Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2016., 23:28   #101
Željko Glasnović

Hrvatska sebi ne smije dopustiti vođenje vanjske politike bez povijesnog konteksta. Prije nekoliko godina, kao nepozvani gost, bio sam prisutan na predstavljanju projekta nevladine udruge „Dokumenta“ koju je financirala nizozemska vlada sa više od 100.000 eura. Naslov projekta je bio “Političko nasilje nakon 1941.“ Nakon te farse pitao sam dva prisutna nizozemska diplomata da li je Nizozemska sklopila sporazum o formiranju komisije za pomirbu i istinu s Indonezijom. Začuđeno su me gledali kad sam ih podsjetio da je u toj njihovoj bivšoj koloniji ubijeno stotine tisuća stanovnika do 1950. godine, te da je Nizozemska prva kolonijalna sila koja je upotrijebila mitraljeze protiv autohtonoga stanovništva. Poanta priče je sljedeće: ne smijemo dopustiti stranim činovnicima i protuhrvatskim nevladinim udrugama da nam dijele lekcije o našoj povijesti i propagiraju je kao zločinačku. Očito je da pate od kolektivne amnezije jer zaboravljaju milijunske žrtve njihovih kolonijalnih pohoda u Kongu, Alžiru, Indiji itd. U tim pohodima konc logori, bičevanje, amputacije udova, kastracija, silovanje s bocama punjenim kipućom vodom i drugi oblici mučenja, bile su standardne procedure.


https://www.facebook.com/zeljkoglasn...72629749433193
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 23:31   #102
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
...I koja god tema bila i koji se god događaji komentirali njegovi su komentari isti.


-Stipe
Naravno da su isti, jer je istina samo jedna. A to sto tebi i tvojim kamaradima ne odgovara njezino iznosenje, to je drugi padez.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 08:07   #103
.....

Glasnović je poput Mire Bulja, ne zna puno ali ima puno za reći. Pa kad već ima puno za reći, nekako mi se njegova biografija čini šuplja.

O tome što je radio u kanadi i Legiji stranaca, uglavnom imamo samo par rečenica:

Quote:
General je naime rođen ’54. u Zagrebu, s obitelji seli u Kanadu gdje pet godina služi u ondašnjoj vojsci. Godinu i pol bio je u francuskoj Legiji stranaca. U Hrvatsku dolazi u kolovozu 1991.
Čisto logički, ako je rođen 1954., 1991. imao je 37 godina. Što je malo prestaro za vojnika u Legiji stranaca, u kojoj je navodno služio do 1991., kad se vratio iz I. Zaljevskog rata.

A prije toga je 5 godina proveo u kanadskoj vojsci. A poznato je da profesionalne vojske, posebno one koje su tzv. expeditionary, ne primaju obične vojnike u dobi od 30 godina. Ideš kao klinac, u naponu snage, sa 20-tak, +/- godinu dvije.

Zato se pitam što se još krije u njegovoj osobnoj biografiji. Je li završio srednju školu (high school)? Što je radio ukupno 18 godina, tj. preostalih 12 ako odbijemo one koje je navodno proveo u kanadskoj i francuskoj vojsci? Je li iz Legije izašao časno ili je dezertirao (kad je odlučio doći u Hrvatsku 1991.)?


Nije da me Glasnović nešto posebno zanima, o tome imam svoje mišljenje (ako nešto kriješ kao zmija noge, onda je obično nešto mutno, slično kao Karamarko sa svojim studijem). Ali mi je iritantno da čovjek koji je očigledno poprilična sirovina daje ritam na političkoj sceni. Morralna vertikala. Iskren, Bez dlake na jeziku.

Ako je takav, neka otkrije svoju cijelu biografiju. Koliko se sjećam, jednom je negdje rekao da je bio zatvorski čuvar.
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:22   #104
malo jest 'seljak', ali covjek ima legitimitet da prica sta hoce (ako se sjecam gurnuli su ga ko 'fikusa' na listu za XI. jedinicu, negdje na 8. ili 9. mjesto pa je dobio uvjerljivo najvise glasova, 8.000 preferencijalnih cini mi se. Ako je izaslo svega 23-24.000 ljudi to je ogroman broj, 4-5 puta vise od recimo 'kulturnog i ugladjenog' ivana sukera i slicnih).

sto pojedinima to smeta, to je njihov problem.
8585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:59   #105
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Željko Glasnović

