Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 23:19   #1061
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da zapravo to ni nisi nigdje vidio.
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post


Čovjek malo trolka kao i obično.
Uvijek ima netko tko se ponaša kao da je s Marsa pao i prvi put vidi općepoznate stvari.
Pa evo primjera:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...8&postcount=11
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:23   #1062
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Uvijek ima netko tko se ponaša kao da je s Marsa pao i prvi put vidi općepoznate stvari.
Pa evo primjera:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...8&postcount=11
Čekaj, općepoznat je taj jedan post od nekoliko desetaka drugih koji pišu što nose na posao?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:25   #1063
Nema svatko na poslu frižider, blednder, mikrovalnu i kuhinjicu di bu sve to raširio i u miru jeo.
Toliko o padanju s Marsa.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:26   #1064
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Čekaj, općepoznat je taj jedan post od nekoliko desetaka drugih koji pišu što nose na posao?
Da.
Možda nisi primijetila, to je Rekreacija i tamo ljudi važu zobene i posni koje nose na posao, a ne generalna populacija, pa nije čudno da većina nosi.
A sličnu izjavu sam pročitao dosta puta na forumu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:27   #1065
Pobogu, da su meni roditelji predložili da u školu nosim dvije fete kruha i među njima pet deka sira, mislila bih da me ne vole i žele mi uništiti život tjerajući me na takvo bizarno i nikad viđeno ponašanje, a vi ozbiljno tvrdite da ne znate za situacije u kojima je sramotno ne trošiti više novca?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:33   #1066
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da.
Možda nisi primijetila, to je Rekreacija i tamo ljudi važu zobene i posni koje nose na posao, a ne generalna populacija, pa nije čudno da većina nosi.
A sličnu izjavu sam pročitao dosta puta na forumu.
A u životu to nisi doživio?
Dosta puta si pročitao na forumu?
Ajde neka.

Što se tiče osnovne škole, svojevoljno sam bojkotirala školsku kuhinju, koja se plaćala mislim 70kn mjesečno, jer mi je to bila grozna hrana i jela se pod 2. odmorom (nije se smjelo spremiti za kasnije) kad ja uglavnom nisam bila još gladna i onda bih do ručka pregladila i nosila sam si hranu od doma. (nisam bila jedina koja nije jela u kuhinji).
Ali ja sam validan primjer dokazivanja generalnog kao i ovaj "dosta puta na forumu".
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:35   #1067
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pobogu, da su meni roditelji predložili da u školu nosim dvije fete kruha i među njima pet deka sira, mislila bih da me ne vole i žele mi uništiti život tjerajući me na takvo bizarno i nikad viđeno ponašanje, a vi ozbiljno tvrdite da ne znate za situacije u kojima je sramotno ne trošiti više novca?
Ja prvi put u ovom postu čujem da je nekom neugodno nosit hranu na posao.
Inače mislim da se u Hrvatskoj zdrava hrana i sve domaće cijeni.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:39   #1068
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pobogu, da su meni roditelji predložili da u školu nosim dvije fete kruha i među njima pet deka sira, mislila bih da me ne vole i žele mi uništiti život tjerajući me na takvo bizarno i nikad viđeno ponašanje, a vi ozbiljno tvrdite da ne znate za situacije u kojima je sramotno ne trošiti više novca?
Moguće i ja, ali mi nikad ne bi palo na pamet da to ima veze s novcima. Samo bi mi bilo bezveze da se ne mogu družit s drugom djecom.
A zapravo s hranom u školi imam jako traumatično iskustvo.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:41   #1069
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
A u životu to nisi doživio?
Dosta puta si pročitao na forumu?
Ajde neka.

Što se tiče osnovne škole, svojevoljno sam bojkotirala školsku kuhinju, koja se plaćala mislim 70kn mjesečno, jer mi je to bila grozna hrana i jela se pod 2. odmorom (nije se smjelo spremiti za kasnije) kad ja uglavnom nisam bila još gladna i onda bih do ručka pregladila i nosila sam si hranu od doma. (nisam bila jedina koja nije jela u kuhinji).
Ali ja sam validan primjer dokazivanja generalnog kao i ovaj "dosta puta na forumu".
I ja sam si u osnovnoj, a cesto i u srednjoj, nosila od doma.
U osnovnoj iz istih razloga kao i ti, a u srednjoj, zato kaj su mi bili odvratni sendvici koje je pod velikim odmorom neki tip s kombijem prodavao pred skolom.
Al u srednjoj vise nisam imala potrebu tak redovito jesti, pogotovo ak sam bila u popodnevnoj smjeni, pa sam doma rucala prije skole, onda sam si pod velikim odmorom prek puta skole u ducanu kupila bananu ili jogurt, tek toliko da nekaj metnem u sebe.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:43   #1070
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
A u životu to nisi doživio?
Dosta puta si pročitao na forumu?
Ajde neka.

