Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2011., 16:27   #41
Čaj od imele bijele
Vanjska uporaba: noge hladne zbog lošega krvotoka kupamo u vrućoj kupelji od imelinih listova i bobica.
Za proširene vene, otvorene rane na potkoljenici, ozebline korisne su tople kupelji.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 22:22   #42
ej ljudi ovo je tema koja mi nekako najbolje odgovara za ovo, ali ako ima neka bolja slobodno me uputite.
ugl krenuo sam u teretanu prije neka 3 i pol mjeseca a nedugo nakon toga na rukama u podrucju bicepsa pojavili su mi se neki crveni tragovi izgledaju kao male trakice i sad kad ih gledam izgledaju bas kao neke krvne zile sad ne bih znao jesu li kapilari ili vene. uglavnom crvene su boje i bas se vide pa ne znam sto je to i sto uraditi s tim. jesu li to prosirene vene, kapilari ili su puknuti i kako to izlijeciti. nista me ne boli ali jednostavno ruzno je za vidjeti pogotovo u kratkom rukavu ili potkosulji. ne znam bas je li mi to od teretane ili se samo od sebe pojavilo posto slicne tragove imam i u gornjem podrucju kukova, a to podrucje gotovo uopce ne opterecujem, a i bicese koje opterecujem radim pod kontrolom trenera i ne radim nista sad pretesko da mi ruke otpadaju i treninzi mi uopce nisu teski pa me zanima sta da radim. hvala
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:43   #43
Još malo o venama

Evo još koja crtica o venama:

http://www.vene.com.hr/

zlatko12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 15:11   #44
Quote:
mareda kaže: Pogledaj post
moja mama takoder ima problema s venama. prije oko 5 god noge su joj bile u katastrofalnom stanju., gotovo ljubicaste od popucalih kapilara te debele,prosirene vene koje je bilo doslovno jezivo pogledat. operacija tada je poboljsala stvar s ogromnim prosirenim venama, mam je pocela pazit na prehranu, mazat noge kremama.., no na zalost vene su se opet djelomicno vratile te je prije par mj opet isla na operaciju. sada su joj noge opet relativno u redu (osim kapilara), ali morala je jos drasticnije pazit na prehranu i koliko znam pomaze joj krema od divljeg kestena za vene, noge na povisenom te ih nekada cvrsto zavije s elasticnim zavojem. kapilare namjerava lasrom rijesit kad bude pri novcu no lijecnik joj je sam potvrdio da za to nema trajnog lijeka, ovo je samo ublazavanje i estetika. ako treba informacija o operacijama, mogu pitat mamu za detalje pa javit
Dobar dan,
moja mama ima isti problem sa prosirenim venama, njoj su jos i upaljene, pa je grozno boli i ograniceno joj je kretanje zbog bolova. Isli smo posvuda i u Merkur i u Vinogradsku ali svi nas otkace kao nisu bolovi od prosirenih vena nego od kicme. Stvar je u tome sto ona ima i krivu kicmu i upaljene vene, znaci i jedno i drugo, e sad kicmu je kriticno operirati, pa se to ne moze, a vene nece da joj operiraju, tj. izvade, kao to je njima sve estetika i sta ti ja znam, na sta se sve izvlace. Meni se sve nekako cini da to socijalno ne pokriva, takve operacije, kad nece nijedan doktor da joj pomogne, pa vas
lijepo molim da mi kazete sta je vasa majka ucinila da su njoj pomogli da vene operira, pa ako je i kratkotrajni ucinak nema veze, glavno da se ta upala sanira i izvade ove bolne prosirene (povrsinske) vene. Hvala vama unaprijed na odgovoru. Ljiljana
lilianaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 01:52   #45
jedina stvar za koju sam sigurna da pomaže kod vena su flavonoidi. tablete poput detralexa i varico veina. genetika je zajebana stvar, nažalost.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:02   #46
Je li tko u međuvremenu otkrio uzročno-posljedičnu vezu mliječnih proizvoda i nastanka proširenih vena???
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 13:03   #47
Ja sam se rješila proširene vjene s ovim kompleksom
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:04   #48
Lijep pozdrav svima.
Baka mi ima puno proširenih vena, baš cijele nakupine i nikad nije išla k dr.
Ja primjećujem već neko vrijeme da mi se žile po nogama jako vide, dali je to možda samo znak tanke kože na mjestima ili sam genetski već dobila proširene vene u budućnosti?
Na stopalima, oko gležnjeva i na gornjem dijelu stopala imam neke već nabubrene, nije to jako i nije strašno za sad, ali zadosta su deblje od ostalih da ih pod prstima mogu osjetiti dok prolazim po njima?
Da li s godinama one postanu više i više proširene?
I majci se malčice vide...
Koje biljke pomažu kod proširenih vena?
Hvala Vam puno.
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 09:42   #49
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam se rješila proširene vjene s ovim kompleksom
Bog,
pratila sam malo šta ste pisali ranije pa sam vidila da ste 2009. imali velike vene. Kažete sad ste riješili nekim kompleksom. Kad sam otvorila ovaj link našla sam vježbe. Jeste li na to mislili? Ne znam ruski pa ne znam što piše okolo.
iva012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 15:15   #50
Da, mislila sam na vježbe, nikakve kreme i drugi pripravci ne pomažu (barem mani)
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 07:50   #51
Meni je pomogla krema od nevena tako da su se malo smanjile i uvukle unutar, ali ne može krema sve popravit, treba radit i vježbe.
Na nekim mjestima mi se počela pojavljivati odumrla koža (crvene točkice) za to sam upotrebila ulje od čajevca i pomoglo je.
iva012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 19:00   #52
očajna sam

sportom se bavim intenzivno 6 goodina (trčanje, orbitrek, aerobic), znači stalno sam u pokretu. ove godine na desnoj natkoljenici iskočila mi je vena (proteže se čitavom natkoljenicom). trenutno mirujem, već više od mjesec dana ne vježbam, ne trčim u nadi da će se to povući i da nakon nekog vremena krenem opet s bilokakvom aktivnošću. i vrag mi nije dao mira i jučer sam išla vježbati. vena je sada izraženija nego prije i svrbi.
znači, ja si kao prvo ne mogu zamisliti da se više ne bavim sportom. skroz me strah ići doktoru da mi ne kaže da zaboravim na bilokakvu aktivnost. razmišljala sam o operaciji no nisam sigurna da se vena neće opet vratiti.
što da radim? u obitelji apsolutno nitko nema nikakvih problema s venama i ja ne znam što da radim?
ovo vrijeme koje sada provodim na forumu je moje vrijeme za vježbanje
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:07   #53
Ne znam zašto si odustala od vježbanja? Idi doktoru i pitaj što preporučuje.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:43   #54
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
očajna sam

sportom se bavim intenzivno 6 goodina (trčanje, orbitrek, aerobic), znači stalno sam u pokretu. ove godine na desnoj natkoljenici iskočila mi je vena (proteže se čitavom natkoljenicom). trenutno mirujem, već više od mjesec dana ne vježbam, ne trčim u nadi da će se to povući i da nakon nekog vremena krenem opet s bilokakvom aktivnošću. i vrag mi nije dao mira i jučer sam išla vježbati. vena je sada izraženija nego prije i svrbi.
znači, ja si kao prvo ne mogu zamisliti da se više ne bavim sportom. skroz me strah ići doktoru da mi ne kaže da zaboravim na bilokakvu aktivnost. razmišljala sam o operaciji no nisam sigurna da se vena neće opet vratiti.
što da radim? u obitelji apsolutno nitko nema nikakvih problema s venama i ja ne znam što da radim?
ovo vrijeme koje sada provodim na forumu je moje vrijeme za vježbanje
Svaki dan 5 minuta ovog Iako ja radije stojim na glavi, ali to ti ne preporučujem jer žene često imaju preslabe vratne mišiće.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:55   #55
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto si odustala od vježbanja? Idi doktoru i pitaj što preporučuje.
obzirom da nitko u obitelji nema problema s venama pripisala sam to sportu i možda preopterećujem noge dakle trčanje ili orbitrek - svaki dan, 40-50 minuta. kako kažem prekjučer sam išla na orbitrek i nakon treninga vena je bila "vani", na opip se osjetila i pojavila se mrljica na mjestu gdje počinje biti vidljiva. osjećam ko da ju samo još više "pumpam". znam da moram otići liječniku. trenutno se jako loše osjećam jer se ničim ne bavim, a opet ako nastavim ne znam gdje to vodi i koliko gadno može izgledati jednoga dana ili se zdravstveno zakomplicirati
begemotica, hvala na linku. razmišljala sam o yogi...
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:59   #56
pozdrav,
jel tko bio na operaciji kod dr.Russa?
http://www.dr-russ.at/index-hr.shtml
Lifeclock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:47   #57
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam se rješila proširene vjene s ovim kompleksom
Kad si vizualiziram prosjecnu osobu koja ima problema sa prosirenim venama vidim osobu koja je u dobi 50+, kojih 10-20 kg preteska I mora stati na polovini iole duzih stepenica da povrati dah.
E sad si postavljam pitanje kako ce takva osoba napraviti kompleks vjezbi koje radi ova mlada dama na videu?
Svakako preporucam da se vjezba ovisno o fizickoj spremi.
Sto mislite, kad bi osobe sa prosirenim venama setale dnevno 50% vremena koliko provode trujuci se mexickim, turskim I ostalim serijama dali bi barem zaustavile process propadanja vena ako vec nebi pocele osjecat poboljsanje?

Kad bi te iste osobe shvatile da su to sto jedu, odnosno da je nepravilna iskrana I nedostatak fizicke aktivnosti uzrok gotovo svih bolesti koje nas muce.
Kad bi to shvatili I postupali u skladu sa tom spoznajom svima bi se kvaliteta zivota popravila.

I da ne bi bilo zabune, I sam imam problema sa venama I kapilarima. Od kad sam na zelenim I vocnim sokovima I vozim biciklu stanje mi se polako popravlja. Naravno da moje noge nece nikad vise izgledati kao kad sam imao 25 god. ali sam barem zaustavio proces I cak su vidljiva mala poboljsanja. I jos sam skinuo 11kg u 18 mjeseci. Sad sam u 57-oj pa ako mogu ja mozete I vi. Samo se treba odluciti, malo prouciti relevantnu literaturu, duboko udahnuti I krenuti.
Sretno!
Cumulus Humilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:10   #58
Ja imam 25, 5 kila viška, krećem se i ništa. Genetika je genetika.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:47   #59
Quote:
Cumulus Humilis kaže: Pogledaj post
Kad si vizualiziram prosjecnu osobu koja ima problema sa prosirenim venama vidim osobu koja je u dobi 50+, kojih 10-20 kg preteska I mora stati na polovini iole duzih stepenica da povrati dah.
E sad si postavljam pitanje kako ce takva osoba napraviti kompleks vjezbi koje radi ova mlada dama na videu?
Svakako preporucam da se vjezba ovisno o fizickoj spremi.
Sto mislite, kad bi osobe sa prosirenim venama setale dnevno 50% vremena koliko provode trujuci se mexickim, turskim I ostalim serijama dali bi barem zaustavile process propadanja vena ako vec nebi pocele osjecat poboljsanje?

Kad bi te iste osobe shvatile da su to sto jedu, odnosno da je nepravilna iskrana I nedostatak fizicke aktivnosti uzrok gotovo svih bolesti koje nas muce.
Kad bi to shvatili I postupali u skladu sa tom spoznajom svima bi se kvaliteta zivota popravila.

I da ne bi bilo zabune, I sam imam problema sa venama I kapilarima. Od kad sam na zelenim I vocnim sokovima I vozim biciklu stanje mi se polako popravlja. Naravno da moje noge nece nikad vise izgledati kao kad sam imao 25 god. ali sam barem zaustavio proces I cak su vidljiva mala poboljsanja. I jos sam skinuo 11kg u 18 mjeseci. Sad sam u 57-oj pa ako mogu ja mozete I vi. Samo se treba odluciti, malo prouciti relevantnu literaturu, duboko udahnuti I krenuti.
Sretno!
Ni moje noge neće više nikad izgledati kao kad sam imala 25 godine, ai bitno da mi se stanje ne pogoršava i da nemam nikakvih popratnih tegoba - oticanje nogu, bolovi i t.d. BTW, nemam nikakvog viška težine, dapače imam po mišljenju većine ljudi premalu težinu, a koliko vidim čak i po upisima na ovoj temi problema s proširenim venama imaju i mladi ljudi.

Pto se tiče osoba 50+ , evo ti jedne kako radi još teži kompleks (gospoda je rođena 4. travnja 1955): https://www.youtube.com/watch?v=8Red...ature=youtu.be
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:26   #60
Pto se tiče osoba 50+ , evo ti jedne kako radi još teži kompleks (gospoda je rođena 4. travnja 1955): https://www.youtube.com/watch?v=8Red...ature=youtu.be[/QUOTE]

Zadivljujuce.
Cumulus Humilis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.