Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 03:30   #1941
Quote:
Chupy kaže: Pogledaj post
PAPA vec 2 godine pokazuje CIN1. pa smo napravili kolposkopiju nakon cega je dr zakljucila da je potrebna biopsija da se vidi krije li se nesto u tom zarazenom dijelu (inace, odlazim vec godinama kod Dr.Grujic i ODLICNA je!), a usput i da skinemo sve sto je zarazeno. LLETZ operacijom skinula je djelicak vrata maternice, a patohistoloski nalaz kaze CIN III koji je pronadjen i u rubovima konusa...
Citajuci postove vidim da je u slucajevima kao sto je moj, kondom jedino i obvezno sredstvo kontracepcije? meni je dr dala tablete kao kontraceptivno sredstvo i rekla da je ok da ne koristim kondome ako imam stalnog partnera (a imam). zakljucila sam da je to ok, jer sto kada cu htjeti zatrudniti, ne bum sa prezervativom ostala trudna . hocu reci, prije ili kasnije kondom cu morati skinuti, pa zasto onda ne prije, kad mi je sex sa kondomom totalna koma, naravno dok imam stalnog partnera
da li sam dobro skontala da ti je rađena kolposkopija tek nakon 2 god cin-a I??
ako je - ginekologica ti je priuštila cin III bespotrebno, mogla si sve rješit na samom početku ????
malo mi je čudno da si prezadovoljna ???
a što se kondoma tiče ako ga nisi koristila u ove 2 god i sad ti je najsuspektnije skinuto biopsijom i nalaz je cin III sigurno bi ti i partner trebao na pregled da ti ne prenese opet hpv na grlić i najbitnije je da li ti se hpv proširio i u rodnicu??
svakako treba imat čist papa test prije trudnoće!
odmah mi je rečeno da treba dovest papa test u red što prije i u što kraćem vremenskom roku - ako se za 4 mj. ne povuće s obzirom na visokorizični hpv makar sam imala cin I - odmah kolposkopija+biopsija
plavka is offline  
Old 04.01.2008., 08:41   #1942
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti doktor moze reci samo onako odoka kolika je promjena(cin1, cin2, cin3), ali ti se to najbolje moze utvrditi biopsijom. Bris ti nije bas siguran. Recimo meni je bris bio cin2, pa za 15 dana cin 3 i tek je biopsijom utvrdjeno da je cin3. To valjda ovisi i s kojeg mjesta uzmu bris. Bar su tako meni objasnili.
Nadam se da sam ti pomogla.
hvala ma odgovoru.
evo zašto to pitam. Papa i tipizacija su pokazali cin 2 i hpv visokog rizika. Doktor je na kolposkopskom pregledu rekao da je uvjeren da je promjena manja od cin 2 (vjerovatno cin 1). Nalaz biopsije čekam, mislim da će danas bit gotov. Moram priznat da umirem od straha i toplo se nadam da će biti cin 1.
nicole76 is offline  
Old 04.01.2008., 10:24   #1943
Chupy, obavezno ste trebali koristiti kondom. Tijelo ti se pokušava izboriti protiv virusa a to ne može ako svako malo dobiva novu 'dozu'. Zdravo seljački sam se izrazila, ispravite me ako griješim.
Koliko sam ja skužila.
sunchana123 is offline  
Old 04.01.2008., 10:25   #1944
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Sa ASCUSOM ulazim u treču godinu
U aprilu moram zamoliti za kolposkopiju...inače nikakvih pretraga, preporuka sa strane ginekologa...ništa, ništa...
A da vam ne pričam kako živim neuredan život
ako uzimaš kontinuirano iste tablete, moguće je da trebaš promijeniti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 04.01.2008., 14:50   #1945
ola, evo meni je prošli tjedan bio gotovo nalaz biopsije, i iako je i doktor rekao da mu izgleda kao da je manje od cina 1, biopsija kaže cin 2...dakle 2 godine to vučem sa sobom, a doktori me izluđuju da će sve samo proć i da ih prestanem gnjavit...
no, bilo kako bilo.. i ja sam kod ljubojevića sad, pa da pitam vas što ste isto bavile biopsiju... šta sad kad se utvrdilo dakle koji je točno cin i nakon ovog papa testa što slijedi? meni je rekao da će spalit kondilome, i kao zaliječit sve što unutra "nije u redu"... no zanima me kakav je to točno postupak, ako netko zna, i koliko puta bi se to trebalo " palit" da sve bude u normali?
sweet is offline  
Old 04.01.2008., 19:04   #1946
sweet, imaš pm.
silvaes85 is offline  
Old 04.01.2008., 20:54   #1947
prije 2g. papa testom mi je bio ustanovljen CIN II/III,ali brisevi na hpv su bili negativni,,i cin se povukao nakon terapije albothilom. a sada prije 2 tjedna mi je ustanovljen HPV i Escherichia coli. šta da radim??? pijem Cefalin i sok od brusnice,jer imam stalne upale mjehura. šta je sa trudnočom,kada mogu imat bebu,kada je rizik najmanji?? dal su mi odnosi sa prezervativom obavezni,mislim kada nisu potrebni,pošto imam stalnog partnera i ako se planira beba???
vatreni led is offline  
Old 04.01.2008., 20:59   #1948
Question

