Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2015., 20:02   #61
o jesam prasac

garf čestitke i nek bude uredna i dosadna čestitam
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Old 16.08.2015., 20:15   #62
Curke da vam se javim malo. Ja sam sad 5+2, čekam prvi pregled i jako sam nestrpljiva. Moj gin. je na godišnjem do kraja 8. mj. pa sam se naručila privatno. Termin pregleda mi je 24.8. ali se sad premišljam da li da idem ili da čekam svog gina. 24.8. ću biti 6+3 pa ne znam hoće li se tada uopće čuti srčeko. Ako se ne bude čulo samo ću se brinuti. A ne znam ni je li štetno raditi dva uzv u par dana (privatni i kod mog ginića).
tobago is offline  
Old 16.08.2015., 21:10   #63
Što znači 6+3?
Nakon koliko se čuje srčeko?
Čestitam svima
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Old 16.08.2015., 21:17   #64
6+3 znači 6 tjedana i 3 dana.
Srčeko ovisi o tome kada je bila implantacija. Meni se sve čulo i vidjelo na 5+5. Samo što se kod mene znalo kada je bila ovulacija pa i implantacija.

Nije ti to rano za pregled, tobago. Važno da se vidi je li plod u maternici, ima sve sastavne dijelove i tak.
A dva izv-a uzastopno bih izbjegla, osim ako je neophodno.
Privatnici znaju imati bolji uzv i sve vide.
Mada je meni gin vidio srčeko u blnici s nekim prastarim uzv-om.
Reina is offline  
Old 16.08.2015., 21:18   #65
ninnene draga, pisem ja na OFF-u pod drugim nickom, pisala sam vec kojim i zasto. Javi mi se na PM.

I ima nas dosta s WB tamo, i ne nije istina da je bilo tko nedobrodosao. Svak si tumaci stvari onako kako on zeli
__________________
My Ovulation Chart

:)
ciculina is offline  
Old 16.08.2015., 21:26   #66
Ciculina, vrijeme leti.Drago mi je da je sve super i da si dobro.
Mimi24 žao mi je zbog m.
Tobago ja sutra idem na pregled, a tek sam sutra 5+4 ali zbog prijašnje vm i po lijekove Da se uvjerim da je sve ok i da mogu počet sa heparinom.



Poslano sa mog C6903 koristeći Tapatalk
mimi25 is offline  
Old 17.08.2015., 09:58   #67
Pozdrav,
Da se prikljucim vanabijevcima
Udajem se u 10.mj pa smo se dragi i ja odlucili skinut s pilula , zadnja m 29.07.
U petak sam bila na papa testu i pregledu, rekla mi doktorica da krece ovulacija pa da se primimo posla
Radilo se preko vikenda na tome haha.
Cure kak ste vi izdržale nestrpljivost.
Ja bi najrađe svaki dan piškila po štapićima hahhahha.
Sad igra čekanja.
ludo_malo is offline  
Old 17.08.2015., 10:15   #68
Tko kaže da nema Peg, evo me
Bilo mi je previše stresa u zadnje vrijeme i jednostavno sam morala uzeti time out..
Krenuli smo u postupak s klomifenima, ovaj mjesec prvi pokušaj i tijekom folikulometrija otkrijemo da se nesretna endometrioza vratila i da unatoč klomifenima zdravi jajnik nije proizveo ništa a operirani i neprohodni nešto ali ne dovoljno kvalitetno...
Tako drage moje da sam se u mjesecu kad sam bila turbo uzbuđena da smo krenuli u akciju otkrijem da ću ponovo na operaciju i da je prvi pokušaj bio totalni fail... Umorna sam od doktora, dnevnih bolnica, čekanja u čekaonicama među silnim trudnicama, hormoni me lupaju od klomifena...
No isplakala sam se i idemo dalje.. čekam da procurim pa krećemo u novi pokušaj s duplom dozom pa kako nam bude...
Vidim da su neke cure proživjele svašta dok me nije bilo i izgubile bebice i svašta nešto.. stvarno mi je žao zbog svih vas koje čekate da dočekate bebe u rukama znam da ovdje nisam sama u svojoj borbi i mislim da se vraćam u redovite wannabejuše ponovo
Novim starim trudnicama čestitam od sveg srca jer znam koliko ste dugo čekale na ovaj plus, vi mi dajete snagu
__________________
My Ovulation Chart
peg is offline  
Old 17.08.2015., 13:58   #69
ludo malo sretno u "poslu". ja osobno teško izdržavam nestrpljivost, ali samo iz razloga jer se dugo trudimo, pa jedva čekam +. svaki mjesec iznova čekati lh pik, pa onda čekati kraj ciklusa ...

