Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 08:07   #21
još hodam po pretragama pa ne znam koja je vrsta RA a imam premalo godina da bi razmišljala da se neću izlječiti. ovako sam odlučila probati sa promjenom prehrane i alternativnim metodama i uvjerena sam da ću od nećega ozdraviti.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:49   #22
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
još hodam po pretragama pa ne znam koja je vrsta RA a imam premalo godina da bi razmišljala da se neću izlječiti. ovako sam odlučila probati sa promjenom prehrane i alternativnim metodama i uvjerena sam da ću od nećega ozdraviti.
pozitivno razmisljanje,nada i nepredavanje..znas to je u biti i najvaznije...ta osoba o kojoj pricam...jos prije 10 i vise godina su joj nasi pametni doktori prognozirali kolica u roku nekoliko mjeseci...a ona evo i dan danas hoda,radi..nepredaje se..nekad su bolovi neizdrzivi i grozni..ali ne da se...i to je po meni najvaznije...sve vise i vise pocinjem vjerovati u alternativne metode...kasnije cu staviti jednu zanimljivu koju sam nasao...

Naravno ona ima onaj najgori oblik artritisa,zato vjerujem da ces se uspjesno oporaviti,vidim vedra si duha i optimisticna i zato vjerujem u tvoj uspjeh.Ajde kad saznas tocno sto je pa napisi tu..a takodjjer da sad netrazim po postovima aj napisi to sa promjenom prehrane..sta treba izbaciti,sta uvesti itd...pa da se i ja malo ubacim i pokusam pomoci toj osobi..ko zna,mozda joj pomognem bar malo.
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:55   #23
[QUOTE=Tornado;19551197].
vrati se malo u prošlost i dokuči što je bio okidač pojave bolesti. Mora biti neki događaj koji te je pogodio da si izgubila energiju za borbu protiv patogenih organizama.

teško mi je dokučiti što je bio okidač. bolest se pojavila točno prije godinu dana i to 4 dana prije moje svadbe. samo sam se probudila sa bolovima u kuku i ramenu ruke nisam mogla uopče hodati nego sam vukla stolicu ispred sebe. tada sam bila trudna 4mj. pa sam to pripisivala trudnoći jedino neobično je da su se dan ranije takve tegobe pojavile kod moje mame. meni su se pojavile u utorak još i u petak sam doslovce puzala po stepenicama da bi se u subotu probudila bez bolova. svadba i sve prošlo uredu i tek su mi se ponovo pojavili bolovi 2mj. nakon poroda.

u međuvremenu mama je prošla sve pretrage i dijagnosticiran joj je RA a doktorica kaže da je jako mala šansa da se ovako zaredom generacijski pojavi u obitelji pogotovo što puno generacija unazad ni sa mamimne ni očeve strane nema RA. A eto meni se baš to dogodilo

svadba mi nije bila velika ni nikakvo psihičko opterečenje trudnoća isto sve je bilo planirano i bez ikakvih stresova jedini mogući stres je možda što sam se odselila od kuće i to mi je dosta teško palo jer sam živjela u veseloj obitelji s troje sestrine djece od njihova rođenja i oni su mi jako falili. a sad što je bio okidač ne znam
što se tiče pozitivnog razmišljanja što kaže ALEX84 osjetila sam na svojoj koži što može psiha. prije desetak godina na sistematskom pregledu doktor mi je otkrio da imam žučne kamence do onda nikad nisam osječala nikakve tegobe sve sam jela i ni na kraj pameti mi nije bilo da ih imam. od dana kad sam saznala za njih čim bi nešto pojela osječala sam da me probada tamo gdje je on našao kamence jer uopče nisam imala pojma gdje se žuč nalazi. poslje tog pregleda danima sam bila doslovce bolesna. sada ni ne razmišljam o njima niti imam kakvih poteškoća vjerujem da je puno toga u psihi.

