Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2003., 15:03   #21
Da, djeluje... Znam ja da nije autosugestija.

Ali upitaj se iz kojeg izvora dolazi.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 15:06   #22
ja sam isla kod Vere Alexander na inicijaciju...

Malo mi je bilo i kad sam čula koliko žena psuje, a, kao, duhovno je prosvjetljena...

Da, naravno, masno smi svi platili...

Ali to nisu primarni razlozi zasto sam protiv reikija. Napisala sam zasto ranije.



Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 15:21   #23
Quote:
Chloe kaže:
ja sam isla kod Vere Alexander na inicijaciju...

Prisustvovao sam nekoliko puta pripremama za inicijaciju koje je vodila Vera Aleksander, jednom pripremama koje je vodio njezin bivši muž, ali najviše mi se svidjela priprema koju je vodio
Dado, zaboravih mu prezime, visoki sijedi,jednooki i ajmo reć prilično karizmatičan tip.
Nisam se inicirao iz nekih mojih razloga koji ovdje nisu važni.

Spike da Reiki energija dolazi od nekih tamnih sila ne pušim, dapače smatram ih blesavim (sory) jednako kao i svaku drugu krščansku i ine isključivosti.

Dok ta energija pomaže u lječenju moga djeteta fucka mi se živo odakle je. Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako čemo je iskoristiti.

Napominjem još jednom nisam se inicirao i ne sviđaju mi se neke stvari ali da djeluje-djeluje.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 15:32   #24
Quote:
Ahil kaže:
Dok ta energija pomaže u lječenju moga djeteta fucka mi se živo odakle je. Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako čemo je iskoristiti.
"Neki se put čovjeku čini prav, a na kraju vodi u smrt." (Biblija)

Tvom djetetu puno bolje može pomoći Isus Krist - doživjela sam to i vidjela na svoje oči.

(Da, ali to nije popularno... nije mistično, nije istočnjačko ni newagevsko... .Žalosno kako ljudi malo znaju o Isusu... i kako malo znaju o Njegovoj moći... i o tome što znači nadnaravno... )

A ti kako hoćeš.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 15:36   #25
reiki ?

Djeluje.

Dobar nacin uloziti u sebe
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 15:44   #26
Quote:
Spike da Reiki energija dolazi od nekih tamnih sila ne pušim, dapace smatram ih blesavim (sory) jednako kao i svaku drugu kršcansku i ine iskljucivosti.
Slazem se s ovim.

Krscani su stoljecima patili od te jebene ekskluzivnosti.
Teznja za ekskluzivitetom je rezultat straha.
Straha da si ugrozen.

Kako je katolicka crkva ( koje sam i sama godinama bila dio i to aktivno ) vladala ljudima ? Strahom i kontrolom.

Pa poslusajte samo jednu propovijed, izaberite mjesto i vrijeme.

Reiki je neovisan o religijskoj opredjeljensoti i ne ugrozava ni jednu religju.

Slabe i nesigurne u sebe religije, se dapace osjecaju ugrozeno od reikija.

Ovo je kljucna recenica

Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako cemo je iskoristiti.

Inace ne znam jeste li culi za ali sad su izumili i krscansku verziju iliti Trinitas, za mene je to jednako proizvodnji kane za plavuse
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:14   #27
Quote:
Winona1 kaže:
Kako je katolicka crkva ( koje sam i sama godinama bila dio i to aktivno ) vladala ljudima ? Strahom i kontrolom.
Pa tko spominje katolicku crkvu? ja spominjem Isusa

Quote:
Reiki je neovisan o religijskoj opredjeljensoti i ne ugrozava ni jednu religju.
Ne, uopće neeee...
Jako je ovisan o religijskoj opredjeljenosti. Ili, zar ne znaš da "čakre" dolaze iz hinduizma? Također vjerovanje u reinkarnaciju. Kao i još štošta.

Quote:
Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako cemo je iskoristiti.
To nije istina.

Quote:
Inace ne znam jeste li culi za ali sad su izumili i krscansku verziju iliti Trinitas, za mene je to jednako proizvodnji kane za plavuse
Nisam to čula i to je prava glupost.
Kaj bi kršćanima trebala "kršćanska verzija reikija" kad postoji Duh Sveti koji je oduvijek najveća sila koja postoji! Žao mi je što Ga ne poznaješ, ali On i dan-danas čini čuda i mijenja živote.

Ja svjedočim da je tako.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:28   #28
A jel znate vi da su se gđa. i gdin. Aleksandar rastali jer je on zapalio s nekom mladom ženskom? TOliko o unutarnjoj ravnoteži, iskrenosti, skladu, braku, odanosti...
Njih dvoje mi totano smrde. On mi djeluje kao šarlatan. A ona kao šarlatan i isfrustrirana kravetina.
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:31   #29
Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako cemo je iskoristiti.

delija:
Eto, na ovo sam cekao.

