Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 08:44   #8601
Quote:
izidor2703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!


Gradim kuču od 180m2 koliko bi mi trebalo tona peleta za zimu?
Bože koje pitanje!!!
bmwmilos is offline  
Old 25.11.2014., 08:58   #8602
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Bože koje pitanje!!!
Pa što ne odgovoriš čovjeku! Npr. 20 tona!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 25.11.2014., 09:35   #8603
Ne razumijem cemu takvi odgovori??? Zidovi su 45cm( 30+15)! Samo sam pitao otprilike kolilo mi treba tona peleta!

Dobro ako je glupo postavljeno pitanje probat cu na drugi nacin?Moji trose oko 25m drva na godinu koliko je to odprilike tona peleta?
izidor2703 is offline  
Old 25.11.2014., 10:30   #8604
Zavisi koju peč i plamenik koristiš,pripremi 6 tona x 1,9 kuna, to je neki sigurni start,moja potrošnja drva je bila takva,vodio sam se ovom računicom,3 mjeseca sam potrošio cca.1500kg peleta na 24/7 rada,pročitaj unazad moje postove zašto i kako
mbukal is offline  
Old 25.11.2014., 11:54   #8605
Quote:
izidor2703 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem cemu takvi odgovori??? Zidovi su 45cm( 30+15)! Samo sam pitao otprilike kolilo mi treba tona peleta!

Dobro ako je glupo postavljeno pitanje probat cu na drugi nacin?Moji trose oko 25m drva na godinu koliko je to odprilike tona peleta?
Otprilike,za potrošnju od 1 tona peleta je jednak potrošnji od 3-4 m drva,zavisi od način loženja,to jest za 25 m drva ,trebat će 6-7 tona peleta,napomena je za manji broj tona dobro štelovanje plamenika i optimalan izbor kotla,,za svaki slučaj ,najbolji osigurati oko 7 tona peleta za miran san zimi...
dadoposušje is offline  
Old 25.11.2014., 14:16   #8606
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nego da pitam, da li bi bilo bolje da se u ovom mojem slučaju od samo 200 litara spremnika topline dozvoli njemu da nakon postizanja-izjednačavanja topline sa kotlom da se samo on najprije isprazni a kotao zadrži temperaturu,kako to postići da se toplina potroši najprije iz spremnika ako je ta varijanta dobra, ili je bolji ovakav način kao sad kada kotao samo dogrijava razliku u potrošenoj toplini-paralelno se puni i troši toplina u spremniku i kotlu
stvarno sam radoznal,zmajdin kaže da je najbolje staviti termički ventil :"To mu dođe nešto kao aksiom" (vtc511) poslje pumpe kotlovskog kruga a prije spremnika i acc10,nije mi ništa jasno jer ne vidim njegov smisao zbog toga jer se nikada poslije prvog paljenja na početku sezone grijanja ne spušta temperatura u kotlovskom krugu (po onoj mojoj shemi) ispod 64*C-radna temperatura kotla je od 65*C do 75*C
ramzay javi se, instalacija po mojoj shemi kojoj si na veliko kumovao za sada radi besprijekorno,onako kako sam zamislio ,želio bi još poboljšati (ako postoji način) rad svoje skalamerije,naravno po istom principu kako je napravljen original -ssm-

Zadnje uređivanje mbukal : 25.11.2014. at 14:32.
mbukal is offline  
Old 25.11.2014., 14:24   #8607
Dimnjak

Ljudi pitanje,

Cime je najbolje izolirati cijev izmedu peci i dimnjaka?
Imam doma staklene vune u roli, dali to moze posluziti?
Nikola1989 is offline  
Old 25.11.2014., 14:25   #8608
Pitanje. Imam na peci sigurnosni ventil (mislim da je 3 bara) kad poraste pritisak vode on visak vode izbaci.Da li ce on reagirati ako se kotao pregrije ili taj pritisak pregrijavanjem ide u ex posudu?
Roky- is offline  
Old 25.11.2014., 14:44   #8609
Quote:
Nikola1989 kaže: Pogledaj post
Ljudi pitanje,

