Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 18:34   #41
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ovo prvi put cujem da se moze skuziti na sto smo alergicni po tome gdje izbijaju ekcemi..

Sve vise je bebaca alergicno danas mi prijateljica javila da je izgleda i njena malena bebica ima AD, a druga je nakon 10god pijenja jednog te istog lijeka za glavobolju, jedan dan popivsi tabletu odreagirala anafalitickim sokom ..ok, ona se stvarno ubija s poslom pa joj je i zato imunitet otisao totalno k vragu.
Toga ima sve vise i vise..
cijeli život sam pila paracetamol za bolove i temp.

taj dan je doma(živjela još sa starcima,stari alkić) bilo neko sranje s starim i ja taj dam u školi baš učila o anafilaktičkom šoku i mene bolila glava,popijem paracetamol i odreagirala sam nemogućnošću disanja odnosno ostajanje bez daha

ja dan danas neznam jel to bio anksiozno panični napad radi situacije doma još plus to kaj mi je u glavi bilo to od anafilaktičkog ili je zbilja bila reakcija neznam,no znam da od onda ja se neusudim više uzeti paracetamol a nikako da odem se testirati da vidim dali sam alergična na njega ili ne

osobno smatram da sam tako odreagirala na situaciju doma ,da to nije bila alergijska reakcija ali moš ga hebat sada,strah je tu

i još me nešto muči,primjetila sam da kad god pojedem kajganu da taj dan iili drugi imam grčeve u trbuhu koji ne prestanu dok se ne pokenjam da tak moram reći,inače nemam redovito stolicu ali to me ne muči tako da to nepovezujem s time jer se uvijek grčevi dese kad pojedm kajganu a kad jedem jaje na oko ili kuhano ne,u čem je kvaka pojma nemam?dali je to neka intolerancija ili alergija na jaje?ako je zašto nije na kuhano i pečeno?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:43   #42
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
a bemu miša

ja zbilja neznam dali te alergije prođu ili ostaju doživotno

moja od 3 i pol se nedavno testirala kožnim testom na inhalacione alergene radi suhog kašlja,to je sve bilo ok,tada nam je dr. rekla kaj ona ima ad?ja kažem imala je(mislila sam da to više nema jer nema ekcema,nego samo suhu kožu kao i ja i tu sam još zbunjena)leone mi je objašnjavala da ako nema ekcema da to ne znači da nema ad,a ja sam mislila da ako ekcemi nestanu i nejvaljaju se da je to rješeno

onda imam i ja ad jer i ja imam suhu kožu koja se peruta i svrbi ako se nakon pranja ne nasaftam kremicom i na nadlakticama imam onu tzv. pureću kožu onako mjestimično je bjelije u odnosu na ostatak kože i perutavo ali ne čoha

nije mi palo na pamet da ad može biti povezan i s hranom tj. je ali ne u smislu da je njoj suha koža zato kaj joj smeta neka hrana ili se varam?

kod nje je u pitanju bilo alergija na nikl(odnosno drukeriće na bodićima koji su bili direkt na koži) tako da su ekcemi bili na ramenima,kad smo to skužili i maknuli to se više ne pojavljuje

ako je na pšenično brašno jeli onda i na gluten ili to nema možda veze?

mi još moramo neke testove iz krvi napraviti za svaki slučaj,one IgEove i ino


držim fige da svi ostali nalazi vam budu ok i da uspijete nekako to sve prebroditi
Ovo dal je na brasno i jeli to onda i gluten u pitanju nemam ni ja pojma,cekam sad 25.da vidimo kaj ce alergolog rec.
A ovaj igE smo i mi radili,prvi put prije 3 mj.poslala nas dermatologica i pokazalo alergiju na jaja i mlijeko,sad smo to ponovili + jos sojino i psenicno brasno. Nadam se da ce bit nalaz sutra
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:53   #43
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Ovo dal je na brasno i jeli to onda i gluten u pitanju nemam ni ja pojma,cekam sad 25.da vidimo kaj ce alergolog rec.
A ovaj igE smo i mi radili,prvi put prije 3 mj.poslala nas dermatologica i pokazalo alergiju na jaja i mlijeko,sad smo to ponovili + jos sojino i psenicno brasno. Nadam se da ce bit nalaz sutra
nama je prvo bilo (zbog dungera) da je vjerovatno alergija na km, a onda radili taj igE i pokazalo se da nije na km. al ja svejedno malom ne dajem nista sto ima u sebi AD, a ni ja ne konzumiram. sta ja znam koliko je to pouzdano

