Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 22:44   #21
Jao, baš je lijepo čitati ove uspomene! Moram priznati da ste me iznenadili, nisam očekivao ovoliko odgovora!

Kad smo već kod kometa...imate li još neki komet koji je ostao u sjećanju? Ja se sjećam Hyakutakea, godinu dana prije Hale-Boppa, nažalost gledao sam ga samo iz ZG....blijedi rep, ali puuuuno dulji od HB-a!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:38   #22
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Jao, baš je lijepo čitati ove uspomene! Moram priznati da ste me iznenadili, nisam očekivao ovoliko odgovora!

Kad smo već kod kometa...imate li još neki komet koji je ostao u sjećanju? Ja se sjećam Hyakutakea, godinu dana prije Hale-Boppa, nažalost gledao sam ga samo iz ZG....blijedi rep, ali puuuuno dulji od HB-a!
Ja nemam, HB je jedini i najspektakularniji definitivno.
No recimo još prije toga mi je jako zanimljiv bio Shoemaker-Levy i spektakl koji je prouzročio.

Zadnje uređivanje Pablo : 06.04.2017. at 23:48.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:00   #23
Za Halleyev sam bio malčice premlad , ali Hale-Boppa se jako dobro sjećam.
Vrlo svijetao, jasan, i dosta dugo se zadržao na nebu.

Od ostalih događaja, ona djelomična pomrčina Sunca godinu dvije nakon Hale-Boppa.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:35   #24
Meni je Hale Bopp ostao u sjecanju ne toliko po njemu per se, nego po Heaven's Gate kultu koji je bio povezan s njim indirektno.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:36   #25
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Od ostalih događaja, ona djelomična pomrčina Sunca godinu dvije nakon Hale-Boppa.
Ajoj, da djelomična...to je bio veliki grijeh tko god nije otputovao u Mađarsku vidjeti totalitet! Rijetka prilika da se uživa u potpunoj pomrčini Sunca koja je tako blizu! Zbog te pomrčine putovalo se kasnije u Tursku, Sibir, Kinu, Australiju...
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:06   #26
To ona pomrčina ljeti 1999.? Sjećam se da su ljudi gledali kroz čađava stakalca.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:02   #27
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Meni je Hale Bopp ostao u sjecanju ne toliko po njemu per se, nego po Heaven's Gate kultu koji je bio povezan s njim indirektno.
A da?



Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
To ona pomrčina ljeti 1999.? Sjećam se da su ljudi gledali kroz čađava stakalca.
I maske za varenje.

Sjećam se tog dana, čekamo na balkonu kod frenda, kad je nastupila, temperatura se osjetno spustila, bilo je: "U jebate, ludilo!!!".



Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Ma Hale Bopp je stvarno bio once in a lifetime.

To su bili neki moji poceci zanimanja za astronomiju.
E da, godinu dvije nakon Hale-Boppa sam sastavio teleskop.

Ali ne sjećam se da je Hale-Bopp bio neki okidač za to.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:09   #28
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Sjećam se tog dana, čekamo na balkonu kod frenda, kad je nastupila, temperatura se osjetno spustila, bilo je: "U jebate, ludilo!!!".
Ni blizu kada se doživi totalitet. Ni blizu.

Evo snimke iz Novosibirska, uključiti zvuk za urlike koji su usljedili: https://youtu.be/JlIZmqrLjUc
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:34   #29
Oh, sjećam ga se sjajno, i baš sam ga se sjetio neki dan. Svaku večer nakon zalaza sunca bio je gore na zapadu kad sam se vraćao s kasnog predavanja na faksu. Baš smo se dobro upoznali, bilo je vremena
MilHistorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:38   #30
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ni blizu kada se doživi totalitet. Ni blizu.
https://youtu.be/JlIZmqrLjUc
A tu sam pomrčinu išao gledat na Balaton, da uhvatim totalitet. Nisam požalio
MilHistorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:50   #31
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Jao, baš je lijepo čitati ove uspomene! Moram priznati da ste me iznenadili, nisam očekivao ovoliko odgovora!

Kad smo već kod kometa...imate li još neki komet koji je ostao u sjećanju? Ja se sjećam Hyakutakea, godinu dana prije Hale-Boppa, nažalost gledao sam ga samo iz ZG....blijedi rep, ali puuuuno dulji od HB-a!
E vidiš, njega nisam vidio i ne znam zašto. Se dobro vidio iz naših krajeva?
Sjećam se jedino da mi je ujak otprilike u to vrijeme kad je trebao biti vidljiv jednu večer kad smo odlazili od njega rekao da se na nebu vidi komet i pokazivao mi gdje se nalazi, ali bili su oblaci između kojih se tu i tamo vidjelo nebo i blejao sam ko tele, ali ništa nisam vidio.