Cime je najbolje izolirati cijev izmedu peci i dimnjaka?
Imam doma staklene vune u roli, dali to moze posluziti?
može i to poslužiti,i vezati termičkim trakama ili tankim elektro kablom,ukoliko ima,važno je dobro izolirati garažu ili kotlovnicu od hladnoće ili propuha,usput ostaviti otvor minimalni po propisu radi ventiliranja protiv otrovanja od dima...
dadoposušje is offline  
Old 25.11.2014., 14:56   #8610
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
može i to poslužiti,i vezati termičkim trakama ili tankim elektro kablom,ukoliko ima,važno je dobro izolirati garažu ili kotlovnicu od hladnoće ili propuha,usput ostaviti otvor minimalni po propisu radi ventiliranja protiv otrovanja od dima...
Je izolirana je kotlovnica s 5 cm stiropora, alu s termo mostom vrata i prozor.
Problem mi nastaje s centrometalom kad upali pec dok se nezagrije taj dio cijevi do dimnjaka pec tutnji ko luda, pa prepostavljam da je radi toga.
Reci mi jel triba necim omotat vunu neznam oce li ispadat kakve mrvice ili? Ona se nemoze zapalit?

Hvala
Nikola1989 is offline  
Old 25.11.2014., 15:23   #8611
Quote:
Nikola1989 kaže: Pogledaj post
Je izolirana je kotlovnica s 5 cm stiropora, alu s termo mostom vrata i prozor.
Problem mi nastaje s centrometalom kad upali pec dok se nezagrije taj dio cijevi do dimnjaka pec tutnji ko luda, pa prepostavljam da je radi toga.
Reci mi jel triba necim omotat vunu neznam oce li ispadat kakve mrvice ili? Ona se nemoze zapalit?

Hvala
neće zapaliti,jer je dobar izolator.Za tutanj kroz cijevi,provjeriti protok zraka kod reguliranja klapna ili očistiti turbulatora,zbog zapušenosti pepelom ili je prevelik cug,ili neznam točno!!!,za moj slučaj sam ugradio zugbegrenzer,vidi moj post kod str.228 ili dalje...

Zadnje uređivanje dadoposušje : 25.11.2014. at 15:35.
dadoposušje is offline  
Old 25.11.2014., 16:26   #8612
Quote:
Roky- kaže: Pogledaj post
Pitanje. Imam na peci sigurnosni ventil (mislim da je 3 bara) kad poraste pritisak vode on visak vode izbaci.Da li ce on reagirati ako se kotao pregrije ili taj pritisak pregrijavanjem ide u ex posudu?
Do ta 3 bara sve ide u ekspanzionu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 25.11.2014., 17:09   #8613
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Pitanje je gdje je kuca, kolko ce biti izolirana, kolko grijana, na koju temperaturu...itd.
Bez uvrede, ali to isto kao da pitaš: Kupujem auto, koliko mi benzina treba?
dankobo is offline  
Old 25.11.2014., 18:16   #8614
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
neće zapaliti,jer je dobar izolator.Za tutanj kroz cijevi,provjeriti protok zraka kod reguliranja klapna ili očistiti turbulatora,zbog zapušenosti pepelom ili je prevelik cug,ili neznam točno!!!,za moj slučaj sam ugradio zugbegrenzer,vidi moj post kod str.228 ili dalje...


Vidiš koliko tu ima cijevi, kad se zagrije cijev, vibracije prestanu.



A na bojleru me mući da je na vrhu voda brzo 70C, a na polovici je ispod 30C. Do sad nisam imao takav problem?
Nikola1989 is offline  
Old 25.11.2014., 18:58   #8615
Quote:
izidor2703 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem cemu takvi odgovori??? Zidovi su 45cm( 30+15)! Samo sam pitao otprilike kolilo mi treba tona peleta!

Dobro ako je glupo postavljeno pitanje probat cu na drugi nacin?Moji trose oko 25m drva na godinu koliko je to odprilike tona peleta?
Tvoji imaju niskoenergetsku kuću?
Uz rekuperator potrošnja ne smije prelaziti dvije tone, podrazumijeva se da je sve napravljeno kako treba
Peletko is offline  
Old 25.11.2014., 19:01   #8616
Quote:
Nikola1989 kaže: Pogledaj post
Je izolirana je kotlovnica s 5 cm stiropora, alu s termo mostom vrata i prozor.
Problem mi nastaje s centrometalom kad upali pec dok se nezagrije taj dio cijevi do dimnjaka pec tutnji ko luda, pa prepostavljam da je radi toga.
Reci mi jel triba necim omotat vunu neznam oce li ispadat kakve mrvice ili? Ona se nemoze zapalit?