za 4 dana dobivamo nalaze za celijakiju, molim boga da nije to
nalazi se cekaju mjesec dana

i onda opet ne znam na sto je alergican, alergija postoji, nalaz je visok, valjda cemo opet na testiranja i vadjenje krvi
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:30   #44
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
nama je prvo bilo (zbog dungera) da je vjerovatno alergija na km, a onda radili taj igE i pokazalo se da nije na km. al ja svejedno malom ne dajem nista sto ima u sebi AD, a ni ja ne konzumiram. sta ja znam koliko je to pouzdano

za 4 dana dobivamo nalaze za celijakiju, molim boga da nije to
nalazi se cekaju mjesec dana

i onda opet ne znam na sto je alergican, alergija postoji, nalaz je visok, valjda cemo opet na testiranja i vadjenje krvi
A kak ste radili to za celijakiju? Isto neki test ili vadenje krvi ili kak?
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:45   #45
Ne stignem u detalje, probati cu ukratko odgovoriti sto znam..

Lali, ja osobno mislim da je tvoj mm alergican na secer. Kao i ja. On je ovisan o seceru.. A nerjetko je ta ovisnost zapravo alergija.
Trebao bi, kao i ja, izbaciti totalno secer. Radi, pod broj 1, sto nije zdrav, dapace.. Pod broj 2, jer je alergican na njega. U ovom slucaju nebi ga se trebalo polako uvoditi u prehranu... Al to vec sama znas.
Za cigarete.. Kad sam pusila ko turcin i jela sam smece i pila smece i bila sam uuuzasno alergicna.
Ako zelis jako rjesiti alergiju, trebas je prvo rjesiti u glavi. Alergija se ne moze rjesiti sa cigaretom u jednoj, a milkom u drugoj ruci
Za Doru.. Ona ako i je na nesto alergicna, najvjerojatnije ce joj to proci samo od sebe (kako je dok rekla), jer je prvenstveno vrhunski hranis.. A onda jer ce nadomjestiti te enzime koji fale.

Dijana, alergija na psenicno brasno... Odnosno, na gluten.... Isto prolazi. Nama proslo.

Valneahana, kod vecine djece alergije prodju.. rekla da moze imati AD, ako nema ekcema.. Jer alergicari reagiraju na alergen. Ako nisu izlozeni alergenu, nece ni reagirati.
Ako znas na sta je alergicna, probaj ju testirati.. Obuci joj nesto s metalom na kozu. pa ces znati jel joj proslo.

Najbolje cete skuziti sami alergiju. Ako se od jaja (kajgane) prdi 2 dana.. Onda je sigurno da se crijeva muce sa jajima.

Preporuka (za odrasle) nije da izbace alergen kompletno iz svog jelovnika do kraja zivota..
Vez da ga izbace na neko vrijeme, u to vrijeme "izlijecenja" bildaju tijelo, a onda ga polako uvode.
Ako se izbaci alergen, nedaj boze za nekih 6mj recimo.. Ili godinu dana, ako ga unesete slucajno.. Tijelo ce odreagirati jos gore na taj isti alergen, nego sto je bilo u pocetku. Biti ce sve gore i gore.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:49   #46
Za onu moju prijateljicu sa anafalitickim sokom.. Radi tablete koju je konzumirala godinama.. Ona radi i radi i radi.. Jako puno radi i malo spava. Sigurno da ju je taj nacin zivota doveo do tolkog pada imuniteta.
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 09.02.2011. at 21:56.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:37   #47
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
A kak ste radili to za celijakiju? Isto neki test ili vadenje krvi ili kak?
da, vadili su mu krv, evo koje smo sve pretrage obavili (da me ubijes i dalje ne znam za sve sto znace )
SE, CRP, KKS, LDH, UREA, KREATININ, DUNGER, RIST I RAST NA KM, EMA, AGA, ANTItTGA, TRANSAMINAZE

Cekam ove zadnje, bit ce da se po njima vidi je li celijakija.

