Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 12:42   #1
Kako se riješiti štakora?

E sad... Macka mi svaku vecer donese izvana misa s kojim se malo igra, i zatim ga ja siknem van, cim ga ulovim, a danas rano ujutro je dofurala stakorcinu, doduse sivi je ali ima ogroman rep, rekao bih neki polumis-stakor i skace ko lud, zavukao mi se ispod plahte cak. Tijelo je duzine nekih 10 cm. I nije tu problem sto sam ga ja lovio sa metlom po kuci nego se on zavukao iza kuhinjskog sistema skroz iza, jer nisu ormari skroz do zida nego nekih 10 cm prekratki sa obje strane.

I kako da ja sad njega izvucem vanka... Probao sam gurnuti crijevo za zaljevanje no iz nekog razloga nesto ga koci. Probao sam i s fenom. Ne mogu uopce biti u kuhinji u pomisli da mi je stakor 30ak cm dalje, a kamoli nesto kuhat! Jos se bojim da mi ne izgrize instalacije za vodu, plin, struju, a kamo li da mene na spavanju! Ima li tko kakav savjet, razno razne toksicne otrove stavljat u kuhinju ne smatram kao logicnu ideju, a sto se tice misolovke pitanje je ima li on volje uopce jesti jer ga je macka najurila i izudarala tak jako da sumnjam da mu je ista na pameti osim prezivjet..
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 13:11   #2
ma pusti jadnu bestiju na miru
sampjera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 13:21   #3
Dovuci mačku u kuću, neka ga čeka da izleti, i onda vadi kuhinjski sistem ako možeš. Ako ti je pak taj kuhinjski sistem fiksiran, pokušaj paconju bilo čime potjerati na otvoreno po kuhinji di će ga mačka ćopit. Ako je išta kakva je moja bila, zgrabit će ga u sekundi čim jurne van.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 13:26   #4
Jeste, pokusati, ali s cime
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 15:31   #5
Misomorom.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:00   #6
Mačke zajebi. To su u takvim momentima potpuno beskorisne živine. Imam oko kuće par lovaca koji konstantno nose u zubima nešto repato što se batrga ali stavi ih u prostoriju s mišem i zatvori vrata, kreće mijaukanje "jabivaaaan"

Evo ti najjači savjet ikad, ljepilo za miševe namaži u tankom sloju na karton, makar 20x20 cm i stavi u sredinu ono što bi ti volio pojesti da si na štakorovom mjestu. Ne znam čime raspolažeš pa ću ti nabrojati neke stvari kojima pouzdano ne može odoljeti - sve sjemenke, pogotovo kukuruz i pšenica (možeš i muslije prosuti), komadić slanine, suho voće, suhi kruh...

Ako se ne zalijepi nakon 24 sata, onda ga nema iza

I još nešto, kad nađeš miša s kojim se mačka prestala igrati a živ je, uhvati ga i razvuci ga, držeći jednom rukom glavu a drugom preostatak tijela. Već sam o tome pisala u temi o cervikalnoj dislokaciji kad je netko naišao na ranjenog goluba. Živi miš nema nikakvu zapreku da ti ponovno uđe u kuću a ti si puko ako to dozvoliš jer ti je sljadak i slično
Sjeti se samo instalacija, govana i uništavanja namještaja. Možeš i mišje groznice
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:43   #7
Eh, dammerung ti o mačkama koje ti znaš, a ja o svom iskustvu u istoj situaciji sa svojom mačkom.

Što ne znači da nisi dala dobar savjet s ljepilom za one koji drže useless mačke.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:31   #8
Miševi i pantagane su nesumljivo opasna stvorenja a mačke vrlo radoznala pa će ti se tvoja mačka, kada vidi da nešto petljaš ispod namještaja, sigurno pridružiti.Ona samo čeka da je predvodiš u lovu.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:01   #9
Heh, nisu sve mačke jednake, rakijetino


Mana mišomora je ta što mora biti raspoložive vode kraj ofarbanog zrna + postoji mogućnost da tek nakon tjedan dana skontaš da je miš otišao u vječna skladišta ječma. Kad osjetiš smrad truleži
To nikako ne preporučujem.


Ilovik, kaže se sumNJivo
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:13   #10
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Heh, nisu sve mačke jednake, rakijetino
Istina živa.