vatreni led is offline  
Old 04.01.2008., 22:16   #1949
Quote:
impoSIBILA kaže: Pogledaj post
znate što ljudi ,ja nisam bila nikada bolesna sve dok nisam po sili prilike nakon poroda morala otići doktoru na pregled! nakon toga nastupa lančana reakcija uvijek će jedan nalaz pokazati nešto što se mora provjeriti i tako jedno vodi drugome. tako na redovnom gin prekledu mi se pokaže cin ll zbog kojeg ja odem u bolnicu pa nalazi kažu da je cin l a nakon dva tjedna bez terapije nema nikakvih cinova!

tako da sam odlučila da idem doktoru samo ako mi prijeti neposredna opasnost po život!

znate li uostalom gdije ćete najprije pokupiti te cinove? na gin stolu! i to je dokazano po ženama koje su vodile uredan spolni život vode računa o svojoj higijeni i zdravlju da nakon 2 gin pregleda dobiju cin vezan uz hpv ili ovo drugo!

čak mi je i moj gin rekao da je to vrlo često a i da su sami nalazi nepouzdani!
eto ja se nadavala na tisuće kuna jer mi je jedan šarlatan od ginekologa na svom skupom uređaju otkrio nešto što nitko drugi nije!


ne moram ni reći da se uspostavilo da sam nakon sve te torture i bespotrebnih štetnih terapija ja zapravo cijelo vrijeme bila zdrava kao dren!

a u klinac i doktori!
čula sam nedavno za sličan slučaj, žena se prehladila, a našli joj bogtepitaj što sve ne. nakon silnih terapija i ne znam čega rekli su joj da je nalaz bio pogrešan i da nema ništa.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Old 04.01.2008., 23:58   #1950
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
ola, evo meni je prošli tjedan bio gotovo nalaz biopsije, i iako je i doktor rekao da mu izgleda kao da je manje od cina 1, biopsija kaže cin 2...dakle 2 godine to vučem sa sobom, a doktori me izluđuju da će sve samo proć i da ih prestanem gnjavit...
no, bilo kako bilo.. i ja sam kod ljubojevića sad, pa da pitam vas što ste isto bavile biopsiju... šta sad kad se utvrdilo dakle koji je točno cin i nakon ovog papa testa što slijedi? meni je rekao da će spalit kondilome, i kao zaliječit sve što unutra "nije u redu"... no zanima me kakav je to točno postupak, ako netko zna, i koliko puta bi se to trebalo " palit" da sve bude u normali?
ola

