Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 19:01   #61
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Evo imam i ja pitanje na koje mi dosad nitko na forumu, na sudu i u policiji nije dao konkretan odgovor.
Mora li mi otac djeteta koje je meni povjereno na skrb i odgoj dati suglasnost ako s djetetom želim putovati van RH???
moje dijete i ja putujemo bez punomoći njenog oca i preko granice - sve tu u blizini npr. austrija, slovenija i sl. nije da smo išle baš u australiju.

kako su meni objasnili u CZSS, trebala bi mi suglasnost oca, a ukoliko mi je on ne da (a ne bi mi je dao, nekoliko puta je to unaprijed naglasio, iako ga ja još nisam niti pitala), onda mi treba suglasnost od centra.

budući s ocem nisam u dobrim odnosima, kad smo dijete i ja mijenjale prebivalište, njega nisam niti pitala za suglasnost nego CZSS i oni su mi je u roku odmah poslali poštom.
otac dijeteta mi se prijeti inače još od njenog rođenja da joj nbiti putovnicu neću napraviti bez njegove suglasnosti. naravno da jesam.

ne znam da li nam je pomoglo što moje dijete i ja imamo moje prezime, a otac svoje, ali nitko me nikada ništa nije pitao.

isto tako, frendicu (u normalnoj vanbračnoj vezi je s ocem djeteta) je vozio njihov prijatelj, ona jedno prezime, dijete drugo, prijatelj-vozač treće prezime. i svi na različitim adresama. i nitko nije ništa pitao. granični prijelaz - jedan od najsumnjivijih.
zapravo, čak mi nije bilo to ni drago, jer to znači da je lako moguće nekome oteti dijete i prošvercati ga preko granice u npr. rumunjsku i sl.

rezime: u teoriji ti treba potvrda oca ili CZSS-a, u praksi...
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:53   #62
Prosle godine, kad sam mojoj kceri promijenila adresu boravista (na moju), ucinila sam to bez suglasnosti oca ili CZSS i to bez ikakvih problema, samo na osnovu presude po kojoj ja imam skrbnistvo. Kako joj je putovnica nova (izdana tek prosle godine, nesto malo prije nego sam promijenila adresu boravista), rekli su mi da ju ne moram mijenjati. Na to se otvorilo pitanje prijelaska preko granice i zena na policiji mi je rekla da oni sve vide na kompjuteru na granicnom prijelazu - moje prijasnje prezime (udano - jer smo tada mala i ja imale isto prezime, sad sam se vratila na djevojacko, dakle imamo razlicito prezime), prijasnju adresu i novu adresu od djeteta. I uistinu, nikad nikakvih problema nije bilo, a cesto idemo 'preko' i to u troje, sa time da moj partner ima jedno prezime, ja drugo i kcer trece. I naravno da sam putovnicu napravila bez pristanka njenog (zatucanog) oca i naravno da mi ne treba njegov pristanak za prelazak granice. I dobro da je tako jer mala ne bi vidjela svijeta do njene 18-te godine!
manamah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:32   #63
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
moje dijete i ja putujemo bez punomoći njenog oca i preko granice - sve tu u blizini npr. austrija, slovenija i sl. nije da smo išle baš u australiju.

kako su meni objasnili u CZSS, trebala bi mi suglasnost oca, a ukoliko mi je on ne da (a ne bi mi je dao, nekoliko puta je to unaprijed naglasio, iako ga ja još nisam niti pitala), onda mi treba suglasnost od centra.

budući s ocem nisam u dobrim odnosima, kad smo dijete i ja mijenjale prebivalište, njega nisam niti pitala za suglasnost nego CZSS i oni su mi je u roku odmah poslali poštom.
otac dijeteta mi se prijeti inače još od njenog rođenja da joj nbiti putovnicu neću napraviti bez njegove suglasnosti. naravno da jesam.

ne znam da li nam je pomoglo što moje dijete i ja imamo moje prezime, a otac svoje, ali nitko me nikada ništa nije pitao.

isto tako, frendicu (u normalnoj vanbračnoj vezi je s ocem djeteta) je vozio njihov prijatelj, ona jedno prezime, dijete drugo, prijatelj-vozač treće prezime. i svi na različitim adresama. i nitko nije ništa pitao. granični prijelaz - jedan od najsumnjivijih.
zapravo, čak mi nije bilo to ni drago, jer to znači da je lako moguće nekome oteti dijete i prošvercati ga preko granice u npr. rumunjsku i sl.

rezime: u teoriji ti treba potvrda oca ili CZSS-a, u praksi...
Puno hvala na ovom odgovoru. U mene je slična situacija, iz pakosti mi ne želi dati potpis ni na što. Pravo mi je olakšanje što se mogu obratiti CZSS.

Planiram putovati u 10.mj. pa ću to odmah pokrenuti.

Hvala Pao mi je kamen sa srca
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:52   #64
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
moj je prijavljen na minimalcu u svojoj firmi. jadnicak, zapravo bi ja njemu trebala slati lovu, ipak on jedva krpa kraj s krajem. bljuje mi se od ove drzave i generalno od muskaraca. toliko prica cujem i na sta su sve muskarci spremni samo da bi izbjegli obvezu placanja alimentacije za svoju djecu. rekla mi je neki dan frendica - znas, ti dosta imas negativan stav prema muskarcima. a ja joj velim - a kakav bi trebala imati kada znam da postoji jedan koji nije svoje dijete vidio godinama, kupio mu gace u zivotu ili cestitao rodjendan. ak znam da postoji jedan takav - onda ih sigurno ima jos. a to mi je sasvim dovoljna informacija...
potpisujem,..al da ovo piše u ženskom rodu!!
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 10:55   #65
...

