Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 15:07   #41
a cure da vas pitam kada ste nakon spontanog dobile vjesticu tj mengu, ja sam imala spontani 12.05 i krvarila cca 10-tak dana i sad vise neznam kada bi mi trebala doci menga,,kako je bilo vama
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:20   #42
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
a cure da vas pitam kada ste nakon spontanog dobile vjesticu tj mengu, ja sam imala spontani 12.05 i krvarila cca 10-tak dana i sad vise neznam kada bi mi trebala doci menga,,kako je bilo vama
Ja sam nakon kiretaže dobila m točno za 40 dana. Jedino što su mi prije kiretaže uvijek ciklusi bili točno 30 dana, a nakon kiretaže variraju od 27-30 dana. Kiretažu sam imala za Sisvete prošle godine.
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:50   #43
a meni su prije bili neredoviti a sad nakon kiretaže dolazi točno u sekundu i svakih 29 dana ...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:35   #44
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
a cure da vas pitam kada ste nakon spontanog dobile vjesticu tj mengu, ja sam imala spontani 12.05 i krvarila cca 10-tak dana i sad vise neznam kada bi mi trebala doci menga,,kako je bilo vama
meni je došla 28. dan nakon kiretaže, a sad mi kasni već 6 dana
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 23:21   #45
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
meni je došla 28. dan nakon kiretaže, a sad mi kasni već 6 dana
Možda....?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:26   #46
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
a cure da vas pitam kada ste nakon spontanog dobile vjesticu tj mengu, ja sam imala spontani 12.05 i krvarila cca 10-tak dana i sad vise neznam kada bi mi trebala doci menga,,kako je bilo vama
Doktorica mi je bila rekla da je uobicajeno dobiti menzis 6 tjedana poslije kiretaze, a ja sam dobila nakon tocno 5 tjedana
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:56   #47
Talking

Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Možda....?
hm, ta tvoja sumnja bi bila ljijepa kad bi bila istinita, ali tek bi mi ovo trebala biti 2 menga od kiretaže tako da čist sumnjam, a nije da ne bi htjela, ali...
pere me opaki pms!
bar tako dragi kaže - joj kako me nervira!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:43   #48
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
hm, ta tvoja sumnja bi bila ljijepa kad bi bila istinita, ali tek bi mi ovo trebala biti 2 menga od kiretaže tako da čist sumnjam, a nije da ne bi htjela, ali...
pere me opaki pms!
bar tako dragi kaže - joj kako me nervira!!!
Ne bum nikaj coprala,ali mene je tuširao opaki PMS prije obje trudnoće.tako da se ne bih začudila...kad bi ti sad,jel...???
Ako niste znale,dr.Dražančić,jedan stari i uljudni čičica ginekolog jednom davno rekao mi je sljedeće:ženama je teško prihvatiti gubitak ploda ali možda bi pomoglo kada bi znale da je 2/3 spontanih pobačaja zapravo deformacija ploda koju trudničin organizam prepoznaje i tako ga se rješava.I to je češće kod mlađih(spontani),a upravo zato starije trudnice češće rađaju djecu sa različitim,većim ili manjim poteškoćama...jer naša starija tijela teže prepoznaju greškicu...
Možda je ovo bar malo pomoglo,iako je realno i zvuči bezosjećajno...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:21   #49
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
a cure da vas pitam kada ste nakon spontanog dobile vjesticu tj mengu, ja sam imala spontani 12.05 i krvarila cca 10-tak dana i sad vise neznam kada bi mi trebala doci menga,,kako je bilo vama
ja sam išla na kiretažu tako da nisam uopće krvarila, 2 tjedna kasnije sam bila na kontroli i veli meni doktor dobit ćete za 2 tjedna.. točno ko cager.. dakle u mom je slučaju to bilo 4 tjedna nakon kiretaže
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:14   #50
Talking

Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ne bum nikaj coprala,ali mene je tuširao opaki PMS prije obje trudnoće.tako da se ne bih začudila...kad bi ti sad,jel...???
