Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 02:53   #181
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
To nema veze s lustracijom. Molim nekog drugog da odgovori konkretno. Kako lustrirati gore navedene primjere?

Kutle, Gucić, S.i D. Košutići, gen. Čermak ?

Ili možda S.Šuvar, Ivica Račan? Netko od članova CK SKH iz 89.?

...

Tko su postali tajkuni među ovima?
Zdravko Tomac.

Spoznao je osobno samog Boga, a ni jedan tajkun si to ne moze kupiti svim novcima koje ima
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:40   #182
Iskreno ja mislim da je lustracija u sadašnjem vremenu u Hrvatskoj promašena tema, ako se već nije napravila 90-ih kad se valjda trebala (tad i nisam toliko pratio politiku), onda je sada kasno,To što onaj klaun Glasnović trabunja po Saboru, o trgovima Krvavog kramara, to je potrošena priča.A lustracija se nije spominjala u vrijeme Račana i Budiše, niti kad je Sanader bio na vlasti, zašto sada?
I što jedan prosječan Hrvat ima od toga uopće?Ljudi, zaboravimo na to i okrenimo se buućnosti a povjesničari će odlučiti što je tko htio i što se nije napravilo!
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:34   #183
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Iskreno ja mislim da je lustracija u sadašnjem vremenu u Hrvatskoj promašena tema, ako se već nije napravila 90-ih kad se valjda trebala (tad i nisam toliko pratio politiku), onda je sada kasno,To što onaj klaun Glasnović trabunja po Saboru, o trgovima Krvavog kramara, to je potrošena priča.A lustracija se nije spominjala u vrijeme Račana i Budiše, niti kad je Sanader bio na vlasti, zašto sada?
I što jedan prosječan Hrvat ima od toga uopće?Ljudi, zaboravimo na to i okrenimo se buućnosti a povjesničari će odlučiti što je tko htio i što se nije napravilo!
Ne radi se o tome da se lustracija doista provede, već se radi o tome da se sukladno potrebama dnevne politike ta "problematika" svako toliko izvlači na svijetla pozornice kako bi se odvratila pažnja od bitnijih tema ili mobiliziralo vlastite birače oko nekih "vrijednosti".

Oni koji zagovaraju lustraciju, nemaju nikakvu namjeru stvarno je provesti.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:48   #184
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Oni koji zagovaraju lustraciju, nemaju nikakvu namjeru stvarno je provesti.
Naravno, pitanje komunizma se pokreće kad je hdz u oporbi tako da dođe na vlast, a sada kad je hdz na vlasti onda su se stvari skulirale i nikog više ne zanima Tito.

A oni koji su "znanstveno" za lustraciju, (čitaj: povijesničari sa opskurnih fakulteta za prodavanje magle), su za vraćanje fašizma u hrvatskoj. Oni znaju da to ne može odmah, pa idu korak po korak. Prvo micanje ljevičarskih udruga, pa infiltracija nacionalista u hrt, pa lustracija itd.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:12   #185
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post

Oni koji zagovaraju lustraciju, nemaju nikakvu namjeru stvarno je provesti.
Jasno, jer to im je vječni izgovor zašto im je država propali pokušaj NDH.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 20:40   #186
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Naravno, pitanje komunizma se pokreće kad je hdz u oporbi tako da dođe na vlast, a sada kad je hdz na vlasti onda su se stvari skulirale i nikog više ne zanima Tito.

A oni koji su "znanstveno" za lustraciju, (čitaj: povijesničari sa opskurnih fakulteta za prodavanje magle), su za vraćanje fašizma u hrvatskoj. Oni znaju da to ne može odmah, pa idu korak po korak. Prvo micanje ljevičarskih udruga, pa infiltracija nacionalista u hrt, pa lustracija itd.
Po meni je sve to besmisleno.Komunizam jest obilježio 20. stoljeće, ali mislim da smo danas pametniji i da nam ne treba takav politički i ustavnopravni sustav.Ili se možda varam, nikad ne znaš...

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 21:30   #187
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Po meni je sve to besmisleno.Komunizam jest obilježio 20. stoljeće, ali mislim da smo danas pametniji i da nam ne treba takav politički i ustavnopravni sustav.
pa ni nemamo više takav sustav, u čemu je problem?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:57   #188
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
pa ni nemamo više takav sustav, u čemu je problem?
Osim što imamo socijalističko skolstvo, socijalističko zdravstvo, prisiljenu Ponzi shemu koju nazivamo državnim mirovinama, državne monopole u energetici, državni mikromenadžment tržišta, državno uspostavljenu kontrolu cijena, milijune regulacija, stotine nameta, ogromne poreze, ogroman uhljebnički aparat, redistribuciju po partijskim špagama, fiat valutu, centralnu banku, predstečajne nagodbe, 1400 firmi u vlasništvu države..ma da, to su sitnice.

Bitno je da smo "odbacili" socijalizam.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 11:32   #189
A po toj logici je i Ujedinjeno kraljevstvo socijalistička država, a ono mi naivno mislili srce kapitalizma. Eeee, obistinjuje se ona stara Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:50   #190
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Osim što imamo socijalističko skolstvo, socijalističko zdravstvo, prisiljenu Ponzi shemu koju nazivamo državnim mirovinama, državne monopole u energetici, državni mikromenadžment tržišta, državno uspostavljenu kontrolu cijena, milijune regulacija, stotine nameta, ogromne poreze, ogroman uhljebnički aparat, redistribuciju po partijskim špagama, fiat valutu, centralnu banku, predstečajne nagodbe, 1400 firmi u vlasništvu države..ma da, to su sitnice.
Sve to imaju i europske države, pa se ne može reći da im loše ide
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:12   #191
Mislite li da treba lustrirati HDZ?