kao i u ovom slucaju i tu smo gradjani drugog reda. ja uvijek moram nositi rodni list sa sobom kad idem preko granice jer mi dijete ima drugo prezime od mojega. ima i drugu adresu stanovanja u putovnici jer je prijavljena kod bake zbog vrtica.
ako ti je dijete povjereno na odgoj i skrb ne treba ti potpis oca da bi joj izvadila dokumente i otisla s njom i u australiju ako zelis.
tako da nemas brige, slobodno putuj
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:45   #66
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
kao i u ovom slucaju i tu smo gradjani drugog reda. ja uvijek moram nositi rodni list sa sobom kad idem preko granice jer mi dijete ima drugo prezime od mojega. ima i drugu adresu stanovanja u putovnici jer je prijavljena kod bake zbog vrtica.
ako ti je dijete povjereno na odgoj i skrb ne treba ti potpis oca da bi joj izvadila dokumente i otisla s njom i u australiju ako zelis.
tako da nemas brige, slobodno putuj
Hvala na odgovoru. Jedna briga manje. Bila sam nazvala pravni odjel czss i oni su mi rekli to isto, samo što moram naravno obavijestiti oca o putovanju. Ali ne može nam zabraniti kao što je htio

Na jednoj drugoj temi sam pisala o još jednom problemu što ga imam s bivšim i dobro bi mi došao svaki savjet. Evo link https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post39595709 hvala
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:38   #67
MORAM ODGOVORITI NA PITANJE O PRAVIMA SAMOHRANIH RODITELJA.......N E M A IH......JEDINOPRAVO KOJE IMATE JE DA VAM DJECU SMJESTE U DOM A VI ONDA MOZETE STO HOCETE.........TO SAM DOBILA KAO PREPORUKU U CENTRU ZA SOC SKRB.....FUJ.......IPAK SAM SE BORILA I PODIGLA SAMAM SVOJU DJECU KOJA SU DANAS PONOS HRVATSKOG DRUSTVA.......A TA ISTA DRZAVA MOZE SE SAMO SRAMITI........I OPET.....FUJ
zagrepcaka is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 21.06.2012., 17:34   #68
Quote:
zagrepcaka kaže: Pogledaj post
MORAM ODGOVORITI NA PITANJE O PRAVIMA SAMOHRANIH RODITELJA.......N E M A IH......JEDINOPRAVO KOJE IMATE JE DA VAM DJECU SMJESTE U DOM A VI ONDA MOZETE STO HOCETE.........TO SAM DOBILA KAO PREPORUKU U CENTRU ZA SOC SKRB.....FUJ.......IPAK SAM SE BORILA I PODIGLA SAMAM SVOJU DJECU KOJA SU DANAS PONOS HRVATSKOG DRUSTVA.......A TA ISTA DRZAVA MOZE SE SAMO SRAMITI........I OPET.....FUJ
A zašto su ti rekli da ih daš u dom?
Nisi imala posao?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 09:32   #69
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
kao i u ovom slucaju i tu smo gradjani drugog reda. ja uvijek moram nositi rodni list sa sobom kad idem preko granice jer mi dijete ima drugo prezime od mojega. ima i drugu adresu stanovanja u putovnici jer je prijavljena kod bake zbog vrtica.
ako ti je dijete povjereno na odgoj i skrb ne treba ti potpis oca da bi joj izvadila dokumente i otisla s njom i u australiju ako zelis.
tako da nemas brige, slobodno putuj
Ovo mi nije jasno. Bez obzira što je dijete njoj dato na skrb, otac ima vrijeme koje mu je sud dodijelio da ga vidja(govorim o razvedenim očevima, ne o onima koji ne mare za djecu). Kako sada, bez njegovog pristanka, da ode sa djetetom, na pr.mjesec, godinu u drugu državu?..Šta ako on to ne želi?
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:10   #70
Da li samohrani roditelj ima pravo prvenstva kod upisa u vrtić?
MaPa77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 10:28   #71
Molim vas pomoć
Ja sam stvarni samohrani roditelj dvoje maloljetne djece(otac djece je preminuo).
Nemam pravo na obiteljsku mirovinu , a zanima me na koji oblik pomoći imam ?
Imam li pravo na financijsku pomoć osim dječijeg doplatka koji već imam, imam li pravo na pomoć za stanarinu, vrtić ,školovanje ??
supereta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:16   #72
Kao samohrana majka nemam pomoći ni od kud.
Za sve se borim sama, bez ičije pomoći.
Bivši plati tu i tamo nešto, na kapaljku.
Dječji doplatak? Čak su mi ga i smanjili jer se prihod (a u to doba sam radila samo ljeti kao sezonac) više nije dijelio na četiri člana kućanstva nego tri. Isti prihod kao i u braku jer bivši nije radio. Ne radi ni dan danas.
Sad me firma opet poslala na čekanje a taman sam bila primljena na radno mjesto koje nije samo sezonsko. Zamjena za bolovanje. Ne, nije se vratila djelatnica koju mijenjam s bolovanja nego su dio mog posla dali drugoj. I to ne zato što sam ga ja loše radila, dapače, obavljala sam taj posao besprijekorno. Radi se o tome da je firma leglo nepotizma, da primaju sinove i kćeri po raznim vezama i poznanstvima a nas koji smo već godinama tamo i koji smo se dokazali u poslu, šalju doma. I nikoga nije briga što sam samohrana majka, podstanar, što sama podižem i skrbim o dvoje djece i što mi ni ta jadna plaćica ne pokrije osnovne troškove.
Zbog cijele te situacije mi je zdravlje ozbiljno narušeno ali moram biti jaka. Zbog djece.
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.