Kaze moj mentor Leonee da se celijakija otkriva biopsijom, nemam pojma, kaze dr da cemo iz ovih nekih nalaza vidjet radi li se o tome
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:47   #48
Dijagnoza Celijakije se postavlja samo i jedino biopsijom crijeva..
Ovo su nagadjanja po jetrenim probama i mozda jos necim, nemam pojma..
Ma nije sigurno celijakija.. Ona je uuuzasno rijetka. i ja sam jedno vrijeme strahovala iz cistog neznanja. Srecom imam jednu divnu kolegicu koja me spustila na zemlju.
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 09.02.2011. at 22:59.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:09   #49
Malena mi ima 9 mjeseci. Od uvedenih namirnica (od žitarica papali rižu,zob, pir, proso, quinou) jedino je nakon amarantha reagirala sa osipom po licu, a kasnije i po ostatku tijela, posebice ruke, vrat, leđa) - crvenilo sa sitnim prištićima koje se javljalo nakon spavanja i povlačilo do nekih pol sata-sat nakon buđenja.. pedijatrica rekla da je to alerija na hranu i da se događa za vrijeme spavanja jer se tad koža jače zagrije i da slično očekujemo i kod kupanja (zbog tople vode) - zaista je tako bilo.. kako ni mm ni ja nemamo alergija (ni u obitelji) prvi put sam se susrela s tim simptomima (mi prvo mislili da je od tepiha, ma sve sam živo proanalizirala od tepiha do omekšivača)..

uglavnom, to se smirilo nakon par dana.. i sad nakon dva tjedna sam joj uvela ječam - nisam primjetila ništa čudno, tu i tamo malo se zacrveni, ali ona puže, zna se i igračkama iziritirati pa mi se sve činilo normalno. nakon par dana razmaka uvedemo i špinat, nikakvih problema.. četvrti dan nakon uvođenja špinata joj za doručak skuham ječmene pahuljice i to popodne se probudi sva crvena u obrazima sa nekim suhim prištićima i crvenilom kao da ju je netko našamarao.. (ali nije mi slično onom osipu kao kod amarantha).. guglala sam - ovako to kod nje izgleda već dva dana (povremeno se pojača, pa smiri). nigdje drugdje na tijelu ništa, ali obrazi - kao da gore.. nakon kupanja večeras sitni prištići i po guzi.. nije mi vjerojatno da je od hladnoće jer je zadnjih dana prilično toplo u odnosu na zimsko vrijeme po kojem izlazimo.. ujutro ću zvati pedijatricu ali dotad ću se izluditi razmišljanjem pa sam htjela pitati ovdje za mišljenje, slično iskustvo, bilo što..

kolike su šanse da je to alergija na hranu, nigdje laktovi noge, sve čisto, samo ti obrazi.. sad me jeza hvata od uvođenja pšenice..

Žao mi je na kilometarskom postu, nisam znala kraće opisati..
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:15   #50
Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
Malena mi ima 9 mjeseci. Od uvedenih namirnica (od žitarica papali zob, pir, proso, quinou) jedino je nakon amarantha reagirala sa osipom po licu, a kasnije i po ostatku tijela, posebice ruke, vrat, leđa) - crvenilo sa sitnim prištićima koje se javljalo nakon spavanja i povlačilo do nekih pol sata-sat nakon buđenja.. pedijatrica rekla da je to alerija na hranu i da se događa za vrijeme spavanja jer se tad koža jače zagrije i da slično očekujemo i kod kupanja (zbog tople vode) - zaista je tako bilo.. kako ni mm ni ja nemamo alergija (ni u obitelji) prvi put sam se susrela s tim simptomima (mi prvo mislili da je od tepiha, ma sve sam živo proanalizirala od tepiha do omekšivača)..