ja sam dvije godine vukla uglavnom CIN II..
obavila biopsiju kod Ljubojevica..nakon toga je slijedio papa, 6 tjedana nakon biopsije (koji je i dalje bio CIN II)..
kako tu nije bilo nikakvih pomaka, i mi smo krenuli na sredjivanje rodnice, tj. na fulguracije..
obavila jednu, dosla na iducu i kako mi je onda kolposkopija pokazala da je stanje koma, samo me poslao doma i rekao da je to za letz konizaciju..
koliko sam ga mogla skuziti do sada, on ti se vodi za tim da se prvo sredi grlic, pa ako je to ok, tj. ako ti sad papa bude dobar, onda se bacate na fulguracije

12. mj biopsija, 1. papa, 3. fulguracija prva, 5. fulguracija druga koju nismo obavili na kraju, 7.mj konizacija..tako je to islo kod mene..

sto se tice same fulguracije, i koliko ces puta morati ici na to, mislim da je to ipak relativno
meni je na toj prvoj rekao da je sve super, i da ce trebati samo jos ta jedna..no do iduceg puta, sve je poslo naopako

sad mi je nakon konizacije papa pokazao ASCUS, za koji je Ljubo rekao da misli da je ostao bas zbog te nesredjene rodnice, tako da ja opet moram na fulguraciju (u biti, vec sam to trebala obaviti ono kad si ti bila na biopsiji, samo me menga iznenadila na putu do Zg hihi)

Drzim fige da papa bude cist
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 05.01.2008., 00:03   #1951
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
ola

ja sam dvije godine vukla uglavnom CIN II..
obavila biopsiju kod Ljubojevica..nakon toga je slijedio papa, 6 tjedana nakon biopsije (koji je i dalje bio CIN II)..
kako tu nije bilo nikakvih pomaka, i mi smo krenuli na sredjivanje rodnice, tj. na fulguracije..
obavila jednu, dosla na iducu i kako mi je onda kolposkopija pokazala da je stanje koma, samo me poslao doma i rekao da je to za letz konizaciju..
koliko sam ga mogla skuziti do sada, on ti se vodi za tim da se prvo sredi grlic, pa ako je to ok, tj. ako ti sad papa bude dobar, onda se bacate na fulguracije

12. mj biopsija, 1. papa, 3. fulguracija prva, 5. fulguracija druga koju nismo obavili na kraju, 7.mj konizacija..tako je to islo kod mene..

sto se tice same fulguracije, i koliko ces puta morati ici na to, mislim da je to ipak relativno
meni je na toj prvoj rekao da je sve super, i da ce trebati samo jos ta jedna..no do iduceg puta, sve je poslo naopako

sad mi je nakon konizacije papa pokazao ASCUS, za koji je Ljubo rekao da misli da je ostao bas zbog te nesredjene rodnice, tako da ja opet moram na fulguraciju (u biti, vec sam to trebala obaviti ono kad si ti bila na biopsiji, samo me menga iznenadila na putu do Zg hihi)

Drzim fige da papa bude cist
šta znači točno fulguracija, tj šta ti radi? i kako izgleda konizacija? to ti uzme veći dio tkiva? a kakve su onda posljedice od toga za rađanje i spolni život općenito?
sweet is offline  
Old 05.01.2008., 00:08   #1952
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
jedna mi je poznanica pričala da je bila na konizaciji ove godine,kako su je šivali,a savjetuje napraviti tumorske markeke,sad joj dobro,kako ste vi,kako ste se osijećali poslije konizacije,mirovali ,išli van? top pozz
bila i bilo je puno bolje nego sto sam ocekivala
doduse, ja sam isla na letz konizaciju a ne na klasicnu tako da nije bilo nikakog sivanja..

