Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 23:34   #6141
meni su svi simptomi trudnoće nakon nekoliko tjedana nestali. ni cice me nisu boljele poslije 10 tt, samo su ostale veće...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:54   #6142
Cure, evo javljam se ovdje jer ne zmam di bi se javila. Sad sam u 6 tjednu i mucnine nemam. Imam vrtoglavicu, umor i bolove u grudima i znam da je tesko za povjerovati trudnicama koje su imale mucnine, no prizeljkujem ih jer sam prethodnu trudnocu izgubila. I strah me jer di god se okrenem kazu da su mucnine gotovo siguran znak zdrave trudnoce. Jer povisen betaHCG upravo to uzrokuje. Ima li koja trudnica koja je u prvom tromjesjecju bila bez mucnina? Hvala
laila30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:57   #6143
laila imaš puno trudnica koje prođu bez mučnina
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:00   #6144
Quote:
laila30 kaže: Pogledaj post
Cure, evo javljam se ovdje jer ne zmam di bi se javila. Sad sam u 6 tjednu i mucnine nemam. Imam vrtoglavicu, umor i bolove u grudima i znam da je tesko za povjerovati trudnicama koje su imale mucnine, no prizeljkujem ih jer sam prethodnu trudnocu izgubila. I strah me jer di god se okrenem kazu da su mucnine gotovo siguran znak zdrave trudnoce. Jer povisen betaHCG upravo to uzrokuje. Ima li koja trudnica koja je u prvom tromjesjecju bila bez mucnina? Hvala
kako ti je Evil rekla, uopće nije istina da sve trudnice moraju imati mučnine da bi se smatrale zdravim normalnim trudnicama.

zabrinjavajuće je ako ih netko ima , pa naglo prestanu, dok je još rana trudnoća u pitanju.

ali činjenica da ih nemaš, ništa ne znači i budi sretna da je tako jer one zbilja nisu ugodne
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:07   #6145
Quote:
laila30 kaže: Pogledaj post
Cure, evo javljam se ovdje jer ne zmam di bi se javila. Sad sam u 6 tjednu i mucnine nemam. Imam vrtoglavicu, umor i bolove u grudima i znam da je tesko za povjerovati trudnicama koje su imale mucnine, no prizeljkujem ih jer sam prethodnu trudnocu izgubila. I strah me jer di god se okrenem kazu da su mucnine gotovo siguran znak zdrave trudnoce. Jer povisen betaHCG upravo to uzrokuje. Ima li koja trudnica koja je u prvom tromjesjecju bila bez mucnina? Hvala
Moj jedini simptom su bile i ostale povećane grudi.
Apsolutno nikakva druga promjena osim podivljale kože.
S bebuškom sve u najboljem redu. Ne sekiraj se.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:19   #6146
Ni kod mene nije bilo mucnina, ne brini
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:46   #6147
come on, trudna s blizancima, minimalno dupli bhcg. Od mucnina ni m. Malo nesto mozda sitno sa sam se zericu cudno osjecala, al vise sam bila umorna ko pas nego da mi je bilo mucno.
I tak par puta.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:48   #6148
Moja sestra do 5. mjeseca trudnoce nije znala da je trudna. Nikakve mucnine ili druge simptome nije imala.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:54   #6149
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Moja sestra do 5. mjeseca trudnoce nije znala da je trudna. Nikakve mucnine ili druge simptome nije imala.
ok, ovo mi nikako nije jasno

kaaako? izostanak menge, tijelo se mijenja a u 5om mjesecu se već dobrano osjete udarci bebe!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:39   #6150
Evo jos jedne bez mucnina. Tj. kao da sam imala neke blage par dana pa su prestale. Pa onda kao da su se opet pojavile al sve je to bilo mrsavo. Pa opet nestale. To je sve bilo do 10tt, nakon toga ništa. Sise su me isto kao malo boljele pa prestale. Generalno do udaraca sam imala nula simptoma, mozda nesto umisljenih
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:07   #6151
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ok, ovo mi nikako nije jasno

kaaako? izostanak menge, tijelo se mijenja a u 5om mjesecu se već dobrano osjete udarci bebe!
evo, npr., moja prijateljica je saznala da je trudna kad je bila 19./20. tt.
ima pcos i svega 3, 4 ciklusa godišnje, nije ni razmišljala o trudnoći i došla je kod gin da joj da neku terapiju jer mjesecima nije dobila. na kraju se ispostavilo da je trudna.
simptoma nikakvih ("izostanak" menge kod nje ne postoji jer joj stalno izostaje ), dobila je do kraja trudnoće svega 5 kg, a trbuh pred porod joj je bio kao meni na pola trudnoće.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:45   #6152
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ok, ovo mi nikako nije jasno

kaaako? izostanak menge, tijelo se mijenja a u 5om mjesecu se već dobrano osjete udarci bebe!
Meni su iskreno draze one koje dodju u 7 8 mj. trudnoce uplasene u bolnicu jer krvare. Pa se ispostavi da nisu trudne, ni sad, ni ikad prije bile. A trbuh taman velicine. :klap:

