Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 15:26   #1
Ekstremne feministkinje

Na drugim podforumima često se spominju ekstremene feministkinje.

Do sad nisam upoznala niti jednu, a htjela bih. Zanima me je li tko od vas upućen u navike tih mitskih bića. Gdje se okupljaju? Hrane li se krvavim testisima ili im je dovoljna šalica muških suza na dan?

Budući da ovdje svi znaju sve, a ja sam neupućena u suvremena kretanja, molila bih nekoga da me prosvijetli.

Kako stojite s feminizmom? Možete li uopće izgovoriti tu riječ bez osjećaja krajnje jeze?

Biste li mogle imati prijateljicu koja je feministkinja?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:03   #2
Feministkinja znam mnogo, a ekstremnih (ako misliš na one kojima su muškarci maltene manje vrijedna bića) znam tek par i ne bih ih zvala feministkinjama, već ogorčenim osobama.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:42   #3
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Feministkinja znam mnogo, a ekstremnih (ako misliš na one kojima su muškarci maltene manje vrijedna bića) znam tek par i ne bih ih zvala feministkinjama, već ogorčenim osobama.
Fino. Evo, ja sebe smatram feministkinjom.*

Zanimaju me ove ekstremne. Nisam upoznala ni jednu, a kad pitam za njih redovito me upućuju na neke malodobne kokoške s twittera ili se razbacuju citatima izvađenim iz konteksta.




* I sad se suzdržavam da nastavim rečenicu s ali...
... ali ne mrzim muškarce.
... ali nisam frustrirana babetina s mačkama.
... ali živim s muškarcem.
... ali mnogi moji prijatelji su muškarci.
... ali ne mrzim malu djecu.
... ali ne mislim da su muškarci manje vrijedni.
... ali nisam lezbijka.
... ali ne prakticiram crnu magiju.
... ali mislim da je institucija pravobraniteljice obična farsa.
... ali mislim da muškarac može biti jednako dobar roditelj kao i žena.
... ali nisam nikad abortirala.
... ali ne pišem hejterske statuse na twitteru.
... ali nisam ružna. Bar ne jako.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:07   #4
Koliko ima žena koje vjeruju da su muškarci manje vrijedna bića a koliko muškaraca koji to vjeruju za žene. Hm, tko zna... mislim da ih je podjednako. - reče Bonnie naivno zatreptavši okicama.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 11:30   #5
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Feministkinja znam mnogo, a ekstremnih (ako misliš na one kojima su muškarci maltene manje vrijedna bića) znam tek par i ne bih ih zvala feministkinjama, već ogorčenim osobama.
Bile ekstremne ili ne, uglavnom sve feministkinje imaju neki issue.
Ili same sa sobom ili sa muškim rodom.
Provjereno
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:11   #6
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

Kako stojite s feminizmom? Možete li uopće izgovoriti tu riječ bez osjećaja krajnje jeze?

Biste li mogle imati prijateljicu koja je feministkinja?
Ja se smatram feministicom (feministkinjom?- jezičari, uputite me), dakle, i kao prijateljice podnosim iste te mi termin izaziva pozitivne no opet i suprotstavljene, malo ogorčene osjećaje, ali to je ok, žena sam.

Kad mi zaposlena doktorica znanosti koja, za razliku od svog tulavijeg (hm, sad u ovom kontekstu...) kolege, nikad neće postati direktorica, kaže da se ona ne smatra feministicom, poželim ju istući bejzbol palicom.

Čini li me to ekstremnom? Ne znam.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:51   #7
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Ja se smatram feministicom (feministkinjom?- jezičari, uputite me), dakle, i kao prijateljice podnosim iste te mi termin izaziva pozitivne no opet i suprotstavljene, malo ogorčene osjećaje, ali to je ok, žena sam.

Kad mi zaposlena doktorica znanosti koja, za razliku od svog tulavijeg (hm, sad u ovom kontekstu...) kolege, nikad neće postati direktorica, kaže da se ona ne smatra feministicom, poželim ju istući bejzbol palicom.

Čini li me to ekstremnom? Ne znam.
Kaže se feministača.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:20   #8
Pa žena sam, naravno da sam feministica. Ekstremne su one koje se protive svojoj, inače prirodno pokornoj, naravi. Ne tako davno bile su poznate i kao vještice.