Hvala
Ima za kupiti orginal prigušivać buke
Peletko is offline  
Old 25.11.2014., 23:05   #8617
evo novosti za Centrometalaše,ljubitelja grdosije od 90kw,na osnovu prijašnjih postova uvaženih kolega o mogućnosti rada plamenika CPPL 60-90 KW na minimum režima,isprobao sam smanjivši snagu plamenika na P2 (40kw) ,inače je predvidjena najmanja snaga na P 4 (60 KW)zatim srednja P5 (70 KW) i max.snaga P 6(90 kw) u softvar regulaciji CPREG.Tako sam štelovao da je vrijeme puža i stajanje u programu P3 i P 4,budu ista kao po programu P2.,smanjio broj okretaja FP od 2300 rpm na 2250 rpm i FP30 od 180 NA 120 rpm(dodatno razgaranje),dobilo je duže vrijeme razgaranja,barem za 2-3 minuta,manja je inercije topline vode u kotla nakon gašenja na 75 stupnja(diferenca je 15) do 85-86 stupnja,nego na P6 ,koji naraste do 90-92 stupnja.Za režim P2 je manja potrošnja peleta po paljenju ,oko 2,2 kg ,a skraćuje se vrijeme mirovanja za 5-10 min,prosječno je 20 paljenje za 16 sati grijanja dnevno.Prije je grijalo po jačem P5 ili P6,trošila je oko 3 kg po paljenja,prosječno 16 puta dnevno,time je razlika u uštedi 4 kg dnevno!!!!t.j. 48-44 =4 kg,,A temperatura dim.plinova je 140- 150 stupnja po P2,smanjivši nego kod viših snazi za 10-20 stupnja...Zamislite to za tvorničku postavku bez dodatnih turbulatora,klapna,i što još sam naknadno ugradio u kotao i štelovao plamenik ,bila je 240-260 stupnja,kad sam prvi put kupio i upalio peć prvih dana,time sad smanjio za skoro 100 stupnja!!!!!!!
dadoposušje is offline  
Old 25.11.2014., 23:26   #8618
Kako izmjeriš koliko kg po paljenju potroši? To bi meni koristilo da usporedim da li manje troši ako se konstantno na snazi 1 zagrijava od 65 do 75 ili da krene sa snagom 5 koju modulira na manju kako dolazi do temperature 75C?
Uplaseni is offline  
Old 25.11.2014., 23:48   #8619
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
stvarno sam radoznal,zmajdin kaže da je najbolje staviti termički ventil :"To mu dođe nešto kao aksiom" (vtc511) poslje pumpe kotlovskog kruga a prije spremnika i acc10,nije mi ništa jasno jer ne vidim njegov smisao zbog toga jer se nikada poslije prvog paljenja na početku sezone grijanja ne spušta temperatura u kotlovskom krugu (po onoj mojoj shemi) ispod 64*C-radna temperatura kotla je od 65*C do 75*C
ramzay javi se, instalacija po mojoj shemi kojoj si na veliko kumovao za sada radi besprijekorno,onako kako sam zamislio ,želio bi još poboljšati (ako postoji način) rad svoje skalamerije,naravno po istom principu kako je napravljen original -ssm-
Kad postavljaš ovakva pitanja bilo bi dobro da zakačiš točnu šemu svoje kotlovnice, nitko ovdje nije vidovit.

