Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 05:22   #81
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
šta ti je to triphasic?
jel ja prvi mjesec to koristim
Draga, to su ti one tri faze temp kaj sam ti pricala nedavno, ugl prva faza niskih temp do O, druga faza porasta temp nakon O i treca faza porast temp nakon implantacije (što može ali i ne mora bit) .
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 10:55   #82
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Draga, to su ti one tri faze temp kaj sam ti pricala nedavno, ugl prva faza niskih temp do O, druga faza porasta temp nakon O i treca faza porast temp nakon implantacije (što može ali i ne mora bit) .
I meni je bio ovo prvi mjesec FF. Jer se tek kao nakon 3 mjeseca praćenja bazalne mogu izvući najbolji zaključci o ciklusu, a ja sam se uvijek nadala da će se trudnoća dogoditi prije, međutim odužilo se.

Što se tiče triphasic na FF piše da u 80 % slučajeva rezultira trudnoćom - zato i kažem da mi skroooz djeluje dobro. Ako i na ff odeš na pretraživanje grafova, pod (gallery-charts-search-stavi sve kategorije, a za keyword izaberi triphacis vidjet ćeš grafove koji su svi uglavnom trudnički). Također ako ti je prvi mjesec ff-a imaš pravo na 30 dana besplatno vip-a. Pa onda ako gledaš preko kompa ispod tvog kalendara imaš pregnancy monitor koji analizira statistički tvoj cikus porema isiptomima, tem... i pokazuje s kojoj vjerojatnosti će ti biti trudnoća, a tamo će tebi sigurno napisati i kao mogući znak inplantacije triphasic
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 11:10   #83
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
i just know :)
ako se O desila, onda tada kad mi je tempica bila najmanja, tad smo se keksali (ne zbog toga..hehe)...a sad dragi tako i tako disabled jer ga je uhvatilo u ledjima.
ja inace radije pratim stanje trakicama, samo sto mi je ovaj moj TCM medicinar htio vidjeti temperaturu po periodu ciklusa..
evo, od danas pisam trake..
ps. danas mi je tempica 36.9, ali sam imala burnu noc uz dijete..nekoliko budjenja i malo spavanja pa tu tempicu danas ne brojim.

evo ispade da sam ocito imala uranjenu ovulaciju. ja sam mislila da je ova tempica od 36.9 rezultat nespavanja..haha..ma nije lose mjeriti bazalnu

ako upisem cinjenicu da sam na 9-10dc imala nesto malo eggwhite, cak mi FF ucrta i ovulaciju...dakle punu crtu umjesto isprekidane. evo, pokrili smo bas te dane..
i da, jucer je LH trakica bila negativna, ali se crta vidjela, danas je crtica jos svjetlija..dakle bit ce da se nesto desavalo na 10dc tj.
ovulatorno pikanje nisam osjetila..a obicno osjetim, ali od proslog mjeseca uzimam neke kineske mjesavine, po receptu kineskog medicinara..pa sam to pripisala tome da nista ne osjeitim.

__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 25.02.2012. at 11:18.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 17:05   #84
Ma zato mene i je zbunilo to kada mi je ff označio O na 12.dan jer mi je i taj put pikanje u jajnicima (ono što sam ja uvijek mislila da je ovulacijske bol) bilo od 15-18 dc, tako da sam se vjerojatno i prethodne mjesece krivo orijentirala. Super, glavno da ste pokrili, a i prije će proći mjesec
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 19:23   #85
Hm,mislim da ne pise ff postotak koliko je vjerojatna trudnoca. Pise da je tipa do 14 dpo 80% trudnica prijavilo plus.

Tako je barem meni,a ja imam puno (vip) clanstvo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:16   #86
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Hm,mislim da ne pise ff postotak koliko je vjerojatna trudnoca. Pise da je tipa do 14 dpo 80% trudnica prijavilo plus.

Tako je barem meni,a ja imam puno (vip) clanstvo
Piše ispod tvog kalendara u rubrici early pregnancy signs:
Early Pregnancy Signs: 73pts
Tako meni piše danas
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:20   #87
Quote:
Ivančica-sunce kaže: Pogledaj post
Piše ispod tvog kalendara u rubrici early pregnancy signs:
Early Pregnancy Signs: 73pts
Tako meni piše danas
A za vjerojatnost testa koje su ostale trudnice prijevile za taj dan dpo-a mi piše:
u rubrici

Pregnancy Test Probability:
75.6% of positive pregnancy test are reported before 13 DPO in the HPT gallery

A također ti pod simptome implantacije sam upiše npr mogući impl. dip ili triphasic

Sve je to u rubrici pregnancy monitor ispod kalendara ili ako se gleda preko mobilne aplikacije onda se mora posebno otvoriti u novom prozoru
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:34   #88
Aha ja nikad ne pisem neke druge podatke na graf pa mi to nikad ne pise

