Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2014., 23:19   #141
Evo i link.

Izgleda da se zbilo kako sam ranije pretpostavila (https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=122), da su liječnici u Popovači ustanovili pogrešku i zatražili njegov otpust. Nadam se da će sljedećih dana biti više podataka o razlozima puštanja.
saurus is offline  
Old 02.05.2014., 23:30   #142
opa, skužili i doktori da ovi na vlasti neće još dugo... jebeš ostojića više, treba posao sačuvat
antifan is offline  
Old 03.05.2014., 01:40   #143
Zanim me samo hoće li Ostojić proći bez suda za ono što je radio za vrijeme ove vlade!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 03.05.2014., 04:35   #144
Formalno, Ostojić nije kriv. Kriv je onaj, točnije ona koja je napisala dijagnozu. Lijepo putem suda korak po korak ... jedini način ...

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/10...j-bolnici.html

dr.(?) Anica Biško - svatko ima pravo na pogrešku, ali ne i takvu

http://croative.net/index.php/vijest...ci-anici-bisko

a ovo je više nego dovoljno ...
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 03.05.2014. at 04:40.
saugaro is offline  
Old 03.05.2014., 07:57   #145
Nadam se da će Marko Francišković tužiti sve koji su sudjelovali u namještanju ovog sramotnog procesa i njegovom višemjesečnom trovanju nepotrebnim teškim medikamentima.

A "doktorica" koja je postavila dijagnozu bi trebala permanentno ostati bez licence. Ono što je meni jezivo kod nje je koliko je ona takvih "politički korektnih" dijagnoza dala "politički nekorektnim" ljudima?

__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Old 03.05.2014., 09:00   #146
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Nadam se da će Marko Francišković tužiti sve koji su sudjelovali u namještanju ovog sramotnog procesa i njegovom višemjesečnom trovanju nepotrebnim teškim medikamentima.

A "doktorica" koja je postavila dijagnozu bi trebala permanentno ostati bez licence. Ono što je meni jezivo kod nje je koliko je ona takvih "politički korektnih" dijagnoza dala "politički nekorektnim" ljudima?

Mislim da bi i bez tužbe morala reagirati pravna država.
1. Tko je prijavio Franciškovića policiji i poslao policajce da ga uhite?
2. Tko je izdao nalog za pretres njegovog stana, kod kojeg je pronađen jedan nelegalan pištolj ("arsenal", kažu branitelji lika i djela Ostojićevog)?
3. Onaj drugi Ostojić bi morao poslati inspekciju, koja mora ustanoviti na temelju čega je ustanovljena Franciškovićeva "paranoidna šizofrenija".
4. Ta bi inspekcija trebala analizirati prepisku s Facebooka i utvrditi jesu li oba sudionika jednako zdravi ili bolesni.

I mislim da bi Ostojić, ovaj MUP-ov morao podnijeti ostavku ili biti razriješen dužnosti. Tu ne pomaže nikakva, ma kako nisko postavljena letvica. Već je njegovo prepucavanje na Facebooku trebalo biti razlogom njegove ostavke; ono što je slijedilo je trebao biti razlog za krivično gonjenje..
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 03.05.2014., 09:10   #147
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Nadam se da će Marko Francišković tužiti sve koji su sudjelovali u namještanju ovog sramotnog procesa i njegovom višemjesečnom trovanju nepotrebnim teškim medikamentima.

A "doktorica" koja je postavila dijagnozu bi trebala permanentno ostati bez licence. Ono što je meni jezivo kod nje je koliko je ona takvih "politički korektnih" dijagnoza dala "politički nekorektnim" ljudima?

Sumnjam da je liječnica postavljala dijagnozu, po svemu sudeći prije je odrađivala "naloge", kao u staro dobro doba, kad je taj način rada jako dobro funkcionirao. Međutim, zaostali u tom vremenu, oni su zaboravili da danas ipak nema tolike medijske blokade, pa veći broj ljudi ipak dođe do nekih informacija, najčešće putem interneta.

