Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 13:17   #261
Doktor mi se vraća 18.8. tako da 18. ili 19. idem na kontrolu. Frendica koja isto čeka blizance, a nije morala raditi serklažu, sada je u 34 t.t. i rekla mi je da je njoj to skoro svaki dan. Kao što sam već napisala malo sam paničarski tip.
Thanx
__________________
M i M 16.11.2011.
HrabricaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 14:40   #262
Hrabrice i meni je cesto tako sad sam 29tt...upravo sve isto kao i ti, nocni "bolovi", stalno stezanje i non stop sam mokra. To jesu bh kontrakcije ali one su bezopasne,ne otvaraju te. Meni malo pomaze magnezij,obicne sumece tablete,probaj si to kupiti mozda ce ti biti lakse
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:22   #263
evo i mene, i ja noćas imala tulum s bolovima u trbuhu. spavala skoro ništa.

konkretno, vidim da mi unutra sve kuha od probave (prokleti jogurt). i otkako tako kuha, tj.od sinoć, zaredale mi se BH. svakih pola sata, pa sat, pa 20 min, pa sat...čim me mala lupne- opla, eto i kontrakcije. a na momente mi se čini da nisam svaki put u stanju razlučiti izbočenje bebine guze/leđa/čega li već, od kontrakcije. :glupača:

danas sam 27+2, tri dana sam ih imala samo po 3-4 dnevno i bila sam tako sretna....a od jutros već 7-8

dajte recite mi da od živahne probave može nastat takav urnebes sa BH.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 16:59   #264
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
evo i mene, i ja noćas imala tulum s bolovima u trbuhu. spavala skoro ništa.

konkretno, vidim da mi unutra sve kuha od probave (prokleti jogurt). i otkako tako kuha, tj.od sinoć, zaredale mi se BH. svakih pola sata, pa sat, pa 20 min, pa sat...čim me mala lupne- opla, eto i kontrakcije. a na momente mi se čini da nisam svaki put u stanju razlučiti izbočenje bebine guze/leđa/čega li već, od kontrakcije. :glupača:

danas sam 27+2, tri dana sam ih imala samo po 3-4 dnevno i bila sam tako sretna....a od jutros već 7-8

dajte recite mi da od živahne probave može nastat takav urnebes sa BH.

Isto ti je bilo i meni nakon što sam drugi dan se napapala integralne riže, čak mislim da sam bila otprilike u sličnim tjednima. Uzela sam Normabel i bilo malo bolje, no zaista je bilo bolje kad sam integralne stvari prestala konzumirati te uzimala Normabel svaki dan, a ne p.p. Na rodinim stranicama sam čitala da upravo živahnija probava može potaknuti BH. A sve je to unutra blizu jedno drugog.
Osim toga, beba ti još ima dosta mjesta za vratolomije pa i to potiče kontrakcije. Meni su se malo smanjile otkako više nema mjesta osim za premjestiti leđa lijevo ili desno.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 17:04   #265
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
evo i mene, i ja noćas imala tulum s bolovima u trbuhu. spavala skoro ništa.

konkretno, vidim da mi unutra sve kuha od probave (prokleti jogurt). i otkako tako kuha, tj.od sinoć, zaredale mi se BH. svakih pola sata, pa sat, pa 20 min, pa sat...čim me mala lupne- opla, eto i kontrakcije. a na momente mi se čini da nisam svaki put u stanju razlučiti izbočenje bebine guze/leđa/čega li već, od kontrakcije. :glupača:

danas sam 27+2, tri dana sam ih imala samo po 3-4 dnevno i bila sam tako sretna....a od jutros već 7-8

dajte recite mi da od živahne probave može nastat takav urnebes sa BH.
nema probava veze sa time...ja sam imala užasno sporu i ljenu probavu a kontrakcija masu zadnja 3 mjeseca..kad bi legla 2.-3 sata bi ih imala svakih 10 min..točne u minutu kao trudove
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 17:27   #266
dosad mi se činilo da kod brže peristaltike imam i češće kontrakcije, al ovo danas...

no međutim, evo update: najela se, kontrakcije prestale.... sad, jel bilo od gladi....ali čini mi se da je mala skroz promijenila položaj unutra, pa je možda i do toga: dosad me nogicom lupkala desno u razini pupka, a sad, po prvi put, s lijeve strane, skoro odmah ispod rebara nisam ni znala da se toliko može rastegnit....možda je bila stvar u njenom premještanju...
da sam za danas ispunila kvotu i da ih više neću imati...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 11:55   #267
evo mene opet.

