Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 11:52   #1
Incidenti u Podunavlju

Stvari od dana obilježavanja Oluje polako izmiču kontroli, a Vlada se češlja. Manjina koja se predstavlja kao miroljubiva te na temelju poštovanja i suživota traži sva prava koja su im omogućena zakonom, uključivši i dvojezične službene natpise i ploče čak i u Vukovaru, zadnjih dana pokazuje drugo svijetlo. Mainstream mediji se prave slijepi jer manjinsko tlačenje većine nikad ne donosi broj klikova koje donosi ugnjetavanje manjinske nejači, a stvar, nažalost, polako eskalira.

Sve je počelo na dan obilježavanja VRO Oluje kada je pošarana kuća četničkim parolama čovjeku koji je izvjesio zastavu u čast državnog praznika:

https://www.youtube.com/watch?v=VRNuOHPoEis

Isti dan je službena zgrada Republike Srbije u Vukovaru izvjesila zastavu na pola koplja:

http://vinkovci.com.hr/vinkovci/hrva...u-gradu-heroju

da bi jutros stvari potpune eskalirale:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/i-u-...vatske-1018903

https://www.youtube.com/watch?v=zZUdxjVZ0mw


Nakon svega, čovjek se pita, kako srpska manjina ima želuca tražiti prava u državi koju otvoreno ne prizna. Možemo ove događaje svrstati pod adolescentski nestašluk, ali svi znamo da su ta djeca negdje indoktrinirana, a i u povijesti je bilo ozbiljnijih incidenata koje zasigurno nisu napravili "balavci".
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:09   #2
Vec sam bio napisao da mi je najvise zao sto i ovdje nije prosla Oluja.

Sad treba samo provesti par protuteroristickih akcija po cetnickim selima i stvar rijesena.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:19   #3
a uvijek ista priča.
nekaj kenjaju, onda dobiju po tintari pa onda kmeče pa opet kenjaju...
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:28   #4
svaki sam dan-dva na dunavu.
najmirnija granica u povjesti.

nekom to ne odgovara.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:39   #5
Miroljubiva manjina u akciji.
WeberI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:47   #6
Hajde da raščistimo neke stvari dok se tema ne zaleti.

Ne zna se ko stoji iza ovih incidenata. Možda je cilj da se upravo izazovu ovakve reakcije po forumima i na drugim mestima, pa da se najžešćima da povod da nešto naprave i u praksi.

Ne bi bilo prvi put, do sada se uglavnom radilo o podmetačinama, a kako se i ovde vidi, one vrlo brzo nailaze na pogodno tlo.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:17   #7
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Hajde da raščistimo neke stvari dok se tema ne zaleti.

Ne zna se ko stoji iza ovih incidenata. Možda je cilj da se upravo izazovu ovakve reakcije po forumima i na drugim mestima, pa da se najžešćima da povod da nešto naprave i u praksi.

Ne bi bilo prvi put, do sada se uglavnom radilo o podmetačinama, a kako se i ovde vidi, one vrlo brzo nailaze na pogodno tlo.
Ma nemoj parola se sama od sebe napisala , zastava sama od sebe zapalila
Zna se jako dobro tko stoji iza ovih incidenata ali vi to ne bi priznali ni za živu glavu , zar ne
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:18   #8
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Ma nemoj parola se sama od sebe napisala , zastava sama od sebe zapalila
Zna se jako dobro tko stoji iza ovih incidenata ali vi to ne bi priznali ni za živu glavu , zar ne
Nemoj tako.

Pa kud bi jadni i progonjeni četnici četnikovali.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:35   #9
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Ma nemoj parola se sama od sebe napisala , zastava sama od sebe zapalila
Zna se jako dobro tko stoji iza ovih incidenata ali vi to ne bi priznali ni za živu glavu , zar ne
Ti si očigledno eklatantan primer nekoga ko se prima na ovakve stvari i zbog koga se takve stvari i rade.

Molim te da se urazumiš i prestaneš da se udaraš čekićem po glavi.

http://www.glas-javnosti.rs/node/59213/print
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:52   #10
Abolisano-reintegrisana nejač provocira.