Što se tiče osnovne škole, svojevoljno sam bojkotirala školsku kuhinju, koja se plaćala mislim 70kn mjesečno, jer mi je to bila grozna hrana i jela se pod 2. odmorom (nije se smjelo spremiti za kasnije) kad ja uglavnom nisam bila još gladna i onda bih do ručka pregladila i nosila sam si hranu od doma. (nisam bila jedina koja nije jela u kuhinji).
Ali ja sam validan primjer dokazivanja generalnog kao i ovaj "dosta puta na forumu".
Pa nisam nikad radio na takvom mjestu, ali znam dosta ljudi koji rade i to je općepoznata stvar.
Recimo, u Zagrebu je među japijima koji rade u onim tornjevima duž Vukovarske statusni simbol ići na gablec u neki od razvikanijih "burger" restorana s craft pivima koji su u blizini.
Tamo je naručiti ćevape za sirotinju i ispod nivoa.
Na prosječnom radnom mjestu je nivo naručiti ćevape ili neku drugu dostavu, a donijeti sendvič ili posudu s hranom je za dosta ljudi sramota.

Ako vi niste primijetili te statusne relacije, onda je problem u tome što loše opažate svijet oko sebe, a ne u tome da to ne postoji.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:45   #1071
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja prvi put u ovom postu čujem da je nekom neugodno nosit hranu na posao.
Inače mislim da se u Hrvatskoj zdrava hrana i sve domaće cijeni.
Ako je radna okolina ovakva, nije prečudno što je ljudima neugodno i što rade što i drugi da bi se uklopili.

Quote:
Inače, naletim na bolesno stedne ljude, do te mjere da si na izlet nose termosice s kavom ne bi li si tamo morali sjesti u kafic na kavu, i onda to piju u parku ko izbjeglice!!!!
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:45   #1072
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
I ja sam si u osnovnoj, a cesto i u srednjoj, nosila od doma.
U osnovnoj iz istih razloga kao i ti, a u srednjoj, zato kaj su mi bili odvratni sendvici koje je pod velikim odmorom neki tip s kombijem prodavao pred skolom.
Al u srednjoj vise nisam imala potrebu tak redovito jesti, pogotovo ak sam bila u popodnevnoj smjeni, pa sam doma rucala prije skole, onda sam si pod velikim odmorom prek puta skole u ducanu kupila bananu ili jogurt, tek toliko da nekaj metnem u sebe.
Slično i ja.
Nikad nisam bila odmor-->pekara tip osobe (tu i tamo da, ali nisam bila neki ljubitelj pekare, a i kad bih dobro ručala, držalo bi me do večere), valjda sam zato ostala šlank uvijek.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:46   #1073
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
A zapravo s hranom u školi imam jako traumatično iskustvo.
A ja sam se baš jedan dan sjetila toplog pudinga od čokolade kojeg smo mogli još preliti sirupom od višnje što je bilo standardni desert u osnovnim školama 80ih godina prošlog stoljeća.

Ili da baš ne ispadnem jpk - bilo je standardni desert u školi u koju sam ja išla.

Ne znam što mi bi, da u doba tvikseva, kupovnih torti i svih ostalih kalorijskih divota ja sa sjetom razmišljam o pudingu iz vrećice. I to još toplom.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:48   #1074
Topli puding iz vrećice .
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:53   #1075
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa nisam nikad radio na takvom mjestu, ali znam dosta ljudi koji rade i to je općepoznata stvar.
Recimo, u Zagrebu je među japijima koji rade u onim tornjevima duž Vukovarske statusni simbol ići na gablec u neki od razvikanijih "burger" restorana s craft pivima koji su u blizini.
Tamo je naručiti ćevape za sirotinju i ispod nivoa.
Na prosječnom radnom mjestu je nivo naručiti ćevape ili neku drugu dostavu, a donijeti sendvič ili posudu s hranom je za dosta ljudi sramota.

