Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 19:48   #1
Angry Pritužbe na državnu maturu

Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Ovako, odlučio sam se POTUŽITI u centar za vanjsko vrednovanje i obrazovanje,..ili kome već da se obratim? Uglavnom, danas smo pisali njemački jezik(ja višu razinu) i odgovori na pitanja iz članka Francuza Andre-a su totalno besmisleni,...naročito na ova:

>15< André Stern findet die klassische Schulausbildung nicht notwendig, denn
A alle haben einen Drang zum Lernen.
B er selbst ist auch ohne sie ein gebildeter Mensch.
C er ist ein überzeugter Schulgegner geworden.
D sie ist eine schwache Garantie für den Arbeitsplatz.

Tko zdravo razmišlja reći će kako su i A i B odgovori točni ali kao što znamo samo je jedan od ponuđenih odgovora točan

Ja sam stavio B iako mi se i A čini točnim. Je*em im sve po spisku,..došli su nama tu pržit mozak,..e pa sad će oni mene upoznati alaalalaslaso'wegfsuj ufff toliko sam ljut da ću eksplodirat.

Navest ću još nekoliko glupih odgovora...

>12< André Stern hat bei der Auswahl seiner Lernbereiche
A für jeden Bereich eine bestimmte Zeit vorgesehen.
B nach dem Prinzip der Inspiration gehandelt.
C nur die wichtigsten Lerngebiete ausgesucht.
D völlig konzentriert und emotionsfrei gewählt.
>Pročitajte pa će vam biti jasno:

Journalist: Wer hat bestimmt, was Sie lernen?
A. Stern: Ich ganz allein. Das lief alles spielerisch ab. Bestimmte Dinge – Autos, Lokomotiven,
Hieroglyphen, oder die Gitarre – bestimmten für eine Weile mein Leben. Das konnte Tage,
Monate, sogar Jahre dauern.
Die absolute Konzentration, die Emotionen, die ich da erlebt habe,
sind für mich die eindrücklichsten Momente meiner Kindheit.

Journalist: Haben Sie keine festen Strukturen vermisst?
A. Stern: Die gab es. Jeder Wochentag stand für etwas Bestimmtes. Montags Fotografie,
dienstags Algebra, mittwochs das Malen beim Vater
. Und wo es keine Strukturen gab, habe ich
mir selbst welche geschaffen
. Die Gewohnheit, stets morgens um sechs Uhr aufzustehen und
Gitarre zu üben, habe ich schon mit zehn Jahren eingeführt und halte mich heute noch daran.


>9< André Sterns Eltern fanden die klassische Schulausbildung
A zu streng und erschöpfend für ihre Kinder.
B unzureichend und vor allem oberflächlich.
C ungünstig für die Entwicklung der kindlichen Talente.
D nützlich, aber zu wenig auf die Malerei ausgerichtet.
>skužio sam sad da je odgovor ipak C ali zašto recimo(čitajući ostatak teksta) ne bi mogao ići odgovor pod A

DA MI JE ZNATI TKO JE SASTAVLJAO OVAJ ULOMAK ODNOSNO ODGOVORE NA PITANJA I TKO GA JE ODOBRIO!!!

Ljudi molim vas dajte mi podršku što da radim,..vjerujem da će se sa mnom složiti ako ne svi barem većina koji su pisali višu razinu iz njemačkog jezika,...ovo je kriminal
Daj, bar stavi quote u tekst, a ne samo link

Zadnje uređivanje Zodiac : 19.03.2010. at 22:52.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:13   #2
tuži se ti slobodno, ali zakaj ti treba podrška drugih ???
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:15   #3
zapravo sam želio čuti vase misljenje,..siguran sam da sam u pravu

Istina malo je onih koji su polagali njemački ali oni koji jesu znaju o čemu pričam,...
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:16   #4
Ima smisla, i mene je zivciro taj zadatak, pogotovo prvi navedeni primjer, ja sam stavio pod B, kazu neki treba A, po meni jako bliski odgovori, stvarno previse traze, jednostavno sam iso po nekom osjecaju.. Sve u svemu imas pravo na zalbu, ako je tako podrzavam te!
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:18   #5
a to je valjda isti tip zadatka ko u engleskom naš tekst s vulkanom gdje su skoro svi odgovori točni,ali treba kao najtočniji..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:20   #6
I kaj ćeš dobit s tim?

Oni će te lijepo proslijediti nekome drugome i taj drugi i tako u začarani krug.

Mislim i da ima smisla baš njih boli ona stvar, što je žalosno.
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:20   #7
Moraju nekako napraviti ˝selekciju˝,a jedino je moguce tako da bude kao više točnih a jedan je najtočniji...Trebali ste vidjeti nižu razinu...preeeelaaagaanooo !
Svi živi su izlazili pola sata prije kraja ispita.
Treble is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:22   #8
Ali kako giga games kaze, tesko je iz ulomka dat tocno trazeni odgovor, jer navode se neka sasvim drugacija razmisljanja od odgovora, razumijem da je visa razina, ali to vanjsko vrednovanje, kao da sam doso na neki test logickog zakljucivanja na njemackog, pa halo! Ali eto, nadam se da necu imat previse gresaka, giga games isto sam stavljo kao ti!
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:24   #9
Neznam,..ja sam prije kojih pola sata išao analizirait ova pitanja tj. odgovore sa jednim dobrim prijateljem koji je pisao engleski(visu) ali mu jednako dobro ide njemački kao i meni,...kaze da na eng. nisu bila ni priblizno mozgava pitanja(odgovori) kao u njemačkom.

