Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 16:10   #4281
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja priznajem da redovito gledam Bujicu. Inače, gledam i Nu2. I drago mi je da postoje obje.
Glede zadnje Bujice, mene se nije dojmio sam gost, nego ono što je govorio (odnosno predočio).
A to je zaista u najmanju ruku zanimljivo. Rekao je kako je u Jugoslaviji početkom šezdesetih godina srušena 31 sinagoga (broj je za mene irelevantan, relevantno je da su u Jugoslaviji pod Titom rušene sinagoge).
U zadnjoj emisiji je prikazana nadgrobna ploča, navodno s uništenog groblja u Karlovcu. Na licu ploče je židovskim pismom (hebrejski) napisano ime pokojnika i godina smrti (Serdar je pročitao tekst).
Na poleđini je tekst navodno nastao kod postavljanja ploče na pogonu tvornice u Pribiću (Serdar kaže u Ozlju, ali ja slučajno znam gdje se je nalazila ta tvornica - vidio sam je).
Na ploči se pod zvijezdom unutar koje su sa srp i čekić nalazi tekst:
U SPOMEN
PALIH BORACA ZA OSLOBOĐENJE ZEMLJE U
NARODNOOSLOBODILAČKOM RATU I NARODNOJ
REVOLUCIJI NA PODRUČJU OPĆINE ŽUMBERAK
I 20. GODIŠNJICE USTANKA NARODA JUGOSLAVIJE
- PODIŽE SE OVA TVORNICA.
NARODNI ODBOR OPĆINE ŽUMBERAK
KOLEKTIV TVORNICE "ŠIMECKI"
ZAGREB
29.IV 1961. GOD.

Naravno, može se sumnjati u sve, i u to, da je ploča sa nekadašnjeg židovskog groblja, i da je pokazana poleđina iste ploče, i da je tekst nastao 29. IV 1961. god. Ali, tako dugo dok netko to ne demantira činjenicama, a ne napadom na Bujanca ili Serdara, tako dugo to za mene ostaje istina. A ta istina govori i o drugom licu antifašizma u doba nakon rata.
I to je sve prikazano u Bujici, na nijednoj drugoj TV.

Inače u toj je emisiji u vezi sa Židovima bila još jedna vijest i to iz Istre.
Nekadašnji saborski zastupnik IDS-a Kajin je ispričao kako su navodno istarski dužnosnici tražili od brata Š. Peresa, koji je došao u Istru da investira u turizam, 600.000 €, da bi se zemljište (koje je namjeravao kupiti od jedne Židovke) proglasilo građevinskom zonom. On je to odbio i nikada se više nije vratio u Hrvatsku. Serdar pozna brata Š. Peresa i on mu je potvrdio tu priču.

Gdje se u drugim medijima može čuti nešto o takvim makinacijama u Istri?

Dakle, možemo mi, oprostite laprdati o Bujancu i njegovom plaćanju prostitutki kokainom, o njegovoj nacističkoj uniformi, koliko hoćemo. Obje priče time zasigurno nisu nevjerodostojnije. Uostalom, Kajin, siguran sam nije desničar, on je o makinacijama istarskih IDS-ovaca govorio više puta. A da su IDS-ovci danas najglasniji antifašisti, to je činjenica.
Koja budalaština...

Za koji bi se krasni kurac u Jugi šezdesetih godina rušile sinagoge? Kakva je to bolesna mašta? BTW - je li to gdje dokumentirano, ima li dokaza za te bedastoće?

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Boris Lalovac, bivši ministar financija. Ali, nećemo valjda opet o tome.
Da, hoćemo opet o tome, iznova i iznova, sve dok ti i ostali hadezeovci ne prestanete lagati. Znači - vjerojatno do ičščeznuća HDZ-a ili do toplinske smrti svemira.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:28   #4282
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Koja budalaština...

Za koji bi se krasni kurac u Jugi šezdesetih godina rušile sinagoge? Kakva je to bolesna mašta? BTW - je li to gdje dokumentirano, ima li dokaza za te bedastoće?
Ofc da nije kako Sedlar tvrdi.