Ako niste znale,dr.Dražančić,jedan stari i uljudni čičica ginekolog jednom davno rekao mi je sljedeće:ženama je teško prihvatiti gubitak ploda ali možda bi pomoglo kada bi znale da je 2/3 spontanih pobačaja zapravo deformacija ploda koju trudničin organizam prepoznaje i tako ga se rješava.I to je češće kod mlađih(spontani),a upravo zato starije trudnice češće rađaju djecu sa različitim,većim ili manjim poteškoćama...jer naša starija tijela teže prepoznaju greškicu...
Možda je ovo bar malo pomoglo,iako je realno i zvuči bezosjećajno...
Ah draga,bi,najviše na svijetu,mada još imam ispita koje trebam riješiti,pa da diplomiram,ali ni to mi ne bi bio problem za malog anđela!
Sad mi već kasni 8 dana i nemam više pms,niti imam neki pokazatelj da bi trebala dobiti,ali opet mi nije jasno da bi se to uopće moglo dogoditi tako rano. Iskreno, čist sumnjam.
A što se tiče spontanog,sad mi je lakše racionalno razmišljati kad su već 2 mj. iza mene.
Sad sam se vratila u kolotečinu - faks,kuća,posao,pa planiramo ovo ljeto malo putovati, a onda ćemo vidjeti...,sve u svemu lakše mi je kad ne razmišljam o toma mada znam da je vjerojatno trebalo tako biti.
Ako se tvoje sumnje obistine, bit će čašćenja!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 22:48   #51
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Ah draga,bi,najviše na svijetu,mada još imam ispita koje trebam riješiti,pa da diplomiram,ali ni to mi ne bi bio problem za malog anđela!
Sad mi već kasni 8 dana i nemam više pms,niti imam neki pokazatelj da bi trebala dobiti,ali opet mi nije jasno da bi se to uopće moglo dogoditi tako rano. Iskreno, čist sumnjam.
A što se tiče spontanog,sad mi je lakše racionalno razmišljati kad su već 2 mj. iza mene.
Sad sam se vratila u kolotečinu - faks,kuća,posao,pa planiramo ovo ljeto malo putovati, a onda ćemo vidjeti...,sve u svemu lakše mi je kad ne razmišljam o toma mada znam da je vjerojatno trebalo tako biti.
Ako se tvoje sumnje obistine, bit će čašćenja!!!
1.ja sam diplomirala s odličnim molim lijepo da se malo i pohvalim,a rodila manje od mjesec dana nakon toga
2.šteta je na proputovati dok ste još solo-mi smo dosta putovali prije djece(ali opet nedovoljno za moje apetite) pa sam sa bebom od dva mjeseca u naručju slinila nad turističkim priručnicima...pa je došlo drugo i čekali smo poprilično godina dok smo opet krenuli...i to jaaaakooo daleko
...zato iskoristi slobodu....i uživaj...beba će sigurno stići
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 23:15   #52
Talking

Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
1.ja sam diplomirala s odličnim molim lijepo da se malo i pohvalim,a rodila manje od mjesec dana nakon toga
2.šteta je na proputovati dok ste još solo-mi smo dosta putovali prije djece(ali opet nedovoljno za moje apetite) pa sam sa bebom od dva mjeseca u naručju slinila nad turističkim priručnicima...pa je došlo drugo i čekali smo poprilično godina dok smo opet krenuli...i to jaaaakooo daleko
...zato iskoristi slobodu....i uživaj...beba će sigurno stići
ah, ovo je tako lijepo!!!
mi putujemo u 8.mj. na 2 tjedna u Nizozemsku, pa malo u Pariz, bili smo u Austriji, Tunisu... - i još budemo!
Možda iz Pariza donesemo mali suvenir za cijeli život!
Ako sve bude ok i moja bi diploma trebala biti u jednoj ruci a beba u drugoj!
I, da čestitam za diplomu i bebu!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 09:02   #53
pikacu, that s the spirit, bravo!Zelim ti da ti sve ide po planu i da ti slijedeca trudnoca bude prva u nizu predivnih, lijepih trudnoca!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:56   #54
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
pikacu, that s the spirit, bravo!Zelim ti da ti sve ide po planu i da ti slijedeca trudnoca bude prva u nizu predivnih, lijepih trudnoca!
