Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 02:10   #1
Mokrenje tijekom noći za vrijeme prehlade

nisam sigurna jel ovo pravo mjesto za pitanje al eto.

Bok , imam 12 god i znam da je sramota pitanje al i tak me niko nepoznaje vam tak da briga me , zvuci nevjerovatno ali svaki put kad sam bolesna ili prehladena se upiskim u pidzamu i krevet preko noci bez da se probudim , kad sam bila kod doktora sa mamom nije mi bas pomogo jer kaze da dijete koje ima slab mjehur i jos je usto prehladeno je koma sto se tice preko noci :S:SS tak da reko je il da si navijam sat svaka 3 sata al to sam probala vec jednom pa sam se svjedno upisala , ili kaze da preko noci kad sam bolesna nosim pelenu bez obzira sto imam 11 god , a tu sam ja pala u nesvjest od srama doslovno a mamu briga sto ja ocu il necu tak da mi je rekla da ih moram nosit preko noci ak sam prehladena jer se njoj neda prati pizdamu i plahtu , tak da STA DA RADIM ? jel neko zna nest korisno ill jel se nekom desave isto ? helpp

to pitam jer sam trenuto bolesna pa nemoram u skolu i mogu bit budna dokle ocu pa sam tak kasno na laptopu jer nezelim ici spavat zato sto moram nosit pelenu :SS

Zadnje uređivanje tanveer : 29.04.2013. at 02:24.
mateja-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 16:39   #2
probaj ništa ne piti bar dva sata prije spavanja ,,i obavezno isprazniti mjehur prije odlaska u krevet
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 23:52   #3
To sto si probala jednom, pa nije uspjelo ne znaci da to ne uspijeva.. to je metoda rada na tom problemu i treba nastaviti s tim...

Taj problem nije nikakva sramota, niti je tako rijedak.. desava se, ali se isto tako i rjesava...

Ono sto bih ti preporucio je posjeta psihologu... postoje tehnike i nacini rjesavanja tog problema, a uz pratnju i savjete psihologa poprilicno se brzo rijesi...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:54   #4
Najprije, umjesto pelene stavi mamin nocni ulozak

Nije to nikakva sramota, mada vjerujem da o tome ne bi pricala sa svojim prijateljima, srecom pa imas forum na kojemu se mozes posavjetovati.


I mojoj mladjoj sestri se znalo dogadjati slicno kod nekih prehlada i bolesti. Odmah da ti kazem da je proslo s vremenom.

Ali je najprije morala obaviti preglede kod lijecnika. Vadila je krv, radila pretrage mokrace, isla je na razgovor kod psihologa, i jos neke preglede u bolnici.


Mozda bi ti bilo lakse da za pocetak odes kod skolskog psihologa na razgovor? Provjeris radno vrijeme skolskog psihologa i dodjes npr. u suprotnoj smjeni na razgovor.


Mami reci da ti je neugodno nositi pelenu. Ako je njoj problem oprati pelenu i pidzamu (najvjerojatnije nije, ali ona mozda misli da ce ti to pomoci kod problema) reci joj da ces presvuci i oprati sama. Stavis rezervnu plahtu i pidzamu kraj kreveta, a ispod plahte stavi nesto da ne probije na madrac, jer je problem da sama prebacujes madrac po noci na drugu, suhu, stranu.

Te mokre plahte i pidzamu mozes isprati u kadi vodom, da ti se ne osjeti miris mokrace ujutro i onda stavis u perilicu. I problem mokre posteljine gotov.


Tokom dana probaj sto duze ne ici piskiti. Da ti se mjehur nauci kad je skroz skroz pun. Mjehur ti je dio trbuha u kojemu se skuplja mokraca prije nego sto izdaje van. Zamisli ga kao balon koji se puni vodom. Mozes cak i uzeti balon i probati ga napuniti vodom. Ispocetka voda curi sa svih strana, ali s malo vjezbe balon moze postati ogroman i pun vode.

Javi se kako napredujes Sretno!!!
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:29   #5
Mokrenje tijekom noći za vrijeme prehlade

nisam sigurna jel ovo pravo mjesto za pitanje al eto.

Bok , imam 12 god i znam da je sramota pitanje al i tak me niko nepoznaje vam tak da briga me , zvuci nevjerovatno ali svaki put kad sam bolesna ili prehladena se upiskim u pidzamu i krevet preko noci bez da se probudim , kad sam bila kod doktora sa mamom nije mi bas pomogo jer kaze da dijete koje ima slab mjehur i jos je usto prehladeno je koma sto se tice preko noci :S:SS tak da reko je il da si navijam sat svaka 3 sata al to sam probala vec jednom pa sam se svjedno upisala , ili kaze da preko noci kad sam bolesna nosim pelenu bez obzira sto imam 12 god , a tu sam ja pala u nesvjest od srama doslovno a mamu briga sto ja ocu il necu tak da mi je rekla da ih moram nosit preko noci ak sam prehladena jer se njoj neda prati pizdamu i plahtu , tak da STA DA RADIM ? jel neko zna nest korisno ill jel se nekom desave isto ? pomoccccc (
magdalena-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.