Zadnje uređivanje kaillasa : 23.03.2009. at 10:02.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 22:16   #24
Zaboravio sam spomenuti i vitamin D. Poznato je da se učestalost RA mnogostruko povećava s udaljavanjem od ekvatora. Dakle trebaš dosta sunca i/ili neki dobar izvor vitamina D kao recimo ulje riblje jetre.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 14:46   #25
neću li se od uzimanja ribljeg, lanenog ili kojeg sl. ulja udebljati? par žličica ulja svaki dan nije malo
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 14:51   #26
svi koji su uzimali laneno ulje su smršavili,neznam nikoga tko se od toga udebljao
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 16:09   #27
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
neću li se od uzimanja ribljeg, lanenog ili kojeg sl. ulja udebljati? par žličica ulja svaki dan nije malo
Problem je sto ne znas zasto se ljudi debljaju, a o tome sam i tako puno vise pisao izmedu ostalog na prehrani uljem po metodi Johanne Budwig. A ti vjeruj, ili ne. Nije svaka kalorija jednaka tijelu i nije problem samo u kalorijama, vec i u ravnotezi hranjivih tvari, sto se kod onih koji ne ulaze dublje u nutricionizam skoro uvijek zanemaruje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:22   #28
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Problem je sto ne znas zasto se ljudi debljaju, a o tome sam i tako puno vise pisao izmedu ostalog na prehrani uljem po metodi Johanne Budwig. A ti vjeruj, ili ne. Nije svaka kalorija jednaka tijelu i nije problem samo u kalorijama, vec i u ravnotezi hranjivih tvari, sto se kod onih koji ne ulaze dublje u nutricionizam skoro uvijek zanemaruje.
nisam čitala ništa o prehrani uljem trenutno ne stignem uz brigu oko bebe baš proučavati literaturu ali nastavit ću s lanenim uljem već sam se navikla svaki dan par žlica vočnih muslija, žličica meda i 4-5 žličice lanenog ulja
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:08   #29
Kaillasa,
vidim da si mi ostavila pp ali je nestao. Pretpostavljam da me želiš pitati o mome mužu - njegov RA je nestao 5. dan uzimanja MMS-a, počeo je sa 2 kapi 2x dnevno i brzo digao na 8. Imao je isti takav kao ti - otečena koljena, zatim ruke, ramena, zglobovi na prstima - sve ukočeno, bolno, otečeno. Koljena su mu bila vruća i otečena. Nažalost kad smo otkrili MMS on je imao RA već... ček da izračunam... sad ima 45 godina a RA mu je počeo u srednjoj školi. I nema lijeka koji mu nisu davali, i na recepte i one skupe bez recepte, i masaže, ulja, injekcije u zglobove, nažalost nuspojave jesu jake, pogotovo za bubrege!-a da mu propadaju bubrezi nije ni znao dok od Ibuprofena - kojeg je pio svako jutro da ode na posao, tada treći mjesec - nije propišao krv. Ali tada je imao preko 30 god. i puuuno lijekova je prošlo kroz te jadne bubrege...
I sada je morao uzimati takve lijekove, ali samo kad ima napadaje, kako je bilo i kad smo nabavili MMS. Utrljavao je neke prirodne pripravke u koljena i šake, ja sam mu to utrljavala u ramena, počeo je-jer je morao-sa nečim kao Ibuprofen, i uz to je počeo uzimati MMS. Čudesno - 5. dan se probudio bez oteklina i bolova!!! Dakle NJEGOV RA je bio od nekih patogena, koje je MMS pobio. Ali postoje razni RA...
Ja sam mu i prije govorila da se meni čini kao da neki patogeni kipe oko njegovih zglobova, razmnažaju se, tijelo se bori protiv njih... a bezobrazni doktori su ga uvjerili da je to kod njega AUTOIMUNA bolest i da on to sam sebe nekako podsvjesno uništava!!! To su mu govorili jer ga nisu mogli izliječiti! Bezobraznici!!!
Negdje sam bila pročitala da se RA hoće pojaviti (statistički gledano) nakon cijepljenja protiv mumsa. Ma ne mumsa nego...rubeole, mislim? pitaću ga večeras. vakcinacija protiv neke dječje bolesti koja kod nas nije obavezna, ali u Americi je, pa se to kod djece pojavljivalo u statistički značajnom broju. Kad sam ga pitala da li je možda cijepljen protiv te bolesti rekao je da nije, nego da je imao tu bolest, i da se zbilja RA počeo javljati poslije nje.

Šteta da su njemu već i same kosti stradale zbog toliko godina mučenja sa RA, ali samu bolest više nema, upale su skroz nestale jer je MMS pobio patogene. On ga uzme jednom-dvaput mjesečno, tek toliko, i uzmemo ga svi kad nam zaprijeti viroza pa ju ne dobijemo, ili je u jako smanjenom obliku.

Drugi slučaj izliječenog RA koji znam je jedna moja mlada susjeda, ovako mlada kao ti. Nju je RA tako smotao da je bila više puta u bolnici, i prijetila su joj kolica - uz neizdržive bolove. Onda joj je netko rekao da proba sa dijetom, i otkrila je da je alergična na sve od bijelog rafiniranog brašna i krumpira. malo je teže organizirati prehranu bez toga, ali cura je za pola godine trčkarala kvartom kao leptirić, uskoro se udala i odlepršala iz kvarta: sretan put!

