Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 22:02   #61
Quote:
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Hvala, evo naručio sam knjigu. Koliko shvaćam, ima dosta nutricionističkih informacija, posebno o interakcijama među hranom i učinku na tijelo, jel da?
Da,objasnjava sve procese tijela.sto je potrebno.a sta je viska..
Lako se cita u 2 dana 200 str.
vratit cu se ponovno na najzanimljivije djelove.
Samo da nabavim ovo sto savjetuje protiv kandide i parazita.
Ako uspijem,pokusati cu opisati cijeli proces,Koga zanima morati ce pocekati..najprije dok nabavim preparate,a onda dijeta 40 dana.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:30   #62
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da,objasnjava sve procese tijela.sto je potrebno.a sta je viska..
Lako se cita u 2 dana 200 str.
vratit cu se ponovno na najzanimljivije djelove.
Samo da nabavim ovo sto savjetuje protiv kandide i parazita.
Ako uspijem,pokusati cu opisati cijeli proces,Koga zanima morati ce pocekati..najprije dok nabavim preparate,a onda dijeta 40 dana.
Ti se samo najprije izliječi, a ovo pojašnjavaj kad stigneš.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:24   #63
Nisam siguran da li treba prati saponine ili ne. Nije mi toliko gorko neoprano, a recimo kod biljke sikavice (oslobod) najbitniji su saponini. Oni čiste jetru, tako da ja ne perem quinou, osim radi supruge (njoj je gorko). Za parazite najbolji je zapper.
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:29   #64
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da li treba prati saponine ili ne. Nije mi toliko gorko neoprano, a recimo kod biljke sikavice (oslobod) najbitniji su saponini. Oni čiste jetru, tako da ja ne perem quinou, osim radi supruge (njoj je gorko). Za parazite najbolji je zapper.
Hm... ja sam uvijek prao sve žitarice. Ima nekih tvrdnji da saponini čiste krv od kolesterola i da štite srce od srčanih bolesti. S druge strane, blago su toksični. Ja bih uvijek oprao, jer jedem inače kvalitetnu hranu. Ali recimo, kad bih se hranio lošijom hranom, onda bih ostavio barem malo.
No velim, to su ipak detalji i od male količine quinoe pripremljene ovako ili onako ne bi trebalo biti štetnih posljedica.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:41   #65
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da li treba prati saponine ili ne. Nije mi toliko gorko neoprano, a recimo kod biljke sikavice (oslobod) najbitniji su saponini. Oni čiste jetru, tako da ja ne perem quinou, osim radi supruge (njoj je gorko). Za parazite najbolji je zapper.
Ja sam lani od CaliVite nabavila Bioharmonex,isto se radi o magnetskoj rezonanci.Nema poseban program za parazite ali ima za detoksikaciju,imunitet itd..
Ne bih htjela ici u dodatne troskove...
Da li je moj Boharmonex isto dobar?Ili bi trebalo imati bas Zapper?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:36   #66
Ne znam, reklama izgleda OK. Jesi li ga probala koristiti bar mjesec dana redovito? Počni ga koristiti, pa ćeš vidjeti. Zapper radi, to znam!
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:37   #67
Nisam bila tako redovita punih mjesec dana,-sad cu se popraviti...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:40   #68
Dali si cula za Darkfield ispitivanje- pokazuje stanje ne samo krvnih stanica već i plazme, a vezano za prehranu i način života svake osobe posebno.

Evo vise o toj analizi;

