Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 18:44   #81
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Rasla? Hmm... Mislim da sam izašla odavno iz tog razdoblja...
Rast traje jako dugo.

Quote:
A inače vjera je u svakoj religiji najvažnija, i svako će ti reć, tko u nešto vjeruje, da sve počinje od vjere i završava s vjerom...
U svakoj je religiji pravilo vjerovanja ponekad u nešto i nemoguće...
Sve to što si nabrojala stoji, ali ... nije argument za:

A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...

Stvari se ne događaju jednostavno zbog toga što to netko želi. Mogu se dogoditi, no onda nisu uzročno-posljedično vezane. U većini slučajeva, to se može i ispitati pa se dobije statistika koja kaže da je stvar u čistom slučaju.
Ako se ne radi o slučaju, to zovemo anomalijom. Nikada nije dokazana, a neki ljudi bi dali sve da ju mogu dokazati jer bi onda svi znali da "ima nešto".
No sve je ostalo na pričama i anegdotama.

Znanost ne funkcionira tako da ignorira neobjašnjivo. Ukoliko fenomen postoji, a nije objašnjiv, bit će službeno priznat kao "neobjašnjivi fenomen".
Puno je takvih fenomena koje danas nitko ne može objasniti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:51   #82
''Sve to što si nabrojala stoji, ali ... nije argument za:
A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...''


Na sve to staviš malo svog rada, i počne djelovati...
Ne mislim na spellove, jer je to onda magija...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 21:59   #83
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Preparati za rast grudi nemaju veze s Wiccom, ne mješaj ta dva pojma!
U Wicci postoje spellovi, al ne za tako banalne stvari...
I nisu to nikakvi ćiri bu, ćiri ba...
A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...
Samo što je to nevjernicima poput tebe, teško za objasniti...
Jel ima kakav spel za hodanje po vodi?
Ili letenje?
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:01   #84
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
''Sve to što si nabrojala stoji, ali ... nije argument za:
A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...''


Na sve to staviš malo svog rada, i počne djelovati...
Ne mislim na spellove, jer je to onda magija...
Odlično. Prijavi se ovdje i osvoji milijun dolara i svjetsku slavu.
http://www.randi.org/joom/challenge-info.html

Ako imaš dokaz da paranormalno postoji, zašto to kriješ? Znaš li koje su implikacije tvojih tvrdnji? Dalekosežne su i korjenite.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:48   #85
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jel ima kakav spel za hodanje po vodi?
Ili letenje?
Mislim na zemaljske želje, a ne na neke koje niti jedna osoba ne može postići, kao hodanje na vodi...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:57   #86
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...
Nesretna ljubav?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:12   #87
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Mislim na zemaljske želje, a ne na neke koje niti jedna osoba ne može postići, kao hodanje na vodi...
Kakve su to želje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:20   #88
Ja sam Cica a zovu me Wicca
grejem bolje nego nafterica
nafterica može da omane
a kod Wicce ne more da stane...

Dijete drago, vještice su vještice zbog raženog kruha, umaka od gljiva, raznih čajeva od bunike, kužnjaka i slično a, bome, i zbog neobjašnjivih prirodnih pojava kao što su munje, gromovi i tuča. Danas znamo kako je to išlo i zašto. Poznati su aktivni sastojci ražene snijeti, otrovnih i halucinogenih gljiva i biljaka a znamo i mehanizam nastanka groma i tuče. Mogu one bacati spelling kakav hoće ali bez malih dodataka farmakopeje to ne radi. Vjera ti može biti jaka ko vol ali će na kraju Muhamed brdu. Nisam još vidio niti jednog vjernika da se nije razbio skokom sa nebodera ma kako mu vjera jaka bila (to je test tvrdoće vjere, vjeruj mi, nemoj pokušavati ali možeš probati sa stolca pa ako ostaneš visiti u zraku vjera ti je tvrda ko m_j ponekad). I woodoo majstori zombiziraju svoje žrtve, ne obredima, već kožom ribe fugu koja je veliki specijalitet u Japanu ali odnese i mnogo života. Ne igraj se onim što ne razumiješ.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:07   #89
Znači nema ko u Harryju Potteru, ''Alohomora!'' i vrata se otvore

A što radite na svojim obredima, i kad se okupljate? Za puni mjesec, negdje na brdu, ili klasika, kod nekoga doma? I što onda radite? Pjevate, plešete, meditirate?

E da, jel imaš metlu? Jednom sam u Algoritmu prolistala jednu knjigu o magiji, u kojoj su bile upute kako se pravi metla, koja se onda stavi na zid (ne služi za metenje poda) - navodno ona čisti negativnu energiju i sl.

I imaš li štapić? Znam da on ne služi za prave čarolije, ali i za njega sam čitala da ima neku svrhu, samo se više ne sjećam, davno je to bilo.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:01   #90
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ja sam Cica a zovu me Wicca
grejem bolje nego nafterica
nafterica može da omane
a kod Wicce ne more da stane...