HDZ je napravio više zla nego komunisti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:35   #192
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Lustracija je civilizacijski doseg koji su postigle apsolutno sve zemlje Srednje i Istočne Europe nakon pada Berlinskog zida,
tamo nema rehabilitaciji nacističkih kvislinga, niti se ta društva time bave, kod nas bi takva lustracija vjerovatno išla u tom smjeru, to bi joj bila svrha.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:18   #193
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mislite li da treba lustrirati HDZ?

HDZ je napravio više zla nego komunisti
Znači,nema prevelike razlike između KPJ I HDZ-a,jer je večina njih samo prešla iz jedne u drugu stranku.Zato i stoji činjenica da su HDZ I SDP dvije strane iste medalje,ako ne i jedna te ista strana.Lustraciju treba provesti od vrha HDZ-a i SDP-a,pa kroz sve fakultete i državne i javne ustanove.Ne smije se dogoditi da nam mlade na fakultetima i u školama uče likovi tipa Goldsteina,Markovine,Teršelića,Budaka.

Vezano na tvoj drugi upis,nisu problem ljevičarske udruge,već je problem što nemamo nacionalnu ljevicu.Evo,možda najbolji primjer je osnivanje stranke Nova ljevica.Pogledaj tko se sve tamo nalazi i sve ti je jasno.
Slažem se da je trebalo provesti lustraciju početkom samostalnosti,ali je tada na snazi bila Tuđmanova politika pomirbe,tako da od toga nije bilo ništa.Sljedeća je prilika bila poslije rata,početkom novog tisućljeća,ali tada na vlast dolazi odnarođena ljevica i opet ništa.Sada je krajnje vrijeme.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 21:18   #194
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ne smije se dogoditi da nam mlade na fakultetima i u školama uče likovi tipa Goldsteina,Markovine,Teršelića,Budaka.
Dakle, lustracija kao micanje lijeve misli iz javnog života, a ne kao micanje ljudi koji su u prošlom režimu obnašali visoke funkcije? Imam novosti za tebe: lijeva misao je sasvim legitimna i legalna. I red je da ostane.

Quote:
Vezano na tvoj drugi upis,nisu problem ljevičarske udruge,već je problem što nemamo nacionalnu ljevicu.
Tebi. Uostalom, nacionalna ljevica je oksimoron.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 10:22   #195
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Dakle, lustracija kao micanje lijeve misli iz javnog života, a ne kao micanje ljudi koji su u prošlom režimu obnašali visoke funkcije? Imam novosti za tebe: lijeva misao je sasvim legitimna i legalna. I red je da ostane.


Tebi. Uostalom, nacionalna ljevica je oksimoron.
Znači,lustracija za sve one koji su djelovali na visokim funkcijama u bivšem sistemu i bili odgovorni za svaku vrstu sudbine ljudi.Ponavljam,nemam ništa protiv lijeve misli,ako je u interesu Domovine.Primjerice,veliki sam poštivatelj pokojnog gospodina Vlade Gotovca.Trenutno,nijedna lijeva stranka ili pojedinac-intelektualac ne proiče nacionalnu ljevicu,već jugoslavensku.To je ono što meni smeta.Možda smatraš Novu ljevicu nacionalnom ljevicom.

I nemoj se pjenit,nije dobro za srce.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 10:23   #196
Molim te,objasni mi zašto bi nacionalna ljevica bila oksimoron?
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 12:17   #197
Da. I mene to zanima.
A još me više zanima koje su "internacionalne" granice onda toj "anacionalnoj" ljevici.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 12:54   #198
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Znači,lustracija za sve one koji su djelovali na visokim funkcijama u bivšem sistemu i bili odgovorni za svaku vrstu sudbine ljudi.Ponavljam,nemam ništa protiv lijeve misli,ako je u interesu Domovine.Primjerice,veliki sam poštivatelj pokojnog gospodina Vlade Gotovca.Trenutno,nijedna lijeva stranka ili pojedinac-intelektualac ne proiče nacionalnu ljevicu,već jugoslavensku.To je ono što meni smeta.Možda smatraš Novu ljevicu nacionalnom ljevicom.

I nemoj se pjenit,nije dobro za srce.
Ono što tebi smeta je demokracija jer ona jugoslavenskoj ljevici omogućuje da politički djeluje.
plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 15:23   #199
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Znači,lustracija za sve one koji su djelovali na visokim funkcijama u bivšem sistemu i bili odgovorni za svaku vrstu sudbine ljudi.
Markovina je djelovao na visokim funkcijama u bivšem sistemu? Što, bio je higijeničar u razredu?

Quote:
Ponavljam,nemam ništa protiv lijeve misli,ako je u interesu Domovine.
A tko će odrediti što je u interesu domovine? Smije li ljevica imati svoju ideju o tome što je u interesu domovine ili samo desnici daješ to pravo?

Quote:
Primjerice,veliki sam poštivatelj pokojnog gospodina Vlade Gotovca.
Pokojni Vlado Gotovac nije bio ljevičar nego liberal.

Quote:
Trenutno,nijedna lijeva stranka ili pojedinac-intelektualac ne proiče nacionalnu ljevicu,već jugoslavensku.To je ono što meni smeta.Možda smatraš Novu ljevicu nacionalnom ljevicom.
Ljevica je po definiciji internacionalna. Proleteri svih zemalja, ujedinite se.

A što ti znači jugoslavenska? Obnova Jugoslavije im nije u programu.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 16:54   #200
Lustrirati bi/je trebalo one koji su na FFZG napravili Markovine i Markovine.
Na FPZ-u također.

A "ljevica" koju predmetni baštine još je '48 raskinula sa drugim proleterima "ostalih zemalja".
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.