Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 17:02   #2301
Quote:
b0mber kaže: Pogledaj post
To je to, razoružan pa sad brabonja o stanjima. To Mićo, samo peglaj! :klap:
A ja ću javno pišat po sektašima.
E moj Mico
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:28   #2302
Quote:
b0mber kaže: Pogledaj post
Cila ta organizacija je leglo prevaranata, a cilj su im maloumnici ili ljudi koji su neka vrsta oštećene robe.
A ovo relativiziranje "a štoj Mićo, svugdi ima lopova" moš pričat suvozidu.
Isto tako, ako si u stanju pit konjsku pišaku, a neko te uvjerava da piješ sok od jabuke - tvoj problem.
Najgore od svega je što vi sektaši tvrdite da je to normalno, a nije.
Je li ovo PDF politika?
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:31   #2303
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Je li ovo PDF politika?
Kakve veze pdf ima s tim da su jebena kriminalna organizacija?
__________________
"Ja pečen pizze, ono frizerski salon! - Kole, A.D. 2009.
Bomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:43   #2304
Quote:
b0mber kaže: Pogledaj post
Kakve veze pdf ima s tim da su jebena kriminalna organizacija?
Ima li organizacija neku pravomoćnu presudu? Nema. Dakle, molim Vas nemojte klevetati i širiti laži i neistine.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:56   #2305
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Ima li organizacija neku pravomoćnu presudu? Nema. Dakle, molim Vas nemojte klevetati i širiti laži i neistine.
Pomalo, nadoći će gamad.
A ja ne širim laži i neistine nego gamad koja prakticira ovo falšu medicinu.
__________________
"Ja pečen pizze, ono frizerski salon! - Kole, A.D. 2009.
Bomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:04   #2306
Dečki, pojebite nekaj.

Dosta prepucavanja.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:49   #2307
bio na otoku dva dana. zet me molio da mu pomognem u kaficu. domaca atmosfera, malo mjesto, nema auta, turisti, sezonci.., ostavim mob na stolu gdje sjedimo, dodje ovaj, onaj, ode..

u PM! idem zvat i nema moba, frend me odma zvrcne a mob ugasen. kaze zet ne brini imamo kameru i odemo do ormarica 4 ekrana jedan ne radi, bas taj, ode do kamere i vidi da je jedan kabel iskopcan. frendica ne moze vjerovat, stalno je tu, nikad nista nikome nije nestalo.

mislim se sta sad, mogo je bilo ko, tu je stajao dva sata sigurno, ko zna i kad je nestao. lose. ali dobro, barem ovaj put nemam nis snimljeno.

nakon 15min smirim se skroz, prihvatim da sam ga izgubio

i dodje mi odjednom, sjednem na biciklu i krenem prema hotelu i 200m od kafica trgovina, vidim lika sta je pio Gin tonic sa dvije cure sta sam upoznao par sati prije

i izvadim mob iz njegovog dzepa
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:55   #2308
moze se i poker igrati sa Sedmog
http://imgur.com/a/KsIS3
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:10   #2309
Theta Healing (iskustva)

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naci znaci uspjesno dokazati.

Da isfantazirati neki mentalni model koji ima smisla u vlastitom internom svijetu, ali je potpuno nefasifiabilan i jednako smisla moze imati bas bilo koji interni mentalni model, pa i potpuno suprotan - stoga su svi nuzno i besmislene lakovjernosti.
medeni, prije 8 godina dođe od frenda cura u mene na tretman, ja finuo osnovni i napredni seminar Theta Healinga..., vise mrtva nego ziva, medicina sve sta je mogla je napravila, karcinom. i krenem ja radit, psihoanaliza +molitva Stvoritelju.
na 5om tretmanu pronadjemo uzrok, samo jedno jedino vjerovanje, povucem i zamjenim, a ona nakon pronalaska tog kljucnog vjerovanja, vidila tamu oko srca kako izlazi iz nje, vani.

nakon 10 dana me zove da je potpuno zdrava.

ne znam koliko mi je pametno ovako nes napisati, ali neka.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:11   #2310
Aha.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:15   #2311
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Aha.
a koja bi svrha bila da nes ovako lazem? sve se to moze i provjeriti
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:19   #2312
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nakon 10 dana me zove da je potpuno zdrava.
Ne pričate o istom. Postoje uzroci i manifestacije koje su izvan našeg poimanja. Uzeti izdvojene primjere te iste protumačiti na željeni način ne znači da je to doista i mehanizam po kojem se stvar odvija.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:20   #2313
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
a koja bi svrha bila da nes ovako lazem? sve se to moze i provjeriti
Ne znam koja je svrha niti da li lazes, samozavaravas, pridajes uzrocno-posljedicne veze random dogadjajima, okultna tumacenja u skladu sa svojim sustavom uvjerenja psiho-fizickim fenomenima, placebu, sppontanom izljecenju ili nekon nepoznatom x-faktoru isl itd.