preporucuje se inace mirovanje od mjesec dana, od cega prva dva tjedna strogog mirovanja..
nisam se bas pridrzavala toga al je sve proslo ok vec sam prvu vecer nakon konizacije bila za kompom, 3. dan sam usisavala stan..a izasla sam van negdje 12. dan..
nije me nis bolilo tako da mi je tesko padalo mirovanje

al u svakom slucaju, ko god bude isao na to, MIRUJTE PRVA 2 TJEDNA..sto je sigurno je sigurno
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 05.01.2008., 00:29   #1953
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
šta znači točno fulguracija, tj šta ti radi? i kako izgleda konizacija? to ti uzme veći dio tkiva? a kakve su onda posljedice od toga za rađanje i spolni život općenito?

ne znam ti ja to tocno, nego onako, laicki
meni su i fulguracija, a kasnije i konizacija bile vrlo slicne biopsiji, mozda samo malo bolnije (al opet nis strasno)..

fulguracijom ti skida te kondilome i acidobijeli epitel po forniksima..prvo napravi kolposkopiju da vidi koliko toga ima i onda se opet cuje ono pistanje ko kod biopsije bolnije mi je bilo zato sto ovdje nisam dobila lokalnu..al ono, zaboli kad zapisti i to izduras par min i gotovo a sto tocno radi hmm nisam ziher, al pretpostavljam da spaljuje te promjene s tim..
sam postupak nakon fulguracije je kao kod biopsije, ono bez seksa neko vrijeme, alkohola, samo tusiranje ne kupanje, i imas iscjedak neka 2 tjedna..

konizacija je opet ko biopsija, samo sto skida malo vec komadic..
meni su je radili i Ljubo i dr. Babic..tu sam dobila injekcije al me ipak par puta malo jace zabolilo
ostala sam lezati kod njih nekih sat i pol s tim da su me svako malo obilazili, i nakon toga pravac doma, u Ri

posljedice konizacije bas i ne znam..radjala jos nisam a ni ne radim na tome za sad
znam neke cure koje su prosle konizaciju i kasnije je sve bilo ok..a na netu sam nasla samo ovo:
Kasne posljedice su stenoza cerviksa (suženje kanala vrata maternice) s mogućnošću ograničenja koncepcije ili otežanog otvaranja vrata maternice prilikom porođaja. U moguće komplikacije ubraja se i insuficijencija cerviksa - prijevremeno otvaranje vrata maternice tijekom naredne trudnoće, što može biti razlog spontanom pobačaju ili prijevremenom porođaju. Obje vrste komplikacija su rezultat veoma visokog konusa, zbog čega se kod mlađih žena konus izrezuje što je moguće pliće.

Komplikacije su moguce, al fakat mislim da to nije nis strasno, i da taj rizik ipak nije toliko veliki..
puno vec rizik je kad se radi klasicna konizacija nego letz, koji je ipak postednija metoda..
Meni je Ljubo na dvije kontrole nakon konizacije rekao da mi grlic maternice izgleda super i da se uopce ne kuzi da sam bila na tome

seksualni zivot mozes zaboraviti prvih mjesec dana nakon konizacije, a onda sve po starom
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 05.01.2008., 00:57   #1954
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
ne znam ti ja to tocno, nego onako, laicki
meni su i fulguracija, a kasnije i konizacija bile vrlo slicne biopsiji, mozda samo malo bolnije (al opet nis strasno)..

fulguracijom ti skida te kondilome i acidobijeli epitel po forniksima..prvo napravi kolposkopiju da vidi koliko toga ima i onda se opet cuje ono pistanje ko kod biopsije bolnije mi je bilo zato sto ovdje nisam dobila lokalnu..al ono, zaboli kad zapisti i to izduras par min i gotovo a sto tocno radi hmm nisam ziher, al pretpostavljam da spaljuje te promjene s tim..
sam postupak nakon fulguracije je kao kod biopsije, ono bez seksa neko vrijeme, alkohola, samo tusiranje ne kupanje, i imas iscjedak neka 2 tjedna..