Ono što mene zanima je da li će bit tužbi i što će isplivat u javnost. Tragedija je da nakon onakvog "rječnika" jednog ministra policije (a nije mu čak ni prvi put) on još uvijek prima plaću za svoj "posao". Ovaj slučaj je apsolutna preslika onoga što se događa u svim političkim strukturama, te zorno predočava kako funkcioniraju sve hrvatske institucije, koje rade svoj posao, a ne odrađuju naloge. Po primjeru naše liječnice, vidimo da se dijagnoza paranoidne shizofrenije može ustanoviti tek u nekoliko dana (možda i sati) i da to nije toliko težak posao, kako neki to misle. Pretpostavljam da zbog tolike njene izvanredne stručnosti ima pune ruke posla, a predviđam joj i uspješnu karijeru u mnogim inozemnim psihijatrijskim ustanovama, koje će se tući da s njima podijeli to svoje znanje. Zanima me i što domaća struka misli o tom preokretu u postavljanju dijagnoze PS, koje je pokrenula spomenuta liječnica i da li će se nadalje povoditi za njom.

Nadam se da na kraju, kao što to obično biva u RH, neće biti - tresla se brda rodio se miš. Ovo se u nijednoj demokratskoj državi ne može dogoditi bez pravnih posljedica, i to ne samo za direktne izvršioce naloga. Ili se oni barem potrude da javnost za to nikad ne sazna.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?

Zadnje uređivanje novaizzy : 03.05.2014. at 09:34.
novaizzy is offline  
Old 03.05.2014., 20:22   #148
U medijima "gromoglasna tišina". Je li Francišković danas pušten?
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 03.05.2014., 21:28   #149
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
U medijima "gromoglasna tišina". Je li Francišković danas pušten?
Je, izašo je. I ja cijeli dan pratim, a medijska tišina je stvarno "gromoglasna". Jadni naši prorežimski novinarčići ...

Ovaj video su stavili na you tube pretpostavljam u privatnom aranžmanu

Izlazak Marka Franciškovića na slobodu (03.05.2014.)

Dnevno.hr:

Marko Francišković: 'Ostvario sam cilj! Hvala svima koji su bili uz mene! Dnevno.hr pomogao je da me ne bace u tamnicu'
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Old 03.05.2014., 21:36   #150
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je liječnica postavljala dijagnozu, po svemu sudeći prije je odrađivala "naloge", kao u staro dobro doba, kad je taj način rada jako dobro funkcionirao. Međutim, zaostali u tom vremenu, oni su zaboravili da danas ipak nema tolike medijske blokade, pa veći broj ljudi ipak dođe do nekih informacija, najčešće putem interneta.
Takvi su najgori i ona Anica Biško treba odgovarati za svoj grijeh i nakaznost.
A i liječnička komora se treba pobrinuti da počisti takvo smeće kada se pojavi u njihovom dvorištu, figurativno naravno ...

Jedino tako se rješava problem potpisivanja tuđih želja. Onda dotična može tužiti onog tko joj je sugerirao ili je ona bila tako sigurna u dijagnozu.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 04.05.2014., 00:18   #151
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Formalno, Ostojić nije kriv. Kriv je onaj, točnije ona koja je napisala dijagnozu. Lijepo putem suda korak po korak ... jedini način ...

