Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 01:32   #1
Migrena - pomoc hitno!!!

Situacija je ovakva. Zenin se u subotu, a mater uhvatila migrena koja joj opcenito traje 4-5 dana pa ako netko ima kakve dobre tablete za migrenu bilo sta neka se javi, dosao bi po njih ako je blizu splita, dalkmacije...,
cijena nije bitna samo da joj pomogne..
ako je netko iz daljeg nek posalje autobusom, bilo sta.. samo da ne odlezi taj dan jer bi me to dotuklo. Evo i broj moba: 098 822 188
 
Old 13.04.2007., 11:46   #2
Quote:
colee kaže: Pogledaj post
Situacija je ovakva. Zenin se u subotu, a mater uhvatila migrena koja joj opcenito traje 4-5 dana pa ako netko ima kakve dobre tablete za migrenu bilo sta neka se javi, dosao bi po njih ako je blizu splita, dalkmacije...,
cijena nije bitna samo da joj pomogne..
ako je netko iz daljeg nek posalje autobusom, bilo sta.. samo da ne odlezi taj dan jer bi me to dotuklo. Evo i broj moba: 098 822 188
Cula sam da je za migrenu dobro cickovo ulje. Odi do obliznje ljekarne pa se raspitaj.
maca25 is offline  
Old 13.04.2007., 19:42   #3
pa najjednostavnije je da ode liječniku koji će joj propisat lijekove protiv migrene,najčešće ti ide kombinacija lijeka za stabilizaciju krvnih žila mozga sa diuretikom i analgetikom. Dosta učinkovito iako se to ne koristi u dugoročno,to je onako za napad,postoji dr lijek koji se onda koristi u prevenciji migrene
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 13.04.2007., 21:34   #4
ma kaj odma lječniku?
mama je uzbuđena jer joj se kćer udaje...pa kak je ne bi bolila glava

šala mala...

probaj sa biljnim kapima- ginko,valerijana i rusomača u kombinaciji(probaj ih kupit od nekog travara,ne ovu kemiju u apotekama).I nek se lijepo zatvori u sobicu,mračnu i tihu da joj se živci skuliraju..

sretno!
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Old 13.04.2007., 21:41   #5
avamigran
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 13.04.2007., 22:07   #6
Imitrex (sumatriptan succinate)- dobijes ga samo na recept.
Jedino sto pomogne. (u injekciji, tableti ili kapima)
Kapi su mi najdraze, djeluju brzo kao i injekcija (vec u 10 minuta mi je barem 50% bolje) a ne moram ljecniku ili nedajboze na hitnu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 13.04.2007., 22:14   #7
Quote:
bigmamma kaže: Pogledaj post
ma kaj odma lječniku?
mama je uzbuđena jer joj se kćer udaje...pa kak je ne bi bolila glava

šala mala...

probaj sa biljnim kapima- ginko,valerijana i rusomača u kombinaciji(probaj ih kupit od nekog travara,ne ovu kemiju u apotekama).I nek se lijepo zatvori u sobicu,mračnu i tihu da joj se živci skuliraju..

sretno!

Mozda u prvim satima predmigrene ovo i moze pomoci, ali
kad imas migrenu poput moje (zvuk, svjetlo i miris svega smeta, povracanje, + imam dojam da mi se glava raspada na tri komada) jedina misao mi je ako ne dobijem imetrex, bolje da umrem.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 13.04.2007., 22:18   #8
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
avamigran
Pomognu samo ako ih uzmes kad osjetis da migrena dolazi, kad se bol razbukta - ne pomaze. Ja ih samo ispovracam.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 13.04.2007., 22:39   #9
ja u takvim situacijama kad baš ne mogu izdržati i ništa ne pomaže odem na hitnu,po inekciju voltarena i trocala(protiv povraćanja).
no mogu bit sretna kaj je to fakat rijetko.
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Old 13.04.2007., 23:38   #10
dečko ima strašne migrene,liječi se homeopatijom..sad neznam koliko to baš može trenutno pomoći ali za dugoročno rješenje je savršeno..prije imao 1 tjedno,sad jednom u 3 mjeseca i što duže ide to se više prorjeđuju..
vedra is offline  
Old 14.04.2007., 14:36   #11
Mojoj mami pomaže Zomig jedino.
keana is offline  
Old 14.04.2007., 16:20   #12
za napade migrene ne pomazu nikakvi biljni pripravci, sve sam isprobala i jeino sto vrijedi je sprej imigran koji se moze kupiti u ljekarni i bez recepta i tablete zomig mada se one teze podnose, u svakom slucaju najbolje rjesenje je imigran sprej
jasmine is offline  
Old 14.04.2007., 23:57   #13
ok ako ti želiš biti jedan od onih koji će koristiti "sumamedom je je pomogao susjedu peri" izvoli al ako želiš liječit promjene u mozgu koje dovode do migrene onda svakako liječniku
ps. netko je zamjenio migrenu sa "običnom" glavoboljom-preporučujem prvo se informirat pa onda postat i davat savjete
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 15.04.2007., 19:58   #14
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Imitrex (sumatriptan succinate)- dobijes ga samo na recept.
Jedino sto pomogne. (u injekciji, tableti ili kapima)
Kapi su mi najdraze, djeluju brzo kao i injekcija (vec u 10 minuta mi je barem 50% bolje) a ne moram ljecniku ili nedajboze na hitnu.
Jel sprječavaju povraćanje uzrokovano migrenom?
renalicious is offline  
Old 20.04.2007., 17:38   #15
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Imitrex (sumatriptan succinate)- dobijes ga samo na recept.
Jedino sto pomogne. (u injekciji, tableti ili kapima)
Kapi su mi najdraze, djeluju brzo kao i injekcija (vec u 10 minuta mi je barem 50% bolje) a ne moram ljecniku ili nedajboze na hitnu.
Jesi li mozda probala i Imigran spray kako bi znala koji ima bolju djelotvornost?
Mozda ta 2 lijeka imaju slicnu bazu!
badejo is offline  
Old 20.04.2007., 17:47   #16
Quote:
bigmamma kaže: Pogledaj post
mama je uzbuđena jer joj se kćer udaje...
khm..jer joj se sin zeni
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Old 21.04.2007., 01:31   #17
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
avamigran
naj naj ljek protiv migrene i garantirano pomaze
__________________

Malo je izgubljeno, ako je cast spasena
chichonina is offline  
Old 21.04.2007., 01:50   #18
Maxalt listići za otapanje u ustima.2 u jednom pakiranju.Bez recepta oko 150 kn.Na recept oko 28 kn. Ali treba biti oprezan(kao i kod Imigran spreja)-ako se uzme neki drugi lijek za migrenu ne smije se uzeti 24 ili čak 48 h ovaj.Ima hrpa mogućih nuspojava(mada ja nisam imala niti jednu) i ne smije biti nikakvih poteškoća sa srč. bolestima.
sretnodijete is offline  
Old 04.05.2007., 14:06   #19
Karmela, gdje kupujes taj lijek IMITREX?
Evo ja danas imam groznu migrenu. Stavila sam IMIGRAN spray ali nije mi pomogao. Kad popijem ZOMIG moram se leci a ne mogu jer imam malog djecaka.
Sretnodijete, jel taj MAXALt ima samo u listicima? Sta se oni stave na jezik? Kkao su ti djelovali IMIGRAN i ZOMIG?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Old 04.05.2007., 14:11   #20
Sretnodijete, jel imas mucninu kad uzmes taj lijek? Meni su mucnine gore od glavobolje.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.