mimi24b žao mi je zbog tvog minusa , a baš sam se bila veselila da ti je ovaj ciklus bio dobitni kao i drugim curkama. šteta draga, sretno sad u ovom ciklusu.

mimi25 javi kak je bilo na pregledu.

Pozdrav i vanabijušama koje su sad trudnice, mene ne znate, ali sam ja čitala cijeli vol.16 prije nego sam se odlučila i sama pridružiti.
Nadam se da ste nam donijele dobre vibre i pozitivne testiće kad vas se toliko javilo :klap:

peg draga, ma mora ić na bolje, jednostavno mora!
Frixie is offline  
Old 17.08.2015., 14:03   #70
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
ludo malo sretno u "poslu". ja osobno teško izdržavam nestrpljivost, ali samo iz razloga jer se dugo trudimo, pa jedva čekam +. svaki mjesec iznova čekati lh pik, pa onda čekati kraj ciklusa ...

Hvala
Ma ja već sad umišljam simptome valjda od velike želje.
I simptome ovulacije sam zabrijala već kao to mora da je to
ludo_malo is offline  
Old 17.08.2015., 15:13   #71
Ola curke! Samo da se javim da sam živa. Na odmoru sam, malo s obitelji, malo s mužem, pa se ne stignem javljati niti pratiti. Vidila sam samo da je tablica otišla u zaborav budem ju iskopala negdje.

Vidim da ima puno novih cura! Dobro došle i sto prije otišle. A imamo i trudnica i plusića!

Nurse bas mi je drago čuti za tebe.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 17.08.2015., 15:16   #72
Peg draga suosjecam. Što su ti sad vidili na UZV? Endometriom na operiranom jajniku ili na ovom drugom? Koliki? Ja sam bez obzira na novi endometriom super reagirala. 12 zrelih js. Ali ja sam ti bila na dugom protokolu. 2 tjedna dekapeptil i onda 2 tjedna dekapeptil+puregon za stimulaciju. S klomifenima nemam iskustva. Javi se na PP ako hoćeš pričati.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 17.08.2015., 15:29   #73
[font color="DarkOrchid"]([/font][font color="Red"]P[/font][font color="DarkOrchid"]regnant[/font] [font color="MediumTurquoise"]U[/font][font color="DarkOrchid"]ntil[/font] [font color="PaleGreen"]P[/font][font color="DarkOrchid"]roven [/font][font color="Orange"]O[/font][font color="DarkOrchid"]therwise) iliti '' da ne dođe''[/font]



[font color="silver"]pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.

Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma.[/font]

[font color="HotPink"]
[font color="HotPink"]

ZA NE DOBIT - ČEKAMO PLUSIĆE [/font]

pixii 31.7.
LilLiYellow28 4.8.
tobago 9.8.
ivah
majjica
početnica
Katija33
Knimao
blizanka
peg
snowy_day
mimi25
whirlygirl
[/font]

[font color="Purple"]MJESTO ZA NOVE PLUSIĆE + + +[/font]


[font color="silver"]pravila: Aktivne na temi bar 2 ciklusa ili prethodno na drugim listama.
Brišu se nakon poroda ili 2 tjedna nakon navedenog termina.[/font]

[font color="Purple"]
katija 24.10. T: 06.07.
petra3005 23.12. T: 01.09.
hipost 24.12. T: 01.09.
mazuljkić 29.12. T: 09.09.
Zigotica 13.01. T: 23.09.
myra 15.01.
ciculina 04.02. T: 19.10.
ajam24 17.02. T: 25.10.
padallo 14.02. T: 27.10.
MaLo 14.02. T: 27.10.
dinda83 20.03. T: 03.12.
vampirewoman 24.03. T: 04.12.
2016.
Luxemburg 20.04. T: 01.01.
MinnieMouse 05.05.
Ex Wannabe mama 24.06.
[/font]

[font color="LightCoral"]ZA DOBITI[/font]

[font color="Silver"]pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.

Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma...[/font]
[font color="LightCoral"]
angie banangie
Garf
demi79
Torresita
MAX-factor
Ines82
[/font]
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*

Zadnje uređivanje blizanka : 17.08.2015. at 15:57.
blizanka is offline  
Old 17.08.2015., 19:31   #74
pozdrav svim trudilicama, ja bih se pridružila i skupa s vama iščekivala plusiće.

trenutno sam u trećem ciklusu pokušavanja druge trudnoće (prva i uspješna mi bila iz drugog pokušaja).
čitam topik već neko vrijeme i odlučila sam podijeliti svoju laganu zbunjenost pošto imam očito nepredvidive cikluse i muči me kad je ovulacija. inače imam dugačke cikluse i kad sam prvi puta ostala trudna ciklus mi je trajao 40 dana, tada sam koristila FF i bilježila bazalnu pa sam točno znala kada mi je bila ovulacija i koliko mi traje lutealna faza (uvijek 11 dana). sada ne mogu pratiti bazalnu temperaturu jer imam dijete koje se budi još po noći/ujutro u različito vrijeme.
od poroda su mi ciklusi bili od 37-31 dan. prvi ciklus pokušavanja sam dobila m 35. dan. drugi ciklus me je skroz zbunio i tu sam počela čitati ovu temu
baš kad sam mislila da su plodni dani (prema prosjeku svih ciklusa od poroda) i nakon 4 dana pokušavanja ja sam dobila mengu 22. dan . nikad prije nisam imala tako kratki ciklus (možda nekad u tinejđerskoj dobi)! krenula je lagano pa sam mislila da je implantacijsko krvarenje. i onda sam drugo jutro radila test i bio je negativan. onda sam mislila da nije možda biokemijska, uglavnom, skroz me zbunilo to.
sad ipak mislim da je to bila obična mestruacija, ali evo, ovaj treći ciklus danas mi je 18. dan i nemam pojma kada očekivati m i kada uopće raditi test? pokušavamo od 8. dana ciklusa i malo sam bolje obratila pažnju na iscjedak rekla bi da mi je ovulacija bila 12.8. prema teksturi i bezbojnosti iscjetka.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Old 17.08.2015., 19:37   #75
Kada se vidi plod u maternici?
Ja sam bila danas na uzv drugi dan nakon kaj mi m kasni i još se ne vidi...
I da li je normalno da te bole jajnici kao da trebaš dobiti menstuaciju?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Old 17.08.2015., 19:43   #76
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Kada se vidi plod u maternici?
Ja sam bila danas na uzv drugi dan nakon kaj mi m kasni i još se ne vidi...
na prvom pregledu sam bila sa 6 tjedana i vidjela se samo gestacijska vrećica. naručila me za 2 tjedna i onda se vidio i plod i "čulo" srce. mislim da je to sve individualno...
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Old 17.08.2015., 19:46   #77
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
na prvom pregledu sam bila sa 6 tjedana i vidjela se samo gestacijska vrećica. naručila me za 2 tjedna i onda se vidio i plod i "čulo" srce. mislim da je to sve individualno...
Kako se računaju tjedni?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Old 17.08.2015., 19:53   #78
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Kako se računaju tjedni?
od prvog dana zadnje menstruacije.
u normalnom ciklusu od 28 dana, trudnoća se računa i prva 2 tjedna dok još nije ni došlo do ovulacije (uglavnom 14. dan).
kod mene je situacija bila malo drugačija, ja sam imala 2 tjedna kraću trudnoću zbog dugačkog ciklusa (pa nisam ni računala ta prva 2 tjedna).
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Old 17.08.2015., 20:22   #79
Cure, evo mene od ginekologa. Sutra ujutro vadim krv. Smracilo mi se cim je rekla cista na jajniku koja ne izgleda kao da ce sama otici. Ca125, endometrioza... Rekla je da je mala i da ne mora znaciti da ce pravit probleme, ali ja se bojim. Samo mi se place sada. Ne znam sto ce nalaz krvi reci, ali ja ocekujem najgore. Uf!
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Old 17.08.2015., 20:24   #80
Po takvome je 4 tjedna, je to prerano da se vidi plod u maternici?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.