Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2010., 19:42   #1
alternative za rane sa bakterijama

evo nisan uspila nac ovu temu....zanima me koja bi bila alternativa za rane sa prisutnim bakterijama...jel se smi maticnja mljec direkt stavljat na ranu jer san procitala da ona djeluje antibakterijski...ili kakvi drugi pripravci ako postoje???
fala
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:38   #2
silverex sprej. više informacija imaš na http://www.silverex.com.hr/
riki32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 23:05   #3
Mislim da je jeftinija varijanta kupiti litru ionskog srebra,duplo i više jeftinija; od provjerenog proizvođača.
Iznenadilo me još brže djelovanje od srebra voda koju energizirao Mekki, a dotad sam mislila da nema ništa bržeg i djelotvornijeg od srebra.
Tako da bih ja ovo dvoje preporučila, štogod sam ikad isprobala, od ovo dvoje ne postoji ništa bolje za ozljede, opekotine i sve moguće rane. Jer osim što dezinficira ,i jako brzo sanira upalni proces, ktome i pomaže da nema ožiljaka.
Dok nisam otkrila ovo dvoje, najbolje sredstvo je bio Granugel ili Granuflex flasteri ,al je dosta skupo.
Ovo je popis sredstava s kojima imam najbolja iskustva od svega, za te probleme.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:49   #4
hvala van oboje....evo trenutno san pocela sa maticnom mljeci na ranu jer sam je imala kuci pa cu vidit....
sta se tice srebra stavljala san dosad obloge tipa granuflex ali sa srebromi bilo mi je pomoglo..znaci uklonilo je bakterije ali mi je rana na nezgodnom mistu a te obloge su dosta sebele tako da mi bas i ne odgovara....
vidit cu na netu za ovo dvoje sta ste napisali pa cu provat i stim jer maticna je dosta skupa da bi je na to trosila
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 00:38   #5
Quote:
dodolina kaže: Pogledaj post
hvala van oboje....evo trenutno san pocela sa maticnom mljeci na ranu jer sam je imala kuci pa cu vidit....
sta se tice srebra stavljala san dosad obloge tipa granuflex ali sa srebromi bilo mi je pomoglo..znaci uklonilo je bakterije ali mi je rana na nezgodnom mistu a te obloge su dosta sebele tako da mi bas i ne odgovara....
vidit cu na netu za ovo dvoje sta ste napisali pa cu provat i stim jer maticna je dosta skupa da bi je na to trosila
Molim
O kakvim oblogama pričaš? Granuflex su flasteri ;ili misliš na granugel, al opet to je gel koji se namaže u tankom sloju i brzo se stvrdne i na neki način također služi kao flaster; to je ono tipa kao maske za lice kad se pretvori kao u gumu nekakvu ,i gel drži na taj način ranu zatvorenom ,do slijedećeg mazanja. I ne sjećam se da je granuflex-gel na bazi srebra, neki koloid je u pitanju ,to jedino znam.
Sretno ti s ovim što imaš doma!
Onda ti je najeftinija mekki voda ,al to možeš dobit samo ako dođe u Zg u 10.mj; ionsko srebro je također dosta jeftino, litra koja traje stvarno dugo. Mislim da nije niti 100 kn. Meni traje skoro godinu dana.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:11   #6
Katoxyn, spray napravljen iz srebra, koji se može kupiti u svim apotekama u Italiji. Kada se pošprica na ranu, dekubitus i slično, stvori se bijeli prah. U Italiji ga koriste i u bolnicama.
Srebro se iz davnina koristi kao sredstvo protiv bakterija. Kaže se da su nekada novorođenim bebama stavljali srebrnu žlicu u usta kao lijek protiv mogućeg naslijeđenog sifilisa.

Iz iskustva mogu potvrditi da je isto tako učinkovita i mješavina alkoholne tinkture hypericuma (gospine trave) i calendule (nevena) u omjeru pola pola, koja se razrijedi u prokuhanoj vodi. U to se umoči sterilna gaza pa stavi na ranu. Otklanja infekciju i promiče zacijeljivanje. Kada se porežem ili na neki drugi način ozlijedim, ja, članovi moje obitelji ili ljubimci, to izravno nakapam na manju ranu (peče), a za veću razrijedim, ako u kući nema Katoxyina.