Dijete drago, vještice su vještice zbog raženog kruha, umaka od gljiva, raznih čajeva od bunike, kužnjaka i slično a, bome, i zbog neobjašnjivih prirodnih pojava kao što su munje, gromovi i tuča. Danas znamo kako je to išlo i zašto. Poznati su aktivni sastojci ražene snijeti, otrovnih i halucinogenih gljiva i biljaka a znamo i mehanizam nastanka groma i tuče. Mogu one bacati spelling kakav hoće ali bez malih dodataka farmakopeje to ne radi. Vjera ti može biti jaka ko vol ali će na kraju Muhamed brdu. Nisam još vidio niti jednog vjernika da se nije razbio skokom sa nebodera ma kako mu vjera jaka bila (to je test tvrdoće vjere, vjeruj mi, nemoj pokušavati ali možeš probati sa stolca pa ako ostaneš visiti u zraku vjera ti je tvrda ko m_j ponekad). I woodoo majstori zombiziraju svoje žrtve, ne obredima, već kožom ribe fugu koja je veliki specijalitet u Japanu ali odnese i mnogo života. Ne igraj se onim što ne razumiješ.
Ma o čemu ti pričaš? Očito o zlim vješticama, koje možeš nać u dječjim crtićima...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:03   #91
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Znači nema ko u Harryju Potteru, ''Alohomora!'' i vrata se otvore

A što radite na svojim obredima, i kad se okupljate? Za puni mjesec, negdje na brdu, ili klasika, kod nekoga doma? I što onda radite? Pjevate, plešete, meditirate?

E da, jel imaš metlu? Jednom sam u Algoritmu prolistala jednu knjigu o magiji, u kojoj su bile upute kako se pravi metla, koja se onda stavi na zid (ne služi za metenje poda) - navodno ona čisti negativnu energiju i sl.

I imaš li štapić? Znam da on ne služi za prave čarolije, ali i za njega sam čitala da ima neku svrhu, samo se više ne sjećam, davno je to bilo.

Na obredima se slavi priroda i zajedništvo... Najčešće i najljepše je za punog mjeseca, a uz to je točno i da se pleše i meditira...
Ne treba ti metla ni štapić ako ne želiš ući u područje zvano magija...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:05   #92
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Kakve su to želje?
Želje koje ima svaki čovjek a da nisu letenje i sl. ljudima nedostižno...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:07   #93
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Nesretna ljubav?
Ah, za tako nešto imaš puno spellova, ja ih ne prakticiram, nego ne svaljujem krivicu na sebe ako nije uspijelo, i ne forsiram nikakvu romansu i sl. Prođe neko vrijeme, i osoba se jednostavno pojavi... Kao sada...
Nisam radila nikakve spellove, a sadašnji dečko mi je predobar, možda i najbolji od svih bivših...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:21   #94
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
A
E da, jel imaš metlu? Jednom sam u Algoritmu prolistala jednu knjigu o magiji, u kojoj su bile upute kako se pravi metla, koja se onda stavi na zid (ne služi za metenje poda) - navodno ona čisti negativnu energiju i sl.
Pričala mi susjeda kak je išla na plac i između ostalog kupiti metlu jer joj se stara sva rascufala. I tako kupila ona metlu a čovjek je pita; Da li da vam je zamotam ili bute odjahali na njoj...???

Izabrala je ono drugo....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:18   #95
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pričala mi susjeda kak je išla na plac i između ostalog kupiti metlu jer joj se stara sva rascufala. I tako kupila ona metlu a čovjek je pita; Da li da vam je zamotam ili bute odjahali na njoj...???

Izabrala je ono drugo....
Jednom davno sam čitala da se u nekoj zemlji, ne sjećam se više točno kojoj (mislim Srbiji) prije par stoljeća, u doba inkvizicije i bla bla, kad se cura trebala udavati, prvo provjeravalo da možda nije vještica. I to tako da su ju stavili da sjedne na metlu, pa ako metla počne lebdjeti, znači da je vještica Ne znam jel to istina, zvuči prešašavo tak sam čitala
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:42   #96
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Jednom davno sam čitala da se u nekoj zemlji, ne sjećam se više točno kojoj (mislim Srbiji) prije par stoljeća, u doba inkvizicije i bla bla, kad se cura trebala udavati, prvo provjeravalo da možda nije vještica. I to tako da su ju stavili da sjedne na metlu, pa ako metla počne lebdjeti, znači da je vještica Ne znam jel to istina, zvuči prešašavo tak sam čitala
A kako bi točno sjele na metlu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:47   #97
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A kako bi točno sjele na metlu?
A mene pitaš pa nisam bila tamo. Valjda klasika, između nogu, vršak ispred, a šibe iza. Ko Harry Potter kad igra metloboj
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:53   #98
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Jednom davno sam čitala da se u nekoj zemlji, ne sjećam se više točno kojoj (mislim Srbiji) prije par stoljeća, u doba inkvizicije i bla bla, kad se cura trebala udavati, prvo provjeravalo da možda nije vještica. I to tako da su ju stavili da sjedne na metlu, pa ako metla počne lebdjeti, znači da je vještica Ne znam jel to istina, zvuči prešašavo tak sam čitala
Ovo me podsjetilo na scenu iz filma "Monty Pyton and the holy grail" kad rulja želi spaliti ženu koju su optužili da je vještica.

http://www.youtube.com/watch?v=yp_l5ntikaU

__________________
--> Guns don't kill people, Chuck Norris kills people <--
Gruvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:14   #99
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Da. da Mr.Wolf... Priroda se veliča...
Na dobrom si putu da zavoliš tu religiju...
Ja i religije su nešto što baš ne ide zajedno. U svakoj ima ponešto, ali za mene iznad svega je slobodan duh.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:33   #100
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Ja i religije su nešto što baš ne ide zajedno. U svakoj ima ponešto, ali za mene iznad svega je slobodan duh.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje...
Bolje da te religija ne sputava u ničemu, ni mene ne sputava, al sviđa mi se vjerovanje u moć prirode... Jedino to...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.