Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 22:11   #41
učiteljski fakultet

ovako.. velika mi je želja upisati učiteljski fakultet u Rijeci.. znam sve što trebam pisati od razina i to na DM, ali zanima me te dodatne provjere što traže..
dakle provjeravaju se glazbene, likovne i motoričke sposobnosti..
može li mi netko detaljnije objasniti što se točno to traži od mene?
netko tko je upisivao ranije taj fakultet..
bila bih zahvalna
barbara00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:56   #42
Zar nije dodatna provjera samo test informiranosti?
Flojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:50   #43
u Zagrebu je taj test informiranosti, ali u Rijeci se traze te likovne, glazbene sposobnosti.. pa bi htjela znati što se to točno provjerava :O
barbara00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:37   #44
Question Testovi intelektualnih sposobnosti,testovi apstraktnog mišljenja i sl.

..zanima me sve što znadete o tome...šta to zapravo je?...kada se to piše?....
npr. ja predala 10 fakulteta..od toga imam 6 minimalno koji traže tako nešto...šta ću ja morat ić na svih 6 fakulteta pisat jedan te isti test...HELP!!! ..... i pričala mi je frendica da oni to uopće nisu pisali..a na stranici postani student piše da je to OBAVEZNO..molim POMOĆ ako to išta zna o tome...hvala...
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.03.2011., 00:00   #45
e da. mene isto zanimaju te dodatne provjere sto neki fakulteti traze. sad npr. ako imam 5 tih dodatnih testova,..i sad je jedan u Osijeku,.drugi Zagreb,.onda Rijeka,.Zadar,.jel ja moram ic u svaki grad posebno polagat te testove il sta?
zbunjena
i da. sve sam primjera radi navela.,.jer jos nisam konacno sa sobom oko tih fakulteta
__________________
- Nikada nećeš znati razumjeti tu maglu u mom pogledu... Kad odlutam, kad zastanem u pola riječi, u pola koraka. Uvijek ću ti ostati daleka... Uvijek ću ti odgovoriti: "Nije mi ništa." A svašta mi je...
A. Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 03:03   #46
Zakaj barem to nije jasno?
Ti dodatni ispiti koje pojedini fakulteti traži su djelovi starih ili novi prijemni ispiti. Državna matura na određenim fakultetima ne zamjenjuje nekadašnje prijemne ispite 100%, već treba položit još neke dodatne ispite.

Tak da da - u teoriji, morale bi u svih 6 gradova na svih 6 ispita. Zamislite, još ih k tome morate i platiti! Šoka i nevjerice!
Ko da sam ja 2004. rekla - a kaj, ja fakat moram ić polagat prijemni na Filozofski u Rijeku? Ali zakaj ako ga mogu polagat i u Zagrebu? Kaj to nije svejedno?

Ne, nije svejedno. Svaki faks ima svoj prijemni koji treba položit ako se na kraju želi konkurirati za upis na dotični fakultet.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:01   #47
za dentalnu medicinu u splitu ne traze nikakve dodatne provjere koliko sam ja shvatila gledajuci stranice. u zg traze test psihomotorike a u rijeci provjeru manulanih sposobnosti. jel ima ovdje netko tko je polagao te testove u rijeci i zagrebu, iz cega se i kako pripremati za te testove?? hvaaala
Lili Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:24   #48
Zna li itko kad će se objaviti datumi polaganja dodatnih ispita koje fakulteti zahtijevaju, tipa test logičkog zaključivanja i slični?
Na stranicama su izlistani samo prošlogodišnji datumi, a primijetila sam da je cijela fama oko tih ispita prošle godine počela već u veljači.
__________________
nobody can steal your dreams!
photofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:09   #49
znate li postoji li neka literatura(zbirka zadataka i sl.) za pripremanje za prijamni na filozofskom?
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:44   #50
Može li mi netko reći što točno znači na ffzg-u test intelektualnih sposobnosti? Kako to točno izgleda?
Amplifikation is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:39   #51
imate zadatke verbalnog i neverbalnog tipa znači: jedan dio je tipa logičko zaključivanje i nekaj slično kao mensin test inteligencije koji možete naći online, onda ima i zadataka tipa asocijacije npr. ključna riječ je snaga i to je trebalo upariti s pojmom visina i težina, premda mi se taj dio testa čini jako dvosmislen, test traje oko 3-4 sata i ima pauza od 15 minuta i naravno morate se prijaviti prije, prijave su tokom sljedećeg tjedna ne znam točno od kad do kad ali ja idem u subotu

Quote:
Mare55 kaže: Pogledaj post
znate li postoji li neka literatura(zbirka zadataka i sl.) za pripremanje za prijamni na filozofskom?
ne baš, inteligenciju ne možeš "naučiti" možeš se jedino upoznati s tipovima zadataka, na staroj temi od ffzg-a netko od studenata je naveo mensin test kao primjer jednog dijela ispita http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php

