Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2013., 20:31   #1
Post Porezni savjetnik

Ekipa, zanima me da li je tko bio ili zna nekog tko se priprema polagati ispit za poreznog savjetnika? Kako izgleda ispit, primjeri pitanja, kakva je prolaznost i sl.
anatlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 09:58   #2
Quote:
anatlc kaže: Pogledaj post
Ekipa, zanima me da li je tko bio ili zna nekog tko se priprema polagati ispit za poreznog savjetnika? Kako izgleda ispit, primjeri pitanja, kakva je prolaznost i sl.
Znam samo da ih ima negdje oko 30-ak u HR sa certifikatom Ministarstva financija.
Nekak to nije kod nas toliko zaživilo.
Trampuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 16:21   #3
Hm... mozda da se topic ipak preimenuje u "Ispit za ovlastenog racunovodju i ostala strucna usavrsavanja" jer mi je bez veze otvarati novi topic.

Za ovlastenog sam polozila, ali sada me privlaci i ovo za poreznog savjetnika. Pokusala sam naci otprilike cijenu, termine i upise, ali nasla sam samo ovo
http://hkps.hr/obavijest-o-polaganju...zni-savjetnik/.

Kako sam shvatila, posalje im se dokimentacija i ako odobre polaganje uplacuje se oko 8.500,00 + 500,00 kao naknadu prilikom provjere ima li kandidat uopce pravo pristupiti ispitu...

E, a onda, nevezano za ovo, treba otici na tecaj za pripremu ispita koji je cca 5.500,00 + pdv...
Tipa ovo: http://www.visoka-skola-rrif.hr/index.php/content/view/porezni-savjetnik

Jesam li dobro ovo pohvatala?
Pomoglo bi mi ako netko ima iskustva sa ovim ispitom ili zna nekoga tko je polagao.

Zadnje uređivanje LaTiTeA : 01.11.2013. at 16:28.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:16   #4
Vidjela sam i ja oglase na web str. komore. Prijavila sam se za edukaciju koja počinje prekosutra, ispitnih rokova za sad ima, oglašen je već i treći. Zanima me kako izgledaju ispiti, tip pitanja.
anatlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 20:35   #5
pozdrav

što se tiče uvjeta, osim diplome pravnika/ekonomista, navodi se uvjet radnog iskustva na poreznim poslovima.
ne znam koliko ima radnih mjesta u firmama koje se bave posebno ovime, pa pretpostavljam jedino da bi šefovi računovodstva mogli pristupiti ispitu, ne i djelatnik računovodstva. ima li tko iskustva s ovim za odgovoriti ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:35   #6
Pozdrav,
imam jedno pitanje , bila bih Vam zahvalna ako netko zna odgovor da ga podijeli samnom ....otvaram firmu , trgovina i usluge ; glavna dijelatnost : trgovina putem pošte i interneta ; ....ne planiram rad gotovinom ( znači samo uplata na račun ) da li sam dužna imati fiskalnu blagajnu ?
info1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:17   #7
Quote:
info1983 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam jedno pitanje , bila bih Vam zahvalna ako netko zna odgovor da ga podijeli samnom ....otvaram firmu , trgovina i usluge ; glavna dijelatnost : trgovina putem pošte i interneta ; ....ne planiram rad gotovinom ( znači samo uplata na račun ) da li sam dužna imati fiskalnu blagajnu ?
Ne.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.