Tada sam ja probala muža tako hraniti, ali na njega uopće nije to djelovalo: druga vrsta iste dijagnoze.

Neznam kako se knjiga zove, ali pitaj u knjižnici: otkrijte na što ste alergični! Imaš dijetu bez bijelog brašna i krumpira, pa dijetu bez ovog, bez onog... uglavnom bilo bi dovoljno svaku vrstu hrane izbaciti iz jelovnika na tjedan ili 10 dana pa da odmah osjetiš poboljšanje... ili ne. A to možeš akupa sa mamom - tko zna, možda ste pojele nešto? Možda ste dobile neki virus koji vam se obadvjema uvalio u zglobove u isto vrijeme? Da li ste jele neku novu hranu tih dana? neka viroza? ... nagađam...

Dakle predlažem ti da probaš obadvije ove stvari, i MMS i dijete, i vrlo brzo ćeš vidjeti što pomaže. Zaista toplo i iz sveg srca želim da se ti i mama brzo izliječite!!!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 16:11   #30
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Dakle predlažem ti da probaš obadvije ove stvari, i MMS i dijete, i vrlo brzo ćeš vidjeti što pomaže. Zaista toplo i iz sveg srca želim da se ti i mama brzo izliječite!!!
E da, za sve ima lijeka. MMS koliko sam cuo ne djeluje samo na osteoartritis, na sve druge vrste dijeluje bez problema.

Inace, artritisi jesu autoimuna bolest (kao i moj "dragi" Crohn), zbog greske u imunitetu gdje ne moze ubiti patogene, pa napadne okolno tkivo. Kad se makne patogen (ma koji bio) onda ni imuni sistem vise ne napada okolno tkivo i makne se upala.

A sad, sto se tice ostecenja kostiju i vezivnog tkiva, ima i tu dobrih vijesti. Imas moj post o DMSOu i MSMu, isto pod alternativom, stvar je tamo detaljno opisana, a ako neka informacija fali, slobodno pitaj sto te zanima. MSM bih svakako preporucio, puno je ugodniji za uzimati (DMSO ima nekih problema, koji su opisani), a izuzetno je vazan. Dovoljno je reci da je prekursor za chondroitin i hijaluronsku kiselinu, koji su izuzetno bitni za zglobove. Takoder, same kosti pored kalcija trebaju i magnezij i vitamin D. Magnezij je najbolje uzimati u obliku magnezijevog klorida, a vitamin D nastaje kad se suncamo. Dakle, nabavi magnezij, neka trosi kefir (za kalcij) i neka se sunca sto vise moze, to ce sigurno jako popraviti kosti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:41   #31
ima li MMS kakvih nuspojava osim mučnine i proljeva?
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 16:48   #32
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
ima li MMS kakvih nuspojava osim mučnine i proljeva?
Ovako, ako se drzi doziranja (sto je uvijek vazno) i osoba nije alergicna na nesto (citao sam o alergijama na limunsku, recimo), onda se za sada ne zna za nus pojave.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 13:33   #33
Jedan od efektnih načina u borbi protiv reumatoidnog artritisa je i mazanje vlastitim urinom.

Priprema urina i način primjene
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:04   #34
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Jedan od efektnih načina u borbi protiv reumatoidnog artritisa je i mazanje vlastitim urinom.

Priprema urina i način primjene
moguče da to i pomaže ali malo mi je ipak to prealternativno
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:01   #35
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
moguče da to i pomaže ali malo mi je ipak to prealternativno
Moguće je, moguće . A ćuj, metode koje su djelotvorne i dolaze iz prirode su veoma jednostavne. Gdje ćeš jednostavniju metodu od ove? . Sve potrebne sastojke imaš u sebi. Samo ih moraš malo doraditi i to je to Uz neke mjere opreza, kao što je pijenje lijekova, recimo.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 01:45   #36
Thumbs up Dijeta, radionička homeopatija, bez kortikosteroida.

Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????

