Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 09:25   #61
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Nista nije iskljucivo genetika, hvala bogu, jer bi nam sudbina bila predodredena u tom slucaju.
Zaista? Jesi li čula za srpastu anemiju, Downov sindrom, Hutchinson-Gilfordov sindrom i tako to?
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:07   #62
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Nisam znanstvenik, ali ovo možda ima smisla (ako je istina)

Vitamin B17 se sastoji od 1 molekule benzaldehida (benzaldehyde), 1 molekule hidrocijanida (HCN - hydrogen cyanide) i 2 molekule glukoze (šečera). Benzaldehid i cijanid su otrovni elementi, ali u spoju vitamina B17 s molekulama glukoze su inertni (zaključani) odnosno nemaju toksično djelovanje. Da bi se cijanid i benzaldehid mogli osloboditi iz vitamina B17 potrebno je da dođu kontakt s specifičnim enzimom beta-glikozidom (betaglucosidase). Ovaj enzim je prisutan svugdje u ljudskom tijelu, ali najviše ga ima u stanicama raka (do 3000 puta više).

Princip djelovanja je jednostavan: stanice raka za svoj rast trebaju ogromne količine energije, odnosno glukoze (šečera). Kad se vitamin B17 konzumira, stanice raka u potrazi za glukozom absorbiraju molekule glukoze iz vitamina B17, a s enzimom beta-glikozidom 'otključavaju' benzaldehid i cijanid iz vitamina B17, uzrokujuči vlastitu smrt. Zahvaljujući velikoj koncentraciji enzima beta-glikozida i velikoj potražnji stanica raka za glukozom, može se reći da je vitamin B17 precizno navođeni lijek koji izrazito smrtonosan za stanice raka, dok za ostale zdrave stanice nije toksičan. Princip rada vitamina B17 podsjeća na trojanskog konja: stanice raka se polakome za glukozom, a kad je apsorbiraju bivaju terminirane.

Neki čovjek tvrdi da je tako izliječio rak
http://www.svejeizljecivo.com/ispovi.../22-lek-za-rak

Možda je sve laž, ali uopće se ne bi čudila da nije (tu se ipak vrti ogromna lova)
čitajući negdje o biljkama vidjeh i da se cijanid spontano izdvaja iz molekule. navodno. a to zvuči obeshrabrujuće. također, je li to pouzdano da se molekula s 2 šećera te benzalldehidom i cijanidom metabolizira na taj predložen način, tj, da do stanica raka doputuje baš takva?
mislim da bi se ime enzima prevelo beta glukozidaza, ali ispravite me ako lažem

Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Zaista? Jesi li čula za srpastu anemiju, Downov sindrom, Hutchinson-Gilfordov sindrom i tako to?
pa i nije isključivo genetika geni moraju biti inkorporirani u organizam da bi se mogli izraziti
ako imaš jednu stanicu s mutiranim genima, na njoj nigdje ne piše da bi čovjek koji je nosi/o bio mentalno retardiran

no, šalu na stranu. kad se radi o raku, onda se radi i o genetici. a onda opet, ako je rizik za neki rak nasljedan, to znači da mu se eventualno može doskočiti i živjeti oprezno i redovito se pregledavati.... ali to je onda preventiva, a ne lijek....

100% je izumljena preventiva za tumore!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.11.2011. at 18:42.
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:01   #63
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
pa i nije isključivo genetika geni moraju biti inkorporirani u organizam da bi se mogli izraziti
Aha, okej
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:25   #64
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
pa i nije isključivo genetika geni moraju biti inkorporirani u organizam da bi se mogli izraziti
ako imaš jednu stanicu s mutiranim genima, na njoj nigdje ne piše da bi čovjek koji je nosi/o bio mentalno retardiran

no, šalu na stranu. kad se radi o raku, onda se radi i o genetici. a onda opet, ako je rizik za neki rak nasljedan, to znači da mu se eventualno može doskočiti i živjeti oprezno i redovito se pregledavati.... ali to je onda preventiva, a ne lijek....

100% je izumljena preventiva za tumore!

