Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 19:02   #2121
Quote:
Ivana Lena kaže: Pogledaj post
A meni moja da oni još nemaju informaciju što će s našim ugovorima...
Banka ERSTE!


Netko još iz Erste? Neka info?

Ja sam iz Erste, ista stvar nemaju informaciju.
Yellowroad is offline  
Old 20.10.2017., 20:12   #2122
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Nasa prica se blizi kraju. U srijedu obavili solemnizaciju, jucer predano u gruntovnicu, danas upisana banka u teretovnicu i u ponedjeljak isplata. Ono sto mene cudi je to da prodavatelj inzistira da vec u ponedjeljak upisemo sebe u gruntovnicu. Kad sam mu rekla da cemo mozda neki drugi dan iduci tjedan napisao mi je da moramo u ponedjeljak. Mislim, kakvu to njemu ulogu igra,nama bi trebalo biti bitno da to obavimo sto prije, a ne nje
Nevjerojatno, sada ti je najvažnija stvar nakon što mu isplatiš kupoprodajni cijenu da ti odmah kod javnog bilježnika ispusti tabularna ispravu da se možete upisati kao vlasnici.Ako to učiniš mislim u roku od 30 dana uknjižbu plaćaš 250 ,kuna a izvan ovoga roka 1250 kuna.Život piše romane, dok se ne uknjižiti nikada ne znate hoće li se na nekretnini upisati kakva ovrha ili se čak netko drugi upiše i pojavi kao vlasnik temeljem nekog pravnog posla.Tome treba pridodati da čovjek umre, nestane ili mu se nešto dogodi i tada ste u ogromnim pravnim i materijalnim problemima. Ovo su sve stvarne životne situacije koje su se dogodile, pa se vi samo čudite.Prodavatelj vam je pametan i pošten čovjek, koji brine o vašoj dobrobiti kad vi sami to ne činite.
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 20:41   #2123
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno, sada ti je najvažnija stvar nakon što mu isplatiš kupoprodajni cijenu da ti odmah kod javnog bilježnika ispusti tabularna ispravu da se možete upisati kao vlasnici.Ako to učiniš mislim u roku od 30 dana uknjižbu plaćaš 250 ,kuna a izvan ovoga roka 1250 kuna.Život piše romane, dok se ne uknjižiti nikada ne znate hoće li se na nekretnini upisati kakva ovrha ili se čak netko drugi upiše i pojavi kao vlasnik temeljem nekog pravnog posla.Tome treba pridodati da čovjek umre, nestane ili mu se nešto dogodi i tada ste u ogromnim pravnim i materijalnim problemima. Ovo su sve stvarne životne situacije koje su se dogodile, pa se vi samo čudite.Prodavatelj vam je pametan i pošten čovjek, koji brine o vašoj dobrobiti kad vi sami to ne činite.
Oprosti, ali ja sam svjesna sto znaci upis u gruntovnicu i
ne moras mi pametovati. U gruntovnici sam poslovno barem dvaput tjedno i posao mi je usko vezan uz gruntovnicu. Nije uopce upitno da cemo se mi uknjiziti odmah, mene je samo zacudilo sto on tako na tome inzistira da MORA biti u ponedjeljak, a ne u utorak. Inace,
od pocetka smo imali problema, nije bilo vlasnistvo rijeswno, iako je naslijedio stan prije 2 godine, to nije prepisao na sebe. Nakon toga, kad je trebalo pismo namjere i analiticka kartica da se vidi koliko je otkupa stana ostalo, radio je probleme i nije htio to nabaviti dok mu ne damo dodatne novce. Racune za stan isto nije placao te dvije godine itd. Tako da je sasvim razumno da smo oprezni i ovo me samo zacudilo i pitala sam misljenje nekoga dobronamjernog,a ne tebe koji cijelo vrijeme samo pametujws i prema svima se odnosis svisoka!
martic90 is offline  
Old 20.10.2017., 20:51   #2124
Odobrenje van kvote

Pozdrav svima,

Ima li možda netko ikakvu informaciju što je s onima koji su predali dokumentaciju za odobrenje na APN prošli tjedan, a još nisu dobili odobrenje? Pretpostavljam da je stvar u popunjenosti kvote, pa da čekaju hoće li se odobriti dodatna sredstva? Ima li itko bilo kakvu smislenu informaciju?