Pomoću živih uzoraka krvi možemo reći da li općenito pijete dovoljno vode (što je itekako važno za dobro zdravlje), da li postoji nedostatak određenih vitamina i minerala, kakve su vam sklonosti prema kardiovaskularnim oboljenjima, kakvo je stanje i kakve su mogućnosti vašeg imunološkog sistema, te da li ste pod utjecajem jakog stresa itd.
Promjene u plazmi ili stanicama, kao i promjene u njihovoj dinamici kao posljedicu nedostatnog unosa vitamina, minerala, vode, aminokiselina putem svakodnevne prehrane ili uslijed njihove slabe apsorpcije
oštećenje stanica uslijed djelovanja toksina, slobodnih radikala
sposobnost organizma da neutralizira i izluči otrove
sposobnost organizma da probavlja bjelančevine i masti
posljedice dugotrajne izloženosti djelovanju slobodnih radikala
promjene uslijed dugotrajne izloženosti organizma stresu, toksinima te prisutnost parazita
postojanje disbalansa, odnosno narušene ravnoteže u organizmu
posljedice disbioze - zna se da patogeni mikroorganizmi izazivaju bolest ukoliko uspiju naseliti crijevnu sluzokožu. Ukoliko je ravnoteža između dobrih i štetnih bakterija u crijevima narušena, to stanje nazivamo disbioza, a čimbenici koji joj doprinose su premalo vlakana u prehrani te izloženost toksinima iz okoliša. Disbioza je vrlo opasno stanje, jer doprinosi slabljenju imuniteta, omogućuje druge infekcije te vaginalne infekcije kod žena. Zanimljivo je da u tijelu jednog čovjeka obitava 20 puta više bakterija nego što imamo stanica, te više od ukupnog broja ljudi koji su do sada nastanjivali naš planet. Iz ovih se brojki daje naslutiti u čemu je važnost sprječavanja disbioze, s obzirom da je od 100 trilijuna mikroorganizama samo manji broj onih dobrih, dok štetni mikroorganizmi jedva čekaju priliku da preuzmu kontrolu.
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:05   #69
Da,bila sam na toj analizi pred cca. 2 mjeseca.
Vidjela sam i gljivice u krvi...
I da mi fali zeljeza,da trebam vise piti vode,..to me i potaklo da napravim i laboratorijski nalaz,jer npr. iz zive kapi krvi se vidi da nedostaje zeljeza ali ne i koliko..
Dobila sam i preparate za jacanje imuniteta kao Acidophilus,Digestive enzimes,vitamine za krvnu grupu A.
Sve to konzumiram,ali jos nije dovoljno posto me kandida zgrabila malo zesce...(jezik mi je bijel ko da je snijeg)
I lijekovi koje sam dobivala tipa Diflucan i Daktarin su mi samo opteretili jetru a nis mi nisu pomogli..
Ma,sad cu ja sve to staviti na mjesto!
Dijeta + ciscenje od parazita i kandide +Acidpohilus +jacanje imnuniteta-bit cu ko nova!
Ipak,po ovoj knjizi so citam treba 4-6 tjedana za rezultate.Znaci,krajem ljeta sve ce biti
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 20:16   #70
Novo izvjesce

Jedem puno sirovog povrca,malo voca,sirove,proklijale zitarice,pijem vitamine i acidofil u tabletama...stanje-candida se povukla za 1/3!!!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 15:55   #71
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Novo izvjesce

Jedem puno sirovog povrca,malo voca,sirove,proklijale zitarice,pijem vitamine i acidofil u tabletama...stanje-candida se povukla za 1/3!!!!
Jako dobro!

Evo, prošlo je četiri dana od tvojeg izvješća, ima li daljnjeg napretka?
Svakako nemoj zaboraviti na proteine, povremeno jedi ribu i meso peradi.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 19:34   #72
Bravo, nadam se da ćeš izdržati 40 dana. Nabavi si kvinoju (quinoa), ona isto ima puno proteina i aminokiselina, a lagana je hrana.
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 13:22   #73
Quote:
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Bravo, nadam se da ćeš izdržati 40 dana. Nabavi si kvinoju (quinoa), ona isto ima puno proteina i aminokiselina, a lagana je hrana.

Hocu,hvala ti,samo da se docepam neke vece trgovine..kod nas ,malo mjesto-mala trgovinica,pa ima vrlo uzak izbor.

I hvala na podrsci,mislim da cu uspijet 40 dana.
u medjuvremenu sam jos uzela ulje od sjemenki grejfrutagorko je ko sam vrag!
To je protiv gljivica-gadno,sigurno ce sve pokrepat koliko je gorko.
Pije se 3 puta na dan po 30 kapi,postepeno.Tj. prvi dan 3 kapi pa svaki dan +6 kapi,znaci 3,9,15...sad sam na 9 i stvarno je gadno-ne znam kako cu kad dodjem na 30!Ali gljive moraju krepat!
A kandida na jeziku je skoro nestala,dok genitalno -sve 5!