Savjete o cervikalnoj dislokaciji radije nemoj davati početnicima, nije to pitomi kunić za klanje. Ako ima života u njemu, solidne su šanse da ugrize onoga tko ga ide hvatati, a onda će biti posla s cijepljenjima od tetanusa do bjesnoće.

Dobro ga zvekneš kakvom letvom i izbaciš van.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:00   #11
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ilovik, kaže se sumNJivo
Ah, čitam katoličku literaturu, oni koriste nesumljivo, to mi je od njih.

http://www.katolici.org/kolumne.php?...c_vidi&id=5000
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:10   #12
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Dobro ga zvekneš kakvom letvom i izbaciš van.
Kako god. Bitno je da miško bude kaputt
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 02:33   #13
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
...uhvati ga i razvuci ga, držeći jednom rukom glavu a drugom preostatak tijela.

Vidio sam u jednom dokumentarcu kako tako zeceve dislociraju.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:42   #14
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Mačke zajebi. To su u takvim momentima potpuno beskorisne živine. Imam oko kuće par lovaca koji konstantno nose u zubima nešto repato što se batrga ali stavi ih u prostoriju s mišem i zatvori vrata, kreće mijaukanje "jabivaaaan"

Evo ti najjači savjet ikad, ljepilo za miševe namaži u tankom sloju na karton, makar 20x20 cm i stavi u sredinu ono što bi ti volio pojesti da si na štakorovom mjestu. Ne znam čime raspolažeš pa ću ti nabrojati neke stvari kojima pouzdano ne može odoljeti - sve sjemenke, pogotovo kukuruz i pšenica (možeš i muslije prosuti), komadić slanine, suho voće, suhi kruh...

Ako se ne zalijepi nakon 24 sata, onda ga nema iza

I još nešto, kad nađeš miša s kojim se mačka prestala igrati a živ je, uhvati ga i razvuci ga, držeći jednom rukom glavu a drugom preostatak tijela. Već sam o tome pisala u temi o cervikalnoj dislokaciji kad je netko naišao na ranjenog goluba. Živi miš nema nikakvu zapreku da ti ponovno uđe u kuću a ti si puko ako to dozvoliš jer ti je sljadak i slično
Sjeti se samo instalacija, govana i uništavanja namještaja. Možeš i mišje groznice
Istina, macka samo tu i tamo ponjusi, ali da on izleti van sumnjam da bi ista napravila, a inace joj je zabavno donest nama misa u 3 ujutro kroz prozor pa zbjezat opet van, mozda ceka da joj ga skuhamo, serviramo i posolimo.

E sad je problem sto je on tamo jos uvijek. Znam da je jer se cuje suskanje po noci po tim cijevima vode i plinskim instalacijama () i kako preskace zice od struje, zasto mali smrad ne zagrize jednu

Kak mislis da ga uhvatim i rastegnem? svi koje sam do sad nosio opet van su agresivno grizli krpu u kojoj su se kobeljali. i neznam jeli to uopce mis ili stakor, ima veliki rep duzi od njega samoga, tamnosivi, velicine mozda cm manji kao onaj iz videa koji je netko postavio gore ()

Sad sto kazes za ljepilo, bas sam kupil ljepilo za miseve, stakore, insekte i ostalu gamad (neko u zutoj kutiji) i namazao na karton, stavio malo sunkice na to i podmetnul tamo na taj ulaz uski (razmisljam i o misolovki, kolko su one ucinkovite?)
Inace je on preko dana uplasen u kutu negdje nekom, a preko noci dok je tiho i svi spavamo on krece u akciju, jucer je pokusao izaci van i onda je zapeo za ljepilo, poceo cviliti i vratio se unutra, bas se vide tragovi ljepila sto su pobrali prasinu unutra. bas je zanimljivo spavati sa cekicem u jednoj ruci, i lampom u drugoj. danas je samo suskao. iako se vec cudim, nije nista jeo, pio, spavao takodjer valjda. iako smrdi ta grozota ne mogu normalno jesti. samo mi fali da crkne pa da moram cijelu kuhinju rastavljat da bi tog malog stvora siknuo. ponekad mi dode da macku zguram unutra k njemu