Hvala unaprijed!
Massar is offline  
Old 20.10.2017., 20:58   #2125
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja sam svjesna sto znaci upis u gruntovnicu i
ne moras mi pametovati. U gruntovnici sam poslovno barem dvaput tjedno i posao mi je usko vezan uz gruntovnicu. Nije uopce upitno da cemo se mi uknjiziti odmah, mene je samo zacudilo sto on tako na tome inzistira da MORA biti u ponedjeljak, a ne u utorak. Inace,
od pocetka smo imali problema, nije bilo vlasnistvo rijeswno, iako je naslijedio stan prije 2 godine, to nije prepisao na sebe. Nakon toga, kad je trebalo pismo namjere i analiticka kartica da se vidi koliko je otkupa stana ostalo, radio je probleme i nije htio to nabaviti dok mu ne damo dodatne novce. Racune za stan isto nije placao te dvije godine itd. Tako da je sasvim razumno da smo oprezni i ovo me samo zacudilo i pitala sam misljenje nekoga dobronamjernog,a ne tebe koji cijelo vrijeme samo pametujws i prema svima se odnosis svisoka!
Možda se boji da ne legne kakva ovrha ili je nekome još dužan , pa vas tjera da se što prije upišete kao vlasnici .
OrchidLover is offline  
Old 20.10.2017., 21:04   #2126
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Možda se boji da ne legne kakva ovrha ili je nekome još dužan , pa vas tjera da se što prije upišete kao vlasnici .
Hvala puno, i ja mislim da se radi o tome, mislim da je u velikim dugovima. Samo se nadam da ce rijesiti sve racune i vratiti kaparu :/
martic90 is offline  
Old 20.10.2017., 21:12   #2127
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Hvala puno, i ja mislim da se radi o tome, mislim da je u velikim dugovima. Samo se nadam da ce rijesiti sve racune i vratiti kaparu :/
Moj savjet vam je da svaki dan pratite preko interneta da li se tko možda upisao tj da "nema tereta" na nekretnini . Jer iskreno ako je doista nekome još dužan upisat će vam se na nekretninu... Najbolje Vam je da u ponedeljak odete i upišete se kao vlasnici , ali prije toga pregledajte da nema upisan kakav teret na nekretnini .
OrchidLover is offline  
Old 20.10.2017., 21:22   #2128
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Moj savjet vam je da svaki dan pratite preko interneta da li se tko možda upisao tj da "nema tereta" na nekretnini . Jer iskreno ako je doista nekome još dužan upisat će vam se na nekretninu... Najbolje Vam je da u ponedeljak odete i upišete se kao vlasnici , ali prije toga pregledajte da nema upisan kakav teret na nekretnini .
Da, to nam je svakako plan. Pratim zk izvadak svaki dan,
u ponedjeljak ce nadam se biti aktivna plomba samo ta nasa i u utorak upisani nadam se...
martic90 is offline  
Old 20.10.2017., 21:29   #2129
Thumbs up

Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja sam svjesna sto znaci upis u gruntovnicu i
ne moras mi pametovati. U gruntovnici sam poslovno barem dvaput tjedno i posao mi je usko vezan uz gruntovnicu. Nije uopce upitno da cemo se mi uknjiziti odmah, mene je samo zacudilo sto on tako na tome inzistira da MORA biti u ponedjeljak, a ne u utorak. Inace,
od pocetka smo imali problema, nije bilo vlasnistvo rijeswno, iako je naslijedio stan prije 2 godine, to nije prepisao na sebe. Nakon toga, kad je trebalo pismo namjere i analiticka kartica da se vidi koliko je otkupa stana ostalo, radio je probleme i nije htio to nabaviti dok mu ne damo dodatne novce. Racune za stan isto nije placao te dvije godine itd. Tako da je sasvim razumno da smo oprezni i ovo me samo zacudilo i pitala sam misljenje nekoga dobronamjernog,a ne tebe koji cijelo vrijeme samo pametujws i prema svima se odnosis svisoka!
Najprije postavljaš pitanje kojim se blamiraš a kad dobijete pristojan odgovor, postaješ arogantna.Preispitaj se šta je to u tebi odgovor na tvoje javni upit pokrenuo, šta te je taknulo. Koji dio tebe,tvog ega.Očigledno imaš problema s rezoniranjem i vlastitom samodopadnošću,Prema kome i na koji način se ja odnosim s visoka.Daj citiraj bilo koju moju objavu kojom potkrijepljuješ svoje navode.Svoje dojmove o nekom zadrži za sebe.Šta si ti ?mjerilo vrijednosti, čega?frustracija?administrator foruma koji određuje pravila i ponašanja.Opusti se i uživaj u svojoj novoj nekretnini.
,
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 21:43   #2130
Nasi ugovori stigli u banku, u ponedjeljak idemo po njih. Koji su dalje procesi, solemnizacija moze odmah isti dan i onda...?
Monikag5 is offline  
Old 20.10.2017., 21:44   #2131
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Najprije postavljaš pitanje kojim se blamiraš a kad dobijete pristojan odgovor, postaješ arogantna.Preispitaj se šta je to u tebi odgovor na tvoje javni upit pokrenuo, šta te je taknulo. Koji dio tebe,tvog ega.Očigledno imaš problema s rezoniranjem i vlastitom samodopadnošću,Prema kome i na koji način se ja odnosim s visoka.Daj citiraj bilo koju moju objavu kojom potkrijepljuješ svoje navode.Svoje dojmove o nekom zadrži za sebe.Šta si ti ?mjerilo vrijednosti, čega?frustracija?administrator foruma koji određuje pravila i ponašanja.Opusti se i uživaj u svojoj novoj nekretnini.
,
Nebitno, ne namjeravam se prepucavati ovdje, ovaj forum treba sluziti kao mjesto gdje ljudi mogu doci do informacija, a ne za neka prepucavanja. Iskreno, zasmetalo me sto mi pametujes o zemljisnjim knjigama o kojima stvarno znam puno s obzirom na struku. Preburno sam reagirala i ispricavam se, ali nasa situacija je specificna i imamo problema s tim stanom od pocetka i samo sam htjela vidjeti ovdje misljenje o tome jer me sve to skupa zabrinulo. A sto se tice uzivanja u novoj nekretnini, to ne mogu jos neko vrijeme jer covjek nije uzeo stvari iz stana iako je imao dovoljno vremena, a on uopce ne zivi u tom stanu, stan je prazan vise od 2 godine, ali eto, samo neka sve to dobro prode. Sretno svima koji jos cekaju
martic90 is offline  
Old 20.10.2017., 22:18   #2132
Wink

I
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Nebitno, ne namjeravam se prepucavati ovdje, ovaj forum treba sluziti kao mjesto gdje ljudi mogu doci do informacija, a ne za neka prepucavanja. Iskreno, zasmetalo me sto mi pametujes o zemljisnjim knjigama o kojima stvarno znam puno s obzirom na struku. Preburno sam reagirala i ispricavam se, ali nasa situacija je specificna i imamo problema s tim stanom od pocetka i samo sam htjela vidjeti ovdje misljenje o tome jer me sve to skupa zabrinulo. A sto se tice uzivanja u novoj nekretnini, to ne mogu jos neko vrijeme jer covjek nije uzeo stvari iz stana iako je imao dovoljno vremena, a on uopce ne zivi u tom stanu, stan je prazan vise od 2 godine, ali eto, samo neka sve to dobro prode. Sretno svima koji jos cekaju
Nije mi bila namjera te povrijediti, samo sam bio iznenađen upitom pa sam dobronamjerno htio ukazati na probleme s kojim su se ljudi suočavali i radi kojih su se našli u ogromnim problemima zbog nepravovremenog upisa vlasništva.Dozvoljavam da sam možda bio malo provokativan ali bez loše namjere, i mislim u granicama tolerancije pa mi je žao ako sam krivo procijenio i bilo čime te isprovocirao.Forum služi da se posavjetujemo i razmijenimo iskustva upravo i da spriječimo neželjene posljedice.Sve što si navela u svezi prodavatelja upravo te i navodi na veći oprez i što hitnije davanje zahtjeva za uknjižbu.Vjerujem da si u kupoprodajnim ugovoru prodavatelja obvezala da je dužan s predajom posjeda stana podmiriti sva dugovanja u svezi vlasništva.Ne bi bilo loše kod predaje zapisnički ili na bilo koji pismeni način konstatirati stanje el.mjerila, vode itd.Iskustveno znam da su se znali zvati i javno bilježnici da konstatiraju to stanje kod očekivanih velikih dugovanja i izvjesnog sudskog spora.Nadam se da je kod tebe manje više sve u redu.Želim ti puno sreće novom stanu i bezstresnu otplatu kredita.
Lexius is offline  
Old 20.10.2017., 22:28   #2133
Talking

Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
I
Nije mi bila namjera te povrijediti, samo sam bio iznenađen upitom pa sam dobronamjerno htio ukazati na probleme s kojim su se ljudi suočavali i radi kojih su se našli u ogromnim problemima zbog nepravovremenog upisa vlasništva.Dozvoljavam da sam možda bio malo provokativan ali bez loše namjere, i mislim u granicama tolerancije pa mi je žao ako sam krivo procijenio i bilo čime te isprovocirao.Forum služi da se posavjetujemo i razmijenimo iskustva upravo i da spriječimo neželjene posljedice.Sve što si navela u svezi prodavatelja upravo te i navodi na veći oprez i što hitnije davanje zahtjeva za uknjižbu.Vjerujem da si u kupoprodajnim ugovoru prodavatelja obvezala da je dužan s predajom posjeda stana podmiriti sva dugovanja u svezi vlasništva.Ne bi bilo loše kod predaje zapisnički ili na bilo koji pismeni način konstatirati stanje el.mjerila, vode itd.Iskustveno znam da su se znali zvati i javno bilježnici da konstatiraju to stanje kod očekivanih velikih dugovanja i izvjesnog sudskog spora.Nadam se da je kod tebe manje više sve u redu.Želim ti puno sreće novom stanu i bezstresnu otplatu kredita.
Oboje smo krivo procijenili onog drugog sve je definirano u ugovoru i nadam se da ce se drzati toga. S prodavateljima zelimo odrzati prijateljski ton do kraja pa ne zelim zvati javne biljeznike ili tako nesto na primopredaju. Uknjizbu cemo provesti odmah u ponedjeljak, to ni u jednom trenutku nije bilo upitno, samo me on zaplasio sto je poceo tako inzistirati, a na moje izravno pitanje postoji li neki razlog za to, rekao je da ne postoji. Uglavnom, nadam se da ce se sve dovrsiti u redu.
martic90 is offline  
Old 21.10.2017., 11:34   #2134
Da li je netko jucer radio solemnizaciju?
angel3107 is offline  
Old 21.10.2017., 12:18   #2135
Evo meni je bio kredit 143 000 eura

solemizirali smo za 19.10. da udjemo u stari zakon ...valjda...

sve je bilo nabrzaka da navodno nebi morali sve ponovo. Cini mi se da ni banke vise nista neznaju tocno jer nisu bas znale objasniti zbog cega mora sve biti solemizirano najkasnije do 19.10. Znam da izlazi zakon novi ali koje su prednosti i mane, mozda bi mi bilo bolje da smo upali u taj zakon ali momentalno neznam nista.

biljeznik nas je dosao tocno 5000 kuna (solemizacija plus zaduznice. ja +suduznik)

predali smo papire u zemljisnik, banka se upisala i sada pretpostavljam ide isplata ovaj iduci tjedan.
modiano is offline  
Old 21.10.2017., 12:42   #2136
ja sam u zg i još nisam dobila rješenje za porez... a kupoprodajni smo ovjerili 26.9. nisam jedina? vidim da su neki pisali da su jako brzo dobili, manje sredine ili čak i zg?
melodies moon is offline  
Old 21.10.2017., 16:16   #2137
Quote:
angel3107 kaže: Pogledaj post
Da li je netko jucer radio solemnizaciju?
Ja jesam.Zasto?
Alexandra sweet is offline  
Old 21.10.2017., 17:03   #2138
Quote:
Alexandra sweet kaže: Pogledaj post
Ja jesam.Zasto?
Biljeznik mi je rekao da su dobili misljenje komore da ne solemniziraju ugovore na kojima je datum ugovora raniji od 20.10. pa sam se bojala da ga nece solemnizirati, a cekam da mi ugovor stigne iz sredisnjice u poslovnicu. Hvala na informaciji
angel3107 is offline  
Old 21.10.2017., 18:22   #2139
Quote:
Alexandra sweet kaže: Pogledaj post
Ja jesam.Zasto?
Koja banka?
Lexius is offline  
Old 21.10.2017., 20:40   #2140
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Koja banka?
RBA
Alexandra sweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.