konizacija je opet ko biopsija, samo sto skida malo vec komadic..
meni su je radili i Ljubo i dr. Babic..tu sam dobila injekcije al me ipak par puta malo jace zabolilo
ostala sam lezati kod njih nekih sat i pol s tim da su me svako malo obilazili, i nakon toga pravac doma, u Ri

posljedice konizacije bas i ne znam..radjala jos nisam a ni ne radim na tome za sad
znam neke cure koje su prosle konizaciju i kasnije je sve bilo ok..a na netu sam nasla samo ovo:
Kasne posljedice su stenoza cerviksa (suženje kanala vrata maternice) s mogućnošću ograničenja koncepcije ili otežanog otvaranja vrata maternice prilikom porođaja. U moguće komplikacije ubraja se i insuficijencija cerviksa - prijevremeno otvaranje vrata maternice tijekom naredne trudnoće, što može biti razlog spontanom pobačaju ili prijevremenom porođaju. Obje vrste komplikacija su rezultat veoma visokog konusa, zbog čega se kod mlađih žena konus izrezuje što je moguće pliće.

Komplikacije su moguce, al fakat mislim da to nije nis strasno, i da taj rizik ipak nije toliko veliki..
puno vec rizik je kad se radi klasicna konizacija nego letz, koji je ipak postednija metoda..
Meni je Ljubo na dvije kontrole nakon konizacije rekao da mi grlic maternice izgleda super i da se uopce ne kuzi da sam bila na tome

seksualni zivot mozes zaboraviti prvih mjesec dana nakon konizacije, a onda sve po starom
e hvala ti puno ma ja kak sam bila kod očito lošeg doktora, koji me smirivao u vezi hpv-a, nisam se toliko nit bojala... a sad kad vidim da sam i ja kandidat za sve te zahvate, malo me ipak trta... ni za što drugo nego da se to ne proširi i da mogu imat djecu, kad hoću i koliko hoću

nadam se da će ljubo dobro odradit svoj posao i da će sve proć ok...

nego, to mirovanje nakon fulguracije? jel treba ležat il kao samo se čuvat ko i nakon biopsije? jer ovdje čitam kak si i ti evo nakon konizacije trebala strogo mirovat 2 tjedna, a ja prije ljeta neću nikako moć skupit 2 tjedna da samo ležim u krevetu...

ne brine me što se ne smijem seksat, tog se ionako više ne sjećam kako je išlo a i nemam nikakvu želju, pogotovo nakon biopsije, i kad sam sve vidjela kako točno izgleda...nek se to sve prvo dovede u red pa ćemo onda opet u u taj riskantan biznis
sweet is offline  
Old 06.01.2008., 00:29   #1955
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
e hvala ti puno ma ja kak sam bila kod očito lošeg doktora, koji me smirivao u vezi hpv-a, nisam se toliko nit bojala... a sad kad vidim da sam i ja kandidat za sve te zahvate, malo me ipak trta... ni za što drugo nego da se to ne proširi i da mogu imat djecu, kad hoću i koliko hoću

nadam se da će ljubo dobro odradit svoj posao i da će sve proć ok...

nego, to mirovanje nakon fulguracije? jel treba ležat il kao samo se čuvat ko i nakon biopsije? jer ovdje čitam kak si i ti evo nakon konizacije trebala strogo mirovat 2 tjedna, a ja prije ljeta neću nikako moć skupit 2 tjedna da samo ležim u krevetu...

