Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2004., 22:49   #1
Ellen G. White: Tulumi su satanska euharistija

Quote:
"Parties for frivolous, worldly pleasure, gatherings for eating, drinking, and singing, are inspired by a spirit that is from beneath. They are an oblation to Satan. The exhibitions in the bicycle craze are an offense to God. His wrath is kindled against those who do such things." (Testimonies, vol. 8, p. 66)
Quote:
"All true followers of Jesus will have sacrifices to make. God will prove them and test the genuineness of their faith. I have been shown that the true followers of Jesus will discard picnics, donations, shows, and other gatherings for pleasure. They can find no Jesus there, and no influence which will make them heavenly minded and increase their growth in grace." (Testimonies, vol. 1, p. 288.)
Sto vi mislite? Jel sljedbenici Ellen G. White smiju ucestvovati na tulumima i da li se internet forum spada pod zabranu? Doduse, to je okupljanje u virtualnom svijetu, ali siguran sam da je Ellen G. White imala na umu i internet.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 22:53   #2
Kad si siguran,dakle znaš a ne vjeruješ ,bilo bi lijepo i da dokažeš onda svoju tvrdnju.
A u međuvremenu bih te zamolio da ili prevedeš tekst koji si postavio ili ga ukratko prepričaš za sudionike foruma koji ne razumiju engleski.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:11   #3
Quote:
danaye kaže:
Kad si siguran,dakle znaš a ne vjeruješ ,bilo bi lijepo i da dokažeš onda svoju tvrdnju.
A u međuvremenu bih te zamolio da ili prevedeš tekst koji si postavio ili ga ukratko prepričaš za sudionike foruma koji ne razumiju engleski.
Ok, prevest cu...
prvi dio:
"Zabave za neozbiljno, ovosvjetsko zadovoljstvo, okupljanja za jelo, pice i pjevanje, su inspirirane duhom podzemlja. One su euharistija sotoni. Predstave biciklistickog ludila su uvreda bogu. Njegov gnjev plamti protiv onih koji cine takve stvari."
(bicikli su bili novi hit u vrijeme Ellen White, i ekvivalent bicycle craze bi bilo danasnje ludilo za romobilimia i skateboardima)

drugi dio:
"Svi pravi Isusovi sljedbenici se moraju zrtvovati. Bog ce ih dokazati i testirati ce iskrenost njihove vjere. Meni je pokazano (u viziji) da ce pravi Isusovi sljedbenici odbaciti piknike, okupljanja za skupljanje priloga (moderni izraz fundraseri), pretstave i ostala okupljanja iz zadovoljstva. Nece naci Isusa tamo, niti nikakvog utjecaja koji ce ih upraviti ka nebu i uvecati njigov rast u bozanskoj milosti."

Malo je tesko za prevesti u duhu jezika... Dakle?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:39   #4
Koliko sam shvatio poanta je da bilo koje okupljanje vezano uz ovosvjetska zadovoljstva nisu poželjna (što se Ellen White tiče).
Prema tome i forumaški tulum(ako bi se tako mogao nazvati uopće ,bar ono što je bilo) bi se onda stvarno mogao okarakterizirati kao jedno takvo okupljanje.
No pitanje nije meni upućeno pa je i moje mišljenje po ovoj temi nebitno.


Što se prijevoda tiče
(primjer za sve koji stavljaju copy/paste tekstove- ako je već prijevod nemoguć zbog dužine teksta ok je staviti bar ukratko objašnjenje što piše u tekstu).
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:52   #5
Quote:
danaye kaže:
Koliko sam shvatio poanta je da bilo koje okupljanje vezano uz ovosvjetska zadovoljstva nisu poželjna (što se Ellen White tiče).
Prema tome i forumaški tulum(ako bi se tako mogao nazvati uopće ,bar ono što je bilo) bi se onda stvarno mogao okarakterizirati kao jedno takvo okupljanje.
No pitanje nije meni upućeno pa je i moje mišljenje po ovoj temi nebitno.
Kad su pokrenuti topici o Ellen White, ja se potrudio i procitao. Svasta zanimljivo ima, ali ovo je najvise bolo oci, otkud sljedbenici Ellen White na forumu, i pogotovo na forum tulumu? Koliko ozbiljno uzimaju njene rijeci?

