Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 10:58   #1
Koliko porod boli

ako ima neka slična tema, sorry
moderatorica će ju smjestiti gdje treba


zanima me koliko porod boli, s čime se to može usporediti?

ako je netko imao problema sa žučnim kamencima i prošao taj cirkus, da li se to može usporediti ili je porod još puno puno bolniji
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:13   #2
to i mene zanima iako nisam još ni do trudnoće došla...

ali bila sam na histeroskopiji i hsg-u i bolilo je baš dosta a za primjerice hsg kažu da je tek desetina boli od one od poroda
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:15   #3
ej.. to pitanje sam si postavljala osamsto puta.... ja sam imala zucne i bubrezne kamence... i mogu ti reci jednu stvar........ 12 sati dripa i to bez epiduralne izdrzis lakse..... Zasto? Pa zato sto je bol kod trudova takva da je nema izmedu 2 truda i stignes nekako doci malo k sebi, a bitno ti je - NAJBITNIJE - disati i fokusirati se na jacinu i trajanje jer onda zbilja manje boli... ja sam puno citala o tome na forumu i na rodama i mogu ti reci da je zbilja tocno sto je netko rekao da cim pocnes jaukati da se bol povecava i ako se pocnes gubiti i prepustati boli da boli jace.. sve je u glavi... Zucni kamenci (i bubrezni) su mi bili koma jer to je bol koja kad copi ne staje neko vrijeme..... svaki puta kad bi stala sam se sva tresla od bolova kako sam se grcila.....
Trazi epiduralnu, ona nema utjecaja na bebu, a tebe apsolutno nista nece boliti, bit ces ko kraljica... pricat s muzicem i smijat cete se visini trudova na ctg-u
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:25   #4
doživjela sam komplikacije nakon operacije žuči....
horor
dobivala analgetike, i opioidne..ništa nije pomagalo....ostao valjda kamenčić pa putovao po žučovodu....
uglavnom tjedan dana bolova i ležanja....
u znoju i drhtavici od bolova, popračeno mučninom i povraćanjem od bolova....
nemaš nikakvu kontrolu, nikako si ne možeš olakšati ni disanjem ni položajem ..ničim....ja sam tjerale muža, mamu, tatu,baku i sestre iz sobe....uopće mi nije pasalo ništa samo sam ležala i čekala da prođe...
ne možeš ni govoriti


nadam se da porod manje od toga boli,
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:29   #5
na dripu - kao sve najbolnije menstruacije ovog svijeta pa na 5-tu potenciju odnaprijed, a odostraga ti bubrezi doslovno odpadaju.... i tako svakih 5 min, 2 min, minutu.. kako se trudovi pojačavaju
Carski.... ne boli uopće .. boli rana koja kada se uzme voltaren injekcija uopće ne boli....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:39   #6
ja sam imala osjećaj boli kao da ću dobiti mengu samo 10 puta gore plus kao da imam grčeve u trbuhu plus kao da me netko jebe u guzicu i to sve troje odjednom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:41   #7
i ja sam čula da su bolovi kao bubrežni kamenci. Nisam to imala sva sreća, ali imala sam tešku upalu mokraćnih kanala i nisam mogla stajat na nogama, grčila sam se od bolova, onda mi je mama rekla - kako ćeš tek roditi? Znači, gore je
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:41   #8
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
ako ima neka slična tema, sorry
moderatorica će ju smjestiti gdje treba


zanima me koliko porod boli, s čime se to može usporediti?

ako je netko imao problema sa žučnim kamencima i prošao taj cirkus, da li se to može usporediti ili je porod još puno puno bolniji
evo mojih 10 sati prirodnih trudova je boljelo ... ah... pa više iritantno nego bolno... onako imala sam osjećaj ko da me svrbi mozak od te "boli"

zadnjih sat vremena trudova...onih najjačih... bili su mi pod dripom...
boli ti nekak ovako... krene u leđima...širi se trbuhom...i udara ti u zdjelicu i u bedra. meni je udaralo jače u lijevo nego u desno bedro pa mi je babica govorila da ležim na lijevoj strani.
i imaš osjećaj kao da će to sve otrnuti.

