Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 18:47   #101
Nego kaj je?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:00   #102
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Nego kaj je?
Basking shark(ilitiga gorostasna psina)
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:04   #103
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
sreća je da su tako veliki morski psi,kao i kitovi,bezopasni za ljude jer jedu planktone
Objasni ti njemu da ti nisi plankton,

Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:04   #104
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da su napadi na Zapadnoj obali Afrike (Kanari, Senegal, Kapverdski otoci) rijetki iako ima morskih pasa u izobilju
populacija morskih pasa je u rapidnom opadanju... nije ni čudo kad ih se polovi oko 100 mil godišnje

Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
Ja također volim morske pse, posebno bijele psine i smatram da bi ljude koji ih ubijaju da bi radili juhu od peraje morskog psa trebalo baciti bijelim psinama kao obrok. A isto tako i one koji jedu te juhe.
slažem se... treba te bisere, poslat kanibalima... pa da vide kak je to, kad se ostane bez komada tijela...



Michael Rutzen. Sharkman hitches ride on great white shark
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:45   #105
Šaptač morskim psima
__________________
*
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:31   #106
Idiot

Ne vjerujem ničemu što ima 3 i po tone čistih mišića i naoružano je brojnim redovima naoštrenih i dodatno nazubljenih zubi. Gledam cifre, 1,5 t/cm^2

Bele ajkule treba poštovati i ne uznemiravati. Ovaj tip, čini mi se, ima žešći ego-trip ovakvim igranjem sa zubatima.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:33   #107
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Idiot

Ne vjerujem ničemu što ima 3 i po tone čistih mišića i naoružano je brojnim redovima naoštrenih i dodatno nazubljenih zubi. Gledam cifre, 1,5 t/cm^2

Bele ajkule treba poštovati i ne uznemiravati. Ovaj tip, čini mi se, ima žešći ego-trip ovakvim igranjem sa zubatima.
bojis se necega sto ne poznajes sto je potpuno normalno. Do danas vec je jako puno ljudi plivalo izvan kaveza sa velikim bijelim psinama i cudnog li cuda... svi su prezivjeli . Mi jednostavno nismo njihov plijen i zanimamo ih iz ciste radoznalosti.
Cak ljudi plivaju i sa puno ozloglasenijim tigrovima i bull sharkom.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:49   #108
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Do danas vec je jako puno ljudi plivalo izvan kaveza sa velikim bijelim psinama i cudnog li cuda... svi su prezivjeli : D. Mi jednostavno nismo njihov plijen i zanimamo ih iz ciste radoznalosti.
... Što poštujem.

No, kad vidim ovakve



















situacije, smatram da je glupo prekenjavati se pred kamerom da bi sebi pumpao onu kvržicu od ega.

I Steve Irwin je bio spreman dati ruku u vatru da su raže bezopasne pa je zbog jedne dao život (propirsala otrovnom bodljom prsa) i to još od vrste za koju ima jako malo zabilježenih napada.

Životinje traže poštovanje a ne lakrdiju na njihov račun.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:55   #109
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
... Što poštujem.

No, kad vidim ovakve situacije, smatram da je glupo prekenjavati se pred kamerom da bi sebi pumpao onu kvržicu od ega.

I Steve Irwin je bio spreman dati ruku u vatru da su raže bezopasne pa je zbog jedne dao život (propirsala otrovnom bodljom prsa) i to još od vrste za koju ima jako malo zabilježenih napada.

Životinje traže poštovanje a ne lakrdiju na njihov račun.
za sve postoji vrijeme i mjesto. Moraju postojati odredjeni uvjeti da bi se islo plivati sa morskim psima, od njihovog trenutnog ponasanja do vidljivosti u moru.
Ako zivotinje traze postovanje zasto ti imas mali zoo doma?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:13   #110
Nije isto provocirati divlje životinje pred kamerama i držati životinju (koja nije uzeta iz prirode i nije pod posebnim mjerama zaštite) isključivo za svrhu svog učenja o njima. Ne ugrožavam nikoga osim eventualno sebe (kad mi zbriše odrasli OBT, mogu se pozdraviti na tjedan dana sa normalnim radom živčanog sustava ). Uz sve, spadam u par rijetkih koji nikad ne diraju pauke niti se naslikavaju sa njima pa bacaju sličke po forumima. Ja ih tretiram kao kaktuse a ne mačke - ne gnjavim ih. EVAR. Ometanje je isključivo onda kad otvaram poklopac i dajem hranu ili čistim. Naravno, i nikad ih ne koristim za šou kad mi netko dođe. Zapravo, ne znam gdje iščitavaš moje nepoštovanje prema njima, kad ne znaš ni kako ih tretiram
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:24   #111
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Nije isto provocirati divlje životinje pred kamerama i držati životinju (koja nije uzeta iz prirode i nije pod posebnim mjerama zaštite) isključivo za svrhu svog učenja o njima.
Ne vidim nikakvo provociranje. Dapace. I jedna i druga vrsta susret koriste za promatranje i ucenje.