Stoga: REIKI je univerzalna energija Svemira koja je svuda oko nas i u nama (što dokazuje i fizika) = KUNDALINI je mistična energija Univerzuma koja prebiva unutar svih stvari i pojava kao ona unutarnja.

Naime -> energija = energija!!!

Jedino, ako Reiki posmatramo kroz prizmu ucenja - a Kundalini kroz prizmu samoprosvjecenja - razlika postoji.

I da vam iznesem nesto iz NAVODNO napisane knjige:
"Jedno trebate već sad saznati.
U inteligentnom živom biću djeluju Dvije svijesti.
To su:
1. Materijalna ili Objektivna svijest i
2. Duhovna ili Psihička svijest (ili svijest Spirita).

No veoma je Važno Znati da
Materijalna svijest “pada pod vlasništvo” živog bića – na koji način je tom živom biću DATO (od Prirode i Stvoritelja) da stvara SVOJU Misao,
dok
Duhovna (ili Psihička svijest, ili svijest Spirita) “pada pod vlasništvo” Vantjelesnog područja (Viših sfera).
I upravo se radi toga u svijesti živog bića može stvoriti nametnuta Misao.

Da bi ovo koliko-toliko razumjeli iznijet ću informaciju koja može pozitivno da djeluje na neke od onih koji u ovom momentu imaju problema na psihičkom planu.

Znajte, uvijek je bilo, a i danas ima ljudi koji primaju iz Vantjelesnog područja (iz područja Viših sfera) informacije koje do njihove Svijesti stižu u obliku Određenih impulsa.
Uzmimo sad jednu osobu do koje stižu Određeni impulsi.
Ta osoba NIJE SVJESNA da u nekim momentima do njene Materijalne svijesti stižu Određeni impulsi (koje njena Svijest registrira).
Svakako, kako ti Određeni impulsi prenose Misao sa sadržajem – to Materijalna svijest te osobe registrira tu Misao.
Na taj način se je ta Misao “nametnula” osobi da bude prisutna u njenom biću.
U većini slučajeva osoba ne zna pravu vrijednost nametnute Misli.
Ipak, intuitivno osjeća da je ta Misao prisutna u njenom biću, kao što i zna, opet intuitivno, da ta Misao nije njezina - iz kog razloga želi da je “odagna od sebe”.
No, sad nastaje problem.
Kako je neka memorijska stanica (koja se nalazi “ugrađena” u živčanom sistemu osobe) prihvatila i memorirala Misao koja je stigla iz Vantjelesnog područja to će se ta Misao periodično ponavljati u Materijalnoj svijesti osobe.
Jasno, u nemogućnosti da odagna tu Misao ona počinje iritirati osobu – što je razlog da se ta Misao “pretvara”u negativnu misao.
Ta negativna misao “vuće” drugu, pa treću… nakon čega se kod osobe pojavljuju znakovi neurastenije.
Zatim se pojavljuje tjeskoba, pa depresija, što tjera osobu da počne razmišljati na ono najgore – a to je da će “psihički skrenuti”.
Nakon toga se pojavljuje strah “od nečega”.
Svakako, ta osoba ubrzo traži pomoć od liječnika.
Na žalost, kad dođe kod liječnika, tegobe koje ta osoba ima obično “upućuju liječnika” da je posmatra kao duševnog bolesnika.
Jasno, po pregledu, liječnik-specijalista može pomisliti da ta osoba boluje od endogene ili egzogene psihoze ili da je čak “gleda” kao psihopatu.
Počinje liječenje – obično prepisivanjem snažnih sedativa...
Nastavak može biti tragičan za mladog čovjeka jer je, obično, prepušten sam sebi da se bori sa nečim što znanstvena medicina kategorički odbacuje kao moguće.
Tako na primjer Kundalini (kao i Reiki) sila Univerzuma koja djeluje u čovjeku) za medicinare ne postoji.
I one koji su pisali o toj sili – medicinari a i ostali zagovornici materijalističkih pogleda na svijet su, najblaže rečeno - proglašavali običnim “sanjarima”.
Ipak, ne može se zamjeriti ovim ljudima što ne prihvaćaju ovu mističnu silu univerzuma - jer ipak se ta sila objašnjava u obliku mistificizma.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:38   #30
Exclamation

uh dakle stvarno nivo nekih sudjelovatelja na ovom forumu....il bi trebao reci mozda prije ogranicenost..kakva gdja aleksandar i slicni, kakve veze to ima s reikijom? ak je neko ishel tam, i josh je "masno" platil za to, onda se moram reci fino zeznul...neznam zasto ste trebali napraviti to negativno iskustvo, to bi se sami trebali pitati, no nije reiki nekakava gdja aleksandar i necija 2 auta...tak dugo dok mislite na taj nacin budete i nailazili na takve ljude, i budete ih primjecivali..i oni vas
meni su inicijacije Reikija bile poklonjenje na jedan predivan nacin, i mogu reci da nisam jedini...platiti da bi nasha planeta malo vishe odisala pozitivnim vibracijama? come on...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:49   #31
Lightbulb

