Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 13:31   #21
Eto, ali vjerovati u hrvatsko pravosuđe je čista iluzija.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 17:44   #22
da li je možda ko dobil kakav dopis od SKDD-a?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 17:45   #23
da li je možda ko dobil kakav dopis od SKDD-a?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 01:00   #24
Dobila jedna starija žena i ništa ne razumije i dala meni da pročitam. Ne razumijem ni ja...
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 14:25   #25
Kakva su razmišljanja, dokupiti ili prodati ?
Carlos77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:52   #26
Quote:
Carlos77 kaže: Pogledaj post
Kakva su razmišljanja, dokupiti ili prodati ?
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
da li je možda ko dobil kakav dopis od SKDD-a?
Svi dionicari su dobili!

Da opisem malo kako to proficio sa svojim vodecim dionicarima
zeli na perfidan nacin da otkupi pod "moras' dionice po 10,85kn od prosjecnih i siromasnijih dionicara koji nemaju nikakve mogucnosti da jos dodaju 9960,30kn ako zele zadrzati dionice i da onda posjeduju tisucu dionica.To opisujem za iznose koje su dobili prognanici kao dionice, a isto tako i za druge koji imaju mali broj dionica. Ja npr imam 4 clana koji imaju prognanicke dionice, a svaki je dobio od drzave 82 dionice i treba da dokupi 918 dionica, a to je iznos 9960,30kn i puta 4 clana obitelji, to je onda iznos od 39841,20kn pa tko moze uplatit taj iznos od prosjecnih gradjana Hrvatske? Stoga ispada da ce vam proficio pod moras uzeti bez vaseg pristanka dionice po cijeni od 10,85kn. Tako ce vodeci (bogati) dionicari na perfidan nacin doci do jeftinih dionica koje su nastojali drzati na sramotnoj razini i kada otkupe te dionice onda ce negdje poslje treceg mjeseca 2019 god prikazati napokon pravu cijenu proficio dionica i zaraditi velike i skupe dionice. Ja osobno ne zelim uzeti taj iznos pa makar sto ce ga oni uplatiti prisilno, ali cu to napisati napismeno proficio fondu i potpisati da mi ni u kojem slucaju ne uplacuju nikakav iznos. Inace ima negdje 11000 dionicara u proficio fondu, a u vecini slucajeva su to sve ili siromasni ili prosjecni gradjani, vecinom prognanici. Molio bih da vlasnici dionica napisu svoje komentare i na sto im to sve lici?



Poslano sa mog NOA LOOP koristeći Tapatalk
zdenko.horvat.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 13:19   #27
Quote:
Carlos77 kaže: Pogledaj post
Kakva su razmišljanja, dokupiti ili prodati ?
Bacio papire u kantu, dakle zaključak je jasan.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 01:13   #28
Quote:
zdenko.horvat.a kaže: Pogledaj post
Svi dionicari su dobili!

Da opisem malo kako to proficio sa svojim vodecim dionicarima
zeli na perfidan nacin da otkupi pod "moras' dionice po 10,85kn od prosjecnih i siromasnijih dionicara koji nemaju nikakve mogucnosti da jos dodaju 9960,30kn ako zele zadrzati dionice i da onda posjeduju tisucu dionica.To opisujem za iznose koje su dobili prognanici kao dionice, a isto tako i za druge koji imaju mali broj dionica. Ja npr imam 4 clana koji imaju prognanicke dionice, a svaki je dobio od drzave 82 dionice i treba da dokupi 918 dionica, a to je iznos 9960,30kn i puta 4 clana obitelji, to je onda iznos od 39841,20kn pa tko moze uplatit taj iznos od prosjecnih gradjana Hrvatske? Stoga ispada da ce vam proficio pod moras uzeti bez vaseg pristanka dionice po cijeni od 10,85kn. Tako ce vodeci (bogati) dionicari na perfidan nacin doci do jeftinih dionica koje su nastojali drzati na sramotnoj razini i kada otkupe te dionice onda ce negdje poslje treceg mjeseca 2019 god prikazati napokon pravu cijenu proficio dionica i zaraditi velike i skupe dionice. Ja osobno ne zelim uzeti taj iznos pa makar sto ce ga oni uplatiti prisilno, ali cu to napisati napismeno proficio fondu i potpisati da mi ni u kojem slucaju ne uplacuju nikakav iznos. Inace ima negdje 11000 dionicara u proficio fondu, a u vecini slucajeva su to sve ili siromasni ili prosjecni gradjani, vecinom prognanici. Molio bih da vlasnici dionica napisu svoje komentare i na sto im to sve lici?



Poslano sa mog NOA LOOP koristeći Tapatalk
Hi! Slična situacija je i kod nas, riječ je o prognaničkim dionicama (82kom). I slažem se da su si izvrsno osmislili model rješavanja malih dioničara...
Postoje dakle 3 opcije:
1) Otkupiti broj dionica do 1000 (tj. platiti ~9000kn)
2) Prodati svoj dio dionica (tj. uprihoditi ~1000kn)
3) Ignorirati (tj. kako se čini - ostati bez svog udjela)

Navedeno je da u slučaju ne reagiranja automatizmom gubiš postojeće dionice (u biti svodi ti se broj dionica na višekratnik broja 1000 ili 0 ovisno o broju dionica).
Je li se netko uspio raspitati koliko je legalno takvo "brisanje" dionica?
Sjećam se jedne slične situacije u drugom društvu kada su dionice svodili na parne (tj. dijelili sa dva, kao sto SKDD dijeli sa 1000). Koliko me sjećanje služi, oni s 3 dionice koji nisu reagirali na dopis ostali su na 1 novoj dionici iako su imali vrijednost 1,5 novih dionica.
Ako netko ima kakvih konkretnih saznanja, neka javi...
zolle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 20:28   #29
Ne, izričito piše da ako ne reagiraš, situacija je ista kao i pod točkom 2 - automatski ti otkupljuju dionice i isplaćuju sredstva na račun.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 13:11   #30
I što se na kraju dogodilo?
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 00:05   #31
Za sada niš, ali vazeljin je spreman.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2019., 00:01   #32
Delistiran!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2019., 16:30   #33
+ ali kako kod nas nije bas sve slucajno (iako neki misle da je sve slucajno):
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/k...agace/8453687/

Za NJIH nista nije slucajno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 15:57   #34
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
+ ali kako kod nas nije bas sve slucajno (iako neki misle da je sve slucajno):
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/k...agace/8453687/

Za NJIH nista nije slucajno.
...cemo sudjelovat u odšteti...sad kad nas je malo
foxybrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:08   #35
Jebe mi se, ali bas iskreno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.