daklem, od jučer imam kontrakciju svaki ili gotovo svaki put kad se ustanem. i prije sam ih kod ustajanja znala imat, al sad je to redovita pojava. zadnja 3 dana ih imam po 11-12 dnevno, prije je to bio maksimum, a prosjek je bio 5-7...

ajmo, ko će mi smirit živce?
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 13:35   #268
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
evo mene opet.

daklem, od jučer imam kontrakciju svaki ili gotovo svaki put kad se ustanem. i prije sam ih kod ustajanja znala imat, al sad je to redovita pojava. zadnja 3 dana ih imam po 11-12 dnevno, prije je to bio maksimum, a prosjek je bio 5-7...

ajmo, ko će mi smirit živce?
Hajde, hajde. Pa nije to puno. Koliko ono dan ima sati? 24? Pa to ti je jedva jedna kontrakcija na sat. Da li ih ima više kad se beba nagurava i natiskava, tj. kad je aktivnija?
Osim toga, tak sam ja sebi tumačila, beban je u živoj vreći pa kad se nagurava i vreća reagira. I dalje se tješim. I ja ih imam, sve su mi jače, a rekoše mi da tako mora biti. I dobro.
Imam još 10 dana da uđem u 37. tjedan pa se nadam da ćemo uspjeti. Bilo bi idealno da izdržimo do termina u potpisu zbog hrpe razloga.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 14:02   #269
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hajde, hajde. Pa nije to puno. Koliko ono dan ima sati? 24? Pa to ti je jedva jedna kontrakcija na sat. Da li ih ima više kad se beba nagurava i natiskava, tj. kad je aktivnija?
Osim toga, tak sam ja sebi tumačila, beban je u živoj vreći pa kad se nagurava i vreća reagira. I dalje se tješim. I ja ih imam, sve su mi jače, a rekoše mi da tako mora biti. I dobro.
Imam još 10 dana da uđem u 37. tjedan pa se nadam da ćemo uspjeti. Bilo bi idealno da izdržimo do termina u potpisu zbog hrpe razloga.
bude ih nešto više kad je aktivnija, ali ne baš značajno više...sad me brine to što mi u zadnja 2 dana gotovo svaka aktivnost- ustajanje, promjena položaja, pišanje- izazove kontrakciju. Od jutros već 7, s tim da je od toga 6 bilo nakon ustajanja iz ležećeg položaja. a na wc ipak moram, majku mu.
i najčešće su "parcijalne"..ne stvrdne se cijela maternica, nego samo desna polovica. a beba je na lijevoj.
tješim se i ja da ih u 3.tromjesečju ipak mora biti sve više...a ti ćeš dogurati do 37.tjedna nesumnjivo! a držim ručnonožne fige da potegnete do termina...meni reče med.seka mog gina da s ovakvim nalazom žene leže, leže i prenesu...možda ćemo na kraju jebavat strinu mirovanju i ko nam ga odredi
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:18   #270
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
bude ih nešto više kad je aktivnija, ali ne baš značajno više...sad me brine to što mi u zadnja 2 dana gotovo svaka aktivnost- ustajanje, promjena položaja, pišanje- izazove kontrakciju. Od jutros već 7, s tim da je od toga 6 bilo nakon ustajanja iz ležećeg položaja. a na wc ipak moram, majku mu.
i najčešće su "parcijalne"..ne stvrdne se cijela maternica, nego samo desna polovica. a beba je na lijevoj.
tješim se i ja da ih u 3.tromjesečju ipak mora biti sve više...a ti ćeš dogurati do 37.tjedna nesumnjivo! a držim ručnonožne fige da potegnete do termina...meni reče med.seka mog gina da s ovakvim nalazom žene leže, leže i prenesu...možda ćemo na kraju jebavat strinu mirovanju i ko nam ga odredi
Nadam se da hoćemo i nakraju prehodati cio grad ( ) da konačno porod krene
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:29   #271
bok curke, evo da ubacim poost sa svojim iskustvom- kontrakcije od 18tt, strogo mirovanje (kojeg sam se stvarno pridržavala) zbog njih do 37 tt, zadnja 3-4 tjedna trudnoće sam s kretanjem nadoknadila svo ležanje i rodila sa 40tt.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:13   #272
Quote:
evey kaže: Pogledaj post
bok curke, evo da ubacim poost sa svojim iskustvom- kontrakcije od 18tt, strogo mirovanje (kojeg sam se stvarno pridržavala) zbog njih do 37 tt, zadnja 3-4 tjedna trudnoće sam s kretanjem nadoknadila svo ležanje i rodila sa 40tt.
čestitam na bebaču i hvala ti puno, puno- joj kako voliiiiiiiiim ovakva iskustva!
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:40   #273
kaktusic, ja sam imala opake BH kontrakcije od cca 20tog tjedna, hvatalo me pri svakom pokretu kao i tebe, bezbroj puta dnevno.
Moj gin se nije previše zabrinjavao zbog toga, u trudnoći nisam popila ni jednu tabletu magnezija ni Normabela, rodila sa točno 39 tjedana zdravu bebicu
Nemoj se previše brinuti, ali svakako to reci giniću, pa vidi šta će reći
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:46   #274
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
kaktusic, ja sam imala opake BH kontrakcije od cca 20tog tjedna, hvatalo me pri svakom pokretu kao i tebe, bezbroj puta dnevno.
Moj gin se nije previše zabrinjavao zbog toga, u trudnoći nisam popila ni jednu tabletu magnezija ni Normabela, rodila sa točno 39 tjedana zdravu bebicu
Nemoj se previše brinuti, ali svakako to reci giniću, pa vidi šta će reći
pet ginića, što bolničkih što ambulantnih, se bavilo mojim kontrakcijama
bila sam hospitalizirana zbog njih prije pet tjedana, počele su me otvarati...zato mi je panika- ove koje imam nakon hospitalizacije me zasad nisu više otvorile, ali kako razlikovati one koje otvaraju od onih koje samo nerviraju...jedina razlika koju sam taj dan primijetila i zbog nje otišla na hitnu je bila ta da su mi se nešto malo širile u leđa i bedra, ali ništa prestrašno. čak ih nije bilo više od 4 na sat. najviše sam poslušala svoj instinkt koji mi je govorio da nešto ne štima, i dobro da jesam.
i sad stalno, kod svake kontrakcije, desetak puta dnevno, osluškujem šta mi instinkt ovaj put govori.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 08:45   #275
Bol u donjem dijelu trbuha i nisko u ledima