Ali da je danas ziva, vjerojatno bi zabranila internet forume, chatove i slicno. Logicni nastavak liste "oblations to satan". Nije mi bas jasno kako se njeni sljedbenici odnose prema njenim rijecima.
Quote:
danaye kaže:
Što se prijevoda tiče
(primjer za sve koji stavljaju copy/paste tekstove- ako je već prijevod nemoguć zbog dužine teksta ok je staviti bar ukratko objašnjenje što piše u tekstu).
Napokon je to regulirano, crtica bila prva, pallas objasnio (na politici). Sad znamo kako pa nece bit problema sa copy pasteom.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 02:34   #6
Stvarno nemogu vjerovati....Pa do kud ide to sve..o čemu uopće pričate...pa nije Bog Sokol Šafranić..da određuje takve gluposti.....Bog gleda našu dušu....a ne GDJE smo mi..nego ŠTO smo mi...i možemo biti među naokorjelijim grešnicima...ako su nam misli i djela čisti i mi smo...
Tvoja vizija...možda i ima nešto...oni koji se posvećuju Bogu...malo ne vole baš okupljanja velika .....radi njih samih....mole se i razmišljaju o Bogu...pričaju... istinu...vjeruju i otvorena su srca...s biciklom ili bez...
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 09:50   #7
Quote:
andjelina1 kaže:
Stvarno nemogu vjerovati....Pa do kud ide to sve..o čemu uopće pričate...pa nije Bog Sokol Šafranić..da određuje takve gluposti.....Bog gleda našu dušu....a ne GDJE smo mi..nego ŠTO smo mi...i možemo biti među naokorjelijim grešnicima...ako su nam misli i djela čisti i mi smo...
Tvoja vizija...možda i ima nešto...oni koji se posvećuju Bogu...malo ne vole baš okupljanja velika .....radi njih samih....mole se i razmišljaju o Bogu...pričaju... istinu...vjeruju i otvorena su srca...s biciklom ili bez...
Ahm... To kaze Ellen White, ja nisam njen sljedbenik, nisam ni krscan, ali o njoj je bilo topica i topica... od strane sljedbenika. Pa sam potrazio njene spise on line, iz radoznalosti, i na ove citate sam naletio, a cini mi se da ih sljedbenici ignoriraju.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 16:46   #8
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ahm... To kaze Ellen White, ja nisam njen sljedbenik, nisam ni krscan, ali o njoj je bilo topica i topica... od strane sljedbenika. Pa sam potrazio njene spise on line, iz radoznalosti, i na ove citate sam naletio, a cini mi se da ih sljedbenici ignoriraju.
Ma sta to znaci biti BILO CIJI sljedbenik...pa nisam kokos..da mi treba netko govoriti....i sa malo razuma je ocito da se radi o zeni koja je zabrijala...pa sta je ovo..u srednjoj su nas filali sa lektirom tipa Kafke i njegovih budlastina u glavi....svasta JA- moram kuziti jednog luđu sta je ON MISLIO...pa sad dojdu tu neke raznorazne ....i pricaju gluposti....i na taj nacin jos vise ljudi odustaje od VJERE jer poistovjecuju vjeru sa takvim budalastinama....bicikli i Bog...kakve to veze jedno s drugim ima??????Ili suprotnosti????
Ima i u Katolickoj literaturi nekih svetica koje su pricale sa Isusom i sve pise pet....ali gle curo...procitala sam te...cula sto zelis reci...i ok...ja nisam ti....i ISUS JE REKAO DA JE ON PUT ISTINA I ZIVOT....pa sta da trazim da mi netko govori sta trebam raditi..ON ce me voditi..a ako zabrljam dobit cu packu,pa cu naci gdje sam pogrijesila,popraviti.i nastaviti ispravnim putem....
Nemoj se ljutiti...nisam tebe napala....nego kako netko tako jadno moze utjecati na nesretni narod..koji i ovako ima dosta svojih problema i jos da se zamara da li ce voziti bic ili ne???????????
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 16:54   #9
Quote:
andjelina1 kaže:
Nemoj se ljutiti...nisam tebe napala....nego kako netko tako jadno moze utjecati na nesretni narod..koji i ovako ima dosta svojih problema i jos da se zamara da li ce voziti bic ili ne???????????
A poceo sam lagano Ima toga dosta... Ne smije se ic doktorima, uzimati ljekove, cimet, e CIMET zabranila... Pa kako je jela knedle od shljiva? Samo sa secerom? Ali ne, i slatko je zabranila. I meso, i ribu, i mljecne proizvode... Totalni vegan, samo povrce i zitarice. I to ne slatke.

