Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2003., 10:55   #1
Zacjeljivanje rana - savjeti

Evo nakon sto sam malo pretrazivao po forumu sa neuspjesnim predznakom na ovu temu...

Dakle prije 2 dana negdje predvecer obavljajuci dostavu dozivio sam vrlo neslavni pad s motora...posljedice su poprilicno bolne...na svu srecu rijec je o povrsinskim povredama (manje vise guljenje koze) od kojih mi najteze padaju tri na srednjem pregibu zadnja tri prsta lijeve ruke. Vrlo bolno i neugodno.

Nakon zasipanja bivacinom i klasicnom flaster zastitom cini se da je situacija pod kontrolom medjutim zanima me da li netko ima kakva saznanja vezana uz nekakav sistem koji bio mogao ubrzati zacjeljivanje takvih povreda...

Dobio sam tip da caj od zalfije pomaze pri procesu iako nakon malo pretrazivanja taj isti caj u biti vise djeluje antibakterijski kod procesa gnojenja.

...caj, tonik ili nesto slicno u krajnjem slucaju nesto iz ljekarne...

Hvala
Doc
__________________
What is worse?
...what you meant, but didn't say...or
...what you said, but didn’t mean...it all really depends...
Doc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:24   #2
Pitaj u apoteci za neku kremu, mast za to. Najčešća je D-panthenol, krema koja sadrži epitelizirajući i granulacijski faktor za oštećenu kožu.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:43   #3
Pitaj za mast od gaveza ili neku kremu koja sadrzi alantoin (mislim da se tako zove sastojak).
A mozda imaju i nesto djelotvornije.
Ali, to vrijedi samo za povrsinske rane, nikako one dublje.
Ima nesto od Dr. Theissa s nevenom, a mozes probati i neki preparat s gospinom travom.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:49   #4
Ok iako sam inicijalno trazio nesto na biljnoj bazi u obliku caja ili nekakvog drugog sredstva vidim da mi ne gine ljekarna...

Zahvaljujem na odgovorima

Doc
__________________
What is worse?
...what you meant, but didn't say...or
...what you said, but didn’t mean...it all really depends...
Doc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:27   #5
Za povrsinske je jako dobra propolis tinktura (ima u svakoj apoteci) - uzmi baby verziju (bezalkoholnu) manje pece.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 12:50   #6
Ili propolis mast. Pomaze.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 20:47   #7
Evo kupih Plivin "Iruxol" (80kn ) - preporuka ljekarne...navodno vrlo djelotvoran...za sada se cini ok iako je bol osjetna veca nego ranije
__________________
What is worse?
...what you meant, but didn't say...or
...what you said, but didn’t mean...it all really depends...
Doc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 22:02   #8
Quote:
Solaris kaže:
Pitaj u apoteci za neku kremu, mast za to. Najčešća je D-panthenol, krema koja sadrži epitelizirajući i granulacijski faktor za oštećenu kožu.
D-panthenol krema (mast) je najbolja stvar za takve stvari, što se mene tiče. Također, probaj klasični "bakin" recept ulje gospine trave. Pomaže zacijeljivanju.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 22:04   #9
Btw. i nikad ne slušaj preporuke ljekarni!!!! Osoba u obitelji je apotekar i znam da one uvijek guraju stvari od kojih imaju one same određene financijske koristi Meni je prije nekoliko mjeseci baba u apoteci uvaljivala za gastro probleme čaj od stolisnika k'o da je sveti gral uvjeravajući me da on lječi sve bolesti u organizmu. I naplatila mi naravno 20 kn. Bolje se ti savjetuj sa svojim lječnikom.

Ipak nadam se da će ti pomoći bar malo to sto si kupio.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 01:11   #10
Eh osim prvobitnog pojacanja bolova nakon upotrebe "Iruxol" (sto je u principu kao dobar znak) situacija je izgleda sve bolja...
thx svima na pomoci

steta zbog "D-panthenol" mozda bi bilo i malo bolje ali ionako je to vise stvar vremena...
__________________
What is worse?
...what you meant, but didn't say...or
...what you said, but didn’t mean...it all really depends...
Doc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:08   #11
Nezarastanje rana