Potpisujem

Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
čitajući negdje o biljkama vidjeh i da se cijanid spontano izdvaja iz molekule. navodno. a to zvuči obeshrabrujuće. također, je li to pouzdano da se molekula s 2 šećera te benzalldehidom i cijanidom metabolizira na taj predložen način, tj, da do stanica raka doputuje baš takva?
mislim da bi se ime enzima prevelo beta glukozidaza, ali ispravite me ako lažem
Ako je tako onda zaista zvuči obeshrabrujuće, ali pokušat ću i sama istražiti malo više o ovome.
Stavila sam ovaj post samo zato što ga nitko dosad nije stavio. A vi koji ste bolje znanstveno potkovani ćete bolje znati ima li smisla ili nema.
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.11.2011. at 18:43.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:59   #65
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Potpisujem
Nije u mojem stilu, ali moram ga upotrijebiti -

Što točno potpisuješ? Možeš li mi reći što tvoj potpis znači u kontekstu primjera koje spomenuh?
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Stavila sam ovaj post samo zato što ga nitko dosad nije stavio. A vi koji ste bolje znanstveno potkovani ćete bolje znati ima li smisla ili nema.
Još jednom -

Nego, sasvim dobronamjerno ti savjetujem da kreneš od osnova. Zašto ne bi proučila Karlsona i Stryera? Pa se onda vratiš na forum puno bolje potkovana. Raspravljati o ovakvoj materiji na c/p razini, bez da znaš osnove je... vrlo pretenciozno
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:54   #66
mogla bi ti uciniti isto to i reci nesto konstruktivno umjesto da kritiziras. Ubuduce cu ignorirati tvoje "dobronamjerne" savjete tako da se ubuduce ne moras ni truditi citirati moje navode, a vidim da ti je to u zadnje vrijeme omiljen hobi.
I dalje cu diskutirati na razini na kojoj zelim o stvarima koje su mi zanimljive..zadnji put kad sam provjerila ne moras imati zavrsen magisterij da bi mogao reci svoje misljenje. Uostalom, i imam zavrsen magisterij, ali ne iz ovog podrucja..kao ni ti.
Molim te nemoj slijediti moje postove..nisam zainteresirana za ovakvu komunikaciju
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:20   #67
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
pa i nije isključivo genetika geni moraju biti inkorporirani u organizam da bi se mogli izraziti
ako imaš jednu stanicu s mutiranim genima, na njoj nigdje ne piše da bi čovjek koji je nosi/o bio mentalno retardiran

no, šalu na stranu. kad se radi o raku, onda se radi i o genetici. a onda opet, ako je rizik za neki rak nasljedan, to znači da mu se eventualno može doskočiti i živjeti oprezno i redovito se pregledavati.... ali to je onda preventiva, a ne lijek....

100% je izumljena preventiva za tumore!
Rak i genetika definitivno nikada nisu dokazani. Ne samo šta nisu dokazani,nego najverojatnije nemaju nikakve dodirne točke. Ja u famili sam imao 2 slučaja raka,djed koji je umro od raka jetre, i otac sada koji bo.luje od raka pluća...Jedini su primjerci unazad ko zna koliko generacija da su dobili rak,što je danas čak rijetkost,jer je te zloćudne bolesti sve više u svijetu

Quote:
TranceMouse kaže: Pogledaj post
Ne postoji lijek za rak. Rak je pucki naziv za neoplazije.
Ima vise od 2000 neoplazija, i svaka ima drugi patofizioloski mehanizam djelovanja.

Ista tvar moze lijeciti jedan tip tumora, a potencirati drugi tip tumora.




Moj odgovor nije alternativan bas, ali cu probati dati mali tracak nade:
kupite melatonin (90mg dodje 50 kuna: zove se Melatonin KAL),
i valja ga piti prije spavanja, ne manje od 4 tabletica (12mg).
I barem 200 mg selena (4 tabletice) dnevno.