ALI zasto???jer smo mi Hrvatska u kojoj je sve dozvoljeno komplicirati, nemoguće učini mogućim,...na tim je ispitima radilo pretpostavljam 20tak ljudi i ne mogu vjerovati da nitko od njih, koji su tobože analizirali ta pitanja/odgovore, nije primijetio manjkavost istih.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:30   #10
Ma možeš se ti žaliti upravi vodovoda
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:31   #11
Quote:
MariNero91 kaže: Pogledaj post
Ali kako giga games kaze, tesko je iz ulomka dat tocno trazeni odgovor, jer navode se neka sasvim drugacija razmisljanja od odgovora, razumijem da je visa razina, ali to vanjsko vrednovanje, kao da sam doso na neki test logickog zakljucivanja na njemackog, pa halo! Ali eto, nadam se da necu imat previse gresaka, giga games isto sam stavljo kao ti!
Upravo to! Oni uopće ne ispituju naše pravo znanje/razumijevanje jezika nego odlaze u neke dvosmislene sfere,..apstrakciju i šta ti ja znam...neznam kojim bih to riječima opisao,...nema nikakve veze sa zdravim razumom...

Mislim da su mi to jedina tri kriva odgovora(1.dijela ispita bez eseja naravno),...ali to me ne sprječava da im očitam bukvicu

Zadnje uređivanje giga_games : 19.03.2010. at 21:01.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:32   #12
Quote:
gummybear kaže: Pogledaj post
Ma možeš se ti žaliti upravi vodovoda
Vrijedi pokušati.

Kad bi se malo pokrenuo ovaj pasivan narod bilo bi nam bolje...al očito svima odgovara ovako kako je...btw hvala na podršci
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:49   #13
I ja imam jednu pritužbu ... ne odnosi se na sadržaj testa, već na osobu koja je nadgledala pisanje mature.

Taj lik bio je simpatičan, šalio se i sve ok, ali 45 minuta prije isteka vremena za pisanje eseja rekao je da imamo još 30 minuta ... nisam pazio na vrijeme kako treba i u panici sam počeo prepisivati esej s koncepta na list za čistopis pri čemu sam praznine koje sam ostavio da ih kasnije popunim nešto složenijim riječima u panici popunio bezveznim svakodnevnim vokabularom. I drugi dio eseja, kao i zaključak, na brzinu sam ispisao ... a taj lik se tada ispričao i rekao da ''od sada'' imamo još pola sata... a moj je esej već dobrim djelom bio prepisan u knjižicu.

Zato mi je esej vrlo prost, običan i neuredan

Čuo sam iz relevantnih izvora da je to ozbiljna pogreška i da, ukoliko je prijavim, ispit za cijelu učionicu može biti poništen.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:14   #14
ništa ti neće bit poništeno zbog toga.... trebo si ponit sat
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:20   #15
heh najbolje će to opisati jedna rečenica:

"Glupi pamti, pametan zapisuje."


Zna li netko na koju adresu poslati pritužbu? LINK
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:29   #16
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Vrijedi pokušati.

Kad bi se malo pokrenuo ovaj pasivan narod bilo bi nam bolje...al očito svima odgovara ovako kako je...btw hvala na podršci

Hmmm, zasto trabunjas oko necega sto nemos promijenit, prihvati to i gotovo....
samo sebe deprimiras.... tako je kako je i gotovo
djure.kapital is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:56   #17
Quote:
djure.kapital kaže: Pogledaj post
Hmmm, zasto trabunjas oko necega sto nemos promijenit, prihvati to i gotovo....
samo sebe deprimiras.... tako je kako je i gotovo
To ti je tako kada razmišljaš da pojedinac ne može ništa promijeniti!!! Netočno!!!
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:57   #18
Quote:
djure.kapital kaže: Pogledaj post
Hmmm, zasto trabunjas oko necega sto nemos promijenit, prihvati to i gotovo....
samo sebe deprimiras.... tako je kako je i gotovo
Gle meni ionako njemački i hrvatski ne donose puno bodova za ono što želim upisati,..ali im zelim dati do znanja da su pogriješili, želim objasnjenje zasto su u više zadataka(unutar Aufgabe 2), ponajprije 15. stavili A odgovor uz odgovor B, i obratno, ako su oba odgovora točna. Tu nema daljnje rasprave.

Ne očekujem da će oni mene i ostale pomilovati pa nam priznati odgovor(e),..jok bit će dobro ako dobijem i pismeni odgovor. Ali trazit cu da mi objasne zasto su to stavili i kako nitko od prisutnih, koji su radili na projektu, nije primijetio "rupu".

Zamolio bih vas da mi date link kome da se obratim. Hvala
tj. e-mail
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:58   #19
Zovi ministarstvo pa će te oni uputiti?
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:57   #20
Quote:
gummybear kaže: Pogledaj post
Zovi ministarstvo pa će te oni uputiti?
da, kad bi bilo izvedivo,...

Pomislit će kakav ovo idiot čita zadatak prek telefona,...samo će preklopit.

Pa kome su se obično maturanti obraćali kad su imalo kakvo pitanje vezano za maturu?

Poslat ću im pismeno i točka. Tako ću uostalom i najbolje pojasniti...
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.