Prije mjesec dana mužu mi se nakon kolinja(na kojem se malo porezao) počele jako upaljivat ta mala ranica i gnojit. S obzirom da na poslu radi sa skalpelom imao je nekih sitnih porezotina koje su se također ugnojile....još uvijek to sve nije zaraslo.....
Prije tjedan dana ja sam dobila prištić na nozi blizu stražnjice, vjerojatno od znoja kojeg sam izgrebla i on mi se ugnojio....sada imam još nekoliko njih i sve rane nastale od njih su slične muževima....
Molila bih ako je netko imao takvo iskustvo ili je čuo od nekog da savjetuje...
Hvala!!!
arwen5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:18   #12
pa ovisi koliko je duboka rana...
no u biti svaka rana mora se očistiti i previti te držati je čistom i urednom dok ne zaraste jer pretstavlja otvorena vrata raznim zarazama i bolestima i infekcijama čak i sepsa...
inače...svaka rana bi se trebala tretirat sanacijski... iako malo tko to radi....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 01:59   #13
Quote:
arwen5 kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana mužu mi se nakon kolinja(na kojem se malo porezao) počele jako upaljivat ta mala ranica i gnojit. S obzirom da na poslu radi sa skalpelom imao je nekih sitnih porezotina koje su se također ugnojile....još uvijek to sve nije zaraslo.....
Prije tjedan dana ja sam dobila prištić na nozi blizu stražnjice, vjerojatno od znoja kojeg sam izgrebla i on mi se ugnojio....sada imam još nekoliko njih i sve rane nastale od njih su slične muževima....
Svakako se radi o infekciji, pogotovo sad kad znamo i da je zarazno.

Sad, ima mnogo krema koje su dobre za to, samo odite u apoteku.

Imam ja i alternativnih sredstava, ali ovo nije mjesto gdje bih o njima razgovarao. Za teze slucajeve, u kojima nece pomoci stvari iz apoteke, sto sumnjam, mozete mi se obratiti u PM.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:28   #14
mast od nevena je odlicno sredstvo za zarastanje a pogotovo za razne cireve na kozi. ima je za kupit u dm-u ukoliko nije dostupna domaca...
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:18   #15
Hvala svima....Definitivno idemo do liječnika sutra...
arwen5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:14   #16
Preporučam napraviti bris rane da se vidi šta se u nju nastanilo.
Šta je sa tim mesom, jeste li ga poslali na analizu?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 17:36   #17
Unhappy Rana koja jednostavno ne zarasta...

evo vak...
prije nekog vremena mi se je otvorio jedan dekubitus, a posto sam invalid te stvari mi nažalost nisu strane i ok, svjestan sam na sto sve moram paziti kad mi se ta rana otvori, al problem je sljedeci, vec 3 mjeseca mi se rana redovito previja i cisti, i izuzev toga sto je rana dosta uredna i nema nekroze vec dugo vremena, ona uopce ne zarasta
al zaista maksimalno se pridrzavam "pravila", pazim na prehranu, potpuno izbjegavam pritisak na tom mjestu, drzim taj dio tjela vrlo urednim...ali nista, ona jednostavno ne zarasta, uopce se ne popunjava(malo je dublja ), i znam da su dekubitusi komplicirani i da im treba dugo da zarastu, al ipak prije vise godina sam isto imao dekubitus i iako sam manje brinuo o njemu puno bolje je zarastao..
s vremena na vrijeme idem na preglede u kirursku ambulantu i tak, uvijek mi doktorica pogleda ranu, ocjeni da dobro izgleda, i povremeno promjeni tip flastera za nju, al osim toga nista

pa ono sto me zanima...
citao sam da se dekubitusi mogu popravljati i malo izravnijim kirurskim tretmanima i da se tako puno brze popravljaju, ali znam da mi ova trenutno doktorica ni najmanje nije zainteresirana za to, pa tako pokusavam naci neku privantu krirusku kliniku koja bi se bavila time, al ni to mi bas ne uspijeva ...pa dal bi mi mozda znali preporuciti neku kliniku koja bi se mozda bavila time? (nije vazno u kojem gradu)

dosad je svasta pokusavano od flastera, krema, gelova i sl, al nista, sto me zaista ubija u pojam, jer zbog te rane proteklih mjeseci ne mogu raditi NISTA jer stalno moram paziti na tu ranu, a to stvarno vise ne mogu podnjeti
glizli_beal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 20:02   #18
V.A.C.?...Probaj s tim...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:21   #19
Pozdrav... postoji poliklinika za baromedicinu "oxy" http://www.oxy.hr/ pokušajte s terapijom u baro-komorama, prije nego potražite kiruršku kliniku, kirurgija je zadnje što čovjeku treba, moguće je da neke terapije idu na trošak hzzo-a. Pozdrav ... sretno.
jim3010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:54   #20
Rane nikako da prođu

Kada god dobijem neku šljivu ili ranu, to bude veliko i bolno. Slučajno me je prijatelj udario i to je bila tolika šljiva da smo oboje ostali šokirani, a da ne kažem koliko mso dugo morali čekati da to prođe. Zanima me kako se zove ona bolest kada dugo treba da rana prođe?
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.