Žao mi je zbog toga.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:36   #32
Pamtim ga po letu Amsterdam-New Delhi, noćni let... Impresivno ga je bilo vidjeti iz aviona.

Ne mogu vjerovati da je već 20 godina prošlo. Ta 1997. je bila svakakva, Diana, Vercace, puding pokolj u Americi zbog ovog kometa...
Ehra-Lessien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 06:40   #33
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
E vidiš, njega nisam vidio i ne znam zašto. Se dobro vidio iz naših krajeva?
Da, neko vrijeme je bio dosta blizu Sjevernjače pa se mogao vidjeti cijelu noć. Nažalost tada nisam bio još toliko zagrizao u astronomiju pa sam ga pogledao samo jednom s balkona.

Quote:
Ehra-Lessien kaže: Pogledaj post
Pamtim ga po letu Amsterdam-New Delhi, noćni let... Impresivno ga je bilo vidjeti iz aviona.
Ufff, mogu si misliti..zakon
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 00:44   #34
Sretna sam što sam naišla na ovu temu. Moja majka je zaljubljenica u atronomiju, to je prenijela i na mene. Lijepe uspomene na komet Hale-Bopp. Sjećam se da sam se svako jutro budila prije izlaska sunca i gledala kroz prozor u komet jer je tada bio spektakularan. I tada sam osjetila kako zapravo ne želim biti na Zemlji nego negdje u svemiru.
Twinss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 15:35   #35
Quote:
Twinss kaže: Pogledaj post
Sretna sam što sam naišla na ovu temu. Moja majka je zaljubljenica u atronomiju, to je prenijela i na mene. Lijepe uspomene na komet Hale-Bopp. Sjećam se da sam se svako jutro budila prije izlaska sunca i gledala kroz prozor u komet jer je tada bio spektakularan. I tada sam osjetila kako zapravo ne želim biti na Zemlji nego negdje u svemiru.
Zemlja se isto nalazi u svemiru...bez uvrede...ali pun mi je k.... izjava po kojima postoje dva svemira...jedan za zemlju i drugi za ostalo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 16:52   #36
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Evo već je dvadeset godina prošlo otkada je na našem nebu mjesecima bliještao spektakularni komet Hale-Bopp! Za tu prigodu me podsjetio jedan tekst od Sky&Telescope, a ja bi htio znati tko je sve od vas vidio taj spektakl?

Za mene, taj teleskop je bio motivacija da odem sa ekipom na Japetić i pogledam komet izvan tadašnjeg svjetlosnog onečišćenja...i od tada me astronomija još drži
A meni je prošlo duplo više godina otkad sam sa zanimanjem čitao Čovjek i svemir i dolazak ovog kometa: http://adsabs.harvard.edu/full/2002JBAA..112..187H
Trebao je biti veliki, ali je bio jedva oko vidljiv !

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Zemlja se isto nalazi u svemiru...bez uvrede...ali pun mi je k.... izjava po kojima postoje dva svemira...jedan za zemlju i drugi za ostalo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ne budi ljut, to je samo pjesnička figura.
Kao što je da postoji još jedan svemir u nama
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 21:56   #37
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Zemlja se isto nalazi u svemiru...bez uvrede...ali pun mi je k.... izjava po kojima postoje dva svemira...jedan za zemlju i drugi za ostalo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da zemlja je u svemiru ali sam mislila daleko od Zemlje, u možda nekom drugom sustavu. I postoji paralelni svemir. Prije nego kreneš pametovati pročitaj što je multiverse i crne rupe. I zašto u NASA-i kažu "let u svemir"? Ljudi su na Zemlji, a Zemlja je u Svemiru.
Twinss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 11:18   #38
Kod nas na radio postajama govore u eteru ste...kao sto znamo to je krivo...englezi kazi IN AIR..

Znaci skocio je sa ruba svemira je
1.krivo
2.tocno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 23:27   #39
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Kod nas na radio postajama govore u eteru ste...kao sto znamo to je krivo...englezi kazi IN AIR..

Znaci skocio je sa ruba svemira je
1.krivo
2.tocno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mislim da se filozofira na Filozofiji.
Twinss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 10:45   #40
Hale-Bopp je zbilja bio poseban i predivan, sa svoja dva repa, jednim plavim i jednim bijelim.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.