Quote:
Ne ugrožavam nikoga osim eventualno sebe (kad mi zbriše odrasli OBT, mogu se pozdraviti na tjedan dana sa normalnim radom živčanog sustava ).
A koga ugrozava onaj sto pliva sa velikom bijelom psinom? Uzmi u obzir da je takvih poginulo, brojem i rijecima 0(nula) komada, dok je smrtnost od opasnih zivotinja koje se drze kao kucni ljubimci ipak prirodan broj.

Quote:
Uz sve, spadam u par rijetkih koji nikad ne diraju pauke niti se naslikavaju sa njima pa bacaju sličke po forumima. Ja ih tretiram kao kaktuse a ne mačke - ne gnjavim ih. EVAR. Ometanje je isključivo onda kad otvaram poklopac i dajem hranu ili čistim. Naravno, i nikad ih ne koristim za šou kad mi netko dođe. Zapravo, ne znam gdje iščitavaš moje nepoštovanje prema njima, kad ne znaš ni kako ih tretiram
Zanimljivo kako sebi dajes za pravo a druge kritiziras za vrlo slicne postupke. *pise u knjizicu*
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.

Zadnje uređivanje Velo C. Raptor : 02.05.2011. at 12:30.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:48   #112
Komplicirate.

Za mene to nema nikakve veze s postovanjem ili icim slicnim. Usrao bih se od straha da se nadjem u vodi s velikim bijelim i smatram da je svatko tko ide plivati s njima suicidalni idiot.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:50   #113
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ne vidim nikakvo provociranje. Dapace. I jedna i druga vrsta susret koriste za promatranje i ucenje.
Hoćeš reći da dosad nitko nije iskorištavao opasne životinje da bi se prekenjavao? Ja znam makar 20 terarista koji rade isto što i ovaj šark-prikson. I ne branim ih, dapače, to su idioti.

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
A koga ugrozava onaj sto pliva sa velikom bijelom psinom?
Erm, sebe? Jel stvarno možemo sa 100%-tnom sigurnošću vjerovati čistoj snazi naoružanoj zubima, bez nužno predvidljivih patterna ponašanja?

Skepsa je najveći dar koji smo dobili otkad smo sišli sa drveta i izgubili kaudalnu izraslinu. Šteta je ostaviti ju da atrofira

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir da je takvih poginulo, slovima i rijecima 0(nula) komada
Na koju stat se referiraš ovom nulom? Zabavi me

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
dok je smrtnost od opasnih zivotinja koje se drze kao kucni ljubimci ipak prirodan broj.
Daj taj broj

Mislim, da ne ispadne da nagađaš na forumu

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako sebi dajes za pravo a druge kritiziras za vrlo slicne postupke. *pise u knjizicu*
Samo zato jer nije ni otprilike slično.

Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Komplicirate.
Ne kompliciramo. On je u krivu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 02.05.2011. at 12:55.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:05   #114
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Erm, sebe? Jel stvarno možemo sa 100%-tnom sigurnošću vjerovati čistoj snazi naoružanoj zubima, bez nužno predvidljivih patterna ponašanja?
U biti, zahvaljujuci upravo takvim promatranjima znamo dosta vise o obrascima ponasanja velike bijele psine i drugih morskih pasa. O tome kako se odnose prema drugim morskim psima, pojavama u moru, ljudima, napoznatim predmetima, socijalnom ustroju unutar skupina... jako puno toga je nauceno na takav nacin.

Quote:
Na koju stat se referiraš ovom nulom? Zabavi me
Ja pratim istrazivanja oko velike bijele psine vec nekih 10ak godina. NIKAD nije zabiljezen napad na ijednog od ljudi koji su plivali s njima dobrovoljno. Dapace, velika bijela psina iskazuje jako veliku dozu postovanja prema nepoznatim zivotinjama i predmetima u moru. Cak ni mamcima koje im bacaju sa brodova ne prilaze onako iz prve. UVIJEK se barem nekoliko minuta oprezno priblizavaju u sve manjim krugovima i tek onda potegnu prvi ispitivacki ugriz koji je veoma slab. Tek drugim ugrizom misle the business u takvim situacijama

Quote:
Daj taj broj

Mislim, da ne ispadne da nagađaš na forumu
Svake godine se dogodi jako velik broj takvih nesretnih slucajeva... od napada pcela do medvjeda i velikih macaka. Tocan broj nemam, ali se dogadja


Quote:
Ne kompliciramo. On je u krivu
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:43   #115
cinjenica da si ispod u hranidbenom lancu bitno mijenja perspektivu
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:47   #116
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
cinjenica da si ispod u hranidbenom lancu
ali u biti i nisam
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:08   #117
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ali u biti i nisam
explain this
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:15   #118
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
sto se tu ima za objasniti, morski pas je pojeo covjeka. Ali moglo se dogoditi i suprotno. Uostalom, svake godine se nazalost ubije 100 milijuna morskih pasa.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 15:28   #119
Hm! Pitanje je dal su tu psinu prije nahranili tolko da joj ne pada na pamet jest slijedećih dva tjedna.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 15:31   #120
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
Hm! Pitanje je dal su tu psinu prije nahranili tolko da joj ne pada na pamet jest slijedećih dva tjedna.
ovoga nisu hranili

__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.