uglavnom, to se smirilo nakon par dana.. i sad nakon dva tjedna sam joj uvela ječam - nisam primjetila ništa čudno, tu i tamo malo se zacrveni, ali ona puže, zna se i igračkama iziritirati pa mi se sve činilo normalno. nakon par dana razmaka uvedemo i špinat, nikakvih problema.. četvrti dan nakon uvođenja špinata joj za doručak skuham ječmene pahuljice i to popodne se probudi sva crvena u obrazima sa nekim suhim prištićima i crvenilom kao da ju je netko našamarao.. (ali nije mi slično onom osipu kao kod amarantha).. guglala sam - ovako to kod nje izgleda već dva dana (povremeno se pojača, pa smiri). nigdje drugdje na tijelu ništa, ali obrazi - kao da gore.. nakon kupanja večeras sitni prištići i po guzi.. nije mi vjerojatno da je od hladnoće jer je zadnjih dana prilično toplo u odnosu na zimsko vrijeme po kojem izlazimo.. ujutro ću zvati pedijatricu ali dotad ću se izluditi razmišljanjem pa sam htjela pitati ovdje za mišljenje, slično iskustvo, bilo što..

kolike su šanse da je to alergija na hranu, nigdje laktovi noge, sve čisto, samo ti obrazi.. sad me jeza hvata od uvođenja pšenice..

Žao mi je na kilometarskom postu, nisam znala kraće opisati..
moja isto ima tako crvene obraze,baš crvene bez prištića nego samo žarko crvene,da ga hebeš uopće neznam dali to ima od prije dohrane ili nakon dohrane,vidjela dr. ali nije spominjala da bi mogla biti alergija

na tih dijelovima se koža ne peruta ali se vidi onako da je sušija,isto nekad joj je jače nekad slabije ali ima konstantno,jedino sad kad si to spomenula kad smo prošli tjedan bili u bolnici tako uopće nije imala crvene obraze ali tamo je bila samo na ad-u bez kašica voćnih jer nisu napisali da ima voćni obrok jedan a i ja ju nisam htjela maltretirati time jer je bila sva nikakva pa sam joj davala samo ad,sad me plašiš da bi to mogla biti alergija a ja uopće nisam pomislila na to

sad ću joj opet baš davati samo ad bez voća da vidim dali će obrazi biti i dalje crveni
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 09.02.2011. at 23:23.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:21   #51
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ne stignem u detalje, probati cu ukratko odgovoriti sto znam..

Lali, ja osobno mislim da je tvoj mm alergican na secer. Kao i ja. On je ovisan o seceru.. A nerjetko je ta ovisnost zapravo alergija.
Trebao bi, kao i ja, izbaciti totalno secer. Radi, pod broj 1, sto nije zdrav, dapace.. Pod broj 2, jer je alergican na njega. U ovom slucaju nebi ga se trebalo polako uvoditi u prehranu... Al to vec sama znas.
Za cigarete.. Kad sam pusila ko turcin i jela sam smece i pila smece i bila sam uuuzasno alergicna.
Ako zelis jako rjesiti alergiju, trebas je prvo rjesiti u glavi. Alergija se ne moze rjesiti sa cigaretom u jednoj, a milkom u drugoj ruci
Za Doru.. Ona ako i je na nesto alergicna, najvjerojatnije ce joj to proci samo od sebe (kako je dok rekla), jer je prvenstveno vrhunski hranis.. A onda jer ce nadomjestiti te enzime koji fale.

Dijana, alergija na psenicno brasno... Odnosno, na gluten.... Isto prolazi. Nama proslo.

Valneahana, kod vecine djece alergije prodju.. rekla da moze imati AD, ako nema ekcema.. Jer alergicari reagiraju na alergen. Ako nisu izlozeni alergenu, nece ni reagirati.
Ako znas na sta je alergicna, probaj ju testirati.. Obuci joj nesto s metalom na kozu. pa ces znati jel joj proslo.

Najbolje cete skuziti sami alergiju. Ako se od jaja (kajgane) prdi 2 dana.. Onda je sigurno da se crijeva muce sa jajima.