Poanta je, opet napominjem, smanjiti broj paljenja i gašenja plamenika tj. produžiti vrijeme rada i vrijeme pauze. Najbolje bi bilo odvojiti kotlovski krug (kotao - spremnik (zavojnica)) od radijatorskog kruga (spremnik (ukupna voda u spremniku) - radijatori). Budući da imaš jako mal kapacitet vode u kotlu, podesit kotao da isključivo zagrijava spremnik, znači da kotao nema apsolutno nikakve veze sa radijatorima. Automatiku plamenika staviti u drugi plan, šta to znači? Znači da nije važno kolika je temp vode u kotlu, nego automatiku plamenika podesiti da isključivo održava određenu temp vode u spremniku (opet ovo je moguće jer nemaš velik kapacitet vode u kotlu, tako da nebi bilo sad neke ogromne inercije sustava). E sad automatika plamenika će dopustiti maksimalnu temp diferencijaciju od 10 stupnjeva, što je premalo za spremnik, tu u igru dolazi jedna zgodna opcija ferrolija (kontakti 7 i 8). Ako se ti kontakti prekinu, automatika plamenika svejedno završi svoj proces (završno ventiliranje itd), šta to znači? Znači da se na kontakte 7 i 8 može zakačiti diferencijalni termostat, podesit na diferencijalnom termostatu diferencijaciju spremnika od 25 stupnjeva (npr. 75 - gasi, na 50 pali). Naravno podesiti i pumpu da se pali i gasi u skladu s diferencijacom spremnika. Ovime se značajno produžuje vrijeme rada i vrijeme pauze plamenika, tj. smanjuje se broj paljenja.

Zadnje uređivanje skyman : 26.11.2014. at 00:15.
skyman is offline  
Old 26.11.2014., 00:10   #8620
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
evo novosti za Centrometalaše,ljubitelja grdosije od 90kw,na osnovu prijašnjih postova uvaženih kolega o mogućnosti rada plamenika CPPL 60-90 KW na minimum režima,isprobao sam smanjivši snagu plamenika na P2 (40kw) ,inače je predvidjena najmanja snaga na P 4 (60 KW)zatim srednja P5 (70 KW) i max.snaga P 6(90 kw) u softvar regulaciji CPREG.Tako sam štelovao da je vrijeme puža i stajanje u programu P3 i P 4,budu ista kao po programu P2.,smanjio broj okretaja FP od 2300 rpm na 2250 rpm i FP30 od 180 NA 120 rpm(dodatno razgaranje),dobilo je duže vrijeme razgaranja,barem za 2-3 minuta,manja je inercije topline vode u kotla nakon gašenja na 75 stupnja(diferenca je 15) do 85-86 stupnja,nego na P6 ,koji naraste do 90-92 stupnja.Za režim P2 je manja potrošnja peleta po paljenju ,oko 2,2 kg ,a skraćuje se vrijeme mirovanja za 5-10 min,prosječno je 20 paljenje za 16 sati grijanja dnevno.Prije je grijalo po jačem P5 ili P6,trošila je oko 3 kg po paljenja,prosječno 16 puta dnevno,time je razlika u uštedi 4 kg dnevno!!!!t.j. 48-44 =4 kg,,A temperatura dim.plinova je 140- 150 stupnja po P2,smanjivši nego kod viših snazi za 10-20 stupnja...Zamislite to za tvorničku postavku bez dodatnih turbulatora,klapna,i što još sam naknadno ugradio u kotao i štelovao plamenik ,bila je 240-260 stupnja,kad sam prvi put kupio i upalio peć prvih dana,time sad smanjio za skoro 100 stupnja!!!!!!!

Vau iznenađanja. Malo si više uskladio potrebe grijanog objekta s podešenom snagom kotla čime se produžilo vrijeme rada i smanjio broj paljenja i gašenja, da ne kažem da je veća akumulacija temp dimnih plinova, pa naravno da će biti manja potrošnja. O čemu ja pričam cijelo vrijeme. Čista logika!

Može to još puno bolje, samo "veličina" (čitaj kahlice) plamenika je problem, tebi na tom kotlu bi puno bolje radio klasični CM pelet set, nego to ogromno čudo što sad imaš, i garantiram da bi zadovoljio sve energetske potrebe tvog objekta i to ne na punoj snazi, 20 Kw bi bilo dovoljno. 20 paljenja za 16 sati rada na 40 Kw, sve je jasno gdje leži problem.

Znači tvoj problem je predimenzioniran plamenik!

Znači forumaši obratite pozornost koji sam termin koristio "predimenzioniran" plamenik. Ne predimenzioniran kotao. Ne postoji takav termin kao što je "predimenzioniran kotao" kad je pelet grijanje u pitanju, bar ne u 90% slučajeva.
skyman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.