Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 00:57   #1
Alergija na sunce

Ovako ide moj problem:
Dok sam bio klinac nisam bio alergičan na sunce.
Onda sam počeo biti alergičan, alergija mi je izbijala samo na prsima i možda na leđima.
Od tada je svake godine bilo sve gore i gore, prošle ili pretprošle je počelo cijelo tijelo reagirati a ove godine su mi u početku bili plikovi a sad su crvena nabubrena područja (naravno to sve užasno svrbi).
Probao sam skoro sve ljekove protiv alergije na sunce, nijedan ne pomaže, probao sam kreme sa visokim zaštitnim faktorom, mrvicu pomogne ali mi se zbog znojenja još više iziritira ono što je izbilio tak da je još gore, maslinovo ulje ne pomaže. Čak sam probao i solarij i u njemu mi je uspjela alergija izbiti :S

Prije je trajalo oko tjedan dana i nakon toga me više nije zezalo neko vrijeme, ali tih tjedan dana je nemoguće izdržat i to ne namjeravam ni pokušavati, davno prije sam jednom probao i više nikada.

Tak da me zanima dal imate neke savjete za mene?
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 01:07   #2
Aj pošaljem ti nešto.
EyeToy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 10:44   #3
Moja prijateljica to riješava uzimanjem kalcija. Već kroz ožujak ili travanj počne uzimat kalcij i uzima ga jedno mjesec ipo dana. Kad počne sa sunčanjem alergije nema.
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:19   #4
Quote:
SomebodySomone kaže: Pogledaj post
Ovako ide moj problem:
Dok sam bio klinac nisam bio alergičan na sunce.
Onda sam počeo biti alergičan, alergija mi je izbijala samo na prsima i možda na leđima.
Od tada je svake godine bilo sve gore i gore, prošle ili pretprošle je počelo cijelo tijelo reagirati a ove godine su mi u početku bili plikovi a sad su crvena nabubrena područja (naravno to sve užasno svrbi).
Probao sam skoro sve ljekove protiv alergije na sunce, nijedan ne pomaže, probao sam kreme sa visokim zaštitnim faktorom, mrvicu pomogne ali mi se zbog znojenja još više iziritira ono što je izbilio tak da je još gore, maslinovo ulje ne pomaže. Čak sam probao i solarij i u njemu mi je uspjela alergija izbiti :S

Prije je trajalo oko tjedan dana i nakon toga me više nije zezalo neko vrijeme, ali tih tjedan dana je nemoguće izdržat i to ne namjeravam ni pokušavati, davno prije sam jednom probao i više nikada.

Tak da me zanima dal imate neke savjete za mene?
Može jedno pitanje: kakav je tvoj stav o štetnosti UV zraka?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:44   #5
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje: kakav je tvoj stav o štetnosti UV zraka?
Pa...smatram da su štetne dok su iznad granice normalnog. Najštetnije su tijekom ljeta između.... 10 i 16-17 sati jer su tada iznad te granice. Nisam se baš puno bavio njihovim proučavanjem tak da je taj moj stav stvoren na temelju onog što sam čuo na TV-u.
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:21   #6
[I ja sam bila alergicna na sunce...a vjerojatno i na kreme za suncanje.
Alergiju vise nemam.
2 godine sam odlazila na kupanje tek u 18 sati.bez suncanja! a ipak sam se mazala maslinovim uljem.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:51   #7
Probaj sad, zimi radit sungazing (gledanje u sunce) i sunbathing-sunčanje
to kažu možeš cijeli dan jer je UV index 1-2 a sunčat se možeš i do 5.

To će ti ojačati imunitet, i vratit nadu u sunce jer sunce je zdravo. Pored toga radi čišćenje jetre maslinovim uljem i grejpom i gorkom soli, kad napraviš 3-4 čišćenja, sve alergije će ti proć. Moja mama je bila alergična na sve, pa ju je sve prošlo...
Čišćenje jetre je ključno, a sunce će ti dat energije za to sve. Vjeruj mi.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.