Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 19:17   #81
Ja nikad neću zapamtiti ime ovih injekcija

Daklem decapeptyl bih si trebala davati u ruku, to bude super s kratkim rukavima I kaže dr da je sve već u injekciji. Na netu viđam da se miješa. Što je točno?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 19:25   #82
Kolko me pamcenje sluzi, vec je smuckana, samo piknes
Bus vidla kad ju kupis - ak dobis posebno prah onda se mucka
Ak ne dobis prah vec samo injekciju sa tekucinom, onda je smuckaa vec
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:52   #83
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
evo šifre za postupak:

šifra N97 ženska neplodnost do 14 dana bolovanje,
šifra N98 komplikacije vezane uz postupak mpo do 21 dan bolovanje.
šifra Z31 - postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana

samo da se osvrnem na ovo kad smo pričale o bolovanju
bila sam kod gin, rekla je da mi ne može dati šifru N98, nego je napisala N97 i Z31 pod dijagnozu i ako ću do bete trebati još da moram opet doći pa će produžiti
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:00   #84
Zašto ti nije mogla dati N98?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:02   #85
nemam pojma, samo je promrmljala da ne može, možda jer još nije bio transfer
ma svejedno, glavno da poslije još mogu produžiti ako će trebati
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:14   #86
ne kužim, uredno dobila N98 u dva navrata bez problema

iako nakon punkcije doduše al nije ona ni znala kad je točno punkcija pa mislim da to nema veze ....
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:30   #87


Ja stalno mijesam decapeptyl I brevactid

Al meni onaj filmic pomogao za moju stopericu
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 13:24   #88
evo mi jucer obavili psiholosko i pravno ispitivanje i rekla je pravnica da smo jedni od zadnjih na takvom "testiranju" ispred novog zakona di to vise nece trebati...objasnili su nam kako ce izgledati novi zakon i rekli da ce se moci oploditi jajnih stanica koliko se dobije u postupku a transfernirati max do 2..i to psih i pravno savjetovanje je trajalo oko pola sata mozda i više..dobili smo potvrde i to je to..pricali su i o tome da se pripremimo i na neuspjeh u prvom postupku i tako to...i nesto o priznavanju ili nepriznavanju ocinsta ili majcinstva..
ugl eto i to smo obavili,,kao i markere na hiv i heoatitis b i c i krvnu grupu i rh faktor..jutros sam napravila još i briseve i papu i eto sad sam gotova sa svime...sve sam obavila potvrde prikupila još moram cekati nalaze 10 ak dana i 31.5 su mi konzultacije za postupak,,,tada ce mi biti negdje oko 10 dc bas me zanima ako bi mi mogli odgovoriti dali je moguce da me odmah u tom istom ciklusu stave u postupak inseminacije posto cu tada imati sve papire kod sebe????ovulacija mi je ovaj ciklus bila vec 12 dc (jucer)inace bude na oko 15 ili 16 dc...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:16   #89
to ti nitko osim tvog doktora ne može reći

moguće je al isto tako moguće je da te stavi za 3 ciklusa u postupak ili naredni ciklus pak - tu stvarno nema pravog i konkretnog odgovora u ovom trenu od ikoga osim tvog mpo doktora.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:19   #90
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ja nikad neću zapamtiti ime ovih injekcija

Daklem decapeptyl bih si trebala davati u ruku, to bude super s kratkim rukavima I kaže dr da je sve već u injekciji. Na netu viđam da se miješa. Što je točno?
Ja sam dobila Decapeptyl već pripremljen u injekciji, ako bude takav, moraš ga držati u frižideru obavezno. Onda ga izvadi iz fridža jedno pola sata prije nego ga trebaš dobiti, da se malo ''ugrije''
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:22   #91
Našla sam koristan post, informacije od 2010. pa ispravite ako nisu točne

Bilo da se radi o šifri N97 ili o šifri N98, bolovanje može biti i G0 (preko HZZO-a) i A0 (preko poslodavca). Šifre N97 ili N98 (dakle šifre koje označavaju vrstu bolesti) te preporuku za bolovanje vam piše soc. ginekolog. S time idete doktoru opće prakse koji vam dodaje šifru G0 ili A0 (šifre koje označavaju način isplate bolovanja).
Postoje razlike u mišljenjima doktora opće prakse: oni koji smatraju da trudnoća počinje začećem, će vam staviti šifru G0, a oni koji smatraju da ste trudni tek nakon što to pozitivan test dokaže će vam staviti šifru A0.
Ukoliko dobijete šifru G0, bolovanje će vam biti 100% plaće preko HZZO-a, ali samo ako imate plaću do 4250 kn. Ako imate veću plaću, dobit ćete maksimalno 4250 kn. Postoje poslodavci koji imaju dobar kolektivni ugovor prema kojem će vam oni isplatiti tu razliku između 4250 kn i vaše stvarne plaće, ali oni su vrlo vrlo rijetki u našoj državi....
Ukoliko dobijete šifru A0, bolovanje vam isplaćuje poslodavac, kao da se radi o običnom bolovanju, a visina bolovanja opet ovisi o kolektivnom ugovoru firme u kojoj radite (prema Zakonu o radu to je 70%, dakle to je zakonski minimum, ali ima firmi koje ovo po kolektivnom ugovoru imaju regulirano povoljnije za zaposlenike, u mojoj firmi je to npr. 90%).