Ida,jos sam nabavila enzime koji pospjesuju probavu!
Ej,bit cu Zdravko Dren!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:31   #74
Kako napreduješ? Napiši malo.
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:22   #75
Quote:
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Kako napreduješ? Napiši malo.
malo sam uprskala.......
Dosli su nam prijatelji u goste,a njima ne mogu ponuditi ovo sto ja jedem,..pa sam napravila lazanje--i kako sad da njih gledam a ja nis??
jela sam i ja!!
Drugi dan-rostilj-opet sam zgrijesila!
Treci dan burek!..sve ti je jasno..

Ali ipak,gljivice ne bujaju.
Dala sam stolicu na analizu i za 7 dana stizu rezultati.
U medju vremenu,ovom prehranom.skinula 6 kg,nema nikakvih pristica po licu ili ledjima,puno sam bolje raspolozena,manje umorna,imam vise energije,smirenija,..
Ali stvarno sam bila rigorozna,sad cekam da priijatelji odu doma,pa da nastavim po strogoj dijeti!

Moja prehrana je bila samo SIROVO povrce,voce i zitarice koje bih na vecer pustila u vodi i ujutro bi bacile klicu-to sam jela.Nije ukusno.ali nije ni gadno.
I rijetko malo ribe(tata je ribar)
Ako i ti zelis tako nesto probati-iskreno preporucam.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 04:01   #76
exorcist xxx

Probudih se jutros opet sa bolnim ramenom i čudnim osjećajem u kostima.
POd dojmom jučerašnjeg posjeta pozanika i njegovog ct-a ruke te rupa na kostima.Pogotvo pod dojmom slike u mojoj glavi kad je spomenuo da mu je kost mogla puknuti.
Neću moći nikoga pošteno mlatnut ako moja ruka tak zgleda?Ni badmiton lopticu.

KIšem opet oprezno jer me bole pluća od mojeg energičnog kihanja.
Proklinjem današnju potebu da jedem ćevape jer sam si tak napuhnuta sad.
Tako surfam netom, umjesto papirima za ispit,kao odjednom bi ja jela zdravo,utipkam "ayurevdska prehrana " jer se sjećam nešto o ravnotezhi..nečega.
MOja potraga me dovede to čišćenja jetre, bubrega i parazita.I naravno moje slike u glavi..kako paraziti grickaju kostiI one slike ct-a sa rupama u kostima.POmislim, osjetim kako mi bash to treba.A ne ćevapi
Dovede me potraga i na ovu stranicu.
I čitam ...i brojim..pa ja to imam, i to , vidi vraga i ovo.
Štitnjača, vraćanje gljivica, zglobovi, željezo, niski tlak, masna koža i kosa, svrbezh, čudan okus u ustima (istina možda zbog luka) alergije nonstop au zadnje vrijeme sve jače i intezivnije, povremena čudna stanja šoka za vrijeme početka menstruacija.
Nikad bash nešto nisam posbno liječila osima kad bi mi alergije bila nepodnošljivo iritantne
U zadnjih par dana sam..hmm--- zabrinuta.Osjećam da nešto nije u redu.I onda vidm Vaše postove i ...wow...


NO, ova moja uvertira je zapravo zahvala.
Hvala na postovima.I informacijama.
I ne smao to, potaknuli ste me da nekaj napravim jer bih ja vjerojatno to ignorirala i bila lijena.

Imam dvije dileme.
Kak je za mene struja magično zlo biće a mislim dat braci da napravi zapper, pitanje glasi...dal je svjedno (tj. dal oboje djeluje) dal ga kupiim ili koristim handmade.
Il neći imat dilemu ak mi netko veli da ima i jeftiniji.Sad sam u banani sa kunama a nekak imam silnu potrebu što prije počet.

Usput nakon, marketniški odličnog, poteza stvaljanja slika parazita na stranice koje reklamiraju antiparazitsku metodu tko ne bi poželio zapper.
DA i ne djeluje na parazite, djelovat će na slike u glavi).
Te kolko ste ga VI platili..tj.ima nekaj jeftinije od 2300kn?