Zadnje uređivanje Osteron : 29.07.2009. at 11:50.
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:00   #15
Quote:
Osteron kaže: Pogledaj post
Sad sto kazes za ljepilo, bas sam kupil ljepilo za miseve, stakore, insekte i ostalu gamad (neko u zutoj kutiji) i namazao na karton, stavio malo sunkice na to i podmetnul tamo na taj ulaz uski (razmisljam i o misolovki, kolko su one ucinkovite?)
Inace je on preko dana uplasen u kutu negdje nekom, a preko noci dok je tiho i svi spavamo on krece u akciju, jucer je pokusao izaci van i onda je zapeo za ljepilo, poceo cviliti i vratio se unutra, bas se vide tragovi ljepila sto su pobrali prasinu unutra. bas je zanimljivo spavati sa cekicem u jednoj ruci, i lampom u drugoj. danas je samo suskao. iako se vec cudim, nije nista jeo, pio, spavao takodjer valjda. iako smrdi ta grozota ne mogu normalno jesti. samo mi fali da crkne pa da moram cijelu kuhinju rastavljat da bi tog malog stvora siknuo. ponekad mi dode da macku zguram unutra k njemu
Mišolovke su IMO diskutabilne. Ljepilo je najbrže. Ako želiš još dodatno ubrzati ljepljenje, zamrači prostoriju i zabrani svima da se kreću po njoj, makar taj jedan dan. Daj mu da bude sam i da ne osjeti tuđu prisutnost. Tako će lakše izaći. Osiguraj klopu na lepku i 100% je pluskvamperfekt.
Ono što ja jako bitno, MAKNI SVU RASPOLOŽIVU HRANU. Neka mu jedino dostupno bude ono što ostaviš na ljepilu

Kad kažem razvući, mislim slomiti mu leđnu moždinu
Biram riječi radi ljudi kao ona neka koja ptičicama, kad ih nađe uginule, zamata u šarene papiriće, stavlja im sjemenke i potpourri i crvene mašnice prije nego ih zakopa :grizliadams:
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:58   #16
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Mišolovke su IMO diskutabilne.
Mišonje i pantigane su pametna stvorenja i tu mišolovka ne pomaže a što se može i ovdje vidjeti:http://www.youtube.com/watch?v=pIkuyz4K_Ho&feature=fvst

Svakako bih ti preporučio da angažiraš svoju mačku, mačke su znatiželjne i ona će ti se pridružiti kad vidi kako nešto istjeruješ oko namještaja.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:15   #17
Čini mi se da ti je bilo premalo ljepila/premali karton. Štakor je to, dosta jači od miša, i za razliku od miševa nije ga tako lako ljepilom uloviti. Sad će biti još teže, jer je naučio što je ljepilo.
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Kad kažem razvući, mislim slomiti mu leđnu moždinu
Biram riječi
:nitpick: Slomiti vrat, prekinuti leđnu moždinu.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:38   #18
Uzmi to ljepilo za glodavce, namaži na komad gume. Ako imaš kakvu staru zračnicu, izreži je na trake i namaži ljepilom. Puno je efikasnije od kartona, jer se oni, dok se bacakaju zaljepljeni, zajedno zarolaju u tu gumu.
A najbolji mamac ti je.. Čokolada. Ili pak one čokoladne pahuljice iz kutije.
Ljepilo razmjesti po cijelom prostoru, na više mjesta.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 17:49   #19
Ima još jedna stvar koja možda pomogne.
Uzmi kakvu krpu i obriši mačku njome, i onda uguraj tu krpu iza kuhinje di se pacov krije. Kad osjeti miris (a on ga jako dobro osjeća) neće mu se svidjeti i čim padne mrak taj će mijenjati skrovište.

IMO mjesto gdje se sakrio ipak zove radikalne mjere. Ako treba micati kuhinjske elemente, miči ih i riješi to. Budeš li se još dugo nadmudrivao s njime može ti pregristi cijevi za plin, pa ćemo ti kuću gledati na Dnevniku.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 18:42   #20
Quote:
Osteron kaže: Pogledaj post
E sad... Macka mi svaku vecer donese izvana misa s kojim se malo igra, i zatim ga ja siknem van, cim ga ulovim, a danas rano ujutro je dofurala stakorcinu, doduse sivi je ali ima ogroman rep, rekao bih neki polumis-stakor i skace ko lud


Ja bi se iselio pothitno
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.