ma boli ali nije sad nešto da bi vrištala...ja sam ti pričala za vrijeme tih najjačih trudova umjesto da dišem... bilo mi je lakše brbljati pa je doktor rekao:
"majke ti mile kolko pričaš mogla si već rodit"

ono što ti je zajebano jest ono predzadnje... kad te ostave da prodišeš trudove a ti dobiješ nagon za tiskanjem. to jest bolno...ali ja se sjećam da mi je bilo neugodno...i malo mi je budilo tjeskobu jer sam stvarno imala filing da ću "puknut"... više me je u glavi nekako boljelo nego dolje...

al čim ti krene tiskanje nema ti više boli-nemoj da te to zbuni kako je mene zbunilo... kad budeš tiskala - TISKAJ I NE PUŠTAJ!...

na kraju krajeva... ja sam očekivala da to puno jače boli... nisam imala potrebu za vrištanjem, imala sam samo potrebu da udaram muža i da pričam bezveze ko navijena...
"evo ga...dolazi... dolazi...diže se ... diže se... širi se širi se!!! udara udara udara!!!!!!!"
a to su ti u principu te faze najjačih trudova... počinje...i bol se diže-pojačava... i onda se širi... i onda udara u noge.


ma kurac. porod ti je ništa naspram pokušaju sranja na wc-u dok imaš hemeroide.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:44   #9
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post


ma kurac. porod ti je ništa naspram pokušaju sranja na wc-u dok imaš hemeroide.
auuuuuuuuuu zezaš??? Onda ću roditi bez problema
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:46   #10
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
auuuuuuuuuu zezaš??? Onda ću roditi bez problema
ne znam kakvi su ti hemeroidi... ja sam ih dobila peti dan poslije poroda... majke mi mile... plakala sam na wc školjci...
a kad sam rađala stvarno ne mogu baš reć da mi je bilo tako odvratno bolno ko na wc-u.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:48   #11
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ne znam kakvi su ti hemeroidi... ja sam ih dobila peti dan poslije poroda... majke mi mile... plakala sam na wc školjci...
a kad sam rađala stvarno ne mogu baš reć da mi je bilo tako odvratno bolno ko na wc-u.
imam ih otkad znam za sebe, svaki odlazak na wc iskrvarim
na sviiim mogućim pretragama sam bila kažu da reguliram prehranu, ma džabe
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:49   #12
valneahana i DOA legendarni odgovori
meni je fascinantno kad čujem priče kao uhvatili ju trudovi, oni prvi jel, pa je otišla prvo do grada, obavila zadnji šoping, pa popila kavicu s nekim, pa se obrijala, otuširala i onda odšetala do bolnice rodit
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:55   #13
o boliiiii boliiii ja sam se potrudila da me svi u bolnici čuju

al kako sam čitala kod svake je drugačije...

al ja kažem Bog nam daje bol koju možemo

izdržati a i imaš snage izdržati čim se sjetiš

da ćeš uskoro držati zlato u rukama...

a poslije pih kakva bol ništa me nije boljelo niti se ne sjećam

još malo oporavka pa na drugog bebača he he....
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:57   #14
ja recimo zbog toga sto sam zavrsila na carskom na kraju jer nisam imala pravilan razmak izmedu trudova pa se nisam niti otvarala nisam imala volju za pricanjem od tih bolova jer sam se fokusirala na disanje da si smanjim bol.. a ima zena kaj zavijaju i deru se i melju i tako gube snagu pa se onda doktor i babica zeste..... treba suradivati.. jer ako svojom greskom i nekooperacijom produljujes porod, djetetu smanjujes kisik i ono se vise muci... dakle - disanje - epiduralna i onda je sve lakse.... zbilja se moze izdrzati, a ja recimo nedam da mi vade krv.. od bubreznih kamenaca sam se isto tako rusila i tresla i povracala od bolova, a od ovih bolova recimo nisam, mada kazu da su jaci.. jos pod najjacim dripom koji intenzivira bol kod trudova...... tako da glavu gore..... sve se izdrzi, a poslije ko da niceg nije bilo... samo beba koja te treba, voli i kojoj si sve na svijetu