Hrvatska sebi ne smije dopustiti vođenje vanjske politike bez povijesnog konteksta. Prije nekoliko godina, kao nepozvani gost, bio sam prisutan na predstavljanju projekta nevladine udruge „Dokumenta“ koju je financirala nizozemska vlada sa više od 100.000 eura. Naslov projekta je bio “Političko nasilje nakon 1941.“ Nakon te farse pitao sam dva prisutna nizozemska diplomata da li je Nizozemska sklopila sporazum o formiranju komisije za pomirbu i istinu s Indonezijom. Začuđeno su me gledali kad sam ih podsjetio da je u toj njihovoj bivšoj koloniji ubijeno stotine tisuća stanovnika do 1950. godine, te da je Nizozemska prva kolonijalna sila koja je upotrijebila mitraljeze protiv autohtonoga stanovništva. Poanta priče je sljedeće: ne smijemo dopustiti stranim činovnicima i protuhrvatskim nevladinim udrugama da nam dijele lekcije o našoj povijesti i propagiraju je kao zločinačku. Očito je da pate od kolektivne amnezije jer zaboravljaju milijunske žrtve njihovih kolonijalnih pohoda u Kongu, Alžiru, Indiji itd. U tim pohodima konc logori, bičevanje, amputacije udova, kastracija, silovanje s bocama punjenim kipućom vodom i drugi oblici mučenja, bile su standardne procedure.


https://www.facebook.com/zeljkoglasn...72629749433193
oh kako je prigodno zaboravio da su borbu vodili i komunisti
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:00   #106
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Naravno da su isti, jer je istina samo jedna. A to sto tebi i tvojim kamaradima ne odgovara njezino iznosenje, to je drugi padez.
pa nije istina samo jedna hint šefovi Hdza
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:42   #107
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
oh kako je prigodno zaboravio da su borbu vodili i komunisti
Kako da ne, samo ni blizu tako revno protiv neprijatelja i okupatora, kao sto su protiv vlastitog stanovnistva i "neprijatelja naroda i drzave", i to po zavrsetku rata. 1700 grobista po teritoriju bivse jugosatrapije su nijemi svjedoci uzasa o kojem Glasnovic govori.

Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
pa nije istina samo jedna hint šefovi Hdza
Ma ostavi sefove HDZ-a. Kad je u pitanju "nasa" istina, partijasima nema premca:

'ŠOKIRAN SAM'

Milanović: Osnivači i najbliži suradnici HDZ-a prokazani su kao udbaški egzekutori

- Uživali su njegovo povjerenje, kao i povjerenje Gojka Šuška, Karamarka i svih HDZ-ovaca. Šokiran sam što su ljudi, koji su bili osnivači i najbliži suradnici HDZ-a prokazani i dokazani kao udbaški egzekutori - rekao je Milanović


http://www.vecernji.hr/hrvatska/mila...kutori-1103834

Eto, i ja bih bio sokiran da nam drcni lider nije ovako nesto provalio. Kao sto cu biti sokiran ako ovakva agitpropovstina ne padne na plodno tlo i ne bude se potezala danima po "hrvatskim" medijima.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:45   #108
Quote:
8585 kaže: Pogledaj post
malo jest 'seljak', ali covjek ima legitimitet da prica sta hoce (ako se sjecam gurnuli su ga ko 'fikusa' na listu za XI. jedinicu, negdje na 8. ili 9. mjesto pa je dobio uvjerljivo najvise glasova, 8.000 preferencijalnih cini mi se. Ako je izaslo svega 23-24.000 ljudi to je ogroman broj, 4-5 puta vise od recimo 'kulturnog i ugladjenog' ivana sukera i slicnih).

sto pojedinima to smeta, to je njihov problem.
Da.Imao je 30,17% preferencijalnih glasova.Najviše od svih.Primjetio sam i da je na toj listi bio i bivši ministar branitelja Mijo Crnoja koji je osvojio 0,33%.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 04:25   #109
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Željko Glasnović