Reiki balansira, no za dublje ozdravljenje je potrebno vishe, djelovanje osobe, no kao podrshka u jednom razvojnom procesu je Reiki za preporucit.

@Chloe, ni cakre, ni Yoga nisu iz hinduizma. Yoga npr. je starija od hinduizma(a da ne pricamo o chakrama), i nije nikakav problem prakticirati Yogu odvojeno od hinduizma, odnosno ne apsorbirati se od hiduizma. s kojim je Yoga naravno isprepletena zbog zajednickog geografskog razvoja. no ako se hinduizam bazira na Vedama i Giti, onda je Yoga zapravo opozicija tome (poput npr. budizma), ako procitash neke knjige od Shivanande, vidjet ces da je to zapravo Isusovo ucenje koje je on cjenio ne samo rjecima nego i djelima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:52   #32
Quote:
...tak dugo dok mislite na taj nacin budete i nailazili na takve ljude, i budete ih primjecivali..i oni vas
apsolutno tocno.

Ova kaj pric a Isusu ako si iz Zagreba da ne ides u onu ckrvu kod Glavne poste, mislim da se ulica zove Branimirova ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 16:53   #33
Quote:
ako procitash neke knjige od Shivanande, vidjet ces da je to zapravo Isusovo ucenje koje je on cjenio ne samo rjecima nego i djelima.
tu se vracamo na ono da je Istina jedna jedina.

A mi smo ti ( ljudi ) koji vole podjele, zakomplicirati itd.

Elitizam. Dogme ( izvan koji neki vise nisu u stanju ni razmisljati )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 17:21   #34
No no dječice. Nikada nitko nikoga nije preko foruma uvjerio da promjeni svoja religijska ili, što ja znam filozofska, uvjerenja.
Što vrijedi da ja sada pokušavam objašnjavati ili braniti svoja stajališta?

Zato miiiir jer će inaće ovaj topic prebaciti na "Religija" i eto ti zla onda
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:12   #35
Peace ljudi

Ma ljudi, vi razmisljate kako razmisljate - da li dobro ili loše, nažalost, jednom ćete saznati, kao i ja.

topic je izišao iz okvira zdravlja... ... sve više miriše na nešto drugo. Ili smrdi.

Kako reiki ne vuče korijene iz istočnjačke misli, kad je sve počelo sa japanskim svećenikom... Budizam, anyone? Čakre i ostala newagevska terminologija svakako potječe iz hinduističke misli, ili možda bi bolje bilo reći, panteističkog svjetonazora. U svakom slučaju, nije potekla sa zapada.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:19   #36
Lightbulb

Cakre mogu biti newageisticka terminologija, no one isto tako mogu predmet iskustvene spoznaje. you choose.(d)
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:20   #37
Quote:
jimmy kaže:
uh dakle stvarno nivo nekih sudjelovatelja na ovom forumu....il bi trebao reci mozda prije ogranicenost..kakva gdja aleksandar i slicni, kakve veze to ima s reikijom?
Ja sam samo spomenula da sam ja bila inicirana kod nje. Nema to veze s reikijem, tko je rekao da ima?

Da se citiram:

Quote:
Chloe kaže:
Ali to nisu primarni razlozi zasto sam protiv reikija. Napisala sam zasto ranije.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:21   #38
Quote:
jimmy kaže:
Cakre mogu biti newageisticka terminologija, no one isto tako mogu predmet iskustvene spoznaje. you choose.(d)
Ali svakako jesu nekakva terminologija, bez obzira na iskustvenu spoznaju. Zar ne?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:23   #39
time sam mislio vishe na traceve tipa "2 auta i ona se razvela jer je ovaj.."
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:24   #40
Quote:
Chloe kaže:
Cakre mogu biti newageisticka terminologija, no one isto tako mogu predmet iskustvene spoznaje. you choose.(d)
Ali svakako jesu nekakva terminologija, bez obzira na iskustvenu spoznaju. Zar ne?
razlika je kvalitativne prirode
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.