Zadnje uređivanje mandy : 15.08.2009. at 22:59.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:08   #15
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
valneahana i DOA legendarni odgovori
meni je fascinantno kad čujem priče kao uhvatili ju trudovi, oni prvi jel, pa je otišla prvo do grada, obavila zadnji šoping, pa popila kavicu s nekim, pa se obrijala, otuširala i onda odšetala do bolnice rodit
e, a meni su ti prirodni trudovi bili na razmaku 3 minute, a ja sam trčala na bankomat pa u Dionu da kupim nektarine , sladoled, kruh i mlijeko... i paštetu za muža.
i još sam htjela da odemo u megić ... i uđemo muž i ja u megić... čekamo u redu.... kad muž odjednom veli:
"ma neću u glupi megić idu mi na kurac jebeni kapitalisti lopovski gledao sam jučer neki dokumentarac sad baš ne želim iz protesta jest kod njih."
a meni taman trud dok on to govori...i ja ga gledam... i slušam... i šutim...
a on veli :"kaj je?"
ja i dalje šutim.... i čekam... i rekoh :"evo prošao je... aj nećemo onda u megić kad su jebeni kapitalisti koji daju jadnim radnicima jebenu satnicu od smrdljivih 16 kuna."



tako da trudovi zbilja nisu tako strašni ako stignete za vrijeme trudova raspravljati o kapitalističkim izrabljivačima
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:10   #16
evo da se priključim, čitala sam mnogo o porodu pa i o bolovima, ali stanje je takvo da je ženino tijelo prirodno stvoreno da može rađati i samim time nikakvih nezamislivih bolova ne bi trebalo biti. u principu, sve je u našoj glavi. čim osoba počne dizati paniku naravno da će i bol biti intenzivnija. na porod treba gledati kao na nešto prirodno i prekrasno i opustiti se, tako da će i sama bol biti zanemariva kada se usredotočiš na nešto drugo. danas postoji i mnoštvo tih tehnika disanja koje možeš prakticirati za vrijeme trudova i samog poroda. što se tiče epiduralne, istina je da sam porod ne boli ništa, ali zato te kasnije sve boli, kada anestezija počne popuštati, to su mi rekle mnoge koje su rodile i zato sam sigurna da ju ja neču tražiti. kao što sam rekla, to je jedan prirodni proces na koje je naše tijelo spremno i bez "medicinskih pomagala"
kika_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:17   #17
više nego menstruacijaska bol, ali obzirom da moji men. bolovi nikad nisu bili posebno strasni, rekla bih da boli kao kad imaš menstruacijske bolove i istovremeno strasne vjetrove koje prouzrokuju grčeve.
sve u svemu, meni to nije bilo strašno, izgon je bio malo napetiji i meni su jako pomogli koncentracija na trud i pravilno disanje. sve je trajalo ca. pet sati i 15 min nakon poroda sam pitala dragog kad cemo opet, dakle i nije bilo toliko strasno
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:18   #18
Hm, na dripu bez epiduralne je ruzno. Meni su odmah bili kratki razmaci pa se nisam stizala odmoriti izmedju.
Ali bol nije bila ostra, vise kao grc. Kao kad si jako pokvaris zeludac i imas proljev pa puta 2.
Ali puno vise boli masiranje cica radi zastoja mlijeka npr. I operacija umnjaka pod upalom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:30   #19
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
više nego menstruacijaska bol, ali obzirom da moji men. bolovi nikad nisu bili posebno strasni, rekla bih da boli kao kad imaš menstruacijske bolove i istovremeno strasne vjetrove koje prouzrokuju grčeve.
sve u svemu, meni to nije bilo strašno, izgon je bio malo napetiji i meni su jako pomogli koncentracija na trud i pravilno disanje. sve je trajalo ca. pet sati i 15 min nakon poroda sam pitala dragog kad cemo opet, dakle i nije bilo toliko strasno

ja sam isto tak odmah poslije poroda mislila kad ću na iduće... tj kad su mi ga nakon 2-3 sata donijeli na dojenje

al mužu ništa nisam rekla jer bi se vjerojatno zgražao
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:32   #20
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja sam isto tak odmah poslije poroda mislila kad ću na iduće... tj kad su mi ga nakon 2-3 sata donijeli na dojenje

al mužu ništa nisam rekla jer bi se vjerojatno zgražao
DOA, moj je bio BLAGO rečeno zbunjen , da si mu vidjela samo facu, haha.
sad ćeš se smijati, ali bol ima nešto u sebi..nešto oslobađajuće.
babica mi je tada rekla da zagrlim bol, a ne da je odbijam. najprije sam je gledala kao tele u šarena vrata, ali sam slijedila i......
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.