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/10...j-bolnici.html

dr.(?) Anica Biško - svatko ima pravo na pogrešku, ali ne i takvu

http://croative.net/index.php/vijest...ci-anici-bisko

a ovo je više nego dovoljno ...
Mislim na ministra milicije, on nebi treba proć bez suda, čak bi ga i ova doktorica trebala tužiti, zna se zašto je ona dala tu dijagnozu, očito je bila ucjenjena, ne da je branim, nego jednostavno ministar nesmije proć lišo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 04.05.2014., 04:45   #152
Iz izvora bliskih prijatelja Franciskovića rečeno je da mu je prijatelj Natko odmah na početku zabio nož u leđa te su tražili novog odvjetnika.No on i dalje vodi grupu NaFejsu i nije skinut sa mjesta admina iste grupe.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 04.05.2014., 05:49   #153
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Iz izvora bliskih prijatelja Franciskovića rečeno je da mu je prijatelj Natko odmah na početku zabio nož u leđa te su tražili novog odvjetnika.No on i dalje vodi grupu NaFejsu i nije skinut sa mjesta admina iste grupe.
A jel vi stvarno mislite da će biti neke službene istrage ? Možda, ali možda, ako se promijeni vlast. Ostaje privatna tužba. Ali, onda, tko će vještačiti liječničke dijagnoze ??
Liječnici, naravno. Ali oni baš i ne udaraju na svoje, vrana vrani oči ne kopa.
Skeptičan sam
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Old 04.05.2014., 08:03   #154
Jedna je stvar sigurna, a to je da svi koji su sudjelovali u prekoračenju svojih ovlasti po ovom slučaju - moraju podnijeti ostavku.
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Old 04.05.2014., 16:40   #155
osim ostavki, svi moraju kazneno odgovarati za svoja zvijerstva
sigurna sam da će Marko poduzeti sve što treba.
treba zasuti facebook Vlade sa ovom temom, neka vide da nisu uspjeli sa medijskom blokadom. kako mi se gade, neizrecivo
tko zna koliko je ovakvih slučajeva prošlo bez ikakvih reakcija
mimozica 7 is offline  
Old 04.05.2014., 18:37   #156
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...tpuno-lud.html
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 04.05.2014., 19:03   #157
Dakle, informacije o otpuštanju MF s psihijatrije za sada imamo samo iz Dnevno.hr i Narod.hr? "Divno."

Pozadina slučaja Francišković je oholost i samovolja Ranka Ostojića

U rješenju Županijskog suda navedeno je da se Marko Francišković otpušta iz Neuropshijatrijske bolnice „Dr. Ivan Barbot“ Popovača, kako je rekla odvjetnica Bojić kojoj su dostavljeni nalaz i mišljenje Klinike za psihijatriju „Vrapče“ prema kojima Francišković nema dijagnozu paranoidne shizofrenije.

Šeparović je rekao da je „pozadina i ovog slučaja oholost i samovolja ministra policije, koja je podržana od suda i psihijatrije. Nema nikakvog opravdanja za ovo. Malo je reći da je samo prekoračena procedura, da su pretjerali u obrani nečije časti, da je bilo nekih elemenata agresivnosti u lažno optuženog“. Dodao je da je riječ o grubom kršenju zakona, gaženju ljudskih prava i prava na legitimnu obranu lažno proglašenog ludim građanina ove zemlje.

Smatra da treba očekivati ispriku premijera, predsjednika Republike, ministra pravosuđa i svih koji su stvorili situaciju terora nad građaninom Hrvatske.

„Treba očekivati da Marko Francišković, kao žrtva torture, traži moralnu i materijalnu satisfakciju za bol i sramotu koja je nanesena njemu i njegovoj obitelji u kojoj je on brižni otac troje djece. Međunarodna zaštita neće izostati i ako hrvatsko pravosuđe pokuša izbjeći odgovornost“, ocijenio je Šeparović za narod.hr.
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Old 04.05.2014., 23:50   #158
Politički zatvorenik po diktatu Partije.
Zbog prepiske s Ostojićem lišen slobode i zatvoren na psihijatriji.
Drugovi ga nisu uspjeli "izliječiti" i "izvesti na pravi put".
Sudac je konačno oslobodio Franciškovića.
Bit će zanimljivo vidjeti kako će skončati ministar policije Ostojić kad se stropošta skupa s ovom vlasti.
__________________
Kažu "Sad smo u NATO-u". - Bili smo i u JNA.
P.M. is offline  
Old 05.05.2014., 00:00   #159
Koliko ima zdravih ljudi u ludnicama za kojih se ništa ne zna, ovaj slučaj je medijski eksponiran, bilo je očito da čovjek nije lud iz njegovih filmova na youtube. Ovo je ozbiljan problem u načinu funkcioniranju države.
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 05.05.2014., 20:09   #160
marko franciskovic je upravo na mrezi tv u "oluji"..
kopam i sadim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.