Katoxyn je puno praktičniji kod stalne primjene, kao što je dekubitus ili djeca.
http://www.paginesanitarie.com/skfar...b%2010,18g.htm
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 00:19   #7
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
Molim
O kakvim oblogama pričaš? Granuflex su flasteri ;ili misliš na granugel, al opet to je gel koji se namaže u tankom sloju i brzo se stvrdne i na neki način također služi kao flaster; to je ono tipa kao maske za lice kad se pretvori kao u gumu nekakvu ,i gel drži na taj način ranu zatvorenom ,do slijedećeg mazanja. I ne sjećam se da je granuflex-gel na bazi srebra, neki koloid je u pitanju ,to jedino znam.
Sretno ti s ovim što imaš doma!
Onda ti je najeftinija mekki voda ,al to možeš dobit samo ako dođe u Zg u 10.mj; ionsko srebro je također dosta jeftino, litra koja traje stvarno dugo. Mislim da nije niti 100 kn. Meni traje skoro godinu dana.

ma to kazu obloge za granuflex..da da to je u biti kao flaster koji pospjesuje vlazno zacjeljivanje rana sa iscjetkom...a taj granugel je u biti za rane sa nekrozom tj. krastama...tako su mi rekli u stoma medcalu kad sam zvala...koristila sam tipa obloge granuflea ali sta u sebi sadrze srebro medjutim predelo je to tako da mi ne odgovara....taj sprej sa srebrom bi mi jos i najbolje dosa sta ga spominju...
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 00:20   #8
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
Molim
O kakvim oblogama pričaš? Granuflex su flasteri ;ili misliš na granugel, al opet to je gel koji se namaže u tankom sloju i brzo se stvrdne i na neki način također služi kao flaster; to je ono tipa kao maske za lice kad se pretvori kao u gumu nekakvu ,i gel drži na taj način ranu zatvorenom ,do slijedećeg mazanja. I ne sjećam se da je granuflex-gel na bazi srebra, neki koloid je u pitanju ,to jedino znam.
Sretno ti s ovim što imaš doma!
Onda ti je najeftinija mekki voda ,al to možeš dobit samo ako dođe u Zg u 10.mj; ionsko srebro je također dosta jeftino, litra koja traje stvarno dugo. Mislim da nije niti 100 kn. Meni traje skoro godinu dana.
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Katoxyn, spray napravljen iz srebra, koji se može kupiti u svim apotekama u Italiji. Kada se pošprica na ranu, dekubitus i slično, stvori se bijeli prah. U Italiji ga koriste i u bolnicama.
Srebro se iz davnina koristi kao sredstvo protiv bakterija. Kaže se da su nekada novorođenim bebama stavljali srebrnu žlicu u usta kao lijek protiv mogućeg naslijeđenog sifilisa.

Iz iskustva mogu potvrditi da je isto tako učinkovita i mješavina alkoholne tinkture hypericuma (gospine trave) i calendule (nevena) u omjeru pola pola, koja se razrijedi u prokuhanoj vodi. U to se umoči sterilna gaza pa stavi na ranu. Otklanja infekciju i promiče zacijeljivanje. Kada se porežem ili na neki drugi način ozlijedim, ja, članovi moje obitelji ili ljubimci, to izravno nakapam na manju ranu (peče), a za veću razrijedim, ako u kući nema Katoxyina.

Katoxyn je puno praktičniji kod stalne primjene, kao što je dekubitus ili djeca.
http://www.paginesanitarie.com/skfar...b%2010,18g.htm
kako si dosla do tog katoyna??? narucila internetom ili imas nekog u italiji? to bi mi bilo super rjesenje....
tnx na info
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 01:31   #9
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Katoxyn, spray napravljen iz srebra, koji se može kupiti u svim apotekama u Italiji. Kada se pošprica na ranu, dekubitus i slično, stvori se bijeli prah. U Italiji ga koriste i u bolnicama.
Srebro se iz davnina koristi kao sredstvo protiv bakterija. Kaže se da su nekada novorođenim bebama stavljali srebrnu žlicu u usta kao lijek protiv mogućeg naslijeđenog sifilisa.

Iz iskustva mogu potvrditi da je isto tako učinkovita i mješavina alkoholne tinkture hypericuma (gospine trave) i calendule (nevena) u omjeru pola pola, koja se razrijedi u prokuhanoj vodi. U to se umoči sterilna gaza pa stavi na ranu. Otklanja infekciju i promiče zacijeljivanje. Kada se porežem ili na neki drugi način ozlijedim, ja, članovi moje obitelji ili ljubimci, to izravno nakapam na manju ranu (peče), a za veću razrijedim, ako u kući nema Katoxyina.

Katoxyn je puno praktičniji kod stalne primjene, kao što je dekubitus ili djeca.
http://www.paginesanitarie.com/skfar...b%2010,18g.htm
Benzen peroksid, nešto što bih odmah poželjela stavljat na ranu .
Ako ćemo cjepidlačiti, kao što ja to volim u svemu ; peroksid naravno fantastično čisti ranu od bakterija, al i fantastično razara i zdravo tkivo , i uopće ne kužim što će ovoj kombinaciji dodatak srebra ; aha bingo , pa da odmah sanira i zdravo tkivo kad ga peroksid razori; tako se u isti čas radi šteta, ubijaju bakterije,i sanira zdravo tkivo.
A čisto srebro, obavlja samo dvije funkcije , ubija bakterije i oporavlja tkivo.