Preporuka (za odrasle) nije da izbace alergen kompletno iz svog jelovnika do kraja zivota..
Vez da ga izbace na neko vrijeme, u to vrijeme "izlijecenja" bildaju tijelo, a onda ga polako uvode.
Ako se izbaci alergen, nedaj boze za nekih 6mj recimo.. Ili godinu dana, ako ga unesete slucajno.. Tijelo ce odreagirati jos gore na taj isti alergen, nego sto je bilo u pocetku. Biti ce sve gore i gore.
obukla sam joj slučajno

kak smo skužili da je to od drukerića na bodićima prestali smo nositi te bodiće s drukerićima na ramenima i to je nestalo i nakon jedno godinu dana mislim si ja ma ona je već velika njoj je to prošlo i obučem joj košuljicu s tim drukerićima naprijed po prsima

drugi dan na prsima crveno kao dlan odrasle ruke i hrapavo-kao prištići sitni na dodir i odemo doktoru ali meni ne dolazi u glavu da je od toga,pita dr. s čim ste mazali,ja kažem s ničim,ma sigurno jeste,ja si mislim kaj bi dijete mazala bez veze,kaže on pa možda su bake stavljale maslinovo ulje ili rakiju,ja si mislim pobogu zašto bi joj to stavljale i onda mi kliker proradi da je nosila tu majicu s tim i kažem mu i kaže on pa eto vidite da je od nečega

od tada neoblačimo ništa tako i ne javlja se

ali recimo kod trapki ili tako nečeg kad je ljeto i nema ispod potkušulju i kad je takav metalni gumb na koži ništa,to očito nije isti materijal(nikl)kao drukerići
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:23   #52
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
moja isto ima tako crvene obraze,baš crvene bez prištića nego samo žarko crvene,da ga hebeš uopće neznam dali to ima od prije dohrane ili nakon dohrane,vidjela dr. ali nije spominjala da bi mogla biti alergija

na tih dijelovima se koža ne peruta ali se vidi onako da je sušija,isto nekad joj je jače nekad slabije ali ima konstantno,jedino sad kad si to spomenula kad smo prošli tjedan bili u bolnici tako uopće nije imala crvene obraze ali tamo je bila samo na ad-u bez kašica voćnih jer nisu napisali da ima voćni obrok jedan a i ja ju nisam htjela maltretirati time jer je bila sva nikakva pa sam joj davala samo ad,sad me plašiš da bi to mogla biti alergija a ja uopće nisam pomislila na to
e baš tako je i kod nas.. sori, nisam te htjela uplašiti samo sam više umorna i puna pitanja i sad bih najrađe da sam pedijatar.. stalno neke pizdarije, želim se više odmoriti.. prvo hipertonus, pa vježbaj, pa alergija na amaranth,pa viroza s temperaturom preko 40, pa sad ovo.. želim se malo psihički odmoriti, samo neke brige, uh..
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:26   #53
Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
e baš tako je i kod nas.. sori, nisam te htjela uplašiti samo sam više umorna i puna pitanja i sad bih najrađe da sam pedijatar.. stalno neke pizdarije, želim se više odmoriti.. prvo hipertonus, pa vježbaj, pa alergija na amaranth,pa viroza s temperaturom preko 40, pa sad ovo.. želim se malo psihički odmoriti, samo neke brige, uh..
kažem ti meni na pamet nije palo da bi to moglo biti od hrane i sad kad razmišljam nemogu se jsetiti dali nam se to javilo nakon dohrane ili od prije,samo znam da kao mala bebica od mjesec dva nije tako bilo a za dalje neznam kad je točno izbilo

sad si mi dala misliti,mislim može biti ali nekako si nisam tako zamišljala alergiju na hranu pa nisam tome pridavala pažnju, sad ću joj baš davati samo ad par dana kao u bolnici pa da vidim
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:34   #54
e da a za valneu radi tog povremenog suhog kašlja šta ju muči smo radili kožne testove na inhalacione alergne i to je sve ok

moramo napraviti kks,eo dunger,ef serumskih proteina,fe,tibc,uibc,igg,igm,iga,ukupni ige,spec. ige na grinje iz kućne prašine,proteine kravljeg mlijeka,jaje

ovo boldano uopće neznam kaj je,čula jesam i učila o tim ig-eovima ali sam zaboravila koji znači kaj i u koje vrijeme a ovo ostalo boldano pojma nemam
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:53   #55
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
da, vadili su mu krv, evo koje smo sve pretrage obavili (da me ubijes i dalje ne znam za sve sto znace )
SE, CRP, KKS, LDH, UREA, KREATININ, DUNGER, RIST I RAST NA KM, EMA, AGA, ANTItTGA, TRANSAMINAZE

Cekam ove zadnje, bit ce da se po njima vidi je li celijakija.