Svojevremeno sam hodocastio po svim mgucim alternativama i tecajevima, bio iscjeljivan i iscjeljivao, bio poducavan i poducavao, svugdje vidio cuda i iscjeljenja i vjerovao svima koji su isto svugdje vidjeli... ali sa odmakom vremena i razuma nista od toga ne moze proci sustavnu kriticku provjeru.

Problem je sto ima vec stoljeca (tj od pocetaka moderne statistike i istrazivacke metodologije) kako su radili rva istrazivanja utjecaja duhovnosti (tada konkretno molitve) na zdravlje gdje nije zabljezena nikakva znacajna razlika u odnosu na kontrolnu grupu i slicno se nastavlo sa istrazivanjima do danas.

Vjernici uvijek sebi malo nategnu tumacenje da se uklopi u sliku svijeta koju imaju, uz to sto ih je hrpa u teskim deluzijama i psihozama cak.

Na zalost bez eksperimentalnog dokaza u kontroliranim uvjetima sve je to rekla-kazala, a takve dokaze jos nitko nije uspjesno ponudio.

naravno na kraju je sve moguce, ali pitanje je koliko je vjerojatno i zasto bi trebali s obzirom na sve navedeno vjerovati nekome na rijec i (samo)procjenu.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:27   #2314
pa nije ona jedina, ona je prva

ovakve stvari se ne smiju lagati, al da je to tesko povjerovati, razumijem da jest, ali ako vjerujemo/znamo za Boga svemoguceg, onda ovo itekako ima smisla i malo 'uzvisenije' logike.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:38   #2315
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
pa nije ona jedina, ona je prva... al da je to tesko povjerovati, razumijem da jest, ali ako vjerujemo...
Nije problem u vjerovanju da se izliječila nego da se to desilo zbog razloga koje navodiš, a ne (i) zbog kombinacije drugih razloga. Problem je u tome što od svega nekoliko slučajeva praviš model te ih smatraš dokazom da proces radi. U stvarnosti, samo tumačiš percipirane ishode sukladno svjetonazoru koji imaš.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:46   #2316
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ovakve stvari se ne smiju lagati, al da je to tesko povjerovati, razumijem da jest, ali ako vjerujemo/znamo za Boga svemoguceg, onda ovo itekako ima smisla i malo 'uzvisenije' logike.
Tko kaze smije li se ili nesmije lagati?

Onaj koji laze ocito misli da se smije, a sigurno nece priznati nego ce tvrditi da se - ne smije.

Isto tako onaj koji u psihozi ima deluzije kako je 2000 godina star vanzemaljac kojeg proganja CIA-a i ia hrpu "stvarnih iskustava" koja to potvrdjuju ne laze, no ne znaci da ima realnu percepciju dogadjaja.

Vjernik koji svoj svjetonazor proicira na dogadjaje oko sebe pa randomizianim slucajnostima kroz confirmation bias i nerealni pattern recognition pridaje velike znacaje iako analiza pokazuje da nema odskakanja od randomizirane slucajnosti - ne laze svjesno, zaista u to vjeruje. Ali je i dalje u krivu.

Onaj koji nekim tecim uzrocima u nekontroliranim uvjetima koji ne izoliraju pojedini faktor pridaje uzroke koje bi zelio vidjet kao takve - ne laze svjesno, ali govori neistinu.

itd.

Prevse je mogucih dogadjaja i objasnjenja i prelako se covjek (samo)zavarava cak i kad je samo iskreni naivac, kamoli kad se upletu interesi koje gotovo uvijek imamo (razne samoidentifikacije, socialni odnosi, polozaji, potreba za odrzavanjem principa konzistentnosti oko svega toga pa do pragmaticnih egzistencijalnih, financijskih i inih interesa).

Ukratko - ili se moze metodoloski rigoroznim eksperimentom dokazati ili se treba sve takve izjave uzimati sa dosta opreza.
A nekako se dokazati jos uvijek nije uspjelo.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:46   #2317
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Nije problem u vjerovanju da se izliječila nego da se to desilo zbog razloga koje navodiš, a ne (i) zbog kombinacije drugih razloga. Problem je u tome što nekoliko slučajeva uzimaš kao model i dokaz te zaključuješ da je to način na koji se proces odvija.
kakav problem?

moderatori mozete li kakav chat otvoriti da ne spamamo temu?
dosta tema se pokrene al ode u drugom smjeru, al bi na chatu mogli nastaviti komunikaciju.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:47   #2318
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
kakav problem?
Shvaćanja što ti sugovornik piše?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:57   #2319
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Shvaćanja što ti sugovornik piše?
to je tvoj problem, jer ne shvacas sta pisem, pa ti se inteligencija malo uzbudila, opusti se
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 16:27   #2320
Theta je moćna stvar. nisam upućena dovoljno, ali imam takav osjećaj, a isti me ne varaju.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.