Vidi, vidi, i to sam.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:36   #9
Ekstremne su valjda one koje su se malo pogubile pa totalno nevezanu stvar proglašavaju "ženskim pitanjem" i dižu halabuku oko gluposti. Mnogi muškarci se tad ljutito dižu na zadnje noge a da su malo pametniji bi otvarali šampanjac na takve ispade.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:10   #10
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Ekstremne su valjda one koje su se malo pogubile pa totalno nevezanu stvar proglašavaju "ženskim pitanjem" i dižu halabuku oko gluposti. Mnogi muškarci se tad ljutito dižu na zadnje noge a da su malo pametniji bi otvarali šampanjac na takve ispade.
ekstremne su one koje smatraju da su žene manje plaćene od muškaraca za isti posao.
guraju laž kao istinu. to je ekstremno.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:27   #11
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
ekstremne su one koje smatraju da su žene manje plaćene od muškaraca za isti posao.
guraju laž kao istinu. to je ekstremno.

Koliko god puta je to debunkirano, svako malo se opet pojavi kao nepobitna "istina".
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:15   #12
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
ekstremne su one koje smatraju da su žene manje plaćene od muškaraca za isti posao.
Žene su manje plaćene od muškaraca za isti posao
u bivšoj firmi u kojoj sam radila, vidiš, baš si me podsjetio.
Mislim da direktori ne bi shvatili što rade čak ni kad bi im ti isti muškarci koji su bili više plaćeni od kolegica na istim poslovima, a koji su nesposobniji i ljeniji (jer se nisu morali toliko truditi), sami priznali da to nisu zaslužili. Želim reći, nisu to radili namjerno, jednostavno su shvaćali "ozbiljnije" te muške.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:59   #13
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Žene su manje plaćene od muškaraca za isti posao
u bivšoj firmi u kojoj sam radila, vidiš, baš si me podsjetio.
Mislim da direktori ne bi shvatili što rade čak ni kad bi im ti isti muškarci koji su bili više plaćeni od kolegica na istim poslovima, a koji su nesposobniji i ljeniji (jer se nisu morali toliko truditi), sami priznali da to nisu zaslužili. Želim reći, nisu to radili namjerno, jednostavno su shvaćali "ozbiljnije" te muške.
Baš me zanima kako je to objašnjeno na platnoj listi da muškarac na istom radnom mjestu ima višu plaću od žene?
Izmišljam, Pero i Martina su npr. referenti, Pero ima plaću recimo 4120kn, Martina 3980kn.
Plaća je fiksna, bez prekovremenih, bez plaćanja po radnom učinku, bez dodataka za ovo i ono, bez olakšica za ovo i ono.
To bi na sudu palo samo tako.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:38   #14
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
ekstremne su one koje smatraju da su žene manje plaćene od muškaraca za isti posao.
guraju laž kao istinu. to je ekstremno.
Dakako. Jesu ekstremne i one koje tvrde da postoji stakleni plafon? Ponegdje i neprobojan?
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:34   #15
Evo, ja se ne smatram feministicom.

Pravi feminizam je stvar prošlosti, sufražetkinje su nam osigurale pravo glasa, feministice 60. -ih godina osigurale su nam mnoga prava koja danas uživamo i ja sam na tome zahvalna i cijenim naslijeđe klasičnog feminizma. Da sam živjela u tim vremenima, s ponosom bih se nazivala feministicom.

Ali današnji feminizam se pretvorio u svoj opozit i smatram da dekonstruira svoju bit, pretvarajući se u sve ekstremniji pokret, okrečući se pitanjima negiranja spola i nadilaženja spolnih razlika.

Molim lijepo i s oproštenjem, ali kurčeve su to feministice koje negiraju ženski spol i tim djelovanjem se kvalitetno seru po svemu onome što su nam njihove prethodnice osigurale. Te žene nisu moje predstavnice, to nije moj feminizam, to nije feminizam uopće.