ne brine me što se ne smijem seksat, tog se ionako više ne sjećam kako je išlo a i nemam nikakvu želju, pogotovo nakon biopsije, i kad sam sve vidjela kako točno izgleda...nek se to sve prvo dovede u red pa ćemo onda opet u u taj riskantan biznis
pozz curke i ja bila kod Ljube,a sada idem i Ri preko uputnice,koliko vas je sve to koštalo,naime u Ri imaju sve a ,ne moram se tramakati u ZG,drzim fige i vama i meni,ja idem opet na kolposkopiju,ovaj put u Ri,jer da mi se čini da sve kod Ljube imamo iste nalaze, čitamo se,ja sam inače kod Dr.Vlastelića,a doktor je legenda,ljubazan i objašnjava se,pa se ponekad pitam što mi je trebalo ići u ZG,jesam li nasjela kiss svima
mariza is offline  
Old 06.01.2008., 01:43   #1956
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
nego, to mirovanje nakon fulguracije? jel treba ležat il kao samo se čuvat ko i nakon biopsije? jer ovdje čitam kak si i ti evo nakon konizacije trebala strogo mirovat 2 tjedna, a ja prije ljeta neću nikako moć skupit 2 tjedna da samo ležim u krevetu...
sad sam isla iskopati onaj papir s uputstvima "nakon fulguracije" i pise da nije potrebno strogo mirovanje, samo da se prvih par dana nakon fulguracije izbjegavaju veci napori..dakle, mislim da je ista procedura kao nakon biopsije

@Mariza, Ljubojevic je za razliku od nekih drugih privatnika jos i prilicno jeftin
ja sam u Ri kod svoje privatnice placala po 500kn za nis..godinu dana sam isla svakom malo na papu i kolposkopiju na kojoj nikad nis nije vidila..a sad za 500kn dodjem u Zg i s tim novcima platim i pregled..dodje mi na isto
a to da kod njega imamo sve iste nalaze..hmm ne bi rekla ja jos nisam vidila da je i jedna cura tu imala iste nalaze kod njega kao i ja..imala sam 2 puta CIN II, jednom CIN I i sad zadnji ASCUS..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 06.01.2008., 10:56   #1957
tako je iwchy. moj je nalaz cin3. nije isti.
silvaes85 is offline  
Old 06.01.2008., 12:07   #1958
a moj je cin 2 tako da smo sve unikatne, jeij

ma ja vjerujem ljubi, uostalom, pa i sam vidiš na ekranu što ti se sve nalazi unutra, tako da nije da on izmišlja i da bezveze obavlja zahvate...

ako ostanem zadovoljna kao što sam sad, zadržat ću ljubu kao stalnog doktora
sweet is offline  
Old 06.01.2008., 13:24   #1959
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Cure bok!
Evo da se i ja priključim našim malim raspravama.... Već dulje vrijeme čitam ali nikako da se prijavim i napišem pokoju jel pametnu?!?
Ovako: u 9.mj dijagnoza cin 1, upućena na HPV tipizaciju i evo veselja visokorizični.... no ajde, radi ti na imunitetu pa ćemo vidjeti, u 12.mj opet kontrola ali eto i cin 2, upućena na sve ostale briseve, otkrivena urea, liječena, izliječena, ali u 4.mj OPET cin 2, i tako radimo i dalje na imunitetu, i kontrola u 8.mj, i gle - uredan nalaz!!! Jeeej!
bok!
s cim si podizala imunitet?
meni se virus aktivirao nakon 5 godina. Tada sam imala cin 1 i dost brzo sam to rijeslila - za cca pola godine, ali sam imala i neke bakterije itd.
Sad sam na zadnjoj papi dobila nalaz s cin 2, svi ostali brisevi su uredni (chlamydia, aerobi, anaerobi...)., moram sad obavit kolposkopiju (moze preporuka za nekog dobrog dr. u bolnici) al mi nesto doktor spominje da cu najvjerojatnije morat na letz.......frka me uzasno

ja sad pjem multivitamine ABC od Watural welth-a, folnu kiselinu i aloa vera tablete........sta jos?
female_zg is offline  
Old 06.01.2008., 15:41   #1960
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
ja sad pjem multivitamine ABC od Watural welth-a, folnu kiselinu i aloa vera tablete........sta jos?
Koju folnu piješ?
Aviss is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.