Bok, Kaillasa,

eto malo komentara od alternativne iscjeliteljice, nadam se da će ti pomoći:

1. bolest koju imaš izlječiva je, ti si je stvorila, ti je možeš i izliječiti, uz malu pomoć.
2. kako mi se čini, (kaže moj visak i čitanje simptoma iz tvojih postova), bubrezi su ti lijeni - to nije bolest, nego stanje, pa ne izbacuju toksine i mokraćna kiselina se skuplja oko zglobova što radi upalni proces.
3. Decortin je kortikosteroid, čini puno više štete nego koristi, čega si i sama svjesna. Dugoročno uzimanje kortikosteroida izaziva degeneraciju svih organa u tijelu. Kortikosteroidi te samo nakratko "dignu" jer tjeraju nadbubrežne žlijezde da pojačano luče hormone međutim time stalno dovodiš tijelo u stanje neprirodnog stresa. Imala sam priliku vidjeti ljude koji su bili na kortikosteroidima dugo vremena: promijeni se izgled, debljanje, lice se izobliči, a kao što rekoh doslovce uništavaju SVE ORGANE. Sve što piše u uputstvima za lijek istinito je...i kortikosteroidi su vrlo, vrlo opasni.
4. Dijeta, kao što su ti predložili: meso i mliječni proizvodi se ne smiju konzumirati. Što više različitih žitarica.
5. Bioenergija je super ideja, pomoći će ti.
5. U iscjeljivanju sebe i drugih, koristim se radioničkom homeopatijom (imam aparatić za izradu pripravaka - kao i mnogi drugi moji kolege) i za RA, upotrebljavamo slijedeće priprave:
protiv bolova, protiv upale i za jačanje imuniteta , pripravak koji direktno utječe na regeneraciju kostiju i zglobova, za bubrege i smanjenje kiselosti u organizmu. Ako je potrebno (a obično jest) u neki od pripravaka dodaje se i vibracija za hormonalnu ravnotežu.
Efekti su vrlo brzi: razlika se osjeti u par dana. Moja zadnja klijentica u Slavoniji s tim problemom, oduševljena je, pogotovo jer je nakon dugo godina ništa ne boli, niti ne otiče.
Osobno sam toliko oduševljena efikasnošću tog načina iscjeljivanja, da osim toga i eventualno vitamina, već 7 godina ništa drugo ne trebam koristiti.OK, dajem si sama Reiki tretmane, ali i liječim druge, pa se moram dodatno puniti.

Rješenje (vjerojatno i više njih) postoji. Biti će sve u redu.

Čini mi se da si se ti razboljela zato, kako bi, kad se izlječiš, svojim primjerom mogla pomoći i svojoj mami...
__________________
"Život je lijep i pun čuda"....... Članci o prirodnom iscjeljivanju i odnosima na engleskom: http://hubpages.com/profile/Tatjana-Mihaela, moja web-stranica: http://svjetlost.webs.com
Tatjana-Mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 19:24   #37
hvala na javljanju i savjetima međutim nisam baš zainteresirana za lječenje pomoću reikija ne kažem da ne pomaže ali čitala sam o raznim iskustvima i ne bi se bavila ničim s prizvucima mistike i magije.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 18:58   #38
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
hvala na javljanju i savjetima međutim nisam baš zainteresirana za lječenje pomoću reikija ne kažem da ne pomaže ali čitala sam o raznim iskustvima i ne bi se bavila ničim s prizvucima mistike i magije.
Svatko i tako sam odabire lijecenje koje njemu najvise odgovara. Ako nista drugo, slobodno mogu ustvrditi da je to i jedino moguce. Ti i tako odabires sto zelis za sebe, pa je to potpuno u redu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:12   #39
Izgleda da su svi zaboravili na ovu temu. Imam 32 godina areumatski artritis imam već četiri godine. Prje deset dana sam počela koristiti MMS i sad mi je super nema više analgetika a neboli.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:31   #40
Oprostite zbog gramatičkih grešaka, malo se švercam na poslu a šefica je u blizini.
Uz artritis imam problema i s kandidom koju sam dobila nakon terapije antibioticima i gnjavi me već godinama a ništa ne pomaže. Prije artritisa sam imala i upalu jajnika pa kronični umor i šlag na kraju reumatoidni poliartritis. Nisam koristila puno ljekova pa nemam još drugih ozbiljnijih problema. Iako je i ovo dovoljno. Liječila sam se NOVOM MEDICINOM ali tu ima jedan problem treba promijjeniti glavu a to baš i nije lako. Inače sam nesigurna osoba i brzo gubim samopouzdanje a sa samopouzdanjem padne i imunitet i bolovi se vrate. Ipak terapija je pomogla i nakon ne su nestali bolovi u ramenima i kukovima ali su ostali u šakama, koljenima i stopalima. Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.