Pricala stara da je takvih u njenom 45godisnjem stazu doduse bilo svega par. Bas jedna dosla neposredno prije neg je isla u penziju. Zajedno s pol obitelji, uze i sire. Pa su im njezno morali objasniti da trudnoce ......a ono...nema.

But I digress. Sorry na offtopicarenju.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:51   #6153
Kod mene isto ni m od mučnina, trudnoća uredna, svi nalazi super, na početku su me samo cice bolile, kao i kad sam u PMS-u, a i to je brzo prestalo.
Tak da ne brini.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:59   #6154
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Meni su iskreno draze one koje dodju u 7 8 mj. trudnoce uplasene u bolnicu jer krvare. Pa se ispostavi da nisu trudne, ni sad, ni ikad prije bile. A trbuh taman velicine. :klap:

Pricala stara da je takvih u njenom 45godisnjem stazu doduse bilo svega par. Bas jedna dosla neposredno prije neg je isla u penziju. Zajedno s pol obitelji, uze i sire. Pa su im njezno morali objasniti da trudnoce ......a ono...nema.

But I digress. Sorry na offtopicarenju.
Plz reci da je to bilo prije par desetljeća, kad su ljudi bili manje educirani a informacije manje dostupne...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:18   #6155
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ok, ovo mi nikako nije jasno

kaaako? izostanak menge, tijelo se mijenja a u 5om mjesecu se već dobrano osjete udarci bebe!
Bio je komplicirani slucaj. U 1. mjesecu 2013 je isla na operaciju kukova (pod opcom anestezijom). U 2-3. mjesecu je pocela piti kontracepcijske tabletke jer nije imala normalnu mengu. I 5. mjesecu 2013 je primjetila da trbuh cudno raste (nije nikad bila jako mrsava) pa je isla na pregled i otkrila da je vec 20 tjedana. Nije imala nikakve simptome. Beba je bila potpuno zdrava i normalna.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:23   #6156
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Plz reci da je to bilo prije par desetljeća, kad su ljudi bili manje educirani a informacije manje dostupne...
Nope. 5 godina.
Muz je pravo musko kojemu je bilo samo bitno da je zena trudna. Nema sad tu odlazaka na preglede s zenom i sl. Pritisak od obitelji da zena brzo /vec jednom ostane trudna.
Ona je "znala" da je trudna jer nije imala menge a osim toga nije imala nikakvih problema pa eto ona trudna.
Trbuh je rastao i ona se fino zdebljala ko svaka prava trudnica.
I tak oce to.
Inace su navodno dolazile ono s 3 4 5 mj. S istom pricom i tih je bilo vise. Rijetke su ove u visem stupnju trudnoce.

U njenu obranu. Jest bila mlada i "tradicionalna" (da ne kazem neku ruzniju rijec) obitelj i ocito su imali nekih problema pri zacecu....
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:01   #6157
Cure, hvala utjesile ste me. Danas sam bila kod svoje endoktinologice jer muku mucim sa stitnjacom, pa mi je rekla kao i vi��
laila30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:09   #6158
Question

Cure, evo opet se javljam sa novim problemom kao svaka tipicna trudnica u strahu. Pokusavam se ne osluskivati, no nakon spontanog, kasnijih godina i stitnjace tesko mi je ostati skroz smirena. Koliko sam se zalila da nemam mucnine, one su se javile, ali bez povracanja, vise kao gadenje na sve. Ono sto me sad brine je prestanak boli u grudima kojeg sam imala od pocetka. Je li neka od vas imala u pocetku simptome bolova u grudima a da su tako rano nestali? Hvala
laila30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:17   #6159
Evo da te probam barem malo utješiti, meni su u početku htjele popucat, spavala sam u sportskom grudnjaku i umirala od bolova i onda su samo nestale. Ne sjećam se točno kada, ali možda nakon prva 2, 2i pol mjeseca. Kao da ih nema . I tako je ostalo sve do sada, pri kraju 7.mjeseca sam.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:15   #6160
Ivanah, hvala. No problem je da sam ja tek u 7 tjednu i cini mi se prerano. A gdje god procitam, "splasnule" grudi i prestanak osjetljivosti nisu bas pozeljan znak
laila30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.