Jebeš pokret za prava žena koji ti nalaže kakva ti to žena moraš biti. Ako kojim nesretnim slučajem i nepromišljenim hirom klete sudbine želiš biti ljupka kućanica u ružičastoj haljini, roditi hrpu male dječice i raditi zimnicu u svojoj kući u predgrađu, puj pik ne važi. Nemaš pravo na to jer je to fuj i općenito zlo, a ti si nazadna malograđanka, katotalibanka i inkarnacija sotone. Onako, sjašite mi sa kurca. Tražimo da svaka žena ima pravo na slobodu, izbor i slično. Ako je moj izbor da sadim baštu i rađam djecu, to je moj izbor i treba ga poštovati jednako i u potpunosti kao izbor Jane Doe da brije glavu, doktorira na rodnim studijima i podveže jajnike. Jednako do u milimetar, bez podrugljivih i zluradih komentara, osuda i sranja po meni. Ako su tako liberalne, neka budu liberalne do kraja, a ne samo do one granice do koje seže njihovo odobravanje.

I smatram da je ponižavajuće da se neke od najljepših ljudskih osobina, no koje se prvenstveno povezuju sa ženama, kao što su nježnost, brižnost, njega, hranjenje, toplina omalovažavaju i smatraju sramotnima. Zaboga, žena u dubini svoje nutrine pupkovinom hrani biće koje u njoj raste, poslije ga hrani svojim mlijekom, zar je čudno da se uz ženu vezuje pojam njegovateljice i hraniteljice? To je dar, a ne nešto čega se trebamo sramiti, negirati i zatirati to u sebi.

Daleko od toga da pritom ne trebamo i ne možemo biti uspješne, samostalne, imati karijeru i slično, ali jebemu, moramo li se pretvoriti u muškarce da bi današnji feminizam i njegove vrle (ekstremne) predstavnice smatrali da smo napokon dobre žene?
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:50   #16
Od ekstremnog feminizma susrela sam se recimo s idejom da je penetrativni seks, bilo kakav i bilo koji, silovanje. Mnijem da nisam ekstremna, ali sam feministica. Jebeš ekstremne, brijem da njih nitko ne doživljava ozbiljno osim ženomrzaca koji traže izliku da mrze žene; mislim da je veći problem intersekcionalnost i to što kod nas nije još zaživio feminizam treće generacije, niti će još dugo.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:11   #17
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Od ekstremnog feminizma susrela sam se recimo s idejom da je penetrativni seks, bilo kakav i bilo koji, silovanje. Mnijem da nisam ekstremna, ali sam feministica. Jebeš ekstremne, brijem da njih nitko ne doživljava ozbiljno osim ženomrzaca koji traže izliku da mrze žene; mislim da je veći problem intersekcionalnost i to što kod nas nije još zaživio feminizam treće generacije, niti će još dugo.
Podsjetila si me na jedan proser koji sam prije koju godinu pročitala, svodio se na to da su tamponi neprikladni jer oponašaju penetraciju i zapravo su invazivni jer ih imaš u sebi.
Osobno su mi krv i komadi endometrija daleko invazivniji na svakodnevni život, ali šta ja znam, ja nemam ništa protiv penisa.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:27   #18
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Podsjetila si me na jedan proser koji sam prije koju godinu pročitala, svodio se na to da su tamponi neprikladni jer oponašaju penetraciju i zapravo su invazivni jer ih imaš u sebi.
Rekla bih da su to iste.

Osob
Quote:
ali šta ja znam, ja nemam ništa protiv penisa.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:13   #19
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Od ekstremnog feminizma susrela sam se recimo s idejom da je penetrativni seks, bilo kakav i bilo koji, silovanje. Mnijem da nisam ekstremna, ali sam feministica. Jebeš ekstremne, brijem da njih nitko ne doživljava ozbiljno osim ženomrzaca koji traže izliku da mrze žene; mislim da je veći problem intersekcionalnost i to što kod nas nije još zaživio feminizam treće generacije, niti će još dugo.
U čemu je problem s intersekcionalnošću?

Što se treće generacije tiče, daleko joj lepa kuća. Da moram brojati mikroagresije, samoubila bih se.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:55   #20
Imaš ih po youtubeu i tumblru.
Ne znam koliko uspijevaju u Hrvatskoj, nisam upoznata.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.