Hrvatska sebi ne smije dopustiti vođenje vanjske politike bez povijesnog konteksta. Prije nekoliko godina, kao nepozvani gost, bio sam prisutan na predstavljanju projekta nevladine udruge „Dokumenta“ koju je financirala nizozemska vlada sa više od 100.000 eura. Naslov projekta je bio “Političko nasilje nakon 1941.“ Nakon te farse pitao sam dva prisutna nizozemska diplomata da li je Nizozemska sklopila sporazum o formiranju komisije za pomirbu i istinu s Indonezijom. Začuđeno su me gledali kad sam ih podsjetio da je u toj njihovoj bivšoj koloniji ubijeno stotine tisuća stanovnika do 1950. godine, te da je Nizozemska prva kolonijalna sila koja je upotrijebila mitraljeze protiv autohtonoga stanovništva. Poanta priče je sljedeće: ne smijemo dopustiti stranim činovnicima i protuhrvatskim nevladinim udrugama da nam dijele lekcije o našoj povijesti i propagiraju je kao zločinačku. Očito je da pate od kolektivne amnezije jer zaboravljaju milijunske žrtve njihovih kolonijalnih pohoda u Kongu, Alžiru, Indiji itd. U tim pohodima konc logori, bičevanje, amputacije udova, kastracija, silovanje s bocama punjenim kipućom vodom i drugi oblici mučenja, bile su standardne procedure.


https://www.facebook.com/zeljkoglasn...72629749433193
Bravo za Glasnovića, tako se brani Hrvatska!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 07:39   #110
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

Mediji su kriminalizirali Domovinski rat i to u sprezi s politikom nehrvata u Vladi, u nevladinim udrugama. Stvorili su dojam da su svi hrvatski generali profiteri, kriminalci, zločinci i moralne nakaze. Dogodila se potpuna inverzija povijesti.
tako je Glasnoviću, medij su trebali šutiti o švercu, pljački, likvidacijama i puhati takvima u guzicu jer su to ipak Hrvati i domoljubi, a to pokriva sve.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 17:51   #111
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
tako je Glasnoviću, medij su trebali šutiti o švercu, pljački, likvidacijama i puhati takvima u guzicu jer su to ipak Hrvati i domoljubi, a to pokriva sve.
U Hrvatskoj, dolaskom Tuđmana na vlast, nikad se o ničem šutilo nije.

Za vrijeme najkrvavijeg rata u Hrvatskoj je vladala visoka demokracija, što nije zabilježeno u ni jednoj državi koja je u ratu.

U svim državama, kad je izvanredno stanje, vlada cenzura i vojni sudovi, u Hrvatskoj je vladala demokracija u potpunosti.


Za vrijeme "diktature" Franja Tuđmana, zastupnici su napuštali Sabor i kad se odlučivalo o suverenitetu, ja ne znam što bi bio veći stupanj demokracije.


Neke novine su se takmičile u pljuvanju ne samo Predsjednika Republike, nego i želji Hrvata da ostvare svoju državu.

A glede onih koji su pokrali Hrvatsku, bilo bi dobro vidjeti čiji su to sve potomci.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 17:53   #112
Da se razumijemo, ja sam za šerijatski zakon prema onima koji su opljačkali državno vlasništvo!!!!

Ali u Hrvatskoj se pljačka spominje u kontekstu ,da Hrvati nisu sposobni imati državu, a ne s namjerom da se pljačkaši uhite i vrate imovinu.

Istim razlogom se i raspordaje državna imovina, uz skužu da Hrvati neznaju upravljati s državom/državnim vlasništvom.


Prozirno!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 09:03   #113
Osuđuje li Glasnović zločine nacionalizma? Treba li to sve zabraniti, skupa sa nacionalističkim simbolima?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:22   #114
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Osuđuje li Glasnović zločine nacionalizma? Treba li to sve zabraniti, skupa sa nacionalističkim simbolima?
Što su to "zločini nacionalizma"?

Također, što su to "nacionalistički simboli"?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:35   #115
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Što su to "zločini nacionalizma"?

Također, što su to "nacionalistički simboli"?
Zločini nacionalizma su oni koji su počinjeni u ime nacije.

Ostalo je samoobjašnjivo.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:35   #116
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zločini nacionalizma su oni koji su počinjeni u ime nacije.
Samo oni organizirani od strane državnih/nacionalnih struktura ili vrijedi i za zločine pojedinaca počinjenih pod krinkom "borbe za nacionalnu stvar"?

Quote:
Ostalo je samoobjašnjivo.
Nije. Stvarno ne razumijem što su to nacionalistički simboli.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:42   #117
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Samo oni organizirani od strane državnih/nacionalnih struktura ili vrijedi i za zločine pojedinaca počinjenih pod krinkom "borbe za nacionalnu stvar"?
Ista razlika. Savršeno je svejedno da li država naredi da se potamani 100.000 pripadnike druge nacije, ili 1.000 nacionalista pojedinačno potamani njih 100.000.
Motivi su isti, rezultat je isti, a i organizacija se često preklapa.

