Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 19:41   #1
Alopecija u djece

Dječak od četiri godine kojemu se prije 8 mjeseci pojavila "Alopecija"!.U roku od 8 mj. proširila se do dužine od 6 cm puta 5 cm na tjemenu,a prije mjesec dana se pojavila još jedna u obliku manje kovanice.Krvna slika dječaka je u redu.Što bi moglo biti uzrok tome i što napraviti da prestane opadanje kose?.Molim savjet.
Boko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:45   #2
Trebalo bi istražiti uzrok. Provjeriti ima li kakvu poznatu autoimunu bolest ili hormonski poremećaj? Je li netko u obitelji imao sličan problem? Je li ima masnu kosu? Je li je prečesto pere? Ipak bi najprije trebalo posjetiti dermatologa i provesti mikrobiološke pretragu u cilju isključivanja gljivičnih infekcija kao uzroka...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:32   #3
Hvala.
Boko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:04   #4
alopecija areata totalis kod djece

Htjela bih da mi se javi netko tko ima slična iskustva sa alopecijom kod djece.Imam sina od 6,5 godina i ima alopeciju.počelo je kad je imao 1,5 godinu
te smo krenuli doktoru dermatologu koji nas je poslao na pretrage koje su pokazale da je sve u redu,pa su mu prepisali fluacet gel.Nakon korištenja gela kosa koja je ispadala u krugovima počela je rasti ,te su se svi krugovi popunili.Nakon 2-3 mjeseca počelo je opet ispadanje u krugovima te smo prošli opet sve moguče pretrage koje su pokazale da je sve u redu.Govorili su nam da se vjerojatno nikad neće saznati uzrok alopeciji te da možemo pokušavati i dalje sa fluacet gelom koji smo potpomagali sa pilfluid losionom protiv čelavosti.nije bilo nekih rezultata kosa je rasla pa opet padala sve dok nije došla do alopecije totalis.Dijete nije imalo ni jedne kose na glavi.Bili smo očajni.Sve dok prije 2 godine nismo došli u zagreb u jednu bolnicu kod dermatologa koja mu je prepisala terapiju sa psoralon kremom u kombinaciji sa pilfluid losionom i fluacet gelom.Nakon 2 mjeseca pojavili su se prvi rezultati i moje dijete danas ima kosu ,ne sve ima još 3 kruga koji nedostaju ali kosa raste i veoma dobro napreduje.
bozica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:16   #5
Smile alopecija

Evo Božica, ja imam kćerku od 7 godina koja ima problema sa alopecijom od ožujka 2010 . Cijelo ljeto imala je dva kruga koja su se u rujnu počela popunjavati i kao krenulo je na bolje, tada je operirala krajnike i od onda kosa strašno opada tako da više ne može hodati bez marame jer joj je ostalo cca 20%
kose i na žalost i dalje jako pada . Sada trenutno mažem joj pilfudom 2 % i elocom kremom vidim da izbijaju na nekim mjestima bijele dlačice, da li je i kod vas tako bilo ?
Jako mi je teško i ne znam kako će biti kada skuže djeca u školi , njena ekipa s kojom se druži zna da joj pada kosa i ona se pred njima ne srami tako da niti ne stavi maramu , ali ima djece koja nisu upoznata sa cijelom situacijom pa bi moglo biti svašta.Razmišljam da odem u školu pa na satu SRZ zajedno sa učiteljicom pokušamo napraviti nekakvu prezentaciju kao što to rade amerikanci da upoznamo djecu sa alopecijom, ne znam ni sama nisam pametna....
Nadam se da će kosa narasti , nalazi su i njoj svi u redu , a ovo što si napisala daje nadu .Voljela bi se susresti sa nekim tko ima takav problem da popričamo i da moje dijete vidi da nije samo na svijetu bez kose...
Srdačan pozzzz....
maca1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:01   #6
Thumbs up Draga maca 1806