Demolirana je tijekom Drugog svjetskog rata 1941. i 1942 . Tadašnje ustaške vlasti pretvorile su hram u skladište i uklonile sve sinagogalne i druge židovske simbole i rekvizite. Predratne fotografije unutrašnjosti nisu sačuvane. Poslije Drugog svjetskog rata nije obnavljana. Savez Jevrejskih opština Jugoslavije (Savez židovskih općina Jugoslavije) raspolagao je sa zgradom, ali je s tadašnjom komunističkom vladom SFR Jugoslavije sklopio sporazum po kojem su gradovi postali vlasnici neobnovljenih sinagoga. Za uzvrat "Savez Jevrejske opštine Jugoslavije" dobio je prostor i sredstva za izgradnju domova za stare i nemoćne. Prema tom dogovoru karlovačke gradske vlasti su zgradu devastirane sinagoge srušile zajedno s uglovnicom trgovca Petra Sljepčevića 1960. godine. wiki
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:53   #4283
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ofc da nije kako Sedlar tvrdi.

Demolirana je tijekom Drugog svjetskog rata 1941. i 1942 . Tadašnje ustaške vlasti pretvorile su hram u skladište i uklonile sve sinagogalne i druge židovske simbole i rekvizite. Predratne fotografije unutrašnjosti nisu sačuvane. Poslije Drugog svjetskog rata nije obnavljana. Savez Jevrejskih opština Jugoslavije (Savez židovskih općina Jugoslavije) raspolagao je sa zgradom, ali je s tadašnjom komunističkom vladom SFR Jugoslavije sklopio sporazum po kojem su gradovi postali vlasnici neobnovljenih sinagoga. Za uzvrat "Savez Jevrejske opštine Jugoslavije" dobio je prostor i sredstva za izgradnju domova za stare i nemoćne. Prema tom dogovoru karlovačke gradske vlasti su zgradu devastirane sinagoge srušile zajedno s uglovnicom trgovca Petra Sljepčevića 1960. godine. wiki
E pa to mi reci, kume...

Znači, taj izvjesni "gost" kojega desničarski forumaš nema muda identificirati je nitko drugi nego hrvatski Ed Wood, poznati i prokazani profašistički falsifikator.

Ne znam je li gori on ili oni koji mu se dive...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:09   #4284
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
A to je zaista u najmanju ruku zanimljivo. Rekao je kako je u Jugoslaviji početkom šezdesetih godina srušena 31 sinagoga (broj je za mene irelevantan, relevantno je da su u Jugoslaviji pod Titom rušene sinagoge).
Ovo je lako provjerljivo. Bujanec laže.

Čisto da ne prođe ispod radara, svako buduće ponavljanje ove laži će se kažnjavati, čak i u obliku "nisam ja nego Bujanec". Podsjećam na ono što smo već puno puta pisali, a to je da odgovornost za napisano na forumu snose forumaši.

Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Uostalom, Kajin, siguran sam nije desničar, on je o makinacijama istarskih IDS-ovaca govorio više puta. A da su IDS-ovci danas najglasniji antifašisti, to je činjenica.
Kakve veze makinacije IDS-a imaju s antifašizmom? To što se IDS-ovci na sva zvona pozivaju na antifašističko naslijeđe ih ne čini imunima na gospodarski kriminal; baš kao ni što stranke desnice nisu samo zato što su ideološki desno ujedno i kriminalne organizacije.


Da se IDS-u ima što prigovoriti, o, itekako ima. Imaju i Istrijani štošta za reći o dvadeset godina IDS-ove vladavine, neovisno o vlastitom ideološkom opredijeljenju. I naravno da o tome nećeš čuti u mainstream medijima. No razlozi nisu u tome što su se orgnuli ruhom antifašizma da bi krali nego u tome što mainstream komercijalni mediji uvijek pogoduju sprezi politike i gospodarske muteži, s jedne strane, i što u centraliziranoj državi kakva je naša, događaji iz pokrajina bivaju medijski slabo ili nikako popraćeni.

