Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 13:05   #1
Rendgen i djeca

Otvorila sam ovu temu jer nisam nasla nesto slicno. Naime, ovih dana sam u brizi, maloj (1 i po godina) su mi slikali glavu rendgenom, dvije slike, iz dva kuta, da provjere jesu li kosti prijevremeno zarasle, no na svu srecu, sve je normalno. Sad se osjecam krivom sto smo uopce dopustili da joj slikaju glavu. Koliko su te zrake stvarno opasne? Imam li razloga za zabrinutost? Imaju li druge mame iskustva s tim? Moj muz kaze da brinem nepotrebno i da joj nista nece biti, no sad si mislim kako je to sve bilo nepotrebno i bezveze smo ju ozracili. Citam svasta po internetu, proturjecna misljenja i hvata me panika...
mama1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 14:25   #2
Htjela sam ti reći da imamo na Zdravlju jednu temu gdje se baš objašnjavalo kolika je štetnost i koja je razlika između pojedinih pretraga i koliko zrače, ali vidim da si ju pronašla.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 14:27   #3
Bezveze se brineš. Nitko nije umro od jednog zračenja.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:02   #4
Nadam se da se bezveze brinem, ali citala sam da su djeca osjetljivija od odraslih i roditeljska krivnja me pere. Pogotovo zato sto je bilo nepotrebno.
Hvala, Leeloo, nasla sam temu, cekam odgovore, ali i tamo pise sve i svasta. Znam da jedno zracenje nije preopasno, tako kazu, ali vjerojatno ce ih imati jos u zivotu, kad stvarno bude trebalo, a steta se akumulira. Naravno, o tome nisam razmisljala prije nego tek sad. Voljela bih da te doktori malo upozore i objasne, a ne samo tako posalju na slikanje, ipak je ona bebacica.
mama1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 18:16   #5
Da postoji rizik sigurno ju nebi tek tolko bezveze poslali na slikanje
Nisu ni oni bedasti pa da im se da odgovarat za nečiji život.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 19:40   #6
Moja cura je neurorizicna beba i do sad su joj radili 2 puta rendgen i 1 magnetsku. Jedino su za ct rekli da previse zraci i da ce ga raditi samo ako bude neophodno. P.s. prvi put je imala oko mjesec i pol i cca 3 kg. Uglavnom mislim da to nije jako zracenje i da se ne trebas brinuti.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:47   #7
običan kraniogram je jako mala doza zračenja i nemaš razloga za zabrinutost.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:13   #8
Hvala vam svima! Malo sam se smirila.
mama1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 10:50   #9
molim vas, ako ima netko da pise na forumu tko se razumije u rtg (konkretno kosti) imam par pitanja o stetnosti, s obzirom da se radi o propustu i nepotrebnom zracenju 6 puta u par dana nebi javno o tome, radi se o bebici i bila bi vam zahvalna ako moze pm, radiolog,rengen tehnicar, bilo tko
hvala
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.