Quote:
Nije. Stvarno ne razumijem što su to nacionalistički simboli.
Bilo koji nacionalni simboli upotrijebljeni kod činjenja zločina u ime nacionalizma?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 17:51   #118
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ista razlika. Savršeno je svejedno da li država naredi da se potamani 100.000 pripadnike druge nacije, ili 1.000 nacionalista pojedinačno potamani njih 100.000.
Motivi su isti, rezultat je isti, a i organizacija se često preklapa.
Ok. Nemoj me krivo shvatiti, ja samo nisam dosad čuo za izraz "zločini nacionalizma", pa rekoh idem doznati što bi to bilo.

Ja sam dosad mislio da postoje samo zločini i ratni zločini koji se nekad po potrebi nazivaju fašistički, nacistički, komunistički i sl.

Quote:
Bilo koji nacionalni simboli upotrijebljeni kod činjenja zločina u ime nacionalizma?
Nešto ti jako briješ ovdje. Ja te pitam što su to "nacionalistički simboli", a ti kreneš pričati o nekakvim zločinima.

Naime, jezik je egzaktna pizdarija, to tvoje zločini je jednako meritorno za ovo kao da pričaš o karburatorima ili o pjevu kanarinca.

Što predstavlja izraz "nacionalistički simboli", pusti zločine na miru, imamo za to konkretne iskustvene izraze kao što su "ustaški simboli", "komunistički simboli", "nacistički simboli", objasni što bi bili "nacionalistički"?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 21:50   #119
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ok. Nemoj me krivo shvatiti, ja samo nisam dosad čuo za izraz "zločini nacionalizma", pa rekoh idem doznati što bi to bilo.

Ja sam dosad mislio da postoje samo zločini i ratni zločini koji se nekad po potrebi nazivaju fašistički, nacistički, komunistički i sl.
Eto sad znate da postoje i zločini nacionalista, dakle i nacionalizma kao ideologije kojom se vode nacionalisti.

Quote:
Nešto ti jako briješ ovdje. Ja te pitam što su to "nacionalistički simboli", a ti kreneš pričati o nekakvim zločinima.

Naime, jezik je egzaktna pizdarija, to tvoje zločini je jednako meritorno za ovo kao da pričaš o karburatorima ili o pjevu kanarinca.

Što predstavlja izraz "nacionalistički simboli", pusti zločine na miru, imamo za to konkretne iskustvene izraze kao što su "ustaški simboli", "komunistički simboli", "nacistički simboli", objasni što bi bili "nacionalistički"?
Vidim a vam je jezičko znanje raskošno, čim smatrate da je "jezik egzaktna pizdarija".

Evo ovo su nacionalistički simboli:
https://a3-images.myspacecdn.com/ima...d4/300x300.jpg

http://www.jutarnji.hr/incoming/2016...38_resized.jpg

Za dalje se sami potrudite. A ako ne znate što je "nacionalist", onda možda da se potrudite oko svog znanja hrvatskog.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 23:23   #120
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Eto sad znate da postoje i zločini nacionalista, dakle i nacionalizma kao ideologije kojom se vode nacionalisti.
A što ti meni persiraš, za koji ckura je to? Na netu smo pametnjakoviću, odjebi s tom lažnom jebenom kurtoazijom.

Nadalje, ne postoji ideologija koja bi bila nazvana nacionalizmom, pa tako ni zločini iste.

Postoji ksenofobija i šovinizam koji su, ako već pričamo o stanju svijesti, direktni uzročnici zločina.

Tako da zločini nisu zločini nacionalista, NIKAD ONI TO NISU, već je uvijek riječ o užem pojmu šovinista, rasista, ksenofoba i sl

Quote:
Vidim a vam je jezičko znanje raskošno, čim smatrate da je "jezik egzaktna pizdarija".
Yep, jezik je egzaktna pizdarija, te je skoro uvijek podesniji uži pojam od šireg.

Tako skoro nikad nije podesno pričati o srpskim ili nacionalističkim simbolima ako se može istaknuti uži pojam četnički simbol.

"Za dom spremni" nije nacionalistički simbol nego ili ustaški ili pak simbol hosovaca.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.