kada stvarno postanete "dokazana" trudnica i krenete na komplikacije u trudnoći (kao što je to sada moj primjer), više ne možete birati. Tada ste na komplikacijama obavezno na teret HZZO-a pod šifrom G0, a naknada za bolovanje vam je 100% ako je plaća manja od 4250 kn, a ako vam je plaća veća od tog iznosa, onda vam je naknada 4250 kn.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:26   #92
meni je gin. na potvrdu napisala dvije šifre N97 i Z31 ova naravno nije znala koju bi jer kao Z31 ide na G0, a N97 mora stavit na A0...
i napravila mi je potvrdu na Z31 (7dana)...ja joj govorim pa jel mi ne možete stavit N97 jer je to 14 dana, da ne moram produživat...

i onda mi je jedva nekako napravila novu potvrdu sa N97, ali se prije toga morala konzultirati s nekom drugom dr
i naravno N97 na A0 mi je stavila

Zadnje uređivanje Ninna : 04.05.2012. at 10:39.
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:45   #93
Mislim da je ok da ti je A0, ja baš moram istražiti što moj kolektivni kaže za plaćanje bolovanja Znam da mi smanjuju prijevoz, za ostalo nisam ziher

Ali eto A0 i G0 su mi novosti
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:51   #94
nemam pojma šta mi je bolje, znam da mi skinu 30 % za bolovanje ovako i prijevoz naravno

i uopće još nisam skužila kako to ide sa G0 kad ide preko HZZOa, jel se njima mora nešto prijavljivat i donosit posebno ili to sve poslodavac rješava
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:46   #95
U mom kolektivnom je ovo
Za vrijeme prvih 42 dana bolovanja radnika, radnik ima pravo na sljedeću naknadu u iznosu:
- 90% od osnovice u slučaju privremene nesposobnosti, odnosno spriječenosti za rad radi korištenja
zdravstvene zaštite;

I skinu mi prijevoz

Za G0 ne znam kako ide, mislim da se doznake nose na HZZO Nek javi cura koja zna
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:40   #96
curke evo ja sam prikupila sve potrebne papire vezane za mpo...i svi nalazi su mi uredni...jedino mi je progesteron od 3 dc na granici i rezultat je 0,6 (a za 22 dc me nisu trazili da vadim hormone..)al nadam se da to nece bit neki problem sto mi je prog.na granici.Nemam ureaplasmu koju sam imala prosle godine..gotovi su nalazi i markera na hiv i hep.b i c i to nam je uredno i rh krvna grupe(ja i mm smo A+) Dobila sam uputnicu od gina za IVF-ET postupak....sutra samo moram zvati još svog mpo dr da se dogovorim snjim za detalje dali cu uzimat klomifene ili cu ici u potpuno prirodnom ciklusu bez ikakve stimulacije...Eto napokon i ja krecem uskoro u postupak....i nadam se da ce bit prvi i dobitni .....pozdrav svima....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:03   #97
Hello!

Da se predstavim..nova sam na ovom forumu, imam 24 god , mm 30, ja PCO, on azoospermija (loše, ha?)..u braku smo skoro 3 godine, prije 6 mj smo krenili s pretragama, pošto više od 2 godine nisam nikako ostala trudna, ni sumnjali nismo da imamo toliki problem..mislili smo da su samo usporeni, al grdno smo se prevarili, naime - nema ih uopće (spermića mislim)!!
Nakon prvobitnog šoka, sabrali smo se i raspitali o azoospermiji i hvala Bogu saznali da ima nade i za nas.. Sad smo tek na početku MPO puta, idemo na VV, baš idući tjedan bih ja trebala ponovo gore na drugi pregled i vaditi hormone, a mm je naručen kod androloga tek u 8.mj, al dobro svjesni smo da neće ići brzo i da nam treba puno strpljenja! Sve za malog anđela!
Inače, iz Slavonije sam i ako ima netko s istom dijagnozom nek se javi!
Sretno svima i da što prije dođete do svog zlata!
spoony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:40   #98
Spoony
Dobra je stvar sto ste mladi
Nadam se da cete brzo doc do svoje srecice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:28   #99
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Spoony
Dobra je stvar sto ste mladi
Nadam se da cete brzo doc do svoje srecice
Hvala Francesca!
Pročitala sam tvoju priču..drago mi je da napokon uživaš s malim zmajekom!:klap:
Pozdrav!
spoony is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:15   #100
Quote:
spoony kaže: Pogledaj post
Hello!

Da se predstavim..nova sam na ovom forumu, imam 24 god , mm 30, ja PCO, on azoospermija (loše, ha?)..u braku smo skoro 3 godine, prije 6 mj smo krenili s pretragama, pošto više od 2 godine nisam nikako ostala trudna, ni sumnjali nismo da imamo toliki problem..mislili smo da su samo usporeni, al grdno smo se prevarili, naime - nema ih uopće (spermića mislim)!!
Nakon prvobitnog šoka, sabrali smo se i raspitali o azoospermiji i hvala Bogu saznali da ima nade i za nas.. Sad smo tek na početku MPO puta, idemo na VV, baš idući tjedan bih ja trebala ponovo gore na drugi pregled i vaditi hormone, a mm je naručen kod androloga tek u 8.mj, al dobro svjesni smo da neće ići brzo i da nam treba puno strpljenja! Sve za malog anđela!
Inače, iz Slavonije sam i ako ima netko s istom dijagnozom nek se javi!
Sretno svima i da što prije dođete do svog zlata!
Eto ima nas još novih.
Slijedeći tjedan trebam nazvati da me naruče na vađenje hormona 3-5dc, pa me zanima ako si bila koliko to vremenski traje i jesi li još osim toga bila na pregledau ili ne. Baš su krenuli godišnji pa moram brzo stići na posao jer sam sama.
malo juznije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.