Ja se u glavnom obracam raznima koji ju uzimaju za prorocicu, pa ako vec, nek onda do kraja. Jadna zena imala nesrecu (dobila po glavi), postala epilepticar i pisala knjige o onom sto joj se motalo po glavi za vrijeme napada.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 17:02   #10
Re: Ellen G. White: Tulumi su satanska euharistija

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Sto vi mislite? Jel sljedbenici Ellen G. White smiju ucestvovati na tulumima i da li se internet forum spada pod zabranu? Doduse, to je okupljanje u virtualnom svijetu, ali siguran sam da je Ellen G. White imala na umu i internet.
Ajde provokatoru ne izazivaj i ne spominji one kojih nisi dostojan. Svaki kršćanin će ti reći da tulumi (zabave radi orgijanja nisu dobra stvar). Internet kao i sve drugo može biti dobro i korisno za one koji to znaju pametno iskoristiti.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 17:28   #11
Re: Re: Ellen G. White: Tulumi su satanska euharistija

Quote:
J-C kaže:
Ajde provokatoru ne izazivaj i ne spominji one kojih nisi dostojan. Svaki kršćanin će ti reći da tulumi (zabave radi orgijanja nisu dobra stvar). Internet kao i sve drugo može biti dobro i korisno za one koji to znaju pametno iskoristiti.
a ucestvovanje u form partyju? Euharistija satani.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 18:25   #12
Ilko neće doći na forum jaaako dugo vremena ako vidi ovo...
 
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:32   #13
Quote:
Xerex kaže:
Ilko neće doći na forum jaaako dugo vremena ako vidi ovo...
Bojim se i ja da je tako
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:09   #14
Nemam pojma tko je ona..i stoga neka mi oproste oni koji su je citali....ali sta samo zato sto ONA kaze da ima kontakt s Isusom(koliko sam shvatila) ja nebih trebala otici recimo na martinje...pa i Isus je sjedio na zabavama, i tojoš sa nevjernicima...pa mozda je promijenio misljnje tokom 2000 godina...da zaista je tesko dugo misliti jedno te isto..pogotovo tako dugo....
Pa da vam ja sad kazem da imam kontakt s NJim i da velim da mi je On rekao da ne smijete citati knjige...ili jesti ananas...zato sto me moj tata mucio da moram jesti ananas(nije)..popljuvali bi me tak da se nebih nikad vise javila....
Mislim o cemu se radi da ja nesmijem jesti cimet..o cemu????
Ima li netko suvisao odgovor....????vjerujem da je to rekla kad covjek veli da je citao knjigu.
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:12   #15
Quote:
andjelina1 kaže:
Nemam pojma tko je ona..i stoga neka mi oproste oni koji su je citali....ali sta samo zato sto ONA kaze da ima kontakt s Isusom(koliko sam shvatila) ja nebih trebala otici recimo na martinje...pa i Isus je sjedio na zabavama, i tojoš sa nevjernicima...pa mozda je promijenio misljnje tokom 2000 godina...da zaista je tesko dugo misliti jedno te isto..pogotovo tako dugo....
Točno tako.