zanima me dali netko ima slicno iskustvo, jer mene je postalo moalo frka od nedjelje navecer, jucer al ne cijeli dan i evo dans me boli donji dio trbuha malo s desne pa lijeve strane a to je sve povezano s bolovima u ledima... dali netko ima ideje sta bi to moglo biti, ugl. boli dok lezim a da negovorim kad ustanem jedva se krecem mene je frkica
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:16   #276
U kojem si tjednu?? Evo ja sam u 15-om, i isto me zadnjih par dana zna pritiskati malo s lijeve, malo sa desne strane.Prvo sam pomislila da se to bebica pomiče ali neznam, ovo mi je prva trudnoća a svi opisuju neke leptiriće, mjehutiće.. Skužila sam da je to kad puno krećem, ali isto me počne zabrinjavati osobito ako duže traje. Ali kad se umirim prođe.
Srećka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:19   #277
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
zanima me dali netko ima slicno iskustvo, jer mene je postalo moalo frka od nedjelje navecer, jucer al ne cijeli dan i evo dans me boli donji dio trbuha malo s desne pa lijeve strane a to je sve povezano s bolovima u ledima... dali netko ima ideje sta bi to moglo biti, ugl. boli dok lezim a da negovorim kad ustanem jedva se krecem mene je frkica
ja bih otišla na pregled. nije to za čekati da prođe...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:30   #278
ja ionako sutra idem na redovni pregled, pa ću se strpiti do tad.. ali ako su ti bolovi neizdrživi, slažem se da trebaš odmah otići..
Srećka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 07:57   #279
ok, vidim da mi je pitanje prebaceno na ovu temu i time sam jos vise zbunjena, zar BH kontrakcije nisu bezbolne ?
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 08:55   #280
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
ok, vidim da mi je pitanje prebaceno na ovu temu i time sam jos vise zbunjena, zar BH kontrakcije nisu bezbolne ?
Jesu. Da li si zvala ginića? Šta kaže?
Ja ti imam svakojakih bolova, no ja nisam mjerilo. U donjem segmentu iznad stidne kosti i u križima mene recimo bole crijeva. Ja te bolove razlikujem po karakteru šta je šta. Ponekad više niti ne znam šta me boli- jel su crijeva, jel su mišići, jel su BH kontrakcije, ali malo jače....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.