Radi se o snaznim antioksidansima koji sprjecavaju rast tumora.
Bitna je i prehrana, valja ograniciti slatko i skrob (to stanice tumora koriste za rast), a vise jesti salatu i proteine, pozeljno ribu (sardine, zbog omega 3).
Sulfid selena je kancerogen i nisam baš 100% siguran da bi to pozitivno djelovalo na maligne stanice. Puno toga ima šta djeluje kao antiokidans i može pozitivno odgovoriti na rak,ali problem je šta svaka od tih biljki/preprata/ljekovitih sastojaka sadrži druga kancerogena svojstva koja opet obnavljaju maligne stanice. Najvjerodostojnije alternativno liječenje raka je upravo vitaminom B17. Ne znam koliko može pomoći,ali barem sam anšao nekoliko primjeraka ljudi koji su stvarno uspijeli s tom terapijom,za razliku od svih drugih metoda.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.11.2011. at 18:44.
Sanjinloncaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:45   #68
Quote:
Sanjinloncaric kaže: Pogledaj post
Rak i genetika definitivno nikada nisu dokazani. Ne samo šta nisu dokazani,nego najverojatnije nemaju nikakve dodirne točke. Ja u famili sam imao 2 slučaja raka,djed koji je umro od raka jetre, i otac sada koji bo.luje od raka pluća...Jedini su primjerci unazad ko zna koliko generacija da su dobili rak,što je danas čak rijetkost,jer je te zloćudne bolesti sve više u svijetu
rak i genetika nisu povezani?

prijateljica mi je prije nekoliko godina baš pričala što je učila na faksu i dobro se sjećam da je rekla da je potrebno 5-6 događaja da se stanica počne mijenjati. genetičkih događaja, u smislu genetičkih promjena. ako se nešto u međuvremenu promjenilo, ispravite me.... ali koliko ja laički znam, rak je i dalje genima upogonjen. ali, ne mora se izraziti ako promijenjena stanica ne koristi te oštećene gene

u tvom obiteljskom slučaju, moguće je da nosite neki gen koji se izražava u različitim stanicama (pluća, jetra). dakle, neki gen koji nije specifičan za točno određen organ i ako ga tijekom života nešto aktivira (neki okolišni faktor), može dovesti do raka....ali i ne mora
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:54   #69
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
A tek Steve Jobs. Zahvaljujući lovi, puca od zdravlja
Jobs se u početku liječio alternativom i odbio operaciju i/ili tretmane koji su mu mogli pomoći da barem dulje i kvalitetnije živi. Kad je vidio da ništa od toga, počeo se liječiti klasično, ali prekasno.

Što se tiče lijekova koji liječe rak i sve ostalo, neki se kunu u ulje konoplje, neki reći pak u one marelice što su se već spominjale...

Zadnje uređivanje Idem_doma : 25.11.2011. at 16:01.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:09   #70
malo sam se mozda nespretno izrazila s tvrdnjom da nista nije genetski predodredeno..cesto pritom mislim na nasljednost,a ne na same gene.
Koliko znam postoji dominantno i recesivno naslijedivanje. Kod dominantnog postoji 50%sanse da ce se bolest pojaviti kod potomka,a on isti postotak prenosi na svoje potomke. Kod recesivnog je 25% i mogu proci generacije da se bolest ne pojavi. Naslijedivanje o kojem mi pricamo je multifaktorno, tj.postoje geni za rak,poneki se nalaze i u tzv "junk" DNA za koju se mislilo da nicemu ne sluzi. Ali da bi do raka doslo nesto ga mora potaknuti..slicno je sa shizofrenijom npr.
O njoj sam pisala seminar davno i sjecam se da je npr.moze potaknuti i prehrana bogata krumpirom.
Kad pricamo o Downu to je nesto ipak na sto nemamo utjecaja jer se dogada kod oplodnje..zato mi nema smisla to spominjanje Downa, buduci da se nitko ne rodi s rakom..
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:39   #71
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Kad pricamo o Downu to je nesto ipak na sto nemamo utjecaja jer se dogada kod oplodnje..
Netočno. Dogodi se za vrijeme mejoze.

Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
buduci da se nitko ne rodi s rakom..
I ovo je, nažalost, netočno.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 18:50   #72
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
tumori nisu genetske bolesti, jesu djelomicno, tj. postoji predispozicija za njih kao i za vecinu bolesti, ali da li ce se manifestirati ovisi o dosta faktora. Nista nije iskljucivo genetika, hvala bogu, jer bi nam sudbina bila predodredena u tom slucaju. Da,postoji puno vrsta tumora, ali mislim (mozda se varam) da se i klasicnom medicinom lijece na vise manje isti nacin-citostaticima,kemoterapijom,zracenjem..pa sam pretpostavila da iako su razliciti ponasaju se isto,tj svi se hrane na isti nacin i istim tvarima..jer se za sve tumore savjetuje takoder ista prehrana. .Tesko mi je kao laiku pricati o metabolizmu svih vrsta stanica raka, ali ako sam u pravu, onda mozda ima istine u cijeloj teoriji..
Tumori upravo JESU genetske bolesti jer u svakom tipu tumora dolazi do alteracije DNA i povećane ekspresije gena. Nisam napisao da je nužno nasljedna bolest.

Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Nego, sasvim dobronamjerno ti savjetujem da kreneš od osnova. Zašto ne bi proučila Karlsona i Stryera? Pa se onda vratiš na forum puno bolje potkovana. Raspravljati o ovakvoj materiji na c/p razini, bez da znaš osnove je... vrlo pretenciozno
Stryer da, Karlson, zaboga, ne!
Inače, po tom pitanju je bolja opcija Cooperova "Stanica", a može poslužiti i običnja knjiga iz patologije ili patofize.

Quote:
Sanjinloncaric kaže: Pogledaj post
Rak i genetika definitivno nikada nisu dokazani. Ne samo šta nisu dokazani,nego najverojatnije nemaju nikakve dodirne točke. Ja u famili sam imao 2 slučaja raka,djed koji je umro od raka jetre, i otac sada koji bo.luje od raka pluća...Jedini su primjerci unazad ko zna koliko generacija da su dobili rak,što je danas čak rijetkost,jer je te zloćudne bolesti sve više u svijetu
A lupi ga ti i ostade živ!
Srećom, čovjek je u idućem citatu objasnio okvirno o čemu se radi.

Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
rak i genetika nisu povezani?

prijateljica mi je prije nekoliko godina baš pričala što je učila na faksu i dobro se sjećam da je rekla da je potrebno 5-6 događaja da se stanica počne mijenjati. genetičkih događaja, u smislu genetičkih promjena. ako se nešto u međuvremenu promjenilo, ispravite me.... ali koliko ja laički znam, rak je i dalje genima upogonjen. ali, ne mora se izraziti ako promijenjena stanica ne koristi te oštećene gene

u tvom obiteljskom slučaju, moguće je da nosite neki gen koji se izražava u različitim stanicama (pluća, jetra). dakle, neki gen koji nije specifičan za točno određen organ i ako ga tijekom života nešto aktivira (neki okolišni faktor), može dovesti do raka....ali i ne mora
Dakle - upogonjen je genima. Neminovno - drugačije i ne može biti. Izraz "neoplazma" nije bez razloga.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:00   #73
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Stryer da, Karlson, zaboga, ne!
Ne cjepidlači. Ovdje bi za spas došli i Moore i Langley
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...

Zadnje uređivanje Soulsaver : 25.11.2011. at 19:10.
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:58   #74
Mislim da sam bila prilicno jasna kad sam rekla da nisu iskljucivo genetske u smislu da gen moze postojati ali se ne mora tumor manifestirati..iako geni igraju vaznu ulogu,konacni rezultat dat ce kombinacija genetske predispozicije i dr.faktora. I za to mi ne trebaju ovi fancy autori, dovoljan mi je bio jedan srednjoskolski Mendel..

Nije mi jasno kako neki ne mogu preboljeti cinjenicu da se i mi laici zanimamo za ovakve teme iako ocito ne mozemo pridonijeti na nacin na koji bi mogao jedan znanstvenik.
Pojedinci bi trebali olabavit..ovo je forum
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:56   #75
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam bila prilicno jasna kad sam rekla da nisu iskljucivo genetske u smislu da gen moze postojati ali se ne mora tumor manifestirati..iako geni igraju vaznu ulogu,konacni rezultat dat ce kombinacija genetske predispozicije i dr.faktora. I za to mi ne trebaju ovi fancy autori, dovoljan mi je bio jedan srednjoskolski Mendel..
Sve 5. Samo kažem da je nužna promjena u genomu.
Btw, Mendel se nije bavio tumorima

Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako neki ne mogu preboljeti cinjenicu da se i mi laici zanimamo za ovakve teme iako ocito ne mozemo pridonijeti na nacin na koji bi mogao jedan znanstvenik.
Pojedinci bi trebali olabavit..ovo je forum
Nisam ništa rekao..
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 23:08   #76
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
rak i genetika nisu povezani?