Evo, pogledaj ovo:

http://www.ellenwhite.org/egw30.htm
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:27   #16
Quote:
Xerex kaže:
Točno tako.

Evo, pogledaj ovo:

http://www.ellenwhite.org/egw30.htm
A ti mene popljuj ako ona ne prodaje homeopatske pripravke...pa sta je to????
Pa kakve veze ima sta mi jedemo s nasim duhovnim zivotom.....znaci onaj covjek koji je pastir i jede sir,mljeko,janjetinu,maslo...nije drag Bogu....Pa kako mozete nesto takvo akceptirati,kao misljenje koje joj je Bog dao...

Nije mi se dalo sve citati...nesto stoji...ali gle...to je bavljenje formom a ne sadrzajem.....

Ok zena brije nesto...i izmedju toga ima nekih stvri koje su ok...ali Bog je rekao da mozemo SVE jesti...
I netrebamo jesti maslac...mos mislit..otkrila je Ameriku!
I opet ponavljam....kakve veze ima jelo sa dusom
(ja osobno nevolim meso,i mislim da utjece ta hrana na nas sustav)...ali sigurno o tome necu lupati glavu,kao o bitnom za moju dusu!
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:28   #17
Quote:
andjelina1 kaže:
A ti mene popljuj ako ona ne prodaje homeopatske pripravke...pa sta je to????
Pa kakve veze ima sta mi jedemo s nasim duhovnim zivotom.....znaci onaj covjek koji je pastir i jede sir,mljeko,janjetinu,maslo...nije drag Bogu....Pa kako mozete nesto takvo akceptirati,kao misljenje koje joj je Bog dao...

Nije mi se dalo sve citati...nesto stoji...ali gle...to je bavljenje formom a ne sadrzajem.....

Ok zena brije nesto...i izmedju toga ima nekih stvri koje su ok...ali Bog je rekao da mozemo SVE jesti...
I netrebamo jesti maslac...mos mislit..otkrila je Ameriku!
I opet ponavljam....kakve veze ima jelo sa dusom
(ja osobno nevolim meso,i mislim da utjece ta hrana na nas sustav)...ali sigurno o tome necu lupati glavu,kao o bitnom za moju dusu!
To ima smisla kao i Ilkovi postovi.
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 00:39   #18
Quote:
Xerex kaže:
To ima smisla kao i Ilkovi postovi.
Pa dobro ajd...ti provedi zivot razmisljajuci o tome sta ces jest... a ja cu o tome kakvi su mi postupci pred Njim...pa cemo vidjeti tko sretniji...Bilo bi super kad bi to bilo tako jednostavno....ne jedes maslac a pijes sojino mljeko i prosvjetljen si....
Ne zelim nikog razuvjeravati...samo ne vidim smisao.
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 01:32   #19
Jesi čuo, Xerex, što nam se hvališ s tim sojinim mlijekom, ha? Hoćeš reći da imaš puno para da si kupuješ te skupe stvari, jel?
Jake li duhovnosti...
*pljuc* Xerex

Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 12:26   #20
Quote:
andjelina1 kaže:
Pa dobro ajd...ti provedi zivot razmisljajuci o tome sta ces jest... a ja cu o tome kakvi su mi postupci pred Njim...pa cemo vidjeti tko sretniji...Bilo bi super kad bi to bilo tako jednostavno....ne jedes maslac a pijes sojino mljeko i prosvjetljen si....
Ne zelim nikog razuvjeravati...samo ne vidim smisao.
Pitaj sljedbenike za smisao...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.