Reklo bi se da je taj dio srpstva najtolerantniji obzirom da su glasali i za to da brak nije samo muško-ženska zajednica , ali vidi ti njih, skloni vandaliziranju tuđih zidova i piromaniji
__________________
Media: Are the words “I have a cunning plan” marching with ill-deserved confidence in the direction of this press conference?
Sabahudin: They certainly are!
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:03   #11
Možda bi ih nekakav manevar poput ovoga iz jeseni 1995. doveo u red:

Croatia: Troops Move Towards Serb Held Area Of Eastern Slavonia
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:42   #12
Mislim da je vrijeme da oslobodimo i istočnu Slavoniju...
Jednom zauvijek...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:49   #13
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Ti si očigledno eklatantan primer nekoga ko se prima na ovakve stvari i zbog koga se takve stvari i rade.

Molim te da se urazumiš i prestaneš da se udaraš čekićem po glavi.

http://www.glas-javnosti.rs/node/59213/print
Ako baš ništa, siguran sam da konzulatu niko nije spuštao zastavu na pola koplja osim samih Srba. Ili misliš da je i to djelo HDZ-ovih agenta provokatora?
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:40   #14
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Ma nemoj parola se sama od sebe napisala , zastava sama od sebe zapalila
Zna se jako dobro tko stoji iza ovih incidenata ali vi to ne bi priznali ni za živu glavu , zar ne
http://mondo.rs/a107072/Info/Ex-Yu/H...na-Ovcari.html
Voždon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:22   #15
Zapaljena zastava u Vinkovcima?
Da nisu i to Srbi?Svo troje....

Kad već podmeću mogli su se barem odvesti do Gaboša ili barem Mirkovaca pa da još i poveruješ.
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:47   #16
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Ako baš ništa, siguran sam da konzulatu niko nije spuštao zastavu na pola koplja osim samih Srba. Ili misliš da je i to djelo HDZ-ovih agenta provokatora?
Opet u ništa. Eksteritorijalnost, jesi li čuo nekad za taj pojam?

Ni vaša DKP u Republiici Srbiji nisu spustila zastavu na pola koplja iako smo im zemlja-domaćin.

i ne znam zašto to spominješ, to su elementarne stvari za nekog ko hoće da učestvuje na ovom podforumu. Tu nema mesta svađi, status DKP-a je regulisan međunarodnim ugovorima i konvencijama.

Suština je da postoji ozbiljna sumnja u nacionalnost počinioca dela (koja su inače za svaku osudu), a i posle podastrtih dokaza više forumaša iz Srbije da su tome skloni i hrvatski ekstremisti pojedini hrvatski učesnici u diskusiji nastavljaju sa svojom mantrom, slepi i gluvi za argumente. To je vrlo, vrlo zabrinjavajuće.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 18:10   #17
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Opet u ništa. Eksteritorijalnost, jesi li čuo nekad za taj pojam?

Ni vaša DKP u Republiici Srbiji nisu spustila zastavu na pola koplja iako smo im zemlja-domaćin.

i ne znam zašto to spominješ, to su elementarne stvari za nekog ko hoće da učestvuje na ovom podforumu. Tu nema mesta svađi, status DKP-a je regulisan međunarodnim ugovorima i konvencijama.
nije to eksteritorijalnost.
takvo shvaćanje je izbačeno iz međ. prava (iz brojnih razloga), sada se uzima da to ide po nekom načelu poštovanja blabla (ne sjećam se više točno priče a ne znam di mi je udžbenik iz međ. prava )

kaj se toga tiče, niste ni vi slavili iako smo mi domaćini
jbg, tak možeš do preksutra se nadmudrivat.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 19:17   #18
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post

kaj se toga tiče, niste ni vi slavili iako smo mi domaćini
jbg, tak možeš do preksutra se nadmudrivat.
Pa da, slažem se, oko toga očigledno bar ti i ja nemamo nesporazum. Niti Srbija može vama naređivati šta da radite u svojim DKP, niti vi nama. Uopšte nemam nameru da se oko toga sa bilo kim nadmudrujem.

Problem je izazvao pomalo nebulozan komentar kolege (po meni van teme koju je sam postavio, kakve veze ima spuštanje zastave i diplomatska praksa sa vandalizmom nad simbolima jedne države?) zbog čega smo malo otišli u off.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 20:58   #19
Ovo je nažalost posljedica takozvane "mirne reintegracije", trebalo je podunavlje vojno oslobodit pa nebi stoci palo na pamet ovako nešto.
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 21:16   #20
dođe srbin na hrvatski forum pisati kako hrvatski nacionalisti pale hrvatske zastave
nakon tolko mitomanije oni više nisu sposobni govorit il pisat bez laži, manipuliranja i izvrtanja. cijela nacija izgleda.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.