Ali tih 73 nije posto,nego bodovi (pts points)
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:49   #89
Quote:
Ivančica-sunce kaže: Pogledaj post
Ma zato mene i je zbunilo to kada mi je ff označio O na 12.dan jer mi je i taj put pikanje u jajnicima (ono što sam ja uvijek mislila da je ovulacijske bol) bilo od 15-18 dc, tako da sam se vjerojatno i prethodne mjesece krivo orijentirala. Super, glavno da ste pokrili, a i prije će proći mjesec
ja sam se zbunila jer nisam osjetila ovo ovulacijsko pikanje. bog zna u stvari sto je to bilo.
bas sam ovaj mjesec radila hormone i E2 na pocetku ciklusa je bio sasvim u redu..mislim, normalno nizak. jedino mi se progesteron cinio visok za pocetku ciklusa (0.8) mada u normali.
dakle ili je nesto prsnulo sto nije bila ovulacija ili je uz ove kineske travulje folikel ipak rastao brzinski eggwhite se vidi i kad se radi o cisti.
enivej, ja od ovog ciklusa ne ocekujem NISTA
ja se orijentiram po trakicama i nikad me ne varaju. prije sam ranije pocela testirati, recimo od 9dc, ali kako preko godinu nisam imala ovulaciju prije 13-14dc, mislila sam da nema potrebe. a vidi ovo

ps. evo stoji mi da su mi sanse za T 8.6%
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:39   #90
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Aha ja nikad ne pisem neke druge podatke na graf pa mi to nikad ne pise

Ali tih 73 nije posto,nego bodovi (pts points)
A j..ga sad 73% i 73 boda isti klinac kad je 100 maximum.
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:49   #91
A tak svejedno,ne pratim to kad znam da prirodno ne budem zatrudnila
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:51   #92
bubicaa, zakaj to misliš? evo mog grafa, prehlađena sam zadnjih par dana, tako da je vjerojatno to uzrok malo viših temp, ovaj zadnji pad temp. je kad sam navečer imala temp 37 i uzela tabletu za snižavanje temperature prije spavanja....

My Ovulation Chart
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:58   #93
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
bubicaa, zakaj to misliš? evo mog grafa, prehlađena sam zadnjih par dana, tako da je vjerojatno to uzrok malo viših temp, ovaj zadnji pad temp. je kad sam navečer imala temp 37 i uzela tabletu za snižavanje temperature prije spavanja....

My Ovulation Chart
Vau, pa još se digla. A koliko ti inače traje lutealna faza. Kada piškiš
Ivančica-sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:03   #94
da, ali moguće je da se digla zbog prehlade jer sam sva kenjkava (grlo me škaklja, iz nosa se slijeva...)....imam inače prilično duge cikluse, ovo mi je prvi graf koji na nešto liči i ima nekog smisla. tako da nemam pojma kada bi trebala dobiti M, nadam se uskoro jer već tjedan dana imam osjetljive bradavice, sad su se mrvu i povećale, tako da se nadam u roku od tjedan dana...a za pišanje ne znam, pišala na 11 dc, bila negativna, pa sad čekam ili da pošteno zakasni ili da osjetim neke stvarne simptome...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:06   #95
Jer imam policisticne jajnike i upitne ovulacije. Dr misli da ce se to rijesiti kad mi upali terapija za hashimoto (stitnjaca). Ali ja nisam sigurna. Do sad u 10 mj od kad ne pijem pilule nisam bez duphastona dobila mengu.
A mm ima oligo dijagnozu (a bila i OA)

Mi smo malkice problematicni

A ovaj ciklus sam imala o sa folikulom manjim od 14 mm

Al dobro,na proljece cemo vidjeti sto nam od mpo-a slijedi


Ali ovomjesecni graf mi je


Dinda,tebi bi trebala ili doc menga ili plus. Kazu da lutealne ne bi trebale biti dulje od 16 dana
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:12   #96
a da, ali pitanje je da li je bila ovulacija...zadnje menge su mi bile 4.12. i 26.1.
iako, znalo se tu i tamo desit da mi bude ciklus od cca 35 dana...pa ćemo da vidimo da li će možda ovo biti taj dobar mjesec.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:27   #97
Po temp je bila... a jel imas i ti policisticne jajnike ili? Pitam zbog lh minusa
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:40   #98
Nemam dijagnozu, zadnji put mi je rekla da su lagano policistični, ali ništa za liječenje....tj. htjela mi je dati kontracepcijske, ali kad sam rekla da ćemo uskoro na dijete, rekla je da probamo onda tak, bez ičeg, pa ako ne bude išlo, da joj dođem kroz par mj...
ali mene brinu ti moji dugi ciklusi i to kaj još nisam vidla + na lh trakici...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:00   #99
današnji graf na 12dpo

e dinda slikala sam svoje lh trakice zadnje i baš ću ti pokazati kakve su moje bile nigdje onako sa debelom crtom nego sa rubom isti ko kontrolna. ali neće mi sad učitati slike ali budem stavila.
rekla bi ko i tvoja ona lh.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:16   #100
Dinda ako su lagano policisticni niti ne moras imati pozitivnu trakicu. Jer kod takvih jajnika nista nije po propisu... mozes jedino pratiti kad bude tamnija nego inace. To moze znaciti da je pozitivna

I moji su jajnici pco, taman na granici. I nikad nisam imala skolski pozitivnu trakicu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.