.) na neki bolji ili željeni fakultet, onda nećeš imati problema pri upadu, uz sve te prepisivače.
pushthetempo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:23   #244
Quote:
24cof24 kaže: Pogledaj post
Pa upravo zbog toga je logično je da ima. Zamisli si neko manje mjesto gdje svako zna svakog. Malo sutra bi bila takva napetost i osiguranje kao u npr. bilo kojoj zagrebačkoj gimnaziji gdje bi ti 80% njih odma uzelo test bez opomene.
Nije tako, sve ovisi od profesora do profesora. U gimnaziji u Sisku se nije moglo prepisivat uopće jer su dežurni profesori bili svi koji i na svojim satovima imaju autoritet i ne dozvoljavaju prepisivanje, dok su u nekim drugim školama došaptavali odgovore jedni drugima a profesori se pravili da to ne vide.
Nije stvar u veličini škole nego u profesoru koji je dežuran i u tome kako se postavi prema učenicima.
__________________
How good do you have to be to be considered a 'good person'?
Apheleia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.