Ako vi niste primijetili te statusne relacije, onda je problem u tome što loše opažate svijet oko sebe, a ne u tome da to ne postoji.

Ne živim u Zagrebu.
U svom gradu i svom okruženju zaista ne primjećujem da je to što ti pišeš općepoznato, ne zato što ne opažam, nego toga nema osim u nekom rubnom postotku.
Kod nas nema baš društvene elite i japija, svi smo jadni i ne sramimo se toga.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:53   #1076
Evo.
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Mene ova rasprava ne čudi, u vlastitoj obitelji imam ljude koji ne nose hranu na posao "jer bi ih svi ismijavali na poslu i to bi se prepričavalo", a imala sam one koji nisu htjeli ponijeti ikakvu hranu od kuće u školu (sendvič, krafnu, čokoladicu) "jer samo jadnici nose od doma". Hrvatski narativ.
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Ovi nemaju mikrovalnu ni kuhalo ni hladnjak, pa je netko kupio kuhalo pa se i to prepričavalo. Jer kao, koji jadnik si ne može kupiti s automata. Onda su ipak svi počeli posuđivati to kuhalo, ali nikom nije palo napamet da bi mogli zajednički investirati tih 100 kuna. Ili da bi ikad mogao oprati netko osim vlasnika. Sendviči su prihvatljivi, ali tupperware posudice bi bile zadnja sramota, ne samo zbog škrtosti nego zbog dokaza da ako si žensko nisi pravo žensko, a ako si muško da si se oženio za jadnicu koja te ne dočekuje s kuhanim jelima nakon posla.

Inače, u školi, osim što je nošenje sendviča od doma "za jadnike" makar ga napunio drniškim pršutom i paškim sirom, najveći je jad bio ponijeti jogurt od doma. Bolje je bilo imati naočale sa socijalnim okvirima nego to.

Sad ti isti ljudi kupuju frozen yoghurte čim maknu dupe iz Hrvatske i lijepe po Instagramu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:54   #1077
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Slično i ja.
Nikad nisam bila odmor-->pekara tip osobe (tu i tamo da, ali nisam bila neki ljubitelj pekare, a i kad bih dobro ručala, držalo bi me do večere), valjda sam zato ostala šlank uvijek.
Ni ja ne pohodim pekare.
I, da, kad se dobro nakrkam za rucak, narocito mesa, uopce nemam potrebu jesti iducih barem 5-6 sati.
I tak mi najvise pase, da su mi rucak i vecera konkretniji
Dorucak kako kad, medjuobrok kako kad, najcesce neko voce, iza vecere jos kasno znam nekaj pojesti ako sam dugo budna, pa mi se opet jede.
Ne pase mi svaki cas po malo. Tipa 6 malih obroka na dan. To mi dodje ko neko podjebavanje, nikad nisam sita kak spada.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:58   #1078
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa nisam nikad radio na takvom mjestu, ali znam dosta ljudi koji rade i to je općepoznata stvar.
Recimo, u Zagrebu je među japijima koji rade u onim tornjevima duž Vukovarske statusni simbol ići na gablec u neki od razvikanijih "burger" restorana s craft pivima koji su u blizini.
Tamo je naručiti ćevape za sirotinju i ispod nivoa.
Na prosječnom radnom mjestu je nivo naručiti ćevape ili neku drugu dostavu, a donijeti sendvič ili posudu s hranom je za dosta ljudi sramota.

Ako vi niste primijetili te statusne relacije, onda je problem u tome što loše opažate svijet oko sebe, a ne u tome da to ne postoji.
ako se to ne događa u okolini u kojoj se mi krećemo, evo nas više tu, onda nije općepoznato
vjerojatno postoje ljudi koji tako misle, ali nisu u većini

japiji valjda imaju za to, pa zašto ne bi
vjerojatno je finije od onog što bi ponijeli od doma i ne moraju se trudit
ne postoji mogućnost da netko jede u restoranu iz nekog drugog razloga osim statusnog?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:58   #1079
U zagrebačkom downtownu možeš kupiti burek koji ti serviraju na tanjuru i onda ga ljudi u odjelima i kostimima jedu s nožem i vilicom . Da New York, da Seinfeld, da Snickers nožem i vilicom!
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:59   #1080
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Evo.
Ja uopće ne tvrdim da toga NEMA, nego da to nije općepoznato jer piše u 10 postova na forumu.

edit: Da burek s vilicom.
Nije fora ako se ne zamuljaš od uha do uha.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.