DRuga je dilema dal mogu koristit Sylimarin uporedo sa čišćenjem bubrega?
BUdem čistila i jetru onom drugom metodom al ja bih manje kamenčiće izbacivala.

Joj i da...ako ubiju parazite te zle gljivice, zar mi neće i prijateljske bakterije??TJ....koje su posljedice tog bakterijskog genocida?

gigi
gigiONlajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:54   #77
opet...

jutros sam dodatno proučavala Zapper jer mi zvuchi predobro pa sam skeptična.

Nadjoh kritike , glede zappera, gđe Clark i čišćenje organizma pa me intreseira Vaše mišljenje o tome.http://http://en.wikipedia.org/wiki/Hulda_Regehr_Clark

http://http://www.quackwatch.org/01Q...s/flushes.html
http://http://www.quackwatch.org/01Q...cer/clark.html

no i pohvale.. http://http://www.newtreatments.org/...y%20Healing/42...

@ exorcistXXX..trazhila sma malo o simptomima herpesa no poneke koje si spomenuo uopće se ne spominju kao simptomi te bolesti.Kako si ti došao do zaključka o herpesu...
p.s. mene i dalje muchi kako ta sprava, ako radi to što tvrdi da mozhe, ne ubije i nama potrebne bakterije.
gigiONlajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 17:21   #78
Talking

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Candida..stara boljka!Nikako je izlijeciti.

Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.
Možda je malo prekasno da ti idem odgovarati na post koji si postala tako davno, ali evo mog odgovora, nadam se da će ti pomoći... Candida može biti uzrok većine tegoba modernog čovjeka, a znaš zašto? Zato što nas kljukaju antibioticima za svaku najmanju upalicu. Antibioticima ne ubijaš samo "loše" bakterije nego i "dobre". A te "dobre" bakterije ti trebaju za održavanje normalne crijevne mikroflore (iako ne kužim zašto se to zove mikroFLORA kad to nisu biljke...). Nestankom Candide, omogućuješ crijevima bolju apsorpciju hranjivih tvari, iliti gnojiva za nas dvonošce. Sudeći po svojim simptomima - imala sam teži problem s Candidom i izliječila sam ga. Samo mislim da se možda ponovno pojavio jer opet patim od anemije, ali to je druga priča. Kako sam je se riješila? Našla sam jedan recept sa neke od pustih stranica o alternativnoj medicini i pročitala da se može riješiti pijenjem origanovog ulja, koje je strašno skupo za bočicu od mislim 10mL, dođe čak 75kn! Sad ne znam točno u kojem omjeru, ali moraš to origanovo ulje razrijediti maslinovim uljem i negdje 6 kapi tog razrijeđenog ulja moraš ukapati u 2dcL vode. To piješ od 5 do 7 dana 3x dnevno. Mislim da je bolje 7. Nakon tog tretmana unosi u organizam što više bakterija da ti se FLORA oporavi. A da, i dobro je ne jesti ugljikohidrate poput raznoraznih šećera. Nadam se da sam ti pomogla! Pozdrav!
ocaponthas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 14:39   #79
[Nije kasno!Svaki savjet je dobrodosao.
Jos se borim s njima
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 01:04   #80
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Nije kasno! Svaki savjet je dobrodošao.
Još se borim s njima
Bok,
evo da se i ja malo pridružim, iako je bilo mnogo dobrih savjeta.

Ja sam uništio "atletsko stopalo" tj. gljivice među nožnim prstima pomoću aktivirane otopine natrijevog klorita (www.miraclemineral.org).

A gljivice su definitivno bolest današnjice, jer sam shvatio da su sve terminalne i kronične bolesti (rak i tzv. autoimune) došle zahvaljujući njima, ali čak i ne toliko njima koliko neispravnoj prehrani (prerađena mrtva hrana), otrovima industrije (antibiotici, aspartam, teški metali) i energetskom padu tijela zbog stresa na koji nismo naučeni pravilno reagirati.

Sretno,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.