Hvala na lijepim željama!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:34   #55
pikacu drzim ti fige da ide kako si isplanirala
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:59   #56
Drage hrabre ženice, nemojte se samo predati crnim mislima i radite i dalje na bebici, nažalost spontani su danas tako česti da je to strašno. Ja sam se bojala užasno toga, nisam nikome govorila do 3. mj. da sam trudna jer sam sva na mamu, izgledom, dobile smo prvi menzes sa točno 15 god i 9 mj., mama je prvi put zatrudnila sa 25 god kao i ja samo što je ona nažalost imala spomtani u 8. tj. tako da sam se užasno bojala da se povijest ne ponovi, mama me čuvala i pazila prva 3 mj. kao oko u glavi. I dan danas joj je teško kad se sjeti toga, to stvarno ostavi traumu na ženi..... Ali vrijeme uvijek najbolje zaliječi sve rane tako da će uskoro doći dan kad ćete i vi biti ponosne loptice.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:01   #57
Da nije tako, ja vam sad ovo ne bi pisala
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:00   #58
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ah, ovo je tako lijepo!!!
mi putujemo u 8.mj. na 2 tjedna u Nizozemsku, pa malo u Pariz, bili smo u Austriji, Tunisu... - i još budemo!
Možda iz Pariza donesemo mali suvenir za cijeli život!
Ako sve bude ok i moja bi diploma trebala biti u jednoj ruci a beba u drugoj!
I, da čestitam za diplomu i bebu!!!
Uspjet ćeš pikacu,iz tebe zrači pozitivna karma...ma šta god to značilo...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:06   #59
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Drage hrabre ženice, nemojte se samo predati crnim mislima i radite i dalje na bebici, nažalost spontani su danas tako česti da je to strašno. Ja sam se bojala užasno toga, nisam nikome govorila do 3. mj. da sam trudna jer sam sva na mamu, izgledom, dobile smo prvi menzes sa točno 15 god i 9 mj., mama je prvi put zatrudnila sa 25 god kao i ja samo što je ona nažalost imala spomtani u 8. tj. tako da sam se užasno bojala da se povijest ne ponovi, mama me čuvala i pazila prva 3 mj. kao oko u glavi. I dan danas joj je teško kad se sjeti toga, to stvarno ostavi traumu na ženi..... Ali vrijeme uvijek najbolje zaliječi sve rane tako da će uskoro doći dan kad ćete i vi biti ponosne loptice.
moja mama je imala dvije idealne trudnoce bez problema, a ja sam imala spontani, al jos uvijek se nadam da cu slijedeci put proci ko ona... ona mi je najbliza po kojoj se mogu ravnat..

bila mi je super neki dan.Uz kavu smo se prisjecale dana prije nekoliko mjeseci kad se sve to skupa meni desavalo...mene peru hormoni, mogao bi bit spontani, krvarim, al jos nije krenulo i ja panicarim....a ona je meni govorila nesto u stilua nemoj plakati unaprijed, cak i ako se desi nisi ni prva ni zadnja, nije kraj svijeta...kad sam zavrsila u bolnici ujutro, javila sam joj tek oko podne kad sam se smjestila u svoj boln.krevet da se ne brine, a ona me opet tjesila....navecer sam dobila trudove i nisam bila od volje za pricat s nikim bas dugo, a ona me naravno zvala i posumnjala....drugi dan me nazvala tocno minutu nakon sto sam se poslije uzv vratila u sobu kad mi je dok.rekla da mi je bebica mrtva, ne sjecam se vise rijeci, ono u stilu "sve ce bit u redu, i njoj su radili kiretazu, ne brini, to nis ne boli, moralo je biti tako i sl."uglavnom meni je bilo super to sto mi je ona rekla i tako mi je puno znacilo i ohrabrilo me.... zvucala mi je jako, istovremeno je bila pazljiva i uvjerljiva.... a na kavi mi je sad nakon nekoliko mj ispricala kako joj je tata nosio casu vode sa secerom dok je pricala sa mnom i da se skoro srusila koliko joj je bilo bed za mene, draga moja majci
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:11   #60
da malo ispravim post da ne bude zabune...mama nije imala spontani, njoj su radili kiretazu radi neceg drugog, prije par godina....eh, muski nista od tih stvari ne moraju proci...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.