I to litra za sličnu cijenu. Hmmm..
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 01:33   #10
Quote:
dodolina kaže: Pogledaj post
kako si dosla do tog katoyna??? narucila internetom ili imas nekog u italiji? to bi mi bilo super rjesenje....
tnx na info
Dodolina ako ti je do pump bočice da možeš sprejati, srebro o kojem pričam možeš kupiti i s pumpicom. U Hr.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 09:44   #11
Meni se Katoxyn pokazao kao spas za rane od dekubitusa. Preporučili su mi ga u homeopatskoj i biljnoj apoteci u Trstu na Piazza della Borsa (Farmacia alla Borsa). Rana koja je ujutro bila otvorena i gotovo crne boje do navečer bi se uz višekratnu primjenu ovog spraya zacijelila.
Koristila sam to i preventivno.
Išla sam sama po njega ili bi mi ga netko donio. Pretpostavljam da se može naručiti i online.
http://www.farmaciaallaborsa.it/hr/
Možete pitati mailom ili telefonom u toj apoteci. Tamo uvijek imaju nekog tko govori hrvatski (Daria i Svjetlana).
Na tom mjestu nabavljam i alkoholne tinkture hypericuma i calendule (od Boriona) jer ih u mom gradu nisam našla.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 13:54   #12
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
Dodolina ako ti je do pump bočice da možeš sprejati, srebro o kojem pričam možeš kupiti i s pumpicom. U Hr.
ovako... moj problem je taj sta je meni rana odmah pokrar stome (anus pretera) i znaci ja ne mogu npr namocit gazu sa tom tekucinom i drzat neko vrijeme jer meni povise te rane ide flaster koji se ne ljepi na ranu i onda ide plocica za stomu...znaci ta rana je meni pokrivena i sve to duze traje u mene...u bolnici mi kirurzi doslovno nista nisu rekli nego dali da pije klavocin 10 dana i to je to a da ne spomenem da mi crijeva ga ne podnose i nije mi se bakterija s njin uklonila.
onda san saznala za te kao malu oblogu sa srebrom u sebi koje se stavi na ranu i u ranu pusta to aktivno srebro i to bi mi super bilo da meni povise ne ide plocica za stomu i plocica sama po tome ne drzi jer je ta obloga deblja...znaci najvise bi mi odgovaralo nesto tipa kako srebro u spreju kad ja nasprican da ostane na rani i da povise toga stavin ka i uvik taj flaster za vlazno zacjelivanje rana...
sad ako to sa pumpicon ostaje na rani...i djeluje onda bi mi to bilo super rjesenje jer ne bi morala do italy skoknit jer mi nije usput iz splia

nadan se da si uspila baren nesto skuzit iz cile ove bajke
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 17:33   #13
[QUOTE=tiziana;28462926]Meni se Katoxyn pokazao kao spas za rane od dekubitusa.

Niste nikad čuli za zeolit?
Istinski spas za rane od dekubitusa, za sve otvorene rane i one sa bakterijama, je STERILNI ZEOLITNI ultrafini mikronizorani PUDER ZEODRY, koji košta 100 g 290 kuna i dugo traje. iNAČE SE PRODAJE U PAKIRANJIMA PO 30 G.


www.valueadded-bestresults.com
alulinda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:44   #14
[QUOTE=alulinda1;28469458]
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Meni se Katoxyn pokazao kao spas za rane od dekubitusa.

Niste nikad čuli za zeolit?
Istinski spas za rane od dekubitusa, za sve otvorene rane i one sa bakterijama, je STERILNI ZEOLITNI ultrafini mikronizorani PUDER ZEODRY, koji košta 100 g 290 kuna i dugo traje. iNAČE SE PRODAJE U PAKIRANJIMA PO 30 G.


www.valueadded-bestresults.com
jel moze netko napokon bannat ovog spam bota?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:13   #15
[QUOTE=Kronični Vlado;28471177]
Quote:
alulinda1 kaže: Pogledaj post

jel moze netko napokon bannat ovog spam bota?
E, pa nisam nikakv spam bot, nego ja koristim sve pripravke na bazi zeolita, jer su izvrsni, od Nove godine i zašto ih ne bi preporučila? ako su fakat djelotvorni. Što VAma u biti smeta?
Ljudi pitaju, pa dobiju razne savjete, sami će izabrati, što će od koga poslušati, pa komentiramo
alulinda1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.