prijateljica mi je prije nekoliko godina baš pričala što je učila na faksu i dobro se sjećam da je rekla da je potrebno 5-6 događaja da se stanica počne mijenjati. genetičkih događaja, u smislu genetičkih promjena. ako se nešto u međuvremenu promjenilo, ispravite me.... ali koliko ja laički znam, rak je i dalje genima upogonjen. ali, ne mora se izraziti ako promijenjena stanica ne koristi te oštećene gene

u tvom obiteljskom slučaju, moguće je da nosite neki gen koji se izražava u različitim stanicama (pluća, jetra). dakle, neki gen koji nije specifičan za točno određen organ i ako ga tijekom života nešto aktivira (neki okolišni faktor), može dovesti do raka....ali i ne mora
A ko to nosi taj gen? Ponovit ću ti: Otac mi ima raka pluća,nepušač je i nitko,ali baš nitko s očeve strane nije imao raka pluća. Barem gledajući po svim generacijama koje su živjele u 20. i 21. stoljeću.
S majčine strane djed je umro od raka jetre i baš nitko s njegove strane nije umro od raka. Ima zapravo primjer u vidu njegovog prvog rođaka. Ali mislim da bi to bila prava egzotika da baš nitko u čitavom tom potomstvu ne oboli od raka.
Mislim,vjerojatno ima i u genima nešto šta povećava rizik od raka,ali kako i zašto nastaje rak još nije nikad znanstveno dokazano. Da se zna kako nastaje,vjerojatno bi imali i lijek.

Zadnje uređivanje Sanjinloncaric : 25.11.2011. at 23:21. Reason: proširenje teksra
Sanjinloncaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 23:16   #77
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Jobs se u početku liječio alternativom i odbio operaciju i/ili tretmane koji su mu mogli pomoći da barem dulje i kvalitetnije živi. Kad je vidio da ništa od toga, počeo se liječiti klasično, ali prekasno.

Što se tiče lijekova koji liječe rak i sve ostalo, neki se kunu u ulje konoplje, neki reći pak u one marelice što su se već spominjale...
Ovo znaš ili misliš? Čisto sumnjam da se jedan od najbogatijih ljudi svijeta liječio alternativom. U 21 stoljeću nema dana kada se ne izzmsili neki potencijalni lije,tzv eksperimantalni lijek. Ima puno bolnica u svijetu koje su se posvetile baš liječenju raka,i od svih najboljih specijalista medicne u svijetu,on se odlučio baš na alternativu. Onda je blesav

Zadnje uređivanje Sanjinloncaric : 25.11.2011. at 23:22.
Sanjinloncaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 00:14   #78
Quote:
Sanjinloncaric kaže: Pogledaj post
A ko to nosi taj gen? Ponovit ću ti: Otac mi ima raka pluća,nepušač je i nitko,ali baš nitko s očeve strane nije imao raka pluća. Barem gledajući po svim generacijama koje su živjele u 20. i 21. stoljeću.
S majčine strane djed je umro od raka jetre i baš nitko s njegove strane nije umro od raka. Ima zapravo primjer u vidu njegovog prvog rođaka. Ali mislim da bi to bila prava egzotika da baš nitko u čitavom tom potomstvu ne oboli od raka.
Mislim,vjerojatno ima i u genima nešto šta povećava rizik od raka,ali kako i zašto nastaje rak još nije nikad znanstveno dokazano. Da se zna kako nastaje,vjerojatno bi imali i lijek.
Jedan uvijek mora bit prvi Na žalost.
I da, imaš pravo - još se ne zna apsolutno točan uzrok kod većine vrsta tumora. Mnogo znamo, ali i ne znamo. Dobro je što su identificirani predisponirajući čimbenici, pa čak i mehanizam (barem u većine), ali svejedno, iznimke su moguće.
Nikada nije crno - bijelo.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 06:39   #79
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Sve 5. Samo kažem da je nužna promjena u genomu.
Btw, Mendel se nije bavio tumorima



Nisam ništa rekao..
Nije se odnosilo na tebe,nego na Soulsavera koji misli da me treba spasiti
Znam da se nije bavio tumorima, nego naslijedivanjem, o tome i pricam...
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 08:42   #80
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
I za to mi ne trebaju ovi fancy autori, dovoljan mi je bio jedan srednjoskolski Mendel..
Opet si krivo korelirala stvari. Mislim, fensi autore i dijelove svoga "izlaganja".
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.