Zadnje uređivanje klonka : 16.10.2017. at 13:27.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:14   #4285
danas umjesto bujice pocela "sveta hrvatska".
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:47   #4286
Kada nema Bujice zbog blagdana ili nekog drugog razloga, onda puštaju Sedlarove dokumentarce, iako u rasporedu piše da ide Bujica.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:24   #4287
Zašto se već danima ne raspravlja o Bujčiju? Da li je Bujči opet ušao u fazu hibernacije u kojoj uzgaja gomolje u hladnoj zemlji, prikupljajući rezervu za vruće dane? Zašto ustaške ideje zamru preko zime i osvanu samo na proljeće i koja je njihova povezanost sa vrbama?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:13   #4288
Što se tiče sinagoga...one stvarno i jesu rušene diljem Jugoslavije nakon 1945. (ne znam točan broj, posebno se rušilo po Srbiji, ali i u RH npr. riječka, varaždinska) , ali nisu rušene nekom direktivom režima već na temelju sporazuma/ugovora između Saveza jevrejskih opština i države po kojem je SJO već oštećene i uništene sinagoge (iz vremena NDH) i zemljišta ustupao državi pa ih je država onda rušila u skladu sa nekim urbanističkim rješenjima i planovima, a SJO obeštetila na neki način.

Dakle, rušilo se ali sporazumno a ne silom...koliko ja znam.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:14   #4289
Ne znam je li tko popratio, ali jučerašnja Bujica bila je jedna od najdojmljivijih desničarskih perverzija koje sam vidio zadnjih... tjedana. Gost je bio uvaženi groupie Kolinde Grabar Kitarović, Tihomir Dujmović. Dujmović je nedavno napisao kolumnu u kojoj izvodi klasični desničarski performans - napada nekoga, pa se tako obrušio na Stankovića i napisao da bi u studio mogao dovesti i Ratka Mladića. Potom je otišao na gostovanje Bujancu koji je svojevremeno u emisiji telefonski ugostio Šešelja te u četničkom maršu lamatao četničkim kapama.

Govorio je i o Mandiću jer je domoljube nazvao huljama (fora, cijelu je emisiju omalovažavao Mesića, Josipovića i SDP, ali svejedno bi krojio slobodu govora), o krivcima za otkazivanje emisije na HRT-u niti riječi (jer je vode njegovi kadrovi pa su se prebacili na probleme za vrijeme Račana), a Kitarovićka vodi suverenističku politiku jer se sastala s Trumpom, Putinom i Erdoganom. Mesića su omalovažavali jer je posjećivao Azerbajdžan i Gruziju. Države koje su glasale za nas da uđemo u VS UN-a prije 10 godina, dok je Kitarovićkin SAD bio za Češku.

Jako zabavna emisija.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:18   #4290
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ne znam je li tko popratio, ali jučerašnja Bujica bila je jedna od najdojmljivijih desničarskih perverzija koje sam vidio zadnjih... tjedana. Gost je bio uvaženi groupie Kolinde Grabar Kitarović, Tihomir Dujmović. Dujmović je nedavno napisao kolumnu u kojoj izvodi klasični desničarski performans - napada nekoga, pa se tako obrušio na Stankovića i napisao da bi u studio mogao dovesti i Ratka Mladića. Potom je otišao na gostovanje Bujancu koji je svojevremeno u emisiji telefonski ugostio Šešelja te u četničkom maršu lamatao četničkim kapama.

Govorio je i o Mandiću jer je domoljube nazvao huljama (fora, cijelu je emisiju omalovažavao Mesića, Josipovića i SDP, ali svejedno bi krojio slobodu govora), o krivcima za otkazivanje emisije na HRT-u niti riječi (jer je vode njegovi kadrovi pa su se prebacili na probleme za vrijeme Račana), a Kitarovićka vodi suverenističku politiku jer se sastala s Trumpom, Putinom i Erdoganom. Mesića su omalovažavali jer je posjećivao Azerbajdžan i Gruziju. Države koje su glasale za nas da uđemo u VS UN-a prije 10 godina, dok je Kitarovićkin SAD bio za Češku.

