Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 12:26   #21
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
zašto si ti sigurna da nema prevaranata u alternativi ako ih ima u zdravstvu vulgaris?
Ja na sve to gledam malo drugačije jer mislim da i u zdravstvu je tako malo prevaranata da je taj broj zanemariv. Mi ćemo jednostavno ljude nazvati prevarantima ako nešto ne znaju. Prevarant je osoba koja zna, ali govori, radi i tumači drugačije.
Dakle, ja vjerujem da puno, puno ljudi žele pomoći, ali često ne znaju kako.

Quote:
DD7 kaže: Pogledaj post
... no nemojmo skretat sa teme jer je pun forum topica koji su otisli kilometrima daleko od same teme
Apsolutno se slažem, pun je forum topica koji su se udaljili od teme i još gore prosipaju svakom prilikom žuč i negativnu energiju-
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:27   #22
Quote:
DD7 kaže: Pogledaj post
Prevaranata ima svuda i postoje ljudi koji ne mare za zdravlje ljudi, stalo im je do novca, no nemojmo skretat sa teme jer je pun forum topica koji su otisli kilometrima daleko od same teme
slažem se s time. važno je napomenuti da će onda takvi šarlatani postići da se alternativi pripisuje uspjeh kada ga nema (lažna svjedočanstva) i odbija kada ga ima (puhanje na hladno). pa eto, zato upitah. rezerve radi. ontopic
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:35   #23
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
sto se tice popljuvanja samo naprosto ih zanemarite i idite dalje jer takve osobe su vrlo egoisticne i nemogu shvatiti da postoji i posve prirodan nacin lijecenja gdje netreba cak ni fizicki lijek bez obzira na tezinu bolesti, tako da ce takve osobe jednostavno odustati od prepriki kad cete ih jednostavno ignorirati i odsetati dalje jer netreba trositi vrijeme na takve osobe ipak ima jos ljudi koji nebudu popljuvali iz prazne pameti i prihvatili pomoc izvan sluzbene medicine


ah da alternativni uspijesi

sungazing rijesio problem s disanjem na nos i alergijeske reakcije na pelud, prasinu, perije i centralno grijanje, naprosto mi nos od ove godine nakon 3mj. prakticiranja radi ko propuh u obije nosnice bez ikakvih problema, koje prije sam naravno imao jako puno problema naprosto je izgledalo ko da sam bilo non stop prehladen u bilo koje godisnje doba, sluzbena medicina naravno dignula ruke i rekla da treba znati zivjeti stime tako da se vise nisam mogao lijeciti kod njih nakon 4god aktivnog "lijecenja", i tada sam se primio sungazinga nakon 8godina pauze lijecenja kod sluzbene medicine i rijesio problem u samo 3mj. nema vise smrcanja osim par puta na dan zbog izlaganja toplog-hladnog zraka, inace nista
Ovo sa gazingom je super stvar...osobno sam ga radila i totalno me smirivalo i punilo energijom...sada radim malu pauzu preko zime...jedva čekam proljeće.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 09:20   #24
Prenosim dobivena iskustva drugih:
Multipla skleroza (slučaj 1) - kombinacija: energoterapeut, pijenje matične mliječi, uzimanje homeopatije, razni dodaci prehrani - spirulina, zelena magma, prehrana kompletno promijenjena, primanje dva puta imunoglobulina
Multipla skleroza (slučaj 2) - kombinacija: reiki, psihoterapija (alternativna: Hellinger, havajska), vegetarijanstvo
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 09:54   #25
Slučaj multiple izliječen metodom po Zdenku Domančiću, bez ikakvih dodatnih terapija osim dobre volje pacijenta...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:43   #26
Poz... moze li malo vise detalja o Domancicu i te situacije sa multiplom!?
Da li je doista pomogao i koliko dugo je trajala "terapija"?
malaluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 12:09   #27
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Slučaj multiple izliječen metodom po Zdenku Domančiću, bez ikakvih dodatnih terapija osim dobre volje pacijenta...
Da, zaista. Kad ti je dijagnosticirana multipla i u kojoj fazi si bio?
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:25   #28
Ja sam bio teški alergičar i astmatičar. Liječio sam se (zadnja terapija) Flixotide-om 250 2x dnevno, te Ventolin ujutro, prije spavanja i obavezno uvijek uz sebe da ga uzmem po potrebi. Morao sam izbjegavati fizički napor i prašnjave prostore.

Sada funkcioniram normalno i imam bolju spirometriju nego što sam imao od ranih razreda osnovne. Znam ponekad uzeti Ventolin, ali to već spada pod jako rijetko.

Napravio sam slijedeće:
Kava - skoro u potpunosti izbacio i zamijenio čajevima
Coca Cola i sokovi - zamijenio vodom i čajevima
Općenito, hranim se zdravije i raznovrsnije, sa više povrća
Reiki
Određene yoga vježbe
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:32   #29
Quote:
izalac kaže: Pogledaj post
Ja sam bio teški alergičar i astmatičar. Liječio sam se (zadnja terapija) Flixotide-om 250 2x dnevno, te Ventolin ujutro, prije spavanja i obavezno uvijek uz sebe da ga uzmem po potrebi. Morao sam izbjegavati fizički napor i prašnjave prostore.

Sada funkcioniram normalno i imam bolju spirometriju nego što sam imao od ranih razreda osnovne. Znam ponekad uzeti Ventolin, ali to već spada pod jako rijetko.

Napravio sam slijedeće:
Kava - skoro u potpunosti izbacio i zamijenio čajevima
Coca Cola i sokovi - zamijenio vodom i čajevima
Općenito, hranim se zdravije i raznovrsnije, sa više povrća
Reiki
Određene yoga vježbe
Ovo djeluje jako realno i vrlo, vrlo korisno.
vana25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.