Kaze moj mentor Leonee da se celijakija otkriva biopsijom, nemam pojma, kaze dr da cemo iz ovih nekih nalaza vidjet radi li se o tome
ovi testo vi mogu pokazati dal se radi o slabijoj resorbciji crijeva ali e i cijelkaliju i za nju je jedina tocna pretraga biopsija

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Dijagnoza Celijakije se postavlja samo i jedino biopsijom crijeva..
Ovo su nagadjanja po jetrenim probama i mozda jos necim, nemam pojma..
Ma nije sigurno celijakija.. Ona je uuuzasno rijetka. i ja sam jedno vrijeme strahovala iz cistog neznanja. Srecom imam jednu divnu kolegicu koja me spustila na zemlju.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:08   #56
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovi testo vi mogu pokazati dal se radi o slabijoj resorbciji crijeva ali e i cijelkaliju i za nju je jedina tocna pretraga biopsija
ahaaa..thanx Wedding

a jel se mozda po njihovim nalazima salje ili ne salje na biopsiju?
isuse, to mi zvuci ko horor - biopsija
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:34   #57
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ahaaa..thanx Wedding

a jel se mozda po njihovim nalazima salje ili ne salje na biopsiju?
isuse, to mi zvuci ko horor - biopsija
ako ce nalazi bit losi onda ce sigurno slat da bi mogli potvrdit sumnje ali biopsija je stvarno zadnja pretraga i nju se pokusava odgodit dok je god moguce a prije toga se poduzimaju ostale preventive tiparomjene prehrane itd
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:11   #58
Evo nas nazad,a ja luda nego ikad
Na kraju ispalo da je cjelokupan nalaz negativa,mlijeko i soja 0,a jaja i psenica + (neznatni eritem,edem),sve ukupno kad se gledaju te njihove oznake je negativno.
Ali da bi ona nama rekla da to nista nemora znaciti,da znamo i sami da su testiranja nepouzdana,i mada je njemu na kozi npr.psenica ostavila trag,da ju pojede opet bi povracao
I tak da neznam jos nista do 25.02.

Rist i rast nam je ovakav:rezultat 31.3

Km <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Bjelance 6.05 3.razred,umjereno pozitivno
Psenica <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Soja <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Jel zna tko sto to znaci sve?
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:02   #59
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Evo nas nazad,a ja luda nego ikad
Na kraju ispalo da je cjelokupan nalaz negativa,mlijeko i soja 0,a jaja i psenica + (neznatni eritem,edem),sve ukupno kad se gledaju te njihove oznake je negativno.
Ali da bi ona nama rekla da to nista nemora znaciti,da znamo i sami da su testiranja nepouzdana,i mada je njemu na kozi npr.psenica ostavila trag,da ju pojede opet bi povracao
I tak da neznam jos nista do 25.02.

Rist i rast nam je ovakav:rezultat 31.3

Km <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Bjelance 6.05 3.razred,umjereno pozitivno
Psenica <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Soja <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Jel zna tko sto to znaci sve?

tak je i nama bilo, radili doduse samo na km, ako je nula znaci da nema alergije na km.
ni meni to nista nije jasno i uopce se ne usudim davat mu ad ili ista mlijecno bas zbog nepouzdanosti testova
rekla bih po ovome da je utvrdjena samo nekakva alergija na bjelanjak, ali neka me netko ispravi ako grijesim

daj mi molim te jos jednom napisi, sta tocno cekas jos?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:31   #60
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
tak je i nama bilo, radili doduse samo na km, ako je nula znaci da nema alergije na km.
ni meni to nista nije jasno i uopce se ne usudim davat mu ad ili ista mlijecno bas zbog nepouzdanosti testova
rekla bih po ovome da je utvrdjena samo nekakva alergija na bjelanjak, ali neka me netko ispravi ako grijesim

daj mi molim te jos jednom napisi, sta tocno cekas jos?
Nista vise,to je sve,25.idemo kod alergologa i nadam se da ce mi onda pojasnit malo bolje sta i kako.
zato mu do tad necu ni davat nista od svega ovoga,a ako mi ona da zeleno svjetlo pocet cu pomalo,al vec znam da cu se sokirat od straha svaki put
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.