Jako zabavna emisija.
I ti slučajno naletiš ili inače gledaš?
Ja sam prebacila na minutu, u toj minuti Dujmović je kukao jako da se predsjednicu ne prati adekvatno, da ju se omalovažava i da nije s njom napravljena suvisla emisija. Onda sam prebacila na 24 kitchen.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:33   #4291
Ja sam uhvatio bujicu gdje kaže kako srbija financira naše medije i kako djeca komunizma upravljaju hrvatskom i ne vole svoju domovinu.

Tad sam shvatio da je ta emisija ista kao i sve druge pa sam okrenuo. stvarno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:42   #4292
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ne znam je li tko popratio, ali jučerašnja Bujica bila je jedna od najdojmljivijih desničarskih perverzija koje sam vidio zadnjih... tjedana. Gost je bio uvaženi groupie Kolinde Grabar Kitarović, Tihomir Dujmović. Dujmović je nedavno napisao

Jako zabavna emisija.

najjača scena dostojna kralja trasha željka malnara je javljanje pernara direktno u bujicu : https://youtu.be/FETNdNawK3E?t=1195

milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:01   #4293
Češće vi gledate Bujanca nego li ste spremni priznat i drago mi je radi toga.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:02   #4294
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja sam uhvatio bujicu gdje kaže kako srbija financira naše medije i kako djeca komunizma upravljaju hrvatskom i ne vole svoju domovinu.

Tad sam shvatio da je ta emisija ista kao i sve druge pa sam okrenuo. stvarno

liku triba pojasnit da mora prominit dilera i da to šta šmrče nije zdravo
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:34   #4295
Kako je Mamic reka ne znam da li da kazem gospodin ili spodoba Bujanec
spirit-leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:16   #4296
Ne znam kako neki ne mogu prihvatiti da neki Bujicu gledaju "kad nalete". Meni osobno Z1 nije prioritetni kanal, kao što nije niti (provjerio sam maloprije da ne fulam) Mreža TV na kojoj "naletim" na emisiju Branka Vukšića, Vježbanje demokracije. To je antipod emisija po stavovima u odnosu na Bujicu. No, zaista ju ne gledam ciljano. Valjd je u to vrijeme nešto zanimljivije, ili sam na netu, što je vjrojatnije.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:40   #4297
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Kada nema Bujice zbog blagdana ili nekog drugog razloga, onda puštaju Sedlarove dokumentarce, iako u rasporedu piše da ide Bujica.
Meni je on zabavan..Jest da je pomalo tupav i da je po karakteru domaće živinče, ali kako više nema Noćne more i Schwartza i on je dovoljan za upražnjenje prostora glupostima i svinjarijama ljudskog uma.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:42   #4298
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zašto se već danima ne raspravlja o Bujčiju? Da li je Bujči opet ušao u fazu hibernacije u kojoj uzgaja gomolje u hladnoj zemlji, prikupljajući rezervu za vruće dane? Zašto ustaške ideje zamru preko zime i osvanu samo na proljeće i koja je njihova povezanost sa vrbama?
Pusti ti živinče..Barem je dovoljno mutav da bude smiješan.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:44   #4299
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
liku triba pojasnit da mora prominit dilera i da to šta šmrče nije zdravo
Ako je zaradio svoj novac neka šmrče..
Uostalom, ajde reci koju zabavnu emisiju mi imamo ?!

Bujanec je domaće govedo i djecu upravo na njegovom primjeru učimo kakav ne smiješ biti.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:56   #4300
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Meni je on zabavan..Jest da je pomalo tupav i da je po karakteru domaće živinče, ali kako više nema Noćne more i Schwartza i on je dovoljan za upražnjenje prostora glupostima i svinjarijama ljudskog uma.
Tebi je on zabavan kad sa argumentima i činjenicama iznosi istinu što u drugim medijima ne možeš vidjeti . Tebi su to gluposti i svinjarije za razliku od mnogih koji jedva čekaju da je pogledaju jer skoro uvijek ima zanimljive goste i skoro uvijek neku provjerenu ekskluzivu .
Dok ti na Bujančevu slučaju učiš djecu kakva ne trebaju biti , ja na primjeru Stankovića to činim .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.