Zadnje uređivanje Anna xD : 08.05.2011. at 20:47.
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:59   #52
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
ne baš, inteligenciju ne možeš "naučiti" možeš se jedino upoznati s tipovima zadataka, na staroj temi od ffzg-a netko od studenata je naveo mensin test kao primjer jednog dijela ispita http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php
Ajhaj, 138 mi ispalo, nisam pazio na vrijeme
Kolko trebate imat?
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:33   #53
Quote:
Gademz! kaže: Pogledaj post
Ajhaj, 138 mi ispalo, nisam pazio na vrijeme
Kolko trebate imat?
meni 147
taj test nosi 300 bodova koji se pribrajaju onima iz DM a da bi se prošao treba se imat 20% testa riješeno, znači 60 bodova samo ali bed je kad traje 3-4 sata, koncentracija bu nam opasno popadala
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:12   #54
Hvala ljudi na info!
Amplifikation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:14   #55
imam pitanje! (wow kako originalno!!)
ja nisam maturantica, nego kandidatkinja i tražila sam taj info,al čini mi se da je svima to jasno osim meni ...
Što još treba obaviti za prijavu na učiteljski, osim platiti 135 kuna i prijaviti studijske programe na Postani-student ?
nema slanja dokumenata s kopijom uplatnice kao na neke fakultete??
pingvinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:47   #56
Quote:
pingvinka kaže: Pogledaj post
imam pitanje! (wow kako originalno!!)
ja nisam maturantica, nego kandidatkinja i tražila sam taj info,al čini mi se da je svima to jasno osim meni ...
Što još treba obaviti za prijavu na učiteljski, osim platiti 135 kuna i prijaviti studijske programe na Postani-student ?
nema slanja dokumenata s kopijom uplatnice kao na neke fakultete??
kontaktiraj ncvvo, i moraš zatražit pristup sustavu, dakle korisničko ime, lozinku i pin, i to obavi što prije, mislim da ti je rok do negdje 10. mjeseca..
i kada se prijaviš samo prati obavijesti, nije ti toliko komplicirano.. sad ja ne znam jesi li polagala ijedan ispit državne mature.. ako nisi morat ćeš ih polagat i (pogodi što!) platiti..

nije strašno, samo prati obavijesti, bilo bi u redu da ti bude početna stranica, i svaki dan umjesto 2 sata na facebooku, budi 15 min na postani-student, a ako baš želiš 1 h i 45 min na fejsu
__________________
ZZZZzzzzZZZZ
zujalica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 15:36   #57
Dakle, javite se na PM ukoliko trebate materijale za pripremu za testove intelektualnih sposobnosti kakve provode Filozofski fakultet i Hrvatski studiji....isla sam na pripreme tako da imam sve tipove zadataka koji se pojavljuju na ovakvim testovima
Volim ljetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 09:12   #58
vpsz

Ja sam stari maturant (25 god), ove godine planiram upisati vpsz, smjer marketing, izvanredni. Neznam kako je bila situacija prijašnjih godina ali sad su ubacili prijamni ili kako oni to zovu razredbeni postupak u kojem se provjerava: hrvatski i književnost, opća informiranost, piše se esej i na kraju motivacijski razgovor. Sve to bi trajalo 2 sata kako su oni napisali. nažalost nisu napisali nikakve detalje o eseju. Također ako netko ima neke skripte i materjale za gore navedene predmete ili bilo kakvu informaciju neka slobodno podjeli.
baya69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 12:10   #59
svi vi koji hoćete na filozofski,uplatite si pripreme na prijemni jer im je blago rečeno katastrofa...svi moji koji su išli na pripreme su daleko bolje rješili nego ja koja sam ga rješavala na čisti blef i zbog toga nisam upala na željene smjerove tam...k tome,ove god će vam se i povećati prag prolaznosti na 90,što naspram mogućih 300 izgleda malo,ali vjerujte mi,trebate i tih 90 sakupiti
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 12:12   #60
uz to,tih 90 će vam biti dovoljno samo u slučaju da ste prolazili za 5.0 i imali maturu iz svega preko 90% za ove atraktivnije smjerove...ako se tu ne nalazite,bilo bi pametno da prijemni nemate ispod 130-140,iako je to isto na knap jer su od prošle god i srozali na nekim katedrama kvotu za pola...tako da,ne za*ebavajte se s time ako vam je jedini izbor...
za HS je prijemni dosta lakši,u principu ne treba neke posebne pripreme,jedino možda da si poboljšate brzinu rješavanja
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.