I mi smo se pomirili s tim da naše dijete više neće imati kosu kao prije ali kad nas je naša dermatologica poslala u vinogradsku bolnicu dr.Leni Koturalja vratila nam se nada.Prvo smo napravili sve pretrage(opet) od alergije na lijekove,životinje,pa dali je problem u mandulama,hormoni štitnjače i sve je kao i uvijek bilo u redu.Zatim nam je doktorica preporučila kremu Psoralon MT 0,5% (ona se kupuje),ta krema izaziva upalu vlasišta.Uglavnom ujutro koristim pilfluid nakon 10 minuta namažem elocom losionom (jer fluacet gela više nema,ne proizvode ga) i ostavim tako.Navečer namažem krugove gdje nedostaje kosa i sin drži od 20 minuta do jednog sata ovisi koliko izdrži jer nakon nekog vremena glava počinje iritirati,normalno je da namazana polja promjene boju da se zacrvene ili posmeđe s vremenom(poslije se koža vrati u normalnu boju), onda moram te namazane krugove očistiti parafinskim uljem.Velike površine bez kose mazali smo dio po dio ne cijelu glavu. Od početka mazanja kada nije imao ni jede vlasi prošlo je dvije godine i sada ima 80% kose.Što se tiče škole i ja sam bila veoma zabrinuta kako će djeca to prihvatiti ali hvala bogu djeca su ga prihvatila i nismo imali nikakvih problema.
bozica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:27   #7
Maco1806 i mojem sinu također na dijelovima gdje nema kose raste bijela kosa koja nakon nekog vremena postane smeđa.Također ne mogu reći da mu i sada ne ispada kosa, malo, ali je to sve normalno jer je doktorica rekla da će trebati vremena da se to sve normalizira.Također mi je drago da sam našla nekog s kim mogu popričati o alopeciji jer onaj koji nema problema s tim ne razumije to sve.Moje dijete sada ide u malu školu i kad je počela mala škola bila sam kod učiteljice,objasnila joj o čemu se radi tako da ako ga koje dijete počinje zezati da objasni o čemu se radi.
bozica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:41   #8
ovako imam 14 godina...i imam problema sa ipadanje kose.To se pojavilo u 7mj.2010...išao sam na šalatu i dali su mi neki minoxsidil 2%,i elcon lasion...Sa tim sam "mazao"vlasište gdje nema kose...Nakon 4.mj sam opet išao kod liječnika i prepisao mi je psoralon mt 0.5%..sa tima sam mazao 2mj...I morao sam držat tu mast na glavi 2sata...nakon toga obrisat sa jestivim uljem..(...)....A meni još nije narasla kosa...Zato vas molim pomagajte..recite svoja iskustva...
dujan96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:34   #9
Kad je moja kćer imala 5 godina, prvi put joj je pala kosa u jednom krugu promjera 5-6 cm. Otišla sam kod dermatologa, njih trojca su je ispregledavali i ustanovili da mala ima alopeciju, i da tu nema pomoći, nisu joj dali nikakav lijek. Nakon par mjeseci kosica je počela rasti i popunila tu rupu. Iduće zime, opet ista priča, samo šta sad nije bio krug, već duguljasta fleka 4 X 8 cm. Otišla sam privatno dermatologici i žena je pogledala malu, rekla " dijete ti je u vrtiću pokupilo gliste" , dala duplu dozu lijeka protiv glista, mala je to popila, dugo je trajalo dok kosa nije ponovo počela rasti, i eto, sad je u 20-ima, ima prekrasnu dugu plavu kosu, i nikad više joj se nije ponovila alopecija.
Možda kod djece , prije hormonalnih i autoimunih situacija, bi trebalo provjeriti i neke banalne stvari kao što su te glistice. Šef dermatologije i još dva bolnička dermatologa nisu mogli ništa ustanoviti, nego mi rekli da se pripremim da će mi djete biti čelavo, i da se ne sekiram zbog njezine ljepote.A ono, razlog posve bez veze....
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:14   #10
Thumbs up pozdrav

Dujan96.Mi koristimo Psoralon već dvije godine i zaista nam pomaže jer sinu kosa raste.Iako ima trenutaka kada mu i ispada ali nam je rečeno da treba vremena da se kosa normalizira tj da ne pada.Zaista neznam koji je razlog zašto ti ne pomaže ali to je jedina krema koja je pomogla mojem djetetu.Već nakon 2 do 3 mjeseca počeli su se pokazivati prvi rezultati,možda kod tebe treba proći još vremena .Zar ne primječuješ nikakve promjene na vlasištu?Dali ti raste kakva sitna bijela kosica ?Uglavnom moj sin nije imao nijednog vlasa ali nakon korištenja psoralon kreme on sada ima 80 % kose na glavi.Želim ti sreću i nadam se da će ti kosa početi rasti samo imaj strpljenja.Pozdrav.
bozica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:25   #11
Unhappy ispadanje kose u krugovima kod djece

bok!nova sam na forumu,ali imam problem.imam djevojčicu od 2 god i prije nekih 3 mj joj je na tjemenu glave ispala kosica u obliku kovanice 50 lipa,i sad na tom mjestu nema kose,bili smo na krvnim pretragama i mikološkoj obradi i sve je bilo u redu..njoj kosa ne raste,stalno se češka,pa si raskrvari,ponekad je taj dio jako crveni,prvo sam mazala sa sudocremom,pa sa rojazol kremom po preporuci pedijatra,pa ništa od toga joj se još više ljuštio taj dio,pa sam probala sa biljnom ali ništa,sad za par dana idemo privatnom dermatologu pa ćemo vidjeti što će on reći,ali sam već luda,ništa ne pomaže i to kad smo bili na šalati na obradi negativno je bilo na gljivice,i na kraju su mi rekli da po svojoj inicijativi mažem sa kremama,kakvo je to,zašto su oni dr., ako ja moram birati sa čime ću liječiti dijete..luda sam,ima li tko kakvo iskustvo,savjet ili nešto... molim
malani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 19:58   #12
Evo da i mi podijelimo naše iskustvo sa alopecijom.Kćerci 7 god.se prije 8 mj.pojavila dva kruga a nakon 2 mj,već je imala 5 krugova.Na sve pretrage smo bili i svi nalazi su bili super,obišli smo i sve privatne dermatologe i bili na šalati i rekli su nam pošto se ne zna uzrok oni neznaju hoće li joj narasti ili ne.ona je alergična na grinje i prašinu i mi smatramo da je to bio okidač za alopeciju ali nijedan doktor nam to nije htio potvrditi.Na internetu smo naišli na čovjeka Miju Vuletića iz Crne Gore koji je tvrdio da ima korijen za liječenje alopecije, koji se maže na pečate.Pošto joj nikakvi losioni nisu pomogli javili smo se Miji i on nam je odmah sutra dan poslao to korijenje i u roku od mjesec dana njoj su se svi krugovi popunili.Čovjek ne traži ništa da mu platite,nego ga možete počastiti ako vam korijen pomogne,kao što je nama.sretno svima!
natura80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:26   #13
zdravo mozete li mi reci kako doci do tog mije vuletica iz crne gore?
mareh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 20:52   #14
alopacija u djece

mi smo našli njegovu email adresu na drugim forumima,a mail je [email protected].čovjek nam je odmah sutra dan poslao to korijenje i nakon